|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   do kada planirate dojiti?
27.2.2007 11:24:03   
ladybug
Ja bih voljela da održim dojenje dvije godine, ako bude mlijeka i ako beba bude htjela. Za sada joj je jako draga sika i poželi je dok ja dođem na pauzu da je nahranim. Tačno primjetim da ne jede od gladi nego iz gušta user posted image

_____________________________

Rejjan, 05/07/06
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: do kada planirate dojiti?
27.2.2007 11:53:26   
Zvečka
Ladybug
 
svoju bebicu još uvijek dojim, i to je sve što joj dajem. Još malo pa će imati 7 mjeseci. Nikakvu dodatnu prehranu joj nisam uvela, osim ponekada malo kamilice ili prokuhane vode. To je sve.
Planiram je dojiti što je duže moguće, odnosno sve dok imam mlijeka imati će ga i onauser posted image
Već sam pisala na jednoj temi, da mi je najljepši osjećaj kada spusti svoju malu ručicu na moju dojku i kao ona čuva svoju sikuuser posted image user posted image  kada je jako gladna, onda gura svoju glavicu u moja prsa i ljuti se ako odmah ne dobije ono što tražiuser posted image user posted image

ponekada primjetim ako je nosi neko ko isto tako ima malo veće grudi (moje su samo sada takveuser posted image  prije su bile puno manje, nažalost) ona odmah gleda i kao da tražiuser posted image user posted image

(odgovor članu ladybug)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: do kada planirate dojiti?
27.2.2007 11:56:03   
Zvečka
ladybug znači ti  radišuser posted image

ja sam još uvijek na porodiljskom, tako da ona ne poželi baš siku toliko, osim kada izađem, a nju ostavim mami. E onda je to pravo veselje kada me ugleda....

(odgovor članu Zvečka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: do kada planirate dojiti?
27.2.2007 12:17:49   
BebaEna
Ja sam dojila 6 mj, a onda sam pocela raditi user posted image
Nisam mogla izlaziti na pauzu, pa sam pokusala odrzati dojanje barem ujutro i navece, ali nije islo ...
Poslije patnje prvih mjesec dana sa dojenjem, to je nesto najljepse sto sam dozivjela... Osjecaj da radis nesto za svoje dijete, njena blizina, njene rucice na cikama, njena sreca kada ih vidi ... ma divno, neopisiv osjecaj bliskosti s djetetom ...
Priznajem da sam htjela odustati od dojenja u prvih mjesec dana zbog svih problema i patnji koje smo imale, ali sad mi je zao sto nije duze trajalo od 6 mjeseci.

(odgovor članu Zvečka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: do kada planirate dojiti?
27.2.2007 13:45:10   
ladybug
Ja sam počela raditi kada je R. imala 5 mjeseci. Do tada je samo dojila. Moja mama joj je polako uvodila čvrstu hranu, i sada nakon, skoro, osam mjeseci ona jede svašta i voli da jede, posebno ako se hrani iz ruke. Golub mali.
Sada imam razrađenu strategiju. Ona doji dok ne krenem na posao. Ostavim joj jednu bočicu mlijeka da ima do 12h, u 12h je opet ja hranim i ostavim još malo dok se ne vratim s posla. Mislim da je nisam baš puno napatila.

_____________________________

Rejjan, 05/07/06

(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: do kada planirate dojiti?
10.3.2007 8:28:16   
profesorka
ja pocinjem raditi u septembru i planiram do tada zavrsiti s dojenjem... mozda, mozda ostavim nocni obrok i jutarnji, a mozda ne... tada ce nam biti 11mj. sada nam je 5 i kusur i pocinjemo sa novom hranom uskoro

nego zvecka, mislim da bi ti vec trebala poceti uvoditi novu hrano osim dojenja... kada beba tako kasno ostane samo na ciki onda je tesko uvesti novu hranu! tako sam cula neka iskustva,a i savjeti svih su da je idealno uvodenje kada beba ima oko 6mj

(odgovor članu ladybug)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 16:42:22   
Amrino
IZVORNA PORUKA: babel

Evo stalno slusam..dojite,dojite,dojite..do kada?Godinu,dve??


IZVORNA PORUKA: MELLI

onoliko koliko ti i tvoja beba odlučite,mada je preporuka pedijatara,minimalno dvije godineuser posted image


IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: MELLI

onoliko koliko ti i tvoja beba odlučite,mada je preporuka pedijatara,minimalno dvije godineuser posted image

user posted image



IZVORNA PORUKA: Niobe

Mislim da forsiram dojenje sve dok bude postojala i najmanja zelja s njegove strane. 





_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu profesorka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:04:23   
dana3
Evo teta berta teme koji sam trebala dati tamo na onoj strani jer znam da sam je citala pa je nisam nasla.a na onoj do 6 mjeseci ima i postova gdje zene kazu ovo vec gore navedeno.kontas li sad?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:17:48   
idana_85
Nama je za 15 dana prvi rodjendan i tada ce biti godina kako dojimo. Imali smo svakakvih problema,ali sve je iza nas i sada uzivamo. Kad sam pocela raditi,nije bilo problema, nahranim ga ujutro i kad dodjem. Jest kad dodjem da trazi svako sat,ali mi je bilo simpaticno,nije bilo tesko. Kratko sam radila,sada vise ne, pa tako mi dojimo, i kad bih se zaposlila ne mislim da bih prestala, dojila bih pa do kad moze, do pune dvije godine naravno.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:34:48   
MELLI
Mi skoro 15 mjeseci dojimo,a kako trenutno stvari stoje,čini mi se da nećemo brzo prestati.On se trenutno ponaša kao novorođenče,doji kad god me vidi.Ponekad moram pobjeći u drugu sobu da se presvučem,jer čim vidi siku,on bi dojiouser posted image
(ma kakvu siku i na grudnjak on već traži da " papa ćiće"user posted image user posted image user posted image )
Danas smo MM i ja komentarisali ,da ako se nastavi ovako ponašati,mama će ići u školu i dojiti ga na odmoru između časovauser posted image user posted image user posted image
Šalu na stranu,trenutno mislim da ga neću odvikavati još dugo sama,a ako se desi da sam prestane,e to je već do njega.
Mislim da prije drugog rođendana neću sigurno,a poslijeuser posted image
Vidjećemo.

Samo ,iskreno ,bila bih presretna da ukunemo noćne podoje,to me ,ono baš, smori.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:40:50   
juni
Planiramo dojiti do druge godine pa cemo vidjeti. Emil najvise doji po noci, budi se cesto zbog zubica pa mu je dojenje utjeha.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:43:38   
škorpija
Dok se ne oženiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 21:44:38   
aazra
Naravno da cu dojiti dokle moj beban to bude htio makar to bilo i preko dvije godineuser posted image
Naravno, malo me strah ako ga upisem u jaslice zbog posla (jos ne planiram) kako bi to islo, ali definitivno ni tada ne bi prestala.
Isto kao i MELLI kako vrijeme prolazi on se ponasa kao novorodjenceuser posted image
Neki dan mu moja mama kaze: "daj pusti tu sisu, jedi pite...."user posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: do kada planirate dojiti?
22.9.2009 22:33:18   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: aazra

Neki dan mu moja mama kaze: "daj pusti tu sisu, jedi pite...."user posted image user posted image user posted image


Ovo je preslatko...
A ja nemam planova... Neka doji do kada hoće.... Inače, mislila sam da neće ni šest mjeseci izdržati, a i Ema je kao novorođenče...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: do kada planirate dojiti?
25.9.2009 17:31:42   
lejlašh
IZVORNA PORUKA: škorpija

Dok se ne oženiuser posted image


hahahahaha predobro je, a i kada se oženi - biće nešto novo user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio lejlašh -- 25.9.2009 17:32:26 >


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: do kada planirate dojiti?
25.9.2009 17:33:45   
_melina_
Planiram dojiti bebyboya sve dok on bude htio da doji... cisto iz razloga sto je toliko zdravo za dijete... a u slucaju da ne bude htio da doji trudit cu se koliko mogu da pocne dojiti...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: do kada planirate dojiti?
25.9.2009 18:23:28   
meli
ja sam kontala dojiti do godine i onda ga odbiti. al ja sam to skontala a da emana nisam ni pitala. nekako se on ipak vise pita. sad mu je 19 mjeseci i dojimo jos uvijek.
do kada ......ma nemam pojma....


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: do kada planirate dojiti?
23.10.2009 19:34:14   
Crazy little thing
Dokad god beba želi. Ja sam protiv onih šok metoda, i ako je majki već dosta, trebalo bi postupno.. Barem se nadam da nas ništa neće prekinuti i da nastavimo još, dokad ona hoće...

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *