|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako oblacite vase bebe poslije kupanja i kad...
26.6.2008 15:26:56   
kana
Eto,sve sam pitala u naslovu
Ja svog kupam oko 11 i bas mi fino zaspe(naradim se posla,a nekad i ja sa njim leegimuser posted image )a nisam jos na vecer,ne znam da li to uraditi oko 22 poslije setnje nocu??Kako ga potom obuciuser posted image
Nadam se sto vise odgovorauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 15:49:22   
majki
ja sam svoju curicu dok je bila beba kupala prije spavanja (noćnog) jer sam smatrala da će je to opustiti i pomoći joj da bolje zaspi, a pored toga poslije kupanja je nisam izvodila vani ni mislila hoće li se prehladiti. doduše ona je bila bebica u zimskom periodu pa je to drugačije nego sad po ovoj vrućini. Sjećam se da sam je pretrpavala odjećom, sad mi je žao, mogu mislit kako se djete patilo i kuhalo, al et sve u cilju da se ne razboli i da joj ne bude hladno.
Sada kad je ovako vruće nema potrebe za nekim posebnim topljenjem poslije kupanja, dovoljan je jedan sloj odjeće...
pozdrav

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 16:18:45   
Visnja RR
Asju kupam u 19 :30 ali cu to pomjeriti za kasnije kako bi se mogli setati predvece...
Nakon kupanja joj oblacim samo tanki body tugih rukava...jer  pajki na stomacicu i ruke su joj otkrivene... znam toplo je ali... i uvjek tanke pamucne carapice...
Nekoliko tanjih gegica joj je okracalo pa sam joj odrezala stopice i od njih napravila gegice-bermudice pa i u tome pajki...
Vazno mi je samo da je pamuk tanak...

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 16:37:54   
Emina*
Mi ga okupamo poslije setnje...
I kupanje je uvijek u isto vrijeme, negdje izmedju pola 10 i 10.
Spava do 4 ujutro user posted image   user posted image
Prije smo ga kupali ranije, ali sad smo pomjerili i zbog setnje, i zbog aksama....
Kad ga okupam, obucem mu bodi kratkih rukava, i kratke benkice (kratki sorcic)...
U zavisnosti od temperature u kuci, nekad mu obucem, nekad ne carapice......

I u tome mu je prevruce, ali sta cu user posted image user posted image



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 21:26:11   
stella
ja hanu kupam oko 10 a oblacim joj sorcic i maicu ili samo bodi kratki rukav i pokrijem je pamucnom dekicom(to je od danas,jer smo slozili jorgan)user posted image

a po danu je istusiram zavisno od vrucine

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 22:25:05   
Nedzmy
kako su pocele ove nesnosne vrucine, ja svog Affana tusiram vise puta dnevno, a obavezno ga kupam prije nocnog spavanja,cini mi se da tad bolje spava, sto i meni omogucava duzi sanuser posted image
kad spava danju samo mu obucem sorcic i maicu,a nocu bodic i malo ga pokrijem

_____________________________

Affan 19.08.2008

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 22:51:57   
camm
IZVORNA PORUKA: majki

ja sam svoju curicu dok je bila beba kupala prije spavanja (noćnog) jer sam smatrala da će je to opustiti i pomoći joj da bolje zaspi, a pored toga poslije kupanja je nisam izvodila vani ni mislila hoće li se prehladiti. doduše ona je bila bebica u zimskom periodu pa je to drugačije nego sad po ovoj vrućini. Sjećam se da sam je pretrpavala odjećom, sad mi je žao, mogu mislit kako se djete patilo i kuhalo, al et sve u cilju da se ne razboli i da joj ne bude hladno.
Sada kad je ovako vruće nema potrebe za nekim posebnim topljenjem poslije kupanja, dovoljan je jedan sloj odjeće...
pozdrav
potpisujem majki
spava u bodicu ili potkosulji a danas joj je guza sjevalauser posted image user posted image user posted image
dama sve skinula sa sebe kaze da joj je vruce
ja mislim da je njima vise vruce nego nama.

< Poruku je uredio camm -- 26.6.2008 22:53:33 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
26.6.2008 23:49:18   
lida
Mirzu kupamo poslije šetnje oko 10 i obućemo mu samo bodi kratkih rukava.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
27.6.2008 0:39:53   
lejlašh
Mi se kasno vraćamo iz šetnje, pa je obično kupam preko dana i oblačim samo bodić. Inače je u bodiju cijeli dan u kući, rijetko da joj nešto obučem na to. Najradije bi je skinula skroz, ali nije baš pametna ideja ni za nas, a kamoli za bebče. Ubiše me ove vrućine, meni je najveći belaj spavanje, Merjem se zna u pola noći probuditi sva mokra i moram je presvlačiti. Znoji se haos

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
28.6.2008 0:14:14   
kana
hvala na odgovorima ,otprilike je i kod mene tako.I mi smo poceli izlaziti na vecer i super nam je user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
28.6.2008 0:45:58   
Ivona
Mi smo Selenu kupali oko 19.30,ali smo to pomjerili za kasnije,jer se vecernji setanjac vise ne propusta user posted image
Obucem joj samo body kratkih rukava i pokrijem je tankom pamucnom dekicom.
Veceras nam je nesto hladnije u stanu (poslije ove kise),pa sam joj obukla i tanku pamucnu pidzamicu.Ne znoji se,pa pretpostavljam da joj je ugodno.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
28.6.2008 22:39:34   
Blue rose RR
Kupanje tokom dana je: prije podne u banjici sa igračkama na balkonu, pa tuširanje pred spavanje u 1300 sati. Oblačimo je samo u potkošulju i gaćice.
A pred večer je kupanje u 2000 jer se do tada vraćamo obavezno u stan, poslije šetnje, parka ili od majke.

I naravno oblačimo se sa gore navedenim + spavaćica tanka pamučna (bobća-bobća ...čitaj jagodica-bobica) user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
7.8.2008 16:10:23   
Gigana
Vedada po danu tuširamo jednom do dva puta, a naveče ga poslije šetnje okupamo.  Oblačim mu body kratkih rukava i prekrijem ga tankom pamučnom dekicom koja redovno završi na njegovoj glavici, a noge i stomak budu potpuno goli.  Mogla bih ustajati čitavu noć i pokrivati ga, on to odmah navuče preko glave i tako spava.

Ja imam jedan drugi problem.  Svaki put poslije kupanja ili tuširanja nastane vriska zato što smo ga izvadili iz vode.  To je takva huja i plač i jedino ga smirimo ako ga ponovo vratimo u vodu.  Ne znam šta da radim, pokušam ga zavarati igračkom, ali nema šanse, on i dalje plače i ne dozvoljava mi da ga obučem.  To je preraslo u pravu dramu svaki dan.  Na kraju ga podignem gologuzog i malo pronosam po kući da se smiri, a onda čim ga spustim da ga obučem, ponovo počinje plač.  Tad mi nema druge nego da ga pustim da plače dok ga ne obučem.

Ima li ko kakav bolji savjet?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
7.8.2008 20:35:02   
Suzana
Sinove kupamo naravno navece pred spavanje - sada vec standardni ritual, kupanjac, hranjenje i spavanjac...
Eh sad, sto se tice vremena, sve zavisi od dnevnog tempa hranjenja...
Vrlo cesto tempo bude takav da ih ja u 19 h moram podojiti, i onda se oni uspavaju, uspavaju, pa ih na kraju moramo buditi oko 22 h navece...
Nama u principu najvise odgovara kada legnu oko 22 h, ali nikada ne mozes tempirati vrijeme.
Vjerujem da se i to s vremenom ustali!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
7.8.2008 20:45:57   
mamina cura
Gigana, ako dojis Vedada poslije kupanja ili tusiranja samo ga izvadi iz vode i umotaj u veliki peskir pa ga malo prisloni na svoje grudi i ako zeli da doji. Tako ce se umiriti. Poslije ga obuci. Sada je ionako vruce tako da ga mozes obuci samo u pelenu i mozda uz pelenu malu majicu. Mozda ne voli da oblaci majice ili bodije preko glave - nabavi mu koji sa kopcanjem ili vezanjem naprijed pa probajte. Ne moraju se bebice mazati poslije svakog tusiranja ili kupanja. Ne znam da li sam ti pomogla, to moze biti i samo jedna faza koja ce proci. On mora shvatiti da poslije kupanja se mora obuci. Samo polako.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 11:32:11   
boogy woogy
Moj se ko' mali cojek voli tusiratiuser posted image user posted image I ujutru kad skonta da se ide tusirati, sav vristi od srece. U biti ima dva prava tusiranja, ujutru i predspavanje. Kosu mu perem svaki 3. dan i to tako sto mu stavimo onaj sesiric (kupila u Turbo Limacu) da mu sapunica i voda ne ide u oci i usi. Ja mu ipak stavim malo vatice u usi, jer su mu osjetljive. Posto moj pasha ima bujnu kosu moramo ga fenirati user posted image user posted image , ma i to mu je teferic pravi.  Kupila sam mu pravo tanku vrecicu (na Siranu) tako da se ne sekiram hoce li se otkriti u noci. Inace mu oblacim po ovoj vrucini samo body-ce i navecer mu navucem tu tanku pamucnu vrecu za spavanje.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 12:42:48   
Gigana
E sinoć je bilo najgore do sada.  Završili mi sa kupanjem i ja umotala u peškirić, a on, naravno, počeo odmah da vrišti.  Međutim, to vrištanje je preraslo u takvu huju da se počeo bacati po krevetu i ridati od muke, nismo ga uopšte mogli smiriti. 
Ja sam na kraju pomislila da ga šta nije zabolilo kad toliko plače, ali sam onda shvatila da ga ništa nije moglo zaboliti tako odjedanput, već se radilo samo o huji i bijesu što smo ga izvadili iz vode.

Nosali ga po kući, davali mu igračke, nema šta nismo radili, nije htio da se smiri.  Ja bila u goloj vodi. 
Na kraju sam mu jedva stavila pelenu i body i dala mu flašu.  Tek se tad smirio, a onda je uz jecanje i uzdahe zaspao ko top. user posted image

Ljudi moji, pa neće valjda svako kupanje biti ovako dramatično.  Ja se toplo nadam da je ovo samo faza i da će proći.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 13:11:31   
mišur
Luku kupamo svako veče pred spavanje između 9-9.30, i to zato što on uživa u kupanju i što mi bolje spava.
A obučem mu samo bodić kratkih rukavića, ili bez rukava, i čarapice samo kad se tek okipa. Kasnije ih skidamo. I pokrijem ga tankom pamučnom dekicom.
Međutim, mi imao problem sa otkrivanjem....Nema šanse da ostane pokriven! Ja se po cijelu noć budim i pokrivam ga, ali džaba...Tačno ću mu morati nabaviti neku tanku vrećicu za spavanje...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 13:58:46   
boogy woogy
Gigana, to sto ti opisujes je pravi "napad bjesa". Znam tacno kako ti je!user posted image Ja u takvim trenutcima, samo ga spustim u krevetac i izadjem iz sobe dok se ne smiri. Jer sta god drugo da uradim, dam igracku, ljubim ga....samo mi se cini da je gori. Takav valjda temperament. Huja kad nije nesto po njegovom.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 14:05:11   
mamin sin
Ja bas citam i kontam reci ovo sto je boogy woogy rekla...user posted image  Pusti ga malo neka place. Napade bijesa treba ignorisati, samo vas testira jer vidi da privlaci paznju. I postajat ce sve gori...Nekad kad tjesim i mazim svog malog on jos vise dreci, a ako ga ostavim on se u roku od 30 sek smiri....Lopov mali!user posted image  

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 14:09:56   
boogy woogy
Ko nije to iskusio nemoze da zamisli kako se tako malo djete moze razljutitiuser posted image Sve zavisi od djeteta. Negdje sam procitala da se djete prepadne vlastiti burni emocija jer ih jos nezna kontrolisati. Ponekad je jako tesko ostati pribran i smiren kao roditelj u takvim situacijama. Mislim da bi trebali otvoriti posebnu temu!user posted image user posted image Mame koje imaju slicnu tersavu djecu da malo razmjenimo iskustva i recepte za smirivanjeuser posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 14:21:29   
Anoniman
e kod mene je kontra efekat od giganinog... moja malena jesam li joj skinula pelenu vristi i place, a kad su guza i nogice pokriveni odmah se smiri...
jutros je bilo prvo kupanje... oooo Boze digla je kucu na sebe od vriske... jeste ona mala, al mi nejasno da place kad se razmota...
hB sveki mi je tu i pomaze, al sta ce biti kad ona ode za 20 dana, onda ja cu morati sama... a srce mi hoce da pukne koliko place...
prvo sam mislila da joj je hladno, al sobu bas ugrijemo, podesimo temp vode al opet...user posted image
vidjecemo sta ce biti sljedeci put kod kupanja

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
8.8.2008 14:31:37   
rozi
I moj je prvih dana, ne mogu da se sjetim koliko, plakao kad ga skinem, tek sad se vise ne buni. Ja sam negdje citala da tek rodjene bebe ne vole da budu gole,,ali eto , vjerovatno je to od slucaja do slucaja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
24.8.2008 11:00:08   
Mrka
Mi smo naseg malog od prvog dana uvijek kupali navecer malo prije spavanja i oblacili smo ga u zimsku pidzamicu, jer je rodjen u januaru. Jos uvijeg ga kupamo navecer. Jer i ja volim leci okupana i rahat spavati. A svakako sad nema sanse da ga ne okupamo naver, jer posle sve te turbo aktivnosti tokom dana, igranja....mora pod vodu.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako oblacite vase bebe poslije kupanja i...
24.8.2008 22:12:32   
mivica
Mi svog malog Bakira kupamo oko 20:30. Kada su noci malo toplije, obicno mu obucem bodi kratkih rukava i donji dio pidjamice (pamucne). Na glavicu mu stavim pamucnu kapicu, ali samo kratko, mozda nekih 10-ak min, a onda je skinem. Cisto iz razloga, jer bebice imaju fontanelu na glavicama, dio lobanje koji jos uvijek nije srastao, pa da se eto nedaj Boze ne bi prehladio. Ma nikad se ne zna, ima osjetljive djece, pa ne bih rizikovala :) 

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *