|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 15:48:39   
dush
IZVORNA PORUKA: Djana

dush kada ti je bio skok tj. ovulacija, kojeg datuma?


7.5 je bila (tako kaze FF), a mene su boljeli jajnici cini mi se 4.5 navecer (retpostavljam da je to bila ovulacijska bol).

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 16:16:12   
Lulu_08
Uh drage ja sam vam totalno zbunjena. Nakon 2 dana bez rastezljive sluzi ja sam malo prije opet imala rastezljivu sluz, i to dobro rastezljiva. Cerviks je negdje na sredini, ni visoko ni nisko. Zidovi su inace dosta vec vise suhi i nisu vise tako mekani i spuzvasti.

Eh sad definitivno ne kontam nista hahah..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 16:33:48   
dush
Mozda ces imati vise ovulacija ovog mjeseca :) To se zna desiti poslije kontracepcijskih tableta.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 16:37:46   
Lulu_08
Meni je ovo neobicno totalno, u subotu/nedelju sam imala rastezljivu sluz, poslednja u nedelju pravo lijepo providna i dobro rastezljiva. Poslje toga ponedeljak i utorak nema rastezljive sluzi, samo vlaznost i kremasto, a zidovi onako vec manje oteceni i puno vise suhi. Danas znaci 2/3 dana nakon poslednje rastezljive sluzi opet rastezljiva sluz, ali ova nije providna kao sto je ona u nedelju bila, ali je ima vise i gusca je, s' tim da se jako puno rasteze. Ostatak unutra je vise suh i kremast.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 16:52:37   
Lulu_08
Evo jednog moguceg odgovora:

Moguce je imati 2 puta rastezljivu cervikalnu sluz u ciklusu. Prvi put se pokazuje i proizvodi zbog nadolazece ovulacije.

Drugi put se proizvodi zbog pojavljivanja hormona estrogen.

Nakon oslobadjanja zrelog jajasca, zuto tijelo pocinje poticati proizvodnju hormona, progesteron koji je poznati cuvar trudnoce, i estrogen.

Estrogen je taj koji potice proizvodnju cervikalne sluzi.

Tako je moguce da se drugo pojavljivanje cervikalne sluzi desi par dana poslje ovulacije.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 18:24:08   
ivanak
E ovako, ja što sam promatrala po sebi.... svaki put kad sam ostala trudna imala sam te cervikalne sluzi na izvoz.
a inače je nemam nakon ovulacije nestane i javi se par dana prije nego što ima doći.
pa sad jeli kod tebe taj slučaj, ne bih se htel mješat.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Određivanje ovulacije
18.5.2011 18:48:24   
Lulu_08
ivanak upravu si, covjek to stvarno ne moze znati dok ne prodje neki period hehe. A ovo mi je prvi ciklus mjerenja pa stvarno ne mogu konacno nista kazati.

Samo kazem da sam trudna dok mi nesto ne dokaze suprotno hahahhaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Određivanje ovulacije
19.5.2011 20:18:50   
latika
mene zanima zna li itko jeli moguce da mi samo desni jajnik ovulira, jer osjetim ovulaciju i imam sluz svako drugi mjesec kad je na redu desni jajnik, ljevi isto kao da steka, nema ni sluzi a i menge su cudne???

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Određivanje ovulacije
19.5.2011 20:27:12   
ena0002
Moguce je ali da bi to 100% znala trebala bi ici bar 3 ciklusa zaredom na folikulometriju

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Određivanje ovulacije
19.5.2011 21:22:06   
gerberka
Latika, moguce je..otiđi do dr pa dogovori foliklometrije user posted image cmokk 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Određivanje ovulacije
19.5.2011 23:31:30   
latika
hocu, svakako sam narucena iduci cetvrtak pa cu znati na cemu samuser posted image . prosli put kad sam bila na pregledu 17 dc vidjelo se zuto tjelo, i desni jajnik je bio u pitanju, endometrij 5 mm trolinijski. tek sam na forumu vidjela da je sa tako tankom endometrijem skoro pa nemoguce zatrudniti, uzasno sam ljuta na ove nase ginekologe,, neznam zasto mi to nije rekao, nije moguce da nezna user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Određivanje ovulacije
20.5.2011 8:54:37   
ivanak
za endometrij ima posebna tema šta pomaže da se zadeblja, ali sam čula da od klomiferna rastanjuje endometrij, tako da ima vjerojatno lijek za jačanje zida maternice, čula sam da ananas pomaže za debljanje..... ne znam sad točno, ali iščitaj temu.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Određivanje ovulacije
14.8.2011 19:04:19   
Esmica
Ovako,imam urednu user posted image ,ciklus traje 27 dana.
Proslog mjeseca sam imala 12.7 ,a 21.7 sam bila narucena na ultrazvuk.Doktorica mi je rekla da je endometrij trolinijski,folikul bio na lijevom jajniku,kaze ona ovulacija ce biti ukoliko danas ili sutra.
Mene je zbunila zato sto sam ja uvijek racunala da je ovulacija otprilike 14 ili 15 dan ciklusa.
I stvarno,tad sam imala simptome,rastezljivu sluz,i sve ostale.
Ovaj put dakle imala mjesecnicu 8.8,i danas je zadnji dan,i opet imam sve simptome ovulacije.
Zar je moguce da ovulacija bude odmah po zavrsetku user posted image user posted image
Prosvjetlite me user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Određivanje ovulacije
16.8.2011 13:06:34   
Lulu_08
Esmica, ovulacija uobičajeno bude između 12 i 16 dana prije početka novog ciklusa. Znači ukoliko tvoji ciklusi već duže traju 27 dana, moguće je da tvoja lutealna faza (faza poslje ovulacije do naredne menstruacije) traje npr. 16 dana. U tom slučaju ovulacija se dešava na 11dc. Sad ako naprimjer imaš 5-6 dana krvarenje, onda odmah po prestanku krvarenja počinju tvoji plodni dani, sa ovulacijom na 11dc.

Ovo gore navedeno je primjer kako bi to bilo moguće.

Kako bi otkrila patronu u svom ciklusu najbolja opcija bi bila da mjeriš bazalnu temperaturu, svako jutro prije ustajanja, zapisuješ istu u toku par ciklusa. Na taj način ćeš moći preciznije vidjeti kada u prosijeku ovuliraš.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Određivanje ovulacije
28.10.2011 1:24:48   
malena27 RR
Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: štrumfetica


Pozdrav svim hrabrim ženama koje se bore sa neplodnošću!

Zanima me jel ko čuo za ovu metodu računanja plodnih dana po Dr Eugenu Jonasu?
Jel tko koristio taj kalendar plodnih dana, kakvi su rezultati?
Gdje ste ga naručili?




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Određivanje ovulacije
30.10.2011 19:47:18   
Andy_Bec23
Curke imam pitanje .... Kako je moguce da imam tocno svaki mjesec 28 dan ciklusa a da ovulacija bude ili kasnije ili uranjena.
Molim pomocuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Određivanje ovulacije
31.10.2011 18:07:09   
maxus svratila
Pozdrav, nova sam ovde, mada vas cesto pratim. Ono sto me zanima, da li moze bit ovulacija bez sluzi, naime, ja svaki mjesec osjetim bolove, imam bolnu ovulaciju, ali nikad nemam te rastegljive sluzi......

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Određivanje ovulacije
31.10.2011 21:12:51   
vanchi88

IZVORNA PORUKA: maxus svratila

Pozdrav, nova sam ovde, mada vas cesto pratim. Ono sto me zanima, da li moze bit ovulacija bez sluzi, naime, ja svaki mjesec osjetim bolove, imam bolnu ovulaciju, ali nikad nemam te rastegljive sluzi......


MAXUS SVRATILA: dobro dosla ..... :) imas faze sluzi, folikularna,ovulacijska i lutealna faza i u svakoj fazi sluz je drugacija, kremasta, ljepljiva, rastezljiva, to sto ti nemas nije da nemas vec ne primjecujes jel mozda je ona malo dublje u rodnici i blizu cerviksa .. pa i ne primecujes

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Određivanje ovulacije
31.10.2011 21:14:59   
Lulu_08
maxuz svratila, dobro dosla, i vidim vanchi ti je dala vec odgovor koji sam ti i ja htjela napisati!

Andy_Bec23 mislim da ukoliko je trajanje ciklusa redovno jednako 28 dana da bi i ovulacija trebala bar u dan gore/dole biti tacna, kako znas da ti ovulacija bude uranjena ili zakasni, da li si pratila ili isla na preglede?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Određivanje ovulacije
31.10.2011 21:20:11   
vanchi88
samo jos da dodam na ono sto je Djana objasnila za andy... mnogo toga ume da ometa ovulaciju, ljekovi,stres nervoza, a ovulacija i seta, nekad moze biti 10dc, 12,13 14....a i da dalje dobijes na 28 dan ciklusa.

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Određivanje ovulacije
1.11.2011 8:54:48   
maxus svratila
Primijetila sam to za sluz, da je razlicita, ali nikad nisam primijetila da je rastegljiva, jedino sto primijetim da za vrijeme odnosa bude nekako ljepljivo dolje, inace, sluzi imam na izvoz, i jos kako koristim kapsule od vrkute ima je za fontanuuser posted image . Ovulacija imam bolne, i bas osjetim i kad mi folikul puca, sto se i povrdilo na ultra zvuku po zutom tijelu, ali sto ne znaci da ima jajnih celija. Radila sam hormone, pa ne znam jel ih mogu na ovoj temi iskucat da mi neko mozda prokomenraise. Ali, bebe nema vec eto godinu dana, brat imo jecmicak na oku ( u narodu poznato da ti je neko u familiji noseca) ja se bila obradovala, kad user posted image , ali valjda nas Bog obraduje......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Određivanje ovulacije
1.11.2011 13:04:12   
Cenzura83
cure može li pojašnjenje, na osnovu čega se utvrdi da li folikul sadrži js?

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Određivanje ovulacije
1.11.2011 16:31:06   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Cenzura83

cure može li pojašnjenje, na osnovu čega se utvrdi da li folikul sadrži js?

nema načina da se to utvrdi, barem kad tek ptoji tj dok nije pukao folikul
tel naknadno se može vidjeti da li je bila ovulacija ako uzv pokaže žuto tijelo ili nivo progesterona 7 dan od ovulacije



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Određivanje ovulacije
1.11.2011 19:13:50   
Andy_Bec23
Hej Djana ne nisam bila na nikakvim pregledima ... Vec imam kalendar unazad 3 godine i uvjek je bila
svakih 28 dana izuzev 6 mj ove godine kada mi je kasnila 10 dana i kada sam otisla na kontrolu
imala sam vodenu cistu tj znaci da nije bilo ovulacije. Ali unazad 3 godine uvjek je tocna 28 dana.
Na jednom drugom forumu jedna cura mi rekla,, pa sta ako ti je ovulacija bila 7 .10 i onda si zakasnila
za bebu,, pa sam se upitala kako je moguce ako su mi uredne po mom kalendaru je trebala ovulacija bit 9 i 10 .10
pa mi to bilo cudno , jer u principu ovulacija i menstruacija moraju ic skupa tj 14 dana nakon prvog dana user posted image ili
se ocito varam pa moze i zakasniti ili uraniti? totalno sam zbunjena a temperaturu mjerim tokom dana nikada kad ustanem. i po tome
se moze znat ali neznam kako da iscitam .. Ma ba sam user posted image . Kupila sam sada Lh trakice za Ovulaciju
pa cu bas vidjet . user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Određivanje ovulacije
1.11.2011 19:17:41   
Andy_Bec23
Vanchi, znam da ljekovi ,stress itd moze ometat menstruaciju ali sada prvi put cujem da to utjece i na ovulaciju.
Ja sam totalno zbunjena neznam sta da misli. Stvsrno mi je tocnauser posted image u sat kako bi se reklo...
I cesto osjetim ovulaciju ali me zanima kako se moze kod doktora to pratiti? Inace kod nas svaki
pregled uzv sondom se naplacuje 30 e pa sad kako da znam kad mi je ovulacija ako vec ona moze uranit ili zakasnit...

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *