|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 14:05:37   
Lulu_08
Negdje sam pročitala da nakon prvog pozitivnog rezultata navala LH hormona, koji tu pretstavlja znak za ovulaciju, traje 36 sati. Tako da se to uklapa u tvoju priču.

Meni je pozitivan rezultat dva puna dana bio, vidjećemo poslje podne kakav će treći dan danas biti?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.4.2011 8:26:52 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 14:16:38   
vanchi88
znaci nisam neki izrod da se to samo meni desava ehehee..ja se zabrinula sto mi je 2 dana za redom pozitivna ehe...al dobro...ovaj mjesec sam osjetila ovulaciju kao nikada do sad...tako mi je donji dio trbuha tacnije oko maternice bio osjetljiv na dodir, i oba jajnika :( jel neko od vas mjeri temp, pa prema tome odredjuje ovulaciju? sta je pouzdanije?

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 14:25:19   
mamina princeza
Djani u mnogim uputama gledala sam da se za pouzadnost korsitenja lh trakice preporucuje da samo uzimate u obzir kada se pojavi prvi put pozitivan rezultat dakle kad ti je prvi put linija bila pozitivna - od tada 12-36-pa cak i 48 sati moze biti ovulacija. Dakle ako ti je bila recimo prekjuce tamnija prvi put crtica to je onda ovulacija juce ili danas najlkasnije vjerovatno. ak se negdje ni ne preporucuje da se vise testira upravo zbog tih zbunjujucih rezultata koji se mogu javiti da crticaostaje tamnija i nakon drugog treceg dana.
U uvsakom slucaju mislim da si se ti pokrila:)
Muske polne celije mogu duze da zive pa mislim da su sve iz ovih dan odlazile u obzir. Sretno u narednim danima isčekivanja:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 15:39:10   
pauza
Pozdrav trudilice!!user posted image
evo mene sa jednim pitanjem posto vidim da ovdje ima raznih korisnih savjeta.... naime, moj ciklus traje prosjecno 31-32 dana, i po kalendaru ovulacije, ovulacija je tek 18. dan.... mi se vec par mjeseci time vodimo i nista :-(
bas maloprije sam narucila testove sa neta, jer ovom kalendaru ne vjerujem... sta mislite kad bi najbolje bilo da pocnem testiranje.... do sad mi se cini da je ovulacija bila znatno prije 18. dana (bar po bolu u stomaku i drugim simptomima)...
P.S. sretno svim trudnicama i onim koje zele to biti:-)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 16:27:57   
ivanak
18 dan je računalni, što ne znači da je točno.
Moguće da ti je bila prije.
Jeli mjeriš plodnu, bazlanu....
Ja sam čitajući skontla da je bazalna najbolji pokazatelj da je ovulacija nastupila... ona pokazuje nakon dva dana da je ovulacija bila.
Tako da npr, jedan mjesec mjeriš i znat ćeš kad ti je bilo.
A što se tiče plodne sluzi i to ti je lijep pokazatelj kad su počeli plodni dani.
Ovulacija kod nekog zna bolitit, kod netko uopće nema simptome da je bila ovulacija.
A osim toga, lh trakice ne koristim pa ti o tome ne mogu pričati,. ali uglavnom iskustva su pozitivna.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 18:15:10   
vanchi88
sluz i nije tako pouzdana za pratnju ovulacije.neko mozda uopste ne primjeti sluz a ustvari ima normalnu ovulaciju

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 21:28:47   
Arina
ja mislim da svako treba da sagleda te sve metode da se upozna sa njima i da vidi sta bi mu bilo zgodno i interesantno ...neko recimo tu bazalnu ne moze mjeriti ako recimo radi u smjenama (nocna recimo)  onda ko cestoima sex ni tu nije zgodni tu sluz mjeriti jer sperma prikriva taj uvid u vrstu sluzi ...i tako.Po meni je najbolje kad imas one ovulacijske boli jajnika to je gotovo najbolje jer sam ja ostala tako dva puta trudna a imam jedan jajnik ...a koga to ne boli nek vidi drugo nesto.to sa trakicama mi se cini bas fino ...nisam to nikad primjenjivala jer ja otprilike uvijek  imam ovulaciju od 14-16 dc pa nema svrhe ...mi pokrijemo sve to okolo tih dana user posted image
  sretno svimauser posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Određivanje ovulacije
21.4.2011 8:04:44   
Lulu_08
Ja imam dojam da sve što sam znala više ne znam haha. Elem, šala na stranu, ovulacija je bila u periodu ponedjeljak/utorak pa sad valja čekati bar još 10 dana.....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Određivanje ovulacije
21.4.2011 14:51:04   
ivanak

IZVORNA PORUKA: vanchi88

sluz i nije tako pouzdana za pratnju ovulacije.neko mozda uopste ne primjeti sluz a ustvari ima normalnu ovulaciju


ovo podrazumjeva one koje imaju i imaju razlike kad ima i kad nema ovulacije...
a čuj ako ti je počelo pladna sluz u ponedjeljak neće trajati 10 dana. nakon 3 do 6 dana zavisno od ciklusa, treba doći ovulacija

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 11:49:23   
Janica
Ja koristim lh trakice već neko vrijeme i uvijek mi potvrde ovulaciju 13 dan. Prošli mjesec onako bezveze dan prije user posted image iskoristim još jednu trakicu kad kontrolna skroz iste boje kao i testna. Pa šta je to nije mi jasno?

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 12:35:39   
Lulu_08
Janica, dobro pitanje?? Nemam pojma zašto ni kako je to moguće? Jer navodno trakice reaguju na LH hormon, koji reaguje cca 36-48 sati do ovulacije...hmm?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Janica)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 12:58:03   
mamina princeza
Djana negdje ranije sam ti napisla ono sto ja znam t j sto sam citala prije ....

kazu kad jednom uhvatis da je test pozitivan da se onda ni n epreporucuje dalje testiranje jel nista ne pokazuje. Znaciihvatis da je trakica pozitivna i akcija narednih 12-48 sati jer teroijski cim dodje do prasta lh ovulacija treba nastupi 24-48 sati nakon toga vis enij eni bitno kakv je lh da li ga test uzima u obzir ili ne.

Ima LH naravno i svojih mana.... ja sam npr citala da kod nekih zena ne dolazi uopste do pucanja folikula dakle one rastu lh hormon raste trakice budu pozitivne a ovulacije fakticki i ne bude jer folikul ne puca. to znaci lh trakice ne mogu znati .... to bi se utvrdilo jedino folikulometrijom.
al to se rjetko desava .... uglavnom trakice kad se koriste kad se ukaze pozitvan rezultat taj ili eventualno naredni dan pojacana akcijauser posted image


Ja sam bazalnu temperaturu mjerila prije 3 god i bila sui mi toliko mala odstupnja da mij e bilo uopste tesko donijeti ikakav zakljucak

< Poruku je uredio mamina princeza -- 25.4.2011 13:01:25 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 13:30:55   
pauza
ja bazalnu nikad nisam ni mjerila, jer su mi ciklusi izmedju 29-33 dana pa mi to nekako nije pouzdano... probala sam sa sluzi i zadnji mjesec mislila da sam 100% "ubola" dan D, ali nistauser posted image
neki dan sam narucila lh trakice, pa se nadam da ce stici na vrijeme.... ako ne, opet sluz i "osluskivacu" bolove.... valjda ce doci i moje dvije crtice:-(

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 14:16:43   
Lulu_08
Ma da, ja sam zato i prestala mjeriti, a u periodu nedelja/ponedeljak/utorak sam mjerila 2 x dnevno, i linija je bila tamna kao i testna, pogotovo ponedeljak naveče je bila čak i tamnija. Od tada nisam više mjerila,a i nemam više trakica haha.

Mada, nemam pojma, od simptoma 0 bodova, ništa nemam i ništa ne osjećam...?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 14:20:39   
mamina princeza
ok je da si nastavila mjerit sve dok je crtica bil aimalo svjetlija od kontorlne ... u onom momentu kad si prvi put ugledala da je crtica ista ili tamnija od kontoln to je dakle pozitivan rezultat.... ovo ponavljam da se znaci ne bi svi zbunili .... hihih i onda nema potrebe vise da mjeris sve se vise zbunjujes, bar bi ja :) pokrila si sve dane i sta te briga .. ako je sudjeno da se primi prmice se i eto.......


user posted image  Sretno user posted image

< Poruku je uredio mamina princeza -- 25.4.2011 14:21:48 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 14:23:52   
mamina princeza
Evo sad sam se vratila n atovje postove od prosl esecmice i vidim pisla asi jedna dan da ti je blago svjetlija testna liinija i tako.. nista to ....dakle to jos nije pravi pozitivni rezultat. Bilo je pozitivno kad s eizjdenacilo bar.....
bitno je u tim danima da si se i redovno testirala da ti ne promakne a vidim d ajesi dok si i h sve potrosila. I prereodvnouser posted image Sretno .........
Uh ja toliko o trakicama a ve me netso zaobilazi ova tema valjda tokom ove godine i ja sta budem iscekivala :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Određivanje ovulacije
25.4.2011 14:24:29   
Lulu_08
Ma upravo tako, šta ću neke stvari su izvan moje kontrole, a ono što sam mogla uraditi za sad bar sam uradila user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 12:50:12   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: latika

pozdrav drage trudilice
evo mene zbunjuje moja sluz poslije ovulacije! uglavnom citala sam da kad zavrsi ovulacija da se nema vise sluzi nego kremasti iscjedak a kod mene se poslije ovulacije pojavljuje ljepljiva sluz u manjim količinama koja se moze rastegnuti do 2 cm pa ja sad neznam dali to tako treba biti jer prije nisam imala ovulaciju uopce pa mi je sada to dosta zbunjuje i neznam dali je to ok. dan prije nego mi krene menga pojavi mi se sluz rastezljiva bas poput bjelanca ista kao i za vrijeme ovulacije ako netko zna nesto o tome nek se javi, pozzz




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 13:40:58   
ivanak
pa da ti nije ukašnjela ta ovulacije... a može biti radi vitamina C. ako piješ svkako ćeš imati više plodne sluzi

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 13:47:10   
Lulu_08
Obzirom da sam malo prije našla nešto interesantno citirati ću sama sebe:

IZVORNA PORUKA: Djana
u sklopu moje opsesije nađoh sažetak jedne studije o (ne)plodnosti.

Tu sam našla sljedeće:

Ultrazvuk jajnika je zlatni standard u određivanju ovulacije. Mjerenje LH putem urina (trakice) je pokazao 100% podudaranje sa rezultatima ultrazvuka, kada je u pitanju predviđanje ovulacije. U toj istoj studiji gledano je na promjene cervikalne sluzi, bazalne temperature i promjene paprati u slini. Podudaranje je bilo sljedeće: cervikalna sluz se podudarala 48% sa ultrazvukom, paprat u slini se podudarala 37% sa ultrazvukom a promjene u bazalnoj temperaturi 30%.

U januaru sam išla na ultrazvuk na 14dc kada je primjećen folikul koji je bio pred prskanjem, odnosno ovulacija je trebala nastupiti unutar sljedeća 2 dana, što sam i predosjetila kroz bolove.

Sada sam imala te bolove na 13 i 14 dc a po LH trakicama je ovulacija bila na 15dc.

Tako da ako ništa mislim da sam kako treba upratila ovo sve hahaha...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 14:01:59   
latika
nepijem nikakve vitamine, a mislim da je ovulacija bila 13dc jer mi je tako i graf pokazao a i sluz , al mi nije jasna sluz i ljepljivi iscjedak poslije ovulacije

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 14:07:36   
pauza
evo djana je napisala da se sluz poklapa sa ovulacijom 48%, tako da je to mozda ipak onaj iscjedak koji se pojaca pred mecu... ako mozda nisi ovulirala dva puta ovog mjeseca... i to je teoretski moguce.... kako god, mislim da nemas razloga za brigu...

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 14:10:08   
ivanak
E ovako: ovulacijska sluz nije ljepljiva.
Može biti ovo u pitanju. Čitala sam da nakon plodnih dana još uvijek osjeti sluz, mokro para ko da sluz plodnih dana da je moguća "trudnoća", jer se tom sluzi jajašce hrani dok se ne implatira i onda hrani preko tebe. Trudnoća pod navodnike, jer trudnoća nije dok se ne implatira za maternicu pa tako da se ne nadaš za bezveze.
Možda si i profulala ovulaciju

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 14:11:11   
ivanak
Ne pauza ona je dobro ovulairala, ali ti kad imaš dobiti ti si suh duže vrijeme.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2011 14:25:25   
pauza
meni se pred mecu pojavi malo taj neki iscjedak, ali drugaciji nego kad je ovulacija.... zato sam pomislila da ona mozda nije dva puta imala ovulacijuuser posted image
mada sam ja tu bas zbunjena, oko te sluzi, evo i kod sebe pokusavam da provalim kad je tacno dan D, ali user posted image  nema pa nemauser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *