|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laktacijske krize
29.8.2014 17:30:28   
Pepeverde
Vjerujem da se o ovoj temi govori na više mjesta, ali teško mi je pretraživati forum na taj način.
beba ima 3,5 mjeseca i isključivo doji. Namjeravam ispoštovati najsavremenije preporuke, bez nadohrane do 6mj., a barem godinu dana dojenje.
Muče me česte laktacijske krize, svakih 7-10 dana. Nekada mlijeka ima na pretek i curi samo, a onda period suše kada se dovijam na raznorazne načine (često nuđenje dojke, spavanje na dojci, tuširanje...). Mnoge žene bi do sada odustale misleći da su presušile, i osobno smatram da je ovo glavni uzrok prestanka dojenja.
Dijete mi sisa jednu dojku dok se potpuno ne isprazni, a zatim je na takvoj ostavim malo da navlači. Iz jedne mogu je ponekada nahraniti 3-4 puta. Potom prelazim na drugu koja se za to vrijeme punila.
Što radim pogrešnouser posted image
Prije ove krize pokušala sam davati naizmjenično, i nikad nije gore bilo, traje tri dana.
Dijete jošne pokazuje znakove gladi, ali mene iscrpljuje.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Laktacijske krize
30.8.2014 21:36:42   
almondray
Da podignem malo temu, naša Lejla.Ka se čini mi se ne javlja više na forum, ona je stručnjak za to.
Slažem se sa tobom da su te krize najčešći uzrok prestajanja dojenja.Možda bi neko rekao da su to skokovi u razvojuuser posted image tad bebe doje više, češće, jer tako navlače mlijeko ,da prati rast...a mame obično pomisle da nešto nije u redu sa mlijekom i posežu za flašicom.

Ja sam dojila jednog sina godinu , drugog 1,5god, uspješno.Pravo da ti kažem nisam imala kriza, i nikad mi nije palo na pamet da dam ad ili sl.... ne znam takva sam osoba.Bilo je dana kad sam mislila da mi pije krv a ne mlijeko, osjećala sam kao da mi čak iz šake izvlači tekućinu, bolile su me ruke, dojke ma sve živo al' nekako sam smatrala da to tako trebauser posted image


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Laktacijske krize
30.8.2014 23:24:01   
Pepeverde
Prebrodile smo i ovaj dan, na jednoj je dojci spavala i navlačila pasam opet fasovala ragadu. Sad će opet naići razdoblje kad mlijeka ima na pretek. Danas sam kupila kutiju adaptiranog, zlu ne trebalo. Inače to kupim, načmem, pa poslije dajem mačkama...Teško je gledati dijete kako je nervozno i gladno. Grudi su mi inače male i točno se vidi kad ima i kad nema mlijeka u njima.
Sad ide brzo sezona viroza, stvarno ne bih voljela dijete skidati sa sise.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Laktacijske krize
1.9.2014 1:22:36   
ananas_ze
prvo javi se na fb u grupu Dojenje je In
drugo koliko ima mokrih,koliko prljavih pelena u toku 24h?
svaka 2h mijenjaj dojke,ako izdoji onda i ranije
trece moze biti i skok u razvoju,mi smo imali 2,drugi je bio laksi,jer je za razliku od prvog beba navlacila mlijeko u toku noci, a kod prvog 24h navlaci pa 24h pauza pa opet navlaci pa pauza pa navlaci i hB dosta!

meni se laktacijska kriza desavala kad mi je beba imala oko 1-2mjeseca
pila sam caj za dojilje,supe uvijek imaj,vruce(koliko mozes)mlijeko ono mi je najvise pomoglo mada kazu da bebama izaziva grceve,pila sam i dojila,imam osjecaj da sam se preselila na krevet i cini mi se dusu mi izdoji,narocito navece,pa onda pola dana prespava a meni mlijeko curi, meni je unos tecnosti bio najvazniji,pa pokusaj sto vise unositi tecnosti

a imali smo i drugi scenario,tad je beba bila preumorna,trazio je siku da se smiri al mu je smetalo mlijeko kad povuce
znaci vriska,stavim da doji,vidim mlijeko u ustima i opet vriska,tad sam mu davala cuclu koja nam je pomogla


samo ustraj i aBd uspostavit ce se ponuda i potraznja!

i nadam se da neces posegnuti za flasicom!

< Poruku je uredio ananas_ze -- 1.9.2014 1:32:27 >


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Laktacijske krize
1.9.2014 1:28:40   
ananas_ze
eh da
u kojem polozaju dojite? ragade su najcesce posljedica nepravilnog polozaja kod dojenja, sad sam na mob ne mogu postavit link al proguglaj malo i o tome
mene su bradavice boljele al ragade nisam imala, koristila sam purelan kremu i bas mi je pomogla

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Laktacijske krize
1.9.2014 13:27:53   
Pepeverde
Evo danas dojke hoće prepući od mlijeka.
Ono što mene muči jeste zašto mi se laktacijske krize dešavaju svakih desetak dana user posted image
Ragada je bolje, a znam i dobiti žuljić na vrhu bradavice od navlačenja.
Dojim isključivo u ležećem polozaju, i nema nikakvih problema kada mlijeka imam.
Nisam posegla za bočicom, smatrala bi to osobnim porazom. Doduse, dijete mi niti ne zna piti na cuclu.
Ali neka jednog pakovanja tu, zlu ne trebalo!
Baš cu pratiti kad ce se slijeeca kriza pojaviti.
Voljela bi kad bi mi Lejla Ka dala kakav dobar savjet.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Laktacijske krize
1.9.2014 15:58:39   
ananas_ze
lejlaKa ce ti se javiti na fb u grupi Dojenje je In

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *