|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
23.1.2012 10:08:13   
zuzus
A zna li neko znacenje imena Mateo i Lena.Muz i ja smo se dogovorili vec za imena,iako nemamo pojma sta cekamo, ali pretrazujuci net nigdje nisam nasla znacenje ta dva imena.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Nacionalno neutralna imena
23.1.2012 10:21:30   
canim
Mateo/Matea jako ih puno ima u Hrvatskoj, pa mozda da potrazis po njihovim stranicama.
Ja sam nasla ovo http://hr.wikipedia.org/wiki/Matej

Značenje imena Lena je svjetlo, buktinja. Žensko ime Lena dolazi od imena Helena, koje je grčkog podrijetla, nastalo iz grčkih riječi helene što znači svjetlo, buktinja, luč i selene što znači mjesec. Sjajna poput baklje, a tajanstvena kao mjesečina značenje je imena Helena.

(odgovor članu zuzus)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 15:59:40   
zuzus
Hvala ti puno.Pozdrav

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 16:25:12   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: zuzus

A zna li neko znacenje imena Mateo i Lena.Muz i ja smo se dogovorili vec za imena,iako nemamo pojma sta cekamo, ali pretrazujuci net nigdje nisam nasla znacenje ta dva imena.


ja znam za ime Leena koej je arapskog porjekla i zanci njeznost


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu zuzus)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 19:34:32   
teacher75
Al to se izgovara kao Lina

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 19:36:33   
Amani12
A da li Lina ima isto znacenje kao Leena?
Prekrasno ime user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 19:53:20   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Amani12

A da li Lina ima isto znacenje kao Leena?
Prekrasno ime user posted image


koliko znam Lina je arapsko, a ja sam nasla da ja i Lana neka izvedenica jer su i Lana preveli kao njezna na nekim stranicama sa arapskim imenima

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 20:18:31   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: teacher75

Al to se izgovara kao Lina

ma mozes kako hoces mislim gdje zivis tako izgovaras moj Ishak u Bosni kazu Ishak recimo a ovdje niko to h ne izgovara nego svi kazu Isak mislim njemci i odma dolazi ono PRAVO BIBLISKO IME user posted image user posted image user posted image ma neka je meni svejedno tako da nekako meni i ovo dodje ime svacije :)))

Leena je preliejpo sada izgovarali LENA ili LINA svejedno a sto se znacenja tice ne znam znam da je Leena njezna


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 22:00:19   
canim
Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 22:05:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: canim

Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

vjerovatno zavisi na kojem dijalektu, knjizevni arapski i dijalekti imaju puno razlika

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 22:09:14   
canim

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: canim

Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

vjerovatno zavisi na kojem dijalektu, knjizevni arapski i dijalekti imaju puno razlika

Ne znam, moze biti i to, recimo od lejjne kao ime koriste Lejina ili Alejina i slicno.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 22:12:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: canim

Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

vjerovatno zavisi na kojem dijalektu, knjizevni arapski i dijalekti imaju puno razlika

Ne znam, moze biti i to, recimo od lejjne kao ime koriste Lejina ili Alejina i slicno.

evo bezveze na fb search ukucah ime Lina i izbaci mi jednu arapkinju, znaci da imaju to ime tamo:
https://www.facebook.com/linatb
u pitanju sirija

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Nacionalno neutralna imena
27.1.2012 22:33:13   
canim

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: canim

Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

vjerovatno zavisi na kojem dijalektu, knjizevni arapski i dijalekti imaju puno razlika

Ne znam, moze biti i to, recimo od lejjne kao ime koriste Lejina ili Alejina i slicno.

evo bezveze na fb search ukucah ime Lina i izbaci mi jednu arapkinju, znaci da imaju to ime tamo:
https://www.facebook.com/linatb
u pitanju sirija

Ma ja, vjerovatno im je korjen Lejjina isti a ostalo su samo izvedenice, kao sto se kod nas cesto koristi kod imena.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Nacionalno neutralna imena
28.1.2012 16:51:48   
Galicia
Ja samo Ruskinje znam po imenu Lina.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Nacionalno neutralna imena
28.1.2012 17:07:19   
*pcelica*
Ja znam zenu koja je kcerci dala ime Lina Ona mene uvjeravala u znacenje a ja sam nasla da Lina znaci palmino drvo. KOd nas se dosta imena isto izgovara a napisani su skroz drugacije i onda dolazi do zabune

< Poruku je uredio *pcelica* -- 28.1.2012 17:10:01 >


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Nacionalno neutralna imena
29.1.2012 11:57:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: anidla

Jel fakat istina za ime Mona da ima ruzno znacenje?

i jos: sta znaci ime Tara?



Tara = rijeka i planina u Srbiji. user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Nacionalno neutralna imena
29.1.2012 12:26:34   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: anidla

Jel fakat istina za ime Mona da ima ruzno znacenje?

i jos: sta znaci ime Tara?



Tara = rijeka i planina u Srbiji. user posted image


Pored rijeke i planine postoji zaista ime Tara, koje ima dva znacenja - 1. zvijezda, 2. planina.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Nacionalno neutralna imena
29.1.2012 21:15:51   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: canim

Kad vec pominjete arapski, na arapskom Lena znaci "za nas" a Lina nema na arapskom nikakvo znacenje vec ima Lejjine a znaci njezna.

tamo gdje sam ja gledala je ovako kako tih rekoh :)))) a vjeruj mi da sam na vise mejsta pogledala jer sam prvi put htjela dati to ime djetetu ako bi bila curica aliiiii je bio jedna problem sto ovdje sve LINE su kao sto kaze Galicija ruskinje . Leena


a ako laze koza ne laze rog izvoli

http://www.babynames.com/name/LEENA

http://www.islamfortoday.com/female_names.htm


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 10:35:30   
gdjax
lijepo je biti kreativan ali dati tako vaznom insanu ime koje ima pogrdno znacenje ili nema nikakvo znacenje je uzasno...npr. Alan na turskom znaci tabula rasa (prazan prostor), Amna na tur. znaci zenski polni organ, Dinko na jednom od skandinavskih jezika znaci krava ili tele, Sedef znaci psorijaza.....itd. bolje dati sigurno i staro ime nego neko ludo koje ima lose znacenje jer neznate gdje ce vam dijete zaglaviti u toku zivota...najvise mi je zao cura sa imenom Amna koje su dosle sa nasih prostora u Tursku, kada se upoznaju sa nekim kazu: "zdravo, moje ime je Pi...!" uzas....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 10:45:24   
adissa_
Amna je tursko ime,i znam turkinju koja se tako zove.Tako da je to apsolutno netacno

(odgovor članu gdjax)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 13:16:58   
teacher75
mi cemo nasem djecaku dati ime Alan i nigdje ne procitah to znacenje na turskom, uostalom to nije tursko nego galsko ime i pronadjoh razna znacenja kao npr: stijena, plemenit, lijep... a kako znati sta neko ime, tj. rijec znaci na raznoraznim jezicima, to je nemoguce, vjerovatno bi onda 90% imena, tj rijeci koje se koriste kao imena na nekom jeziku znacilo nesto pogrdno i ruzno (a ko jos poznaje sve moguce jezike na svijetu)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 13:30:28   
reallove
Alan,bas je lijepo ime..Lana i Alan,zvuci superuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 13:33:11   
teacher75
hvala, i meni se svidja sto se slaze sa lanauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 15:28:04   
Galicia
Bravo teacher, lijepo je ime Alan.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Nacionalno neutralna imena
17.3.2012 15:54:24   
bebbe RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

mi cemo nasem djecaku dati ime Alan i nigdje ne procitah to znacenje na turskom, uostalom to nije tursko nego galsko ime i pronadjoh razna znacenja kao npr: stijena, plemenit, lijep... a kako znati sta neko ime, tj. rijec znaci na raznoraznim jezicima, to je nemoguce, vjerovatno bi onda 90% imena, tj rijeci koje se koriste kao imena na nekom jeziku znacilo nesto pogrdno i ruzno (a ko jos poznaje sve moguce jezike na svijetu)


Lijepo ime.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *