|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
10.12.2011 22:37:58   
vjestica
kristaline i čajevia možeš itekako poremetiti hormone
a tablate ako uzimaš za ovulaciju (najčešće je to klomifen) onda se prati folikulometrijom njegovo dejstvo i tačno znaš kad ti je ovulacija
što se tiče grudi ja kad sam ostala trudna, nije bilo nikakve razlike grudi u pms, ni u trudnoću
tek kasnije su mi nabujale, ali tad sam već uveliko bila trudna


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu kristaline)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Određivanje ovulacije
16.12.2011 11:50:23   
malena27 RR
prenos posta:


IZVORNA PORUKA: trudilica82

ćao drage mojeuser posted image
ja sam trudilica82 i dana sam se prijavila na forum. nova sam tako da ne znam da li sam na pravom mjestuuser posted image
moja priča ide ovako...
u braku sam skoro pet mjeseci i radimo na bebici. svaki mjesec se ponadam a ono vještica dođe baš na vrijeme. inače ciklusi su mi redovni 27-28 dana. čitala sam da je ovulacije negdje na polovini ciklusa a ja sam prozirnu sluz o kojoj sam čitala primjetila jučer (10 dc) u dva navrata. ja sad ne znam da li sam ovulirala jučer ili tek treba da uslijedi ovulacija. jučer kad sam primjetila tu prozirnu sluz otišla sam do apoteke po test za utvrđivanje o i bio je neg. obzirom da mi je muž na putu, zadnji odnos smo imali 11.12, znači 4 dana prije sluziuser posted image i tek ćemo u subotu opet. pozdrav svima




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Određivanje ovulacije
20.12.2011 8:54:28   
family
Pozdrav!
Pišem po prvi put.
Zanima me, ima li u Tuzli u nekoj apoteci da se kupe LH trakice, i koliko koštaju?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Određivanje ovulacije
29.12.2011 2:05:08   
Nikola2
e vec 5 meseci pokusavamo da ubodemo te plodne dane .13.12. je dobila    .njoj je na 30 dana, a mi smo imali odnose 18,19,20,21,22,23 dec. e sad dali smo uboli plodne dane ? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu family)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Određivanje ovulacije
30.12.2011 14:30:53   
ena0002
Ja mislim da ste ih fulali......trebali ste krenuti od 24

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Nikola2)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Određivanje ovulacije
30.12.2011 17:24:27   
vanchi88
cure
meni je kalendarska O trebala biti juce 29og, i ja sam tad akcijala.....jutros mi malo stomak bio nadut i bolio pa sam mislila da nije kasnila O i skoro uzmem Lh trakicu al je bila Negativna...jel moguce da je bila juce a danas vec nema lh hormona....

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Određivanje ovulacije
2.1.2012 20:10:15   
mykica
Zdravo svima! Tek se prijavih na forum, malo sam vas citala, pa odlucila da i ja podijelim svoje nade i "metode" sa vama :)
MM i ja radimo na bebi evo 4. mjesec. Od proslog ciklusa sam pokusala mjerenjem bazalne temperature, ali eto nije uspjelo, mada sam pocela negdje na sredini ciklusa. Mislim da je metoda uspjesna, temperatura se zaista povecava, a i mnogi su zadovoljni tom metodom, vec iz drugog-treceg puta uspiju :) Ovaj mjesec sam mislila kupiti i maybe baby aparat pa ne znam koliko je on pouzdan? I koliko uopste kosta? Ima li neko iskustva sa njim?

Pozdrav veliki

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Određivanje ovulacije
2.1.2012 22:26:13   
marsupilami
Dobro nam došla Mykica!
Želim naprije tebi i tvome suprugu puno uspjeha u pravljenju bebice, što se tiče maybe baby mikroskopa ja sam ga kupila prije 5 mjeseci platila oko 26,5 km u ljekarni, a ne znam što bih ti
točno rekla je li mi ili nije pomogao, odlučila sam se da ga kupim zato što nikad nisam mogla odrediti ovulaciju, nisam se mogla pouzdati ni u sluz, ni na bolove u jajnicima, ni na temperaturu jer je moja normalna temperatura uvijek37,2 i nikad se ne povisuje osim ako nisam bolesna, tako sam odlučila kupiti tu stvarčicu, bio mi je 7. dan ciklusa i odmah mi je poklazala paprat, ja se ono ponadala evo ga, kad drugi dan točkice, sljedeći opet paprat, a koristila sam ga točno po propisu svako jutro po ustajanju, tako da ne znam što bih ti rekla. Taj mjesec sam ostala trudna, ali nisam znala kad točno jer sam po njemu bila plodna svako drugi dan pa smo se odlučili za posao svaki dan user posted image da ne promašimo, ali nažalost sreća nije dugo trajala, sad sam ga ponovno koristila 2 mjeseca i nijednom mi još nije pokazao paprat i baš sam danas ponovo na internetu pročitala sve moguće forume na ovu temu jer sam se već pobojala da nemam ovulacije, ali izgleda da ima puno slučajeva da iako mikroskop nije pokazivao plodne dane na uzv-u je ustanovljivana ovulacija, pa mi se malo vratila nada. Uh izvini na prevelikom postu, to je bilo moje iskustvo a ti potraži još mišljenja pa odluči, također ima dosta slučajeva gdje se pokazala ova stvarčica jako korisnom kod žena koje imaju jako neredovite cikluse i teže je ustanoviti plodne dane. U svakom slučaju raspitaj se još, želim ti puno sreće user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Određivanje ovulacije
3.1.2012 10:03:54   
Pingvina
mykice, marsupilami je u pravu.I ja sam se raspitivala  kod par zena koje su kupile taj mikroskopcic-sve se zale na isto, ispada da ima se ovulacija "igra" kao pig-pong loptica.user posted image user posted image  Ako se ipak odlucis-javi molim te jesi li zadovoljna jer i ja razmisljam da sebi uzmem jedan.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Određivanje ovulacije
3.1.2012 10:51:15   
mykica
@ marsupilami: hvala ti puno na postu, nije nimalo predug, sto se tice ove teme ja bih mogla pricati danima :) a svako iskustvo i savjet mi dobro dodu :) Nadam se da ces se sto prije obradovati bebici :) A i svima nama u ovoj 2012 godini zelim to najvise, pa da sve na kraju godine budemo sa stomacicima ili sa bebicima na rukama :)

@ pingvina: ja cu ga danas kupiti pa probat i odmah utiske javim :)

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 13:28:05   
lana84
IZVORNA PORUKA: Nikola2

e vec 5 meseci pokusavamo da ubodemo te plodne dane .13.12. je dobila    .njoj je na 30 dana, a mi smo imali odnose 18,19,20,21,22,23 dec. e sad dali smo uboli plodne dane ? user posted image user posted image user posted image


po onome koliko ja znam:
13.12.2011 + 14 dana = 27.12.2011 po pravilu kreću plodni dani

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Nikola2)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 13:39:14   
vjestica
IZVORNA PORUKA: lana84

IZVORNA PORUKA: Nikola2

e vec 5 meseci pokusavamo da ubodemo te plodne dane .13.12. je dobila    .njoj je na 30 dana, a mi smo imali odnose 18,19,20,21,22,23 dec. e sad dali smo uboli plodne dane ? user posted image user posted image user posted image


po onome koliko ja znam:
13.12.2011 + 14 dana = 27.12.2011 po pravilu kreću plodni dani

tada ne kreću, nego završavaju plodni dani tj vrlo vjerovatno je ovulaicja već prošla


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 13:44:16   
vjestica
kod idealnog školskog ciklusa je ovulacija 14 dc, ali se plodni dani računaju maloprije ovulacije
mada ima puno pouzdanijih metoda nego računanje kalendarsko jer ovuacija može zaksniti ili  uraniti ili preskočiti jedan mjesec
u svakom slučaju oboje ste fulili kalendarsko računanje plodnih dana - nikola je prestao sa odnosima upravo pred ovulaciju, a lana je predložila da se krene sa odnosia na već izmaku ovulacije - ako je riječ o školsko ciklusu koji traje 28 dana


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 14:04:29   
lana84
IZVORNA PORUKA: vjestica

kod idealnog školskog ciklusa je ovulacija 14 dc, ali se plodni dani računaju maloprije ovulacije
mada ima puno pouzdanijih metoda nego računanje kalendarsko jer ovuacija može zaksniti ili  uraniti ili preskočiti jedan mjesec
u svakom slučaju oboje ste fulili kalendarsko računanje plodnih dana - nikola je prestao sa odnosima upravo pred ovulaciju, a lana je predložila da se krene sa odnosia na već izmaku ovulacije - ako je riječ o školsko ciklusu koji traje 28 dana



Poštujem svačije mišljenje, voljela bih da budemo sigurne pa ću dati jedan primjer izračuna, kopirat ću ga s jedne stranice (da ne radimo reklamu) user posted image

PRIMJER

Da bi procijenili kada ovulacija nastupa, uzmite tipičnu duljinu vašeg cilkusa (razmak u danima između dvije menstruacija) i oduzmite 14. Dobiveni broj dodajte datumu prvog dana menstruacije. Na primjer:
Prvi dan menstruacije:  5.ožujak
Duljina ciklusa: 31 dan
Izračun:  31 - 14 = 17 dana  
Ovulacija:  17 + 5 = 22
Možete očekivati ovulaciju: 22.ožujka

Ako uzmem  navedeno pitanje od Nikola2, dobijem da je to 27.12. racunam 28 dana duljinu ciklusa.
Ehhh da.... jos da kazem da dane ovulacije svrstavam u ''''plodne dane''''.

< Poruku je uredio lana84 -- 9.1.2012 14:19:43 >


_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 14:32:11   
vjestica
jeste sve je to ok, ali nema više dana ovulacije, ovulacija u najboljem slučaju traje 24 sata (neki autori tvrde da traje svega 12 sati) a plodni dani se računaju bar 2-3 dana prije ovulacije tj tada treba početi sa odnosima jer ovulacija može uraniti ,a računa se da i spermići žive malo duže, pa mogu dočekati ovulaciju
jer ako računaš samu ovulaciju, plodni dan je samo 14 dc


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 14:59:29   
lana84
slažem se... u njenom primjeru ovulacija je 27.12, a plodni dan su nešto malo ranije (rekla bih od 22.12.- 30.12) možda ipak ima šanse user posted image , najbolje bi bilo da nam javi rezultate user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 19:59:53   
mykica
Ja samo da javim za maybe baby mikroskop kako obecah: koristim ga evo ovih par dana i sad - zasad funkcionise kako treba. Naime, plodni dani bi mi po proracunu trebali poceti sad krajem mjeseca. Mikroskop mi pokazuje neplodne svaki dan, a i uporedo mjerim bazalnu temperaturu. Pa sad cekam jos ovih par dana da vidim hoce li mikroskop pokazati i plodne, a i bazalna mi polahko raste :)

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 20:03:05   
mykica
Napisah krajem mjeseca da bi trebali biti plodni dani, lapsus, krajem sedmice :)

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Određivanje ovulacije
9.1.2012 20:10:15   
Pingvina
mykice, bas ti hvala za informaciju.Ja nisam nikad ni tu bazalnu temperaturu mjerila.Nezgodno mi jer radim u smjenama..a to ti je bas super ideja-da vidis jel mikroskopcic radi kako treba.
Eh, sad pitanje za ove malo iskusnije zenice..Jel postoji mogucnost da je bila O i ako nije bilo plodne sluzi ili se pak u tom slucaju radi o anovulatornom cilusu???

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Određivanje ovulacije
11.1.2012 20:08:01   
Pingvina
Cure...Iko da zna odgovor na moje pitanje????user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 10:58:04   
mykica
Ja sam procitala u ovoj knjizi jednoj, da moze biti ovulacija i ako nema plodne sluzi. Naime, O izostaje samo ako su ti neredovne menstruacije, tj. ako ti jedan mjesec izostane skroz, pa sljedeci dobijes dva puta po 2-3 dana da traje. U tom slucaju O izostaje. Eto nadam se da ti je sta pomoglo :) A moj maybe baby danas pokazao prve znake plodnosti, kako je i trebao :) Pozdrav

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 11:49:41   
maxus svratila
Kod mene skoro nikad nije bilo sluzi, a isla sam na folikumetrije i potvrdilo se da ovulacija postoji,
pitala sam doktoricu, i ona mi je rekla da to moze tako bit,
sluzi mi je bilo na izvoz kad sam pila caj od macine trave.
e i ovaj mjesec mi je bila sluz, i jaka bol, toliko me boljelo da se u jednom momentu nisam mogla pomjerit.

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 11:56:49   
Pingvina
mykice i maxus hvala puno na odgovoru.Ja sam uvijek do sad imala te sluzi, a prosli mjesec nista.user posted image user posted image
Inace su mi M bas redovne pa sam se bila malo zabrinula.A ginica mi nema tu pa rekoh da vidim s vama ima li ko kakva iskustva s tim.
Mykice-user posted image user posted image za aparatic a Boga mi i za tebe...Sad navalite.Nas dvije cini se onda imamo plodne dane u isto vrijeme.user posted image user posted image
Maxus, mene je jos vise i bilo strah jer sam od proslog mjeseca pocela da pijem macinu travu i vrkutu.I sve zene akzu da tad imaju plodne sluzi na izvoz a kod mene nista.Ali evo sreca jutros se pojavila..pa sam dahnula dusom.A jos vise sam dahnula kad sam vidjela vase postove..pa nista mi drugo ne preostaje nego da se dam u akciju.user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 11:59:08   
mykica
Pijem i ja zu macinu travu, i zaista kad nju pijem vise sluzi ima :D
Bas se pitam jesu se nasi roditelji ovoliko trudili oko nas da se rodimo :) Al kako koji dan prolazi imam osjecaj da je ta zelja za bebacom sve veca :D
Mada se trudim ne misliti toliko na to al dzaba :)

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 12:01:10   
mykica
Akcija, akcija :D
I onda opet cekat i nadat se :D

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *