|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 10:36:51   
maxus svratila
Moze se mjerit tzv folikumetrijom, to je UZ sondom, ili trakicama. i kod nas je svaki UZ 30 KM, pa je to malo poskupo. Ni sama ne znam kako da raspoznam ovulaciju, kad nemam te sluzi, ali po bolu mislim da je imam oko 14, 15 i 16-og dana ciklusa. Kolko sam ja skontala moju ginku, ovulacija nastupa 14-ti dan prije ocekivane menge. Ja sam radila hormone, moj progesteren je veoma nizak. Na treci dan cilusa je 1,5, a radila sam ga i na 21 dan ciklusa, pa sad cekam rezultate.

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 11:39:34   
Andy_Bec23
Kako se zove taj test da ga i ja radim sada bas cu ic kod doktora :-)

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 17:48:48   
Volim Te!
Pozdrav cure,imam jedno pitanje...Danas mi je doktor na pregledu rekao da ulazim u "fazu ovulacije" i da mi je za vikend ovulacija.E sad ja ne znam jel on to samo po procjeni rekao ili je to pouzdano pa bih voljela da mi kazete vasa iskustva ako ih imate.Unaprijed hvala user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 17:51:16   
Volim Te!
Zaboravih da kazem da je on to po iscjetku procijenio.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 17:51:43   
Volim Te!
Zaboravih da kazem da je on to po iscjetku procijenio.


(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 17:54:00   
sirnica
Ako je pregled radio i ultrazvukom, onda je pouzdano mogao utvrditi kad ćeš ovulirati. U akcijuuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 18:21:07   
Lulu_08
Kao sto sirnica rece ako je ultrazvucno te pregledao onda je mogao ustanoviti na osnovu folikula, a manuelnim pregledom je mogao nekako procijeniti kao i ti kod kuce sto to mozes uraditi na osnovu polozaja i stanja cerviksa i cervikalne sluzi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Određivanje ovulacije
2.11.2011 19:15:30   
Volim Te!
Danas je samo po sluzi zakljucio i pregledao imam li infekciju,to nemam.To za cervix sam te citala djano al to ne umijem da procijenim,a sluzi imam i pratim je nekad bude skroz gusta kroz prste hocu reci brzo se osusi medju prstima a nekad bude rastegljiva al mozda se samo milimetar rastegne vise ne.Doktor me ocekuje za dva ciklusa trudnu u ordinaciju ako ne onda cu dobit neke tablete a najsigurnije je da cu probat sa lh trakicama jer su mi ciklusi dugi puno pa videcemo. Hvala na odgovorima drage moje.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Određivanje ovulacije
21.11.2011 9:44:02   
maxus svratila
Ja sam dobila vrijednost progeterona na 21.dan i on je 72. (11,6-68,9), jel moze neko protumacit?

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Određivanje ovulacije
28.11.2011 12:34:14   
Andy_Bec23
Trebala bih pomoc http://www.slikomat.com/slika/5077898.htm
ovo su moje LH trakice , sta mislite jel bila O ili tek treba doci ...

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Određivanje ovulacije
29.11.2011 11:52:19   
Andy_Bec23
http://www.slikomat.com/slika/5079019.htm Molim pomoc ukoliko se netko razumije u LH trakice ....

Hvala

http://www.slikomat.com/slika/5079024.htm

< Poruku je uredio Andy_Bec23 -- 29.11.2011 11:54:38 >

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Određivanje ovulacije
1.12.2011 20:01:10   
orhidejaa
Buduci da 7 meseci pokusavam da ostanem trudna, tri ciklusa koristim lh trakice za najavu ovulacije. Medjutim, ovog meseca, test je pozitivan vec pet dana (od 12 do 16 dana ciklusa), testna crta je ista ili cak tamnija od kontrolne. To mi se do sada nije desavalo, obicno je pozitivan dan ili dva. Prema ultrazvuku, ovulacije su mi redovne i sredinom ciklusa. Sta moze biti uzrok ovako dugo pozitivnom  testu? Pri tome, nisam trudna, a nemam ni ciste ili nesto slicno.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 20:30:24   
kristaline
moze pomoc? user posted image  nemam redovitu mengu, zna kasniti i po tri mjeseca... ali zadnja tri mj.sam imala s tim da sam sad zadnju dobila cak 5dana prije vremena,jer kad ju imam par mj.za redom bude svakih 35 dana,a sad sam imala 19.11.,a prije toga 24.10. Uglavnom zelim reci da ja nemogu si odrediti plodne dane,al prepostavljam da bi mi negdje sad trebala biti jer malo prije kad sam bila na wc-u bilo mi je malo sklisko na toalet papiru,sinoc sam imala odnose pa neznam jeli to od ovulacije sklisko illi je to od sperme da mi mozda izlazi,ha.. sta vi mislite? ja bi da je ovulacija u tijeku user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 20:33:02   
vila_7
kristaline moze biti i jedno i drugo,al ja bih ti najprije savjetovala da posjetis doktora zbog neredovnih menstruacija,ako vec nisi user posted image .

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu kristaline)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 20:42:13   
kristaline
hvala na brzom odgovoru... ma jesam jos prije god dana i bas tada na tom pregledu mi je rekao da mi je udarni dan i da se trebam bacit na posao,al dragi nije bio tu tako da nista i od onda nije bilo te rastezljive sluzi do ove godine u 9 mj i sto je zalosno on je opet bio na sezoni user posted image  ginic mi je rekao da je to sve u glavi i da bez obzira sto nemam redovitu da mogu ostat trudna samo sto ja nemogu odredit kad ce ovulacija biti, izgleda da je neam svaki mj user posted image  pa s obzirom da vec treci mj za redom imam mozda sad nastupa ovulacija

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 20:53:12   
vila_7
jesi li probla sa LH trakicama? A to za sluz ti nista ne mora znaciti - ja se za ovu bebu trudila godinu dana i nikad nisam primjetila sluz i ostanem trudna,...a sad sluzi imam na izvoz user posted image , i evo pokusavamo 6-ti mjesec.
Mozes nam se pridruziti i na ovoj temi
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1132111/mpage_22/key_/tm.htm#1136215
tu su najvise trudilice! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu kristaline)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:00:51   
ledy blue
Kristaline doktora koji ti je rekao ''''da je to sve u glavi'''' ja bih odmah mijenjala.Takvu dijagnoszu si mogla dobiti od bilo koje ''''dezurne mahaluse''''..zaista to mi je tako neprofesionalno reci...Jel te posavjetovao da uradis..sve pretrage koje se rade prilikom ispitivanja neplodnosti...hormonalni status...tvoj muz spermiogram..itd...??

< Poruku je uredio ledy blue -- 3.12.2011 21:01:32 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:02:27   
kristaline
hvala vila.. evo sad cu se pridruziti... u 4mj sam dobila dufaston tablete trebala sam ih piti 3mj al ja sam ih pila 2mj,odustala sam kad mi je jedna zena rekla da bolje da nepijem to jer mi jos vise moze zakoplicirati,moze i moju ovulciju sprjeciti ako je imam. Te LH trakice koliko kostaju,kad bi ih kupila u pon je bi to bilo kasno ako ˝recimo˝ od danas nastupa ovulacija?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:06:54   
kristaline
ma on je meni rekao da je njegova zena ostala trudna nakon 3god i da od 10 zena jedna ostane odmah trudna....da treba od pola god do 1god dana da ostanes trudna,al ja sam odustala od svega jos u 5mj. sad samo slusam svoje tijelo,ak neupali ni to moram nesto dalje...morat cu ovog mog natjerat na spermiogram... zasto mislis da to nije u glavi,od mnogih sam cula da ima i toga da su sve pokusavali,sve moguce pretrage i da na kraju je sve bilo ok i s njim i s njom i da ipak nije mogla ostat trudna i kad je odustala od svega ostala je trudna user posted image

< Poruku je uredio kristaline -- 3.12.2011 21:10:58 >

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:09:09   
vila_7
Pa ne mogu pokazati kad je vec prosla,mogu samo ako dolazi ili tacno kad je. Probaj po internetu naci-ima dosta zena da kupuju preko interneta pa preprodaju a tebe ce opet jeftinije izaci nego da kupis u apotekama nasim

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu kristaline)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:15:17   
kristaline
ok!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 21:22:47   
ledy blue
Kristalina..ja jednostavno ne podrzavam tu konstatciju problema u glavi...u tom slucaju parove sa idiopatskom neplodnoscu vjerovatno bi slali psiholozima...a nebi ih upucivali u na potpomognute oplodnje i vantjelesne oplodnje.
ne znam koli ste u braku...al moj dobronamjeran savjet je da uradite sve neophodne pretrage..(ako ste vecduze od godinu dana u braku) i tek tada mozete odluciti ..ako je sve ok...dal da cekate da se ''desi'' il potrazite neku konkretniju pomoc.

Ma sory ovo nekako ipade da te strasim user posted image a nije mi namjera...
I da..jos nesto...dobro dosla na forum user posted image i nadam se da ces naci ovdje ono sto te zanima.

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Određivanje ovulacije
3.12.2011 22:16:39   
kristaline
hvala draga... Ma joj tako sam u bedu,tako bi htjela da sto prije ostanem trudna,al nece me...neda mi se radit ovaj posao sto radim al mi pase jer sam na neodređeno pa ako ostanem trudna mogu iskoristit porodiljni. u braku sam 14mj. Koje su to sve neophodne pretrage?

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Određivanje ovulacije
4.12.2011 8:40:33   
ena0002
Kristaline ima temu o potrebnim pretragama gdje smo u par navrate navodile sta sve treba odraiditi......i moj je savjet da odradite sve nalaze....sama cinjenica da ti menzes nije redovan ukazuje da nesto nije OK...mozda hormoni, mozda imas policisticne jajnike....u svakom slucaju moras to sve odraditi.
A druga stvar jeste da je tacno i da tako mozes ostati trudna pod uslovom da je nalas tm OK...kod mene sestra dobiva svaka 2-3 mjeseca pa je oba puta ostala trudna bez problema....ali ja ipak pripritet dajem nalazima...ispitaj sve pa ce ti lakse biti da skontas odakle krenuti

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu kristaline)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Određivanje ovulacije
10.12.2011 21:55:54   
kristaline
bila sam na pregledu prosle god. i rekao mi je da imam mikrocisticne jajnike (to je stupanj nize od policisticnih) i da imam ovulaciju, mozda ne svaki mj i da si nemogu odredit kad su mi plodni dani zbog neredovite menge! al evo zadnja tri mj sam imala mengu i sad me grudi uzasno bole pa cemo vidjeti,ako nista nebude idem iza nove god kod ginica da mi pomogne kada ce biti ovulacija.... ja sam inace protiv tih hormona i tih tableta, radije cu ljekovite cajeve piti nego to, jer se bojim da mi nebi poremetilo jos gore pa da tek nemogu imat ovulaciju... jer mene tjesi to da ju imam mozda ne svaki puta,al bitno da ju imam. Jel znate kada grudi pocnu boliti od samog zaceca? mene uzasno bole, istina da me inace bole prije menge,al eto ja se nadam da mozda postoji mogucnost!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *