|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HAOS u glavi
7.6.2011 10:54:14   
bubica1980
Pozdrav svima. Javljam se iz bivse drzave "stare juge" pa cu mozda neke rijeci pisati neispravno.
Neznam kako da pocnem. Imam 30 godina i curetak od 2,5 godine. Sa svojim partnerom zivim nekih 10 godina u zajednici. U tu zajednicu broje se i njegovi roditelji (obadvoje penzioneri vec 10tak godina). I tu sad problem nastaje. Posto sam ja dosta mirna i povucena osoba, nikad se nisam svadjala ili izvodila neka svoja prava. Uvijek je bilo kako oni kazu i kako oni hoce a mene ko *ebe. Svekrva je dosta podmukla osoba i sve radi iza ledja. Danas prica ovako a sutra onako. Nekako sam ja to sve davala preko glave dok se nije rodila djevojcica. I naravno pocela je odma pametovati sta i kako treba i ne treba. Tu mi je pukao film i jednostavno sam prestala pricati sa njima jer se mi posle 10 godina nakupilo toliko stvari, da sam bila pred nervnim slomom. Tako mi je vec par godina.Sta hocu da kazem je, da se najezim kad prodjem pored svekra i svekrve, kad im cujem glas meni se place, nocima ne spavam, sve me neka muka hvata. Nervozna sam 24 sata i to se osjeca u odnosu mene i mm. Nikako da se opustimo, sve je nesto na silu. Bilo gdje da odem (na odmor, kod svojih na par dana) osjecam se mnogo bolje i mirnije. Spavam citavu noc bez ruznih snova i budjenja. ZNACI GDJE GOD da odemo, bolje se psihicki i fizicki osjecam. Djevojcica je takodje nervozna stalno, place mnogo, nocima isto ne spava, plasljiva je dosta. Dok me nema, svekrva mm svakakim stvarima puni glavu, da se to vise ne moze izdrzati. Nismo trenutno u prilici, da odemo na svoje zbog nekih proslih financijskih problema, koji se odrazavajo jos danas. E sad meni nije jasno, zasto ja tako osjecam, jesam li luda, dal mi treba strucna pomoc, jel ja to samo zamisljam a ZNAM da je svekrva umijesana, posto ZNAM na sta je sve spremna i sta je sve radila u svom zivotu. Ja sebe vise ne vidim dalje u zivotu ako ovako nastavim. Sa mm sam pokusala pricati o tome ali on mene ne razumije i dodje do svadje. Kaze, ako mi sta ne pase, mogu slobodno da idem ali nije to tako lako.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 11:14:03   
Cickolini
Draga moja ti bas imas haos, ali po mom misljenju ne u glavi nego u kuci. Ako se tako osjecas malo je vjerovatno da umisljas. Mozda i nisu oni toliko grozni, ali cinjenica da zivite zajedno i da se oni za sve pitaju i da se tvoje misljenje ne uvazava dovela bi svakog covjeka do ludila. Ja nisam tip osobe koja moze sutiti i mene bi takva situacija izludila. Sad imas svoje dijete i na to moras prvenstveno da mislis. I sama si primjetila da tvoja nervoza i situacija u kuci utice i na tvoju djevojcicu, a to ne smijes dozvoliti. Ja bi na tvom mjestu postavila stvari na svoje mjesto. Vi se morate odvojiti smao je bitno kako ?! I jos nesto vrlo vazno ... znam da ce zvucati grubo, ali ako tvoj muz tebe nimalo ne razumije i na tvoje zalbe ti kaze to sto si napisala ja te mogu samo pitati "Sta radis jos tu?" ... znam da je bolno i znam da nije lako, ali jos je teze biti tu. Misli na svoje dijete u prvom planu i na to u kakvoj ono sredini odrasta. S mozda tvoj muz dodje sebi kad shvati neke stvari. To je ono sto ti ja mogu napisati kad procitam sta si napisala... sad je moguce da ima tu puno dubljih stvari koje mozda mijenjaju neke cinjenice ...

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 11:23:09   
Đenifer
Ovaj tvoj problem koji imaš je inače problem žena koje su u zajednici sa mm roditeljima i osobe poput tebe koje su mirne i povučene izvuku najdeblji kraj. Čim se ne znaš ili ne možeš suprostaviti u svojim stavovima, obično se strada, ali tako je u životu općenito, na poslu, u društvu....ljudi su u globalu bezobrazni i kad vide da si malo slabiji, odmah idu u još veći napad da te skroz srozaju, a faktor samopuzdanja se mora graditi vremenom, svojom neovisnošću u obrazovanju i materijalnom stanju u večini slučajeva, bez ta dva faktora je vrlo teško.
E sad kažeš da nemožeš dalje, pa naravno kao i svako normalan koji kad se maltletira i ugnjetava hoće da poludi, a ti to trpiš godinama, pa čekaš dok ne dobiješ nervni slom da šta ne promjeniš!!!!
Promjeniti takvu situaciju u svoju korist je teško, osim radikalnih promjena, a to je da se ODSELITE od njegovih, da imate svoj kutak, da vam se niko ne mješa. Očigledno je da si isto pokušavala kroz razgovor sa mm, ali ako se finansijski neovisni o njegovim to se neće desiti nikad. Zato TI uzmi stvari u svoje ruke i ako ne radiš, moraš nači načina da počneš, pa bilo šta, jel jedino tako možeš plačati podstanarsvo ako ništa, ako mm neće , onda ti moraš, bar zbog tog djeteta koje proživljava traume ako ne gore od tebe. Dok ne uzmeš stvari u svoje ruke, udariš šakom od sto i kažeš e sad je dosta, nema ti promjene nikakve, znači šuti i trpi, ali tad će možda biti kasno.....  želim ti puno sreće...



(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 11:28:51   
ElRa
haos u glavi ali i haos u kuci slazem se
problem je bas to sto si sutila i nisi se nikad protivila ni na sto
netrebas se svadzati ni izvoditi neka prava trebas mudro i smireno odgovoriti im sta mislis
na pocetku braka trebala si im dati do znanja da imas svoje misljenje i da reknes uvijek kad ti se nesto nesvidza, mozda bi i oni danas imali drugaciji stav prema tebi
oni sad znaju da si ti osoba koja se ne protivi i nevoli da se svadza zato se i tako ponasaju
smiri se nemoj se nervirati radi njih sjedi mirne glave napravi plan kako ces ih s *ebati i budi mudra, jer ako se budes svadzala imas problem sa muzem


(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 11:35:14   
bubica1980
Hvala na rijecima. Jedino sto stvarno znam je, da se trebam maknuti sto pre od tih ljudi inace cu pasti jos u vecu krizu. Financijski nismo ovisni od njih nego se slabe financijske odluke u proslosti vuku jos danas, tako da smo trenutno prisiljeni biti zajedno. A jesam slabic, to znam i to me najvise boli. Najvise mi je zao djevojcice, posto ona najvise ispasta mada sam ja sa njom uvijek nasmejana ali nije ni dijete ludo; osjeti sve moje tegobe. MM je puno navezan na svoju mamu i tako da je meni mrsko uopste zalaziti u neke teme. I tako u krug ...

< Poruku je uredio bubica1980 -- 7.6.2011 11:36:10 >

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 11:47:50   
Cickolini
Izvini, ali ja po tvom postu vidim da ti jos uvijek nisi spremna nesto promjeniti, a pitanje je hoces li ikad i biti. Misli na svoje dijete pod broj jedan jer ono nije duzno da ispasta vase slabosti i vase greske ... Sretno u svakom slucaju!

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 12:07:28   
Blue rose RR
Kao prvo : dobrodošla.

Kao drugo nema haosa koji se ne može riješiti, ili odbaciti od sebe. Zašto? Zato što si ti tu nisi sama: imaš svoje dijete, koje traži od tebe da mu podariš lijep život.

Kao treće- znaš i sama da neke stvari i ljude ne možeš promijeniti i nemoj se truditi. Koliko god mi voljeli i imali ljubavi u braku, većina muževa prilično "vuku" svojim roditeljima (mi ih zovemo mamine maze), i mi tu ništa sem političkih odluka u braku (koje se utvrđuju u bračnom krvetu :) ) ne možemo mnogo promijeniti.

Kao četvrto - ti moraš prvo sa sobom da neke stvari raščistiš, poput: ko ti je preči u životu, za šta se boriš i šta ti je cilj, da je život samo jedan i da ga ne trošiš na ljude koji nisu toga vrijdni.

Kao peto -  ako nisi zaposlena, pod hitno traži posao, jer ćeš tako manje vremena da provodiš u kući sa ostatkom ukućana i pritisak će biti manji.

I na kraju - niko, ama baš niko nije vrijeda toga da ti oslabiš na živcima, da postaneš osoba koja neće biti dovoljna sama sebi, a nekamoli toj pahulji maloj kraj tebe (neka ti je živa i zdrava).

OdHebi ti to sve i počni živjeti.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 7.6.2011 12:08:13 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 12:11:41   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: bubica1980

Hvala na rijecima. Jedino sto stvarno znam je, da se trebam maknuti sto pre od tih ljudi inace cu pasti jos u vecu krizu. Financijski nismo ovisni od njih nego se slabe financijske odluke u proslosti vuku jos danas, tako da smo trenutno prisiljeni biti zajedno. A jesam slabic, to znam i to me najvise boli. Najvise mi je zao djevojcice, posto ona najvise ispasta mada sam ja sa njom uvijek nasmejana ali nije ni dijete ludo; osjeti sve moje tegobe. MM je puno navezan na svoju mamu i tako da je meni mrsko uopste zalaziti u neke teme. I tako u krug ...

iI moj je bio dosta vezan za svoju majku, ali on mora jednom da presjece vise tu pupcanu vrbicu i da shvati da su mi zena i djete najpreci. A ti ako neces ili nemozes sa njim da razgovaras imas veliki problem. Jer oni su svi za tih 10god vidjeli ko si i sta si ti i da im manje vise sluzis kao opanak jer nikad se nebunis. I ti si radi toga fizicki obolila i cak te ni tvoj muz nepostuje cim ti kaze ako ti se nesvidja, kupi se. E pa ja bi se po kupila i otisla sa svojim djetetom a oni neka i dalje prde u jedno. Sorry ako sam drasticna ali tako je

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 12:13:51   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Kao prvo : dobrodošla.

Kao drugo nema haosa koji se ne može riješiti, ili odbaciti od sebe. Zašto? Zato što si ti tu nisi sama: imaš svoje dijete, koje traži od tebe da mu podariš lijep život.

Kao treće- znaš i sama da neke stvari i ljude ne možeš promijeniti i nemoj se truditi. Koliko god mi voljeli i imali ljubavi u braku, većina muževa prilično "vuku" svojim roditeljima (mi ih zovemo mamine maze), i mi tu ništa sem političkih odluka u braku (koje se utvrđuju u bračnom krvetu :) ) ne možemo mnogo promijeniti.

Kao četvrto - ti moraš prvo sa sobom da neke stvari raščistiš, poput: ko ti je preči u životu, za šta se boriš i šta ti je cilj, da je život samo jedan i da ga ne trošiš na ljude koji nisu toga vrijdni.

Kao peto -  ako nisi zaposlena, pod hitno traži posao, jer ćeš tako manje vremena da provodiš u kući sa ostatkom ukućana i pritisak će biti manji.

I na kraju - niko, ama baš niko nije vrijeda toga da ti oslabiš na živcima, da postaneš osoba koja neće biti dovoljna sama sebi, a nekamoli toj pahulji maloj kraj tebe (neka ti je živa i zdrava).

OdHebi ti to sve i počni živjeti.


Potpisujem!!!

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 12:18:07   
Cickolini
Potpisujem i SailorMoon i Blue rose RR :)

Ne znam sta cekas ... da te istjera. Na zalost to je tako. Ako ti nemas postovanja prema sebi ne ocekuj ga ni od kog drugog. Ljudi nemaju mjeru ... ispituju granice, tvoje je da postavis svoje!!!

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 13:33:52   
tajcika
draga moja cini mi se kao da sam u tvojoj prici pronasla svoju,na svu srecu ja sam poslije isto tako dugih 10 godina svega i svasta presjekla kad smo se odselili i od tada moj zivot je krenuo kako treba sa puno ljepsih stvari
mozes puno nauciti iz iskustva drugih,al samo je do tebe kad ces se pokrenuti sa mrtve tacke,"kukanja" o svom stanju,svada sa muzem,neprospavanih noci, te razmisljanja sta bi bilo kad bi...misli na svoje drago dijete na njegovu i svoju buducnost, vjeruj mi da vrijedi da se pomucis sada malo za svoj MIR i SRECU i zato samo naprijed

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HAOS u glavi
7.6.2011 17:23:55   
Apotekarka
Uvijek sam bila protiv zajednice i tako je najbolje,svatko sebi,niti se lizemo niti se svađamo...Kazes niste financijski ovisni o njima a niste u prilici da kupite nest svoje,pa bar je to lako valjda imate za kirije,iznajmite stan/kucu i gotova prica...Porazgovaraj sa muzem valjda cete razumjeti...
IMam kolegicu koja ima istu situaciju,nekad se zamislim Boze pa poludjjeti ce i ovdje je krivac svkrva...Mada ona zna prikljucati svoj sprat d se manje viđaju ali nije ni to rjesenje ipak je ta zena njenohg muza rodila...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HAOS u glavi
8.6.2011 10:33:03   
bubica1980
Hvala vam puno. Sve ste u pravu. Problem ili ne; odgojena sam tako. Znaci, postuj i ne svadjaj se, jer si ipak u tudjoj kuci. Znate ono "dok ste ovdje, bice kako ja kazem". I na zalost je tako, htjela ja to ili ne. E sad, sto se tice curetka, za nju se borim kao lav. Moja pravila ili nicija. To je jedina stvar, od koje JA ne odstupam. Znam, da ce se situacija promijeniti, kad se odselimo. To nekako planiramo krajem godine ako bude sve po sreci. Kad covjek izlije svoju dusu nekome, odma se lakse osjeca. Drago mi je procitati vase komentare jer po njima vidim, da sam ipak jedna normalna osoba, koja se trenutno nasla u malo nezgodnoj situaciji i da nisam luda user posted image I naravno, da postoje jos gore stvari u zivotu. A sto se tice mm, zna on dobro, kad bi ja otisla, nikad se ne bi vratila, posto mi ni magare nije ravno, sto se tice trme. E sad, dobro je jedna od vas napisala. Neki ljudi se NIKAD nece promijeniti; bas zbog toga necu da ulazim u neke rasprave. Ostarice i oni i nisu svjesni da cu im mozda bas ja zatrebati za neku pomoc ili sl. E tad ce doci moje vrijeme ...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HAOS u glavi
8.6.2011 10:39:37   
henna ze
draga moja...jedini savjet..koji sam dobila kad sam bila u sitaciji sličnoj tvojoj..je bio : kako misliš da uspiješ da promijeniš druge ,ako ne možeš da promijeniš sama sebe?..tad mi je zvučalo glupo...al sad...i stvarno dok i ja to ne skontah...dzaba svima sto su pričali..
malo o tome razmisli..
sretno

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HAOS u glavi
8.6.2011 10:47:32   
bubica1980
Necu ja nikoga da mijenjam. Ne pada mi na pamet. Gdje sad da se mijenjaju ljudi od 60 godina. Kakvi su takvi su i to je to. Sebe cu promijeniti samo u pozitivnom pravcu. I zato, sto ja to zelim a ne drugi user posted image A covjek se kroz zivot svasta nauci i svasta prodje. I dobro i lose. Slazem se s tim, da ipak dok neke stvari ne iskusis na vlastitoj kozi, neces nauciti ...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HAOS u glavi
8.6.2011 10:56:24   
henna ze
user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu bubica1980)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *