|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li sam trudna ?
22.3.2010 11:21:47   
ivanak
Anoniman, razumijem te, ali opet je lijepo imati oko sebe puno djece.
Ja sam u sličnoj situaciji, kad aBd rodim moj mali će imati godinu i mjesec dana...


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1701
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:09:06   
TMand
Evo mene opet na ovoj temi,ne znam ni ja koji put user posted image
Danas mi je 20 DC (inace su mi malo dulji ciklusi 32-38 dana) ... vec par dana imam bolove u predjelu trtice,isto kad da polaze od kukova pa prema gore. Imam blage glavobolje. ALI jutros kad sam ustala na dnevnom ulosku primjetila sam tamnosmeđi,malo gusci iscjedak. Koliko vidim nema tragova krvi sam tamnosmeđe,kao točkasto.
To vec skoro dvije godine nisam imala,od kako sam posla na preglede kod ginekologa.. Zelim trudnocu.
I radimo skoro 2 godine na bebi. Isla sam kod travara Sarica u Mostaru,i na 19. DC on mi je namjestio maternicu,jer navodno nije bila na svom mjestu i zato nije nikad ni doslo do trudnoce. Posto su mi duzi ciklusi ja se nadam da sam ovaj mj. uspjela. Jer 19.DC je namjestio maternicu a imali smo odnos 18.DC i 20.DC. Ako je problem bio kao sto mi je on rekao,onda se mogla dogoditi trudnoca. LH trakicu radila sam 17.DC i pokazala je malo svijetliju testnu crticu. Znaci,pokazivalo je ovulaciju da ce biti uskoro... sve se nekako poklapa,samo me malo zbunjuje ovaj iscjedak!! Sta bi to moglo biti?? Ne znam da li da u jutro radim test,jel mi rano s obzirom da ce mi sutra bit tek 29.DC a posto su mi ciklusi malo dulji... i kad razmisli ako sam uspila zatrudnit u tom periodu od 20DC,znacilo bi da sam trudna 8-9 dana...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1702
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:12:15   
aidicaa
TMand nadam se iskreno da je u pitanju trudnoca user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1703
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:16:01   
vjestica
TMand prerano ti je da radiš test, s obzirom da je tek 8-9 dana od ovulacije
sačekaj dan očekivane M, pa onda uradi test
sretno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 1704
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:16:23   
TMand
I ja!! user posted image
Jel itko ima slicna iskusta s ovim iscjetkom?? Malo me je strah...

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 1705
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:19:40   
aidicaa
Ja nisam imala nikakvog iskustva sa takvim iscetkom...ali kao sto kaze Vestica sacekaj dan  user posted image   pa uradi test...

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1706
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 13:23:46   
many
ja sam prvi mijesec trudnoce stalno imala te neke smedjkaste iscjedke,i moj ginekolog mi je rekao da to nije nista opasno...i iskreno se nadam da je u pitanju trudnoca,,,puno sreceuser posted image

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1707
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 14:53:42   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: TMand

I ja!! user posted image
Jel itko ima slicna iskusta s ovim iscjetkom?? Malo me je strah...



pricekaj jos par dana a onda uradi test...
te smedjakste mrljce mogu da se pojavljuju i za vrijeme trudnoce prvih par mjeseci...
nadam se da ce test biti na radost tvoju i sviju nas user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1708
   RE: Da li sam trudna ?
14.4.2010 21:56:37   
za
Cao Ivanka,evo mene....muz i ja vec 2.5g.radimo na bebi iako u pocetku,odnosno prvu god.nismo znali da moj muz ima varincocelu(prosirenje vene od kojih nije mogao imati dovoljan br.sperm.)ali je imao operaciju prosle god.i nalaz je bio bolji 200% aliu nakon izvjesnog vremena uradio je ponovo i nalaz je bio los ali dok.kaze da je to zbog jakih upala koje imamo i on i ja.Poslije toga proslo je par mj.i meni je eto prvi put menga kasnila 2 mje.ali sam dobila 21.3. pa sada ponovo idemo u akciju pa valjda ce dragi Allah i nas obradovati ali inace nemogu da se rijesim upala a da bude gore vecinom su to sve unutrasnje upale.U Boga je nada pa i ja Ga molim svaki dan da me obraduje.........user posted image user posted image user posted image user posted image kissic

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.4.2010 9:01:33 >

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1709
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 0:05:58   
TMand
Ja ovakva nestrpljiva uradila veceras test i negativan je,naravno user posted image
Ali brine me sto ovi smeđi iscjedak nije sad oskudan,nego je obilniji i nekako tockast...
Ali najvise me brine sto je na 28 DC!! Nikad nije mi bilo ovako... uvijek iza 32. DC dobijem i to normalno dobijem,boli me dva dana,na tabletama sam i 6. dan je gotovo!! Poludit cu..

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 1710
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 0:07:49   
TMand
Many,kad su poceli ti tvoji smeđi iscjedci kad si bila trudna?? Jel na samom pocetku,ovako kao kod mene..po mojoj procjeni ovualacija mi je bila nekad u pon.-uto. tj. 4. ili 5. travnja.
To znaci da sam nekih 10ak dana ako sam trudna.... to je ono teeeekk pocetak! Kad se tebi pocelo pojavljivat i kako je izgledalo,obilno ili??

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1711
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 0:33:15   
aicha
Hmmm...ta krv je vjerovatno krv ugnijezdivanja (ako je trudnoca u pitanju)...sad, necu da te plasim ali smedja krv nije uvijek tako pozitivan znak..za mene je bila jako los znak
Ja sam je takodjer imala 5 dana prije ocekivane menge,...i mislila sam "to je to" trudnoca...ta krv je bila u tragovima...medjutim ja i dobijem...prodje mi menga a smedja krv nastavi...ja se uspanicila
tek u 7. sedmici (ako racunali) uradim test-blago pozitivan...doktoru-vanmatericna

prvo sto me Godinjak pitao jeste-jel ti smedja krv? :(

Znaci to je meni bila krv ugnijezdivanja ali se ugnijezdilo na pogresno mjesto kod mene. Neke zene kad im se ugnijezdi plod u maternicu imaju tako smedju krv pa se nadam da ti je to to...da je sve okuser posted image

Pogresno je sto si uradila uvece test..trebas jutarnjom mokracom i uzmi neki osjetljiviji jer radis pred ocekivanu mengu

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1712
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 12:13:35   
TMand
Bila sam kod ginekologa u ambulanti,ali on nije nesto,svatko to kaze,ali sam otisla jer me je strah... i rekla mi je,kao ako jesi trudna to je jakoo rana trudnoca i to se kao sad za sad jos nista ne moze viditi.. kao sacekati bar jos tjedan dana,jer mi je tek 29. DC (danas),a posto dobijam inace 32-36 DC da jos moram sacekat. I uraditi test. Moze biti trudnoca,i kao to nije nista neobicno sto imam taj iscjedak. On danas vise slici kao kad dobijem pa kad mi je recimo pred kraj menge... dok mokrim izlazi i kad se brisem. Kao tamnaaa krv,tockasta.
I rekla mi je eto ako planiram trudnocu da pocnem pit folnu kiselinu,bez obzira jesam ili nisam trudna da pijem...
Mene i dalje leđa bole,nije neka strasna bol,ali osjetim nekako probadanje od trtice prema gore...
Neznammmm sta da radim,osim cekam!
Ali mi je sve ovo cudno...jer na 28.DC nikad mi ovo nije bilo...

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1713
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 12:18:16   
Skvo RR
Ne znam koji si test koristila ja sam uradila clearblue na dan ocekivanog menzesa kasno navece, ako nije bilo i iza 23 ooh i pokazao je trudnocu.
Tako da ti savjetujem, mozda da uradis(cisto)radi sebe opet taj test!

Zelim ti bebicu i plusic!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1714
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 12:21:21   
TMand
radila sam neki WONDFO test... ali sam ga sinoc uradila..nisam mogla cekati. A jutros nisam jer sam planirala otic kod tog ginekologa (samo zato jer se ne trebam naruciti i cekati),i bila sam odmah primljena. Nisam drugi uradila jutros jer sam kontala da ce me pregledati i moc nesto vidjeti..ali nije.. u jutro cu uraditi..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1715
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 13:28:49   
veda
Evo da i ja napisem svoje iskustvo.I ja sam prosle godine kada sam bila trudna upotrebila clearblue test,i pokazao mi je pozitivno,nakon samo dan kasnjenja menstruacije.Doktoru sam otisla nakon 7 dana od uradjenog testa,koji mi je i potvrdio trudnocu.
Sto se tice tog smedjeg iscjetka,moram ti napisati da se meni cesto zna desiti da kada dobijem,da mi je prvi dan tako pomalo smedje,a sutradan se povecava pa tek treci dan bude prava crvena krv.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1716
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 13:30:09   
Mirkica
kod mene isto samo u oba puta kad sam trudna bila  dbila sam prva dva dana to smedjkasto i treci nista nije bilo :) i znala sam sta je u pitanju :)

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.4.2010 15:17:54 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 1717
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 13:42:49   
marinela255
T Mand,ja sam novopečena trudnica i želim ti reći da sam upravo zbog tog iscjetka  i posumnjala na trudnoću jer ga nikad ,nikad ranije nisam imala.Pojavio se 10-ti dan od ovulacije u malenoj količini.
Radila sam clearblue test 3 dana prije nego što sam trebala dobit i pokazao mi je jasno vidljivu ,veliku plusčinu:-).


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1718
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 15:04:39   
TMand
Po mojoj racunici,meni se pojavio 9. dan od ovulacije... Marinela,kakav je iscjedak bio? Ja sam gore pisala da je prvi dan kad sam tek vidila bio kao gust,tockast,smeđ...iz jutra,a popodne i evo danas kao kad imam pa pri sami kraj menge...izlazi dok mokrim i kad se brisem..
Ja sam to nekad davnoooo imala,znalo bi se pojavit 10 dana nakon mjesecnice i trajao bi neko vrijeme,par dana..ali to vec jakooo dugoo nisam imala,a posebno ne na 28.DC!
Oooo izludit cu..ali odmah mi je malo lakse kad ste vi tu user posted image
Marinela,molim te reci mi sad,dok si imala taj iscjedak jesi imala kakve simptome i koliko je trajalo? Mene leđa bole,i maloo stomak u predjelu jajnika i nekako sam naduta..

(odgovor članu marinela255)
Neposredna veza do poruke: 1719
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 15:53:55   
aicha
i mene su ledja zatezala kad sam imala smedji iscjedak, nisu boljela vec kad duze stojim ili nesto radim zatezala su me. Znala sam da sam trudna kad sam se tih dana nesto nasekirala i plakala sam i onda su me poceli grcevi hvatati,slicno blagim trudovima (a znam taj osjecaj jer su mi tako izazvali otvaranje grlica kad mi je beba umrla) pa sam vidjela da nesto nije ok. Ja sam mislila da je rani spontani...

---Moze biti da ti se grci maternica, da imas zgrcenu maternicu, tj da se grci ledjni misic maternice pa izaziva pucanje kapilara (to je imala jedna moja drugarica koja je sad 4.mj trudnoce). Nju je bolio stomak i ledja kao da ce dobiti jako jako ali je smedj iscjedak bio(ona se prepala da nije vanmatericna jer je znala da je i kod mene smedji iscjedak bio) medjutim kod nje je taj ledjni dio maternice zgrcen pa je cesto bole ledja u tom predjelu..i na kraju eno nosi sinicicauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1720
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 16:34:09   
rose
i mene su ledja bolila prije nego sam uradila test...i povremeni zigovi u predjelu jajnika...i zapravo sam do zadnjeg momenta mislila da cu dobiti jer mi slicni simptomi budu i u vrijeme kada trebam da dobije..na kraju sam 28 dc (to mi je ujedno zadnji dan kada trebam dobiti...uglavnom) pojavio se smedji iscjedak...kontala evo to je to, sad ce...ali sutradan je zavrsilo na tome...sacekala 3 dana...test pozitivan :)

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1721
   RE: Da li sam trudna ?
15.4.2010 20:15:26   
TMand
Bas me zanima koliko ce mi trajati smeđi iscjedak... ali mi nekako postaje vodniji.. daj bože da je trudnoca u pitanju!! Moram ici kupit tu folnu,koliko to kosta??

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1722
   RE: Da li sam trudna ?
17.4.2010 16:09:47   
rossamini
molim pomoć :) zadnja m mi je bila prije 34 dana, još nisam dobila...inače dolazi od 28-32 dana (prošli mj je čak došla 27dan). Imala sam odnose u vrijeme plodnih dana.. cice me ne bole, trbuh me par puta malo zabolio ujutro, imam nekakav iscjedak prozirno-žućkasti već par dana..inače to nikad nisam imala pred mengu (ili nisam tolko buljila u wc papir :D)..danas me malo boli glava,mjerila sam temp i imam 37.
Molim odg jel bi to moglo biti to? :) i jel prerano za test? kada da ga napravim? :*

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 1723
   RE: Da li sam trudna ?
17.4.2010 16:27:54   
taurus
Za test ti nije prerano, a radi se vrlo jednostavno. Kupiš u apoteci test i na testu imaš lijepo objašnjeno kako se radi. Svi testovi određuju beta-HCG u urinu (hormon trudnoće) i poželjno je da urin bude prvi jutarnji, osim ako kupić Clear blue test koji se može raditi odmah pa čak i par dana prije očekine menstruacije.
Ja da sam na tvom mjestu otišla bih odmah do apoteke.

(odgovor članu rossamini)
Neposredna veza do poruke: 1724
   RE: Da li sam trudna ?
17.4.2010 16:35:13   
Visnja RR
clear blue je rjesenje...
sretno! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *