|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
15.1.2011 21:56:28   
kupina
za avatar objasnjeno ovdje




< Poruku je uredio kupina -- 15.1.2011 22:00:38 >

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Određivanje ovulacije
29.1.2011 12:01:54   
izzy
Cure jeli postoji nesto sto se moze kupiti u obicnoj ljekarnoj za pracenje ovulacije?

_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Određivanje ovulacije
29.1.2011 12:34:25   
vjestica
ima, lh trakice
evo topic , tu imaš detaljno o njima, pa malo pročitaj
http://www.ringeraja.ba/forum/Trakice_za_ovulaciju/m_4489/tm.htm


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Određivanje ovulacije
1.2.2011 14:58:35   
Pikova_dama
Ima i maybe babe. Znam da ima puno razloga za i protiv, ali tacan je sigurno ako ga pravilno koristis.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Određivanje ovulacije
1.2.2011 15:53:44   
malenac76
ja koristim maybe baby najvise iz radoznalosti jel funkcionise? sad mi je 12dc i jos uvijek nema paprati. znaci za sada je tacan. vidjecemo hoce li je biti kad bude O user posted image

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Određivanje ovulacije
3.2.2011 11:38:46   
Pikova_dama
Ja mislim da funkcioniše. Ciklus mi traje 27 dana i uvijek mi je oko 14.og dana najvise paprati. Nikad ga nisam koristila u toku dana, uvijek rano ujutro čim otvorim oči :) Ako ga koristiš prema uputstvu, onda funkcioniše.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu malenac76)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Određivanje ovulacije
3.2.2011 17:10:10   
malenac76
i ja ga radim odmah ujuto i evo jutros ima i tackica i mahovine :) juce sam bila kod gin i kaze da ce O biti ovih dana, da je folikula spremna :) znaci MB funkcionise kako treba user posted image

_____________________________

Znajte zauvijek, da ste apsolutno jedinstveni, baš kao i svako drugi

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Određivanje ovulacije
9.2.2011 14:15:14   
Amelaa RR
Evo stiglo i moje cudo iz Amerike , i to zahvaljujuci prijateljicama kojima ne da sam zahvalna nego prezahvalna...saljem veliki ljubac njima..I ako Bog da ..nadam se da ce biti"fajde"user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 9.2.2011 14:18:56 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu malenac76)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Određivanje ovulacije
9.2.2011 14:16:59   
M kao Mama
Amla, super akobogda neko kad pođeš u Sa, ponesi ovo čudo da isprobamo, ima još kandidata, ozbiljno

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Određivanje ovulacije
9.2.2011 14:18:13   
Amelaa RR
Ma nije problem ..sve za user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.2.2011 15:54:43 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Određivanje ovulacije
9.2.2011 15:44:31   
vjestica
Amela na kojem principu ovo radi?
a s obzirom da si trudilica toliko godina, zašto ne uradiš nešto konkretno (mislim na MPO)?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Određivanje ovulacije
10.2.2011 18:46:58   
AMELIC
Amela draga koliko ovo čudo košta, imam i ja rodbine u USA pa ih mogla zamoliti da pošaljuuser posted image
Ida vještica je već pitala koji je princip rada?
Obavezno javi kako funkcionišeuser posted image
Sretno!!!



< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.2.2011 8:42:25 >


_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 17:10:37   
Volim Te!
Lijep pozdrav svima...imam jedno pitanje na koje mi treba hitan odgovor...nova sam sto se zatrudnjivanja tice i volela bi da mi neko objasni...imam gusti skroz bijeli iscjedak(danas se pojavio) jel to znaci da ovuliram?Unaprijed zahvaljujem i zelim vam da sto prije user posted image

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 17:33:16   
malenac76
koliko sam ja upucena to ti je kremasta sluz koja se javlja prije i poslije  ovulacije..kad ti sluz bude prozirna i rastezljiva (kao bjelanjak od jajeta) onda je ovulacija i akcijaaaaaaaaaaaaaaa user posted image

_____________________________

Znajte zauvijek, da ste apsolutno jedinstveni, baš kao i svako drugi

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 18:14:41   
mala slatka
Drage moje pomagajte.evo citam vase komentare o bjelom iscjetku.posto ja i muz ovih dana ganjamo ciljanu trudnocu primam menopur i meni je danas dvanesti dan od pocetka menstruacije,koja je trajala 7dana normalno sve bilo i prestalo ali evo treci dan kako mi se pojavljuje smedji iscjedak i ponekad malo krvi stim pomjesano.mi bi trebali da krenemo u akciju jer veceras primam trecu inekciju menopura ali od straha nesmijem se usudit.imam bolove u lijevom jajniku.ja nikad neznam ni kad cu dobit menstruaciju a kamoli da znam kad mi je ovulacija.sta vi mislite.

(odgovor članu malenac76)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 19:15:09   
vjestica
mala slatka ideš li na folikulometriju?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 19:56:18   
izzy
Cure mene evo bole grudi, a trebam dobit tek za nekih 14 dana...
Da li je moguce da mi je ovulacija zavrsila ili nastupa??

_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Određivanje ovulacije
14.2.2011 20:11:17   
Lulu_08
Smedji iscjedak moze biti i ovulacijsko krvarenje, koje ja licno nikada ranije nisam imala do proslog ciklusa. Nakon pojave smedjeg iscjedka sam otisla na pregled prilikom kojeg je ustanovljen folikul u lijevom jajniku a ovulacija pred pocetkom, 1/2 dana.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 14:50:14   
mala slatka
Vjestice, doktorica me pregledala rekla mi da kupim inekcije i nije mi rekla dal cu vise dolazit na pregled.poslije inekcija propisala mi utrogestan da pijem i onda ako dobijem ili nedobijem da joj se javim.jutros mi se opet pojavilo malo krvi nezanm dali da je nazovem i sta da radimuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 16:33:07   
AAvalon
mala slatka, ja mislim da se ne bi niti jedan protokol smio tako davati bez adekvatnog pracenja folikulometrijom. odnosno, da preformulisem - ja ga ne bih uzimala bez pracenja. mislim da je malo neodgovorno od doktorice da ti samo kaze da se javis samo da joj reknes jesi li dobila ili ne, pa da planirate sljedeci ciklus. uz stimulaciju potrebno je pratiti razvoj folikula, da se vidi da li napreduju kako treba, da li ih je previse, kakav je odgovor na terapiju, da li ocekivati neke nuspojave ne do Bog i milion drugih razloga. i kako da znas kad ti je bila ovulacija da pocnes uzimati utrogestan, onako napamet, ofrljoke, 15-ti dan??? meni nije jasno...
s obzirom da se brines, ti slobodno nazovi doktoricu, a moj prijedlog bi ti bio da nadjes drugog ljekara da te prati. opet izvini ako sam presla granicu user posted image ali stvarno me zivcira kad doktori to tako olako shvate. samo se nadam da si ti mirna, da ce sve biti ok, i naravno zelim ti sve najbolje user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 16:54:35   
mala slatka
moja terapija je siofor(koji pijem redovno 850mg ujutro i navece)klomifen menopur pregnil koji trebam sutra primit i prekosutra nakon inekcija pocinjem pit utrogestan.dali neka od vas ima slicnu terapiju.ma ja neznam vise ni kome bi isla od dr.tek sam doselila u Tuzlu pa sam dobila preporuku da je dr.Hajder dobra.pocinjem da gubim nadu jer sesta godina nije malo

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 17:59:44   
Banana
mala slatka, pa ti pored klomifena imaš i menopur, jel ovo prvi put da uzimaš klomifen? kažeš da te doktorica pregledala, koji je to dan ciklusa bio?

ne bih da bez jasnih dokaza išta kažem za dr. ali ako se plašiš da neće znati kad treba da akcijate, slobodno ju nazovi i kaži šta te muči, traži pregled. ako i tad bude govorila isto, ti fino otiđi kod dr. balić i sve joj ispričaj. neće biti baš popularno promijenit dr. u po frke ali baš te briga, u pitanju je tvoje zdravlje i ti se moraš najviše brinuti, pa nek kažu i da pretjeruješ. nemoj da ti sad sve propadne zbog tog što je tebi neprijatno, ako su pogriješili njima treba da bude neprijatno zbog cijele svoje struke. sad je već kasno ali neka ti to bude prva stvar koju ćeš uradit ujutro. sretno mila user posted image user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 18:39:15   
mala slatka
Ja sam pila klomifen od 5do9dana mnstruacije a kod doktorice sam bila 8dan na pregledu i rekla mi je da mi jajnici slabo reaguju na klomifen pa mi je ukljucila menopur.kaze da je nzadovoljna kako klomifen djeluje na moje jajnike.jer moji jajnici su klasicni primjer PCO i skroz slabo reaguju nikakvog pomaka pa je i dr.odlucila se odma na menopur.i samo da vam se svima zahvalim od srca jer stvarno ste mi pomogle najvise psihickiuser posted image

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 19:13:24   
Banana
bila ona zadovoljna ili ne, treba te do kraja izvesti. slobodno ti nju nazovi, a ako ne bude htjela, hvala bogu, ima i drugih doktora. nikad se ne zna šta se sve može desit, ne treba otpisivat folikule prije vremena user posted image user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 20:13:53   
Lulu_08
Potpisujem Bananu! Ukoliko izgubis povjerenje u njene postupke i odluke mjenjaj doktoricu, a ja toplo preporucujem dr. Balic! Nadam se da ces uspjeti mala slatka! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *