|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
12.1.2012 12:23:15   
maxus svratila
Ma akcija je bila kod nas u gluho doba noci, u 2, tacnije u jutro.
Radili smo popis do kasno, pomagala ja muzu, i bolovi su bili ajme Boze,ali i ored boli bilo je predivno user posted image

Ma ne znam ni ja jesul se trudili, ali su bili trudni user posted image

Kaze najbolje da ne mislis o plodnim danima, pa kako da ne mislim kad bolove imam ko luda, kad sam cura bila znala sam cak i u hitnu da odem, jer nisam znala o cemu se radi, a sluzi, ma poplava, pa moram gace mijenjat po 5-6 puta ili ulozak da nosim, a mrzim da ga nosim, i hajd sad pa budi pametna user posted image ....

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Određivanje ovulacije
13.1.2012 20:53:22   
malenaa
tuzna sam :(((( i nista mi nije jasno...
kupila sam maloprije taj maybe baby test...ajd reko da vidim jel pocelo :) (doc jucer vidio folikule 23,i 21mm )...
ali sad test nista ne pokaza tj neplodni su dani
sta bi to trebalo znaciti???
ja sam mislila da je to vec u toku,tj plodni dani... ili test nije uredu???
smrccccccccccccccc


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Određivanje ovulacije
13.1.2012 21:26:15   
vila_7
malenaa ja imam taj MAYBE BABY i kad sam ga prije prošle trudnoće koristila - pokazivao mi je od 28 dana - 24 plodna dana! user posted image Tako da on meni nije pouzdan...bas cu ga opet probati ovaj put,... al kazem ti ne brini se nije pouzdan svima!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Određivanje ovulacije
13.1.2012 23:09:45   
marsupilami
ja sam danas na netu našla link za izračun plodnih dana prema dr. Eugenu Jonesu, sad se naplaćije ali sam našla besplatnu verziju pa ću stavit sutra ujutro link i kako unijeti podatke, eto možda nekome bude od koristi a možda neko iskoristiti za zabavu, prema njemu plodni dani žene nemaju neke veze s sredinom ciklusa, meni su po njemu cijelu ovu godinu plodni dani 4 dana prije očekivane m, ma vrijedi pokušat, čovjek ima 11 djece i svako je začeto pomoću njegove metode. Laku noćuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 0:16:42   
Pingvina
marsupilami-ajde postavi molim te da i to sracunam...Nece li Bog dati da neko zna kakav je samnom problem.Ako "ubodem2 po tom izracunu-veeelika Milka ti je od mene-sama mozes da biras koja.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 0:55:08   
gerberka
IZVORNA PORUKA: marsupilami

ja sam danas na netu našla link za izračun plodnih dana prema dr. Eugenu Jonesu, sad se naplaćije ali sam našla besplatnu verziju pa ću stavit sutra ujutro link i kako unijeti podatke, eto možda nekome bude od koristi a možda neko iskoristiti za zabavu, prema njemu plodni dani žene nemaju neke veze s sredinom ciklusa, meni su po njemu cijelu ovu godinu plodni dani 4 dana prije očekivane m, ma vrijedi pokušat, čovjek ima 11 djece i svako je začeto pomoću njegove metode. Laku noćuser posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 9:35:10   
marsupilami
e ovako, taj čika Jones tvrdi da mogućnost začeća ima jako puno veze sa fazom mjeseca kad smo se rodili i bitno je kasnije kad popunjavate formular unijeti točan sat vašeg rođenja, ja nisam uopće praznovjerna, ne čitam ni horoskop, ali ovako nešto mi se učinilo zanimljivo na prvu ruku jer ja bih probala sve user posted image
Idete na www.astro.com i sa lijeve str. odaberete "Free horoscopes", onda vam se otvori više stavki, vi odaberete "Horoscope Drawings & Calculations", pa u okviru toga drugu stavku "Extended Chart Selection", tu kod "Methods" kliknite na "Special charts" i odaberite u onom padajućem izborniku skroz posljednju opciju "Lunar Phases Fertility Calendar" onda kliknete " Click here to show the charts", iskočit će vam prozorčić u koji popunite Ime, datum i vrijeme rodjenja, državu, grad.. i onda vam izbaci za narednih godinu dana i to možete i isprintati i spremiti sliku na kompjuteru, pa tko voli nek izvoli user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 9:42:37   
marsupilami
e da ne zaboravim objašnjenje slike, tražila sam jučer dva sata i to sve na engleskom, pojave vam se grafovi svih mjeseci, ( meni je bio shock kad sam vidjela da za januar točno označeno 9.1 ovulacija po školskom kalendaru i 23.1 očekivana menstruacija a nigdje nema da se unese datum prošle menstruacije i trajanje ciklusa ), e ovako imate na grafu zlenkasto-žutu točkicu to vam označava kao školsku menstruaciju, crna točkica predstavlja kraj ciklusa, a ona crvena linija iznad s jednim debljim kvadratićem na kraju vam označava plodne dane po Jonesu, meni su uvijek prije očekivane m user posted image , i sad iznad te crvene linije ima znakić, oznaka spola muški ili ženski, to je kao vjerojatnost da će biti muško ili žensko ako dođe do začeća u pojedinom mjesecu, e i ako nema ništa iznad crvene linije, tj. ako nema nikakvog znaka znači da je jako slaba vjerojatnost za začeće ili to znači trudnoću s nekim rizikom, eto toliko ( meni što je najgore nema tog znaka za spol sve do 7 mjeseca ove godine user posted image )

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 9:57:04   
Pingvina
Hvala marsupilami...Samo meni ovo nikako nije jasno..Ne kuzim kako mi "razmatra" ciklus kad se nigdje ne upisuje duzina ciklusa???I meni pokazuje plodne dane 4-5 dana prije nego sam ja mislila da su mi.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:00:06   
vjestica
nekad sam isprobavala to dok je bilo free, ali tu unosiš samo vrijeme i datum rođenja, to nema veze sa ciklusom
nije mi rijetko ispalo da je ovulaciju usred menstreacije
na drugom forumu sam detaljno iščitala o tome, i iskustva žena,pa i sama isprobala pa mogu reći da je ta metoda pouzdana ko i maybe baby - nimalo


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:07:24   
Pingvina
Hvala na objasnjenju...user posted image
Meni plodni dani-prema ovom testu od samog prestanka M pocinju.Bas bukvalno:danas mi prestaje M,  sutra pocinju plodni dani.I onda mi ciklus isto nije po P.S.-u po njegovim proracunima jer mi kaska 3-4 dana.Npr. po njegovom bi trebala naredna M da dodje 23.1, a ja ju ocekujem 27.1. I da..ako se desilo cudo pa sam zabebila ovaj mjesec (cuda postoje samo u bajkama) dijete bi trebalo biti curica....dok su mi juni, juli i avgust-corci.Pih...

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:12:13   
Pingvina
Eh, vjestice...vise ne znam ni sta da isprobam.user posted image user posted image user posted image  
Nekima se jednostavno "da" s djecom...a nekima Boga mi nece ni naopkao.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:13:59   
marsupilami
pa ja sam rekla da to svatko shvati kako hoće, ozbiljno ili neozbiljno, ja sam takva da bih sve probala user posted image , meni je baš zanimljivo što mi se menstruacija poklapa s onim izračunima ali mi se ne sviđa to što do juna nema ništa, idem ja oborit njegovu teoriju user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:16:12   
Pingvina
Marsupilami, koliko su ti dugi ciklusi..i predlazem da idemo u cekaonicu da te malo ispitam..Ovdje odosmo OT-izvinjavam se!!!

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Određivanje ovulacije
14.1.2012 10:38:45   
malenaa
hmmmmmmmm jutros puno paprati na miskroskopu???? nidje veze... malo je falilo da ga heknem kroz prozor. nista vise necu kontrolisati, ako se desi desi...bas sam se opteretila, ludo kao nikad ))))

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Određivanje ovulacije
15.1.2012 10:57:42   
vila_7
dobro si me podsjetila..odoh i ja svoju paprat naci! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Određivanje ovulacije
15.1.2012 11:40:11   
mykica
Cure moje, kako ste mi vi danas? Kako vidim jos se nikom nije posrecilo i dalje svi ganjamo O :( Meni pop proracunu trebala biti danas, medutim i bazalna temperatura mi nije kako bi trebala, maybe baby mi pokazuje neplodne, a 2 dana pokazivao malo paprati, sluzi mi isto skoro nema nikako ovaj mjesec, tako da lagano luuudim...Kontam da kupim danas i te LH trakice za O kao pouzdane su, ali svaki se mjesec moraju kupovati, pa da vidim i to...A i odoh kod ginekologa sutra da vidim sta ce mi reci...Lagano padam u ocaj, imam osjecaj kako koji mjesec ja se sve vise trudim, a ono stanje sve gore :(
Sreca pa ima vas ovdje, pa se moze i razmijeniti koja rijec...Prijateljice su me vec proglasile ludom :) Ne razumiju one kako je truditi se toliko :)
Pozz veliki svima

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Određivanje ovulacije
15.1.2012 17:12:42   
marsupilami
mykica ovdje sigurno nisi sama, pa pogledaj samo koliko nas je, svi u istom sosu ali ipak je lakše kad ovdje imamo potporu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Božja volja nikada nas neće odvesti negdje gdje nas Božja milost neće zaštititi.
beba je stav Boga da svijet treba i dalje postojati......

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Određivanje ovulacije
16.1.2012 8:44:49   
lana84
čitam sve ove postove i onako se razmišljam.... najbolje bi bilo poslje menzesa krenuti u akciju svaki dan-ali doslovno user posted image  user posted image  user posted image , onda ne možemo fulati plodne dane, pa i ovulaciju user posted image .
sretno svima user posted image


_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Određivanje ovulacije
16.1.2012 9:04:19   
vjestica
radi "bolje" ponude spermića, preporuka je svaki drugi dan

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Određivanje ovulacije
16.1.2012 9:27:53   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: vjestica

radi "bolje" ponude spermića, preporuka je svaki drugi dan


I nama je ginic preporucio svako drugi dan...Ko domaca zadaca...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Određivanje ovulacije
19.1.2012 17:45:43   
mykica
Ja danas bila kod ginekologa, otkrila mi nake polipe na jajniku, citav dan po internetu gledam koliko je opasno..Ona kaze da i nije, da ce se morat odstraniti hirurski, al da pricekam, da vidim jesam li trudna ovaj  mjesec. Na netu nadem da one i ometaju trudnocu. Sad bih samo sjela i plakala user posted image nikako mi se ne da....I jos da zavrsim utiske o maybe baby: samo 1 dan su mi pokazale plodne dane...tako da..nisam bas zadovoljna....
pozz

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Određivanje ovulacije
19.1.2012 17:58:33   
marsupilami
ajoj mykica, žao mi je zbog tih beštija, dobro sa si na vrijeme to otkrila, sad što prije da se toga riješiš, da ti ne stvaraju više probleme, nemoj plakati, sve će se to lijepo polako riješavati, kad ti treba ne/doći user posted image ? Tako znači, ni tvoj maybe baby ne radi ......

_____________________________

Božja volja nikada nas neće odvesti negdje gdje nas Božja milost neće zaštititi.
beba je stav Boga da svijet treba i dalje postojati......

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Određivanje ovulacije
19.1.2012 20:23:20   
lilly86
ehhh,da i ja sta napisem,mislim da ce mi biti malo lakse,citam vase slucajeve,i pronalazim se u dosta njih.
prije par dana sam se registrirala na forum kako bih sebi pomogla,vec nekoliko mjeseci ocekujem da se nece pojaviti,ali ona 'rospija"opet doje...sad zadnji put mislila sam da nece doci,kad dodje...ali jako cudna M...smedja i samo dan i po trajala i sve se povlaci pomalo na toal. papiru smedjkasto,tako da ja mislim da sam trudna,ali cekacu jos malo,jos koji simptom pa cu onda po test...bojim se da se ne razocaram...

(odgovor članu marsupilami)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Određivanje ovulacije
19.1.2012 22:32:05   
mykica
@marsupilan: hvala ti mila puno...malo sam se smirila, danas mi je 22 dan ciklusa, pa za koji dan cu i znati i po prvi put bih voljela da i dode, nekako me strah da sad zatrudnim, da ne dovodim bebicu u opasnost...Da mi se rijesiti ovoga pa zdrava opet u akciju :D

@lilly86: To ti je jako velika vjerovatnoca za trudnocu, kako sam citala taj tkz. "spotting" se pojavljuje cesto u trudnoci...Pa zelimo ti punoooo srece da taj plusic vidis na testu sto prije :D

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *