|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:40:54   
bananica
Mislim d aodbojnost prema domaćem dolazi iz svjesnosti d asmo trulo društvo i imamo težnje da smo negdje tamo pa se sa njihovim proizvodima ''tješimo''...al nigdje veze...
nek mi neko kaže koja je to tarhana ( sem domaće napravljene) bolja za supu od klasove...



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:47:19   
bananica
sa stavom pojedinih clanica mi nikada i necemo doci na razinu stranih proizvoda, nikad i necemo napredovati, nikad nam nece biti bolje

jeste li kad culi svabu da kaze koji mu njegov domaci proizvod ne valjauser posted image , a ima ih koliko hoces, ali ne svabo svoje dize u zvijezde i zato su tamo gdje jesu

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:47:48   
R&T@
Stvar je u svijesti i biranju...

Idemo u kupovinu i spisak : riza, kokos, kakao...

To u Bosni ne raste, ali izaberite nasu firmu koja pakuje...
Npr. Setiuser posted image  

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:49:04   
bananica
i neću da se uopšte raspravljam...al neću na ovoj temi d ačitam da niti jedna proizvod domaći ne valja...
dajte spisak što valja što koritite i kako...a jok ne valja , ne valja, ne valja...



e pa zeno, zivjela ti namauser posted image user posted image user posted image



(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:49:42   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bananica

sa stavom pojedinih clanica mi nikada i necemo doci na razinu stranih proizvoda, nikad i necemo napredovati, nikad nam nece biti bolje

jeste li kad culi svabu da kaze koji mu njegov domaci proizvod ne valjauser posted image , a ima ih koliko hoces, ali ne svabo svoje dize u zvijezde i zato su tamo gdje jesu



Pa dobro kupi neki nas proizvod i njemacki,pa reci koji je bolji,kvalitet je kljucna stvar,pricamo o razlicitim stvarima


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:52:15   
bananica
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: bananica

sa stavom pojedinih clanica mi nikada i necemo doci na razinu stranih proizvoda, nikad i necemo napredovati, nikad nam nece biti bolje

jeste li kad culi svabu da kaze koji mu njegov domaci proizvod ne valjauser posted image , a ima ih koliko hoces, ali ne svabo svoje dize u zvijezde i zato su tamo gdje jesu



Pa dobro kupi neki nas proizvod i njemacki,pa reci koji je bolji,kvalitet je kljucna stvar,pricamo o razlicitim stvarima




ma bila sam ja dosta godina tamo, jela njihov paradajz(domaci) - ziva katastrofa, jela im mrkve,krastavce,grah .... da ne nabrajam - ne lici na povrce

kolace - za nasmijati se

hrana - rijetko kad da sta valja, davili se oni jeduci nasu sarmu

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:54:37   
Emica_sa
Pohvalila sam violetu,mlijeko i mlijecne proizvode,a problem nastaje kada nesto kudis,ali ne kontam touser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:54:56   
ElmaB
Činjenica je da ima proizvoda made in BiH, katastrofalnih, ali je isto tako činjenica da ima proizvoda iz drugih država još katastrofalnijih. Ja kupujem provjereno, isprobano. Ne pod svaku cijenu da kupim nešto samo zato što je domaći proizvod, bez obzira na kvalitet, već ono što smo probali i bili zadovoljni. Recimo, kefir Milkosov ne može mi zamijeniti niti jedan drugi i to onaj u čaši najviše volim, jer podsjeća me na djetinjstvo i zaista je dobar. Ima masa domaćih proizvoda koje konstantno kupujem. Dok su mi djeca nosila jednokratne pelene, sve sam isprobala i na kraju odluka pala na Violetu. Meni su najbolje i vlažne maramice njihove stalno kupujem. Onda, kukuruzno brašno, ako ne kupim od jednog čovjeka iz Maglaja, onda kupim ono u papirnoj kesi na kojoj piše mlin Hrasnica. Savršeno! Klasova tjestenina, široka, kao jerišče pilav, sa jajima, super. Ma ima toga samo dok se svega sjetim.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:56:57   
bananica
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Pohvalila sam violetu,mlijeko i mlijecne proizvode,a problem nastaje kada nesto kudis,ali ne kontam touser posted image



domace se ne kudiuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:57:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Činjenica je da ima proizvoda made in BiH, katastrofalnih, ali je isto tako činjenica da ima proizvoda iz drugih država još katastrofalnijih. Ja kupujem provjereno, isprobano. Ne pod svaku cijenu da kupim nešto samo zato što je domaći proizvod, bez obzira na kvalitet, već ono što smo probali i bili zadovoljni. Recimo, kefir Milkosov ne može mi zamijeniti niti jedan drugi i to onaj u čaši najviše volim, jer podsjeća me na djetinjstvo i zaista je dobar. Ima masa domaćih proizvoda koje konstantno kupujem. Dok su mi djeca nosila jednokratne pelene, sve sam isprobala i na kraju odluka pala na Violetu. Meni su najbolje i vlažne maramice njihove stalno kupujem. Onda, kukuruzno brašno, ako ne kupim od jednog čovjeka iz Maglaja, onda kupim ono u papirnoj kesi na kojoj piše mlin Hrasnica. Savršeno! Klasova tjestenina, široka, kao jerišče pilav, sa jajima, super. Ma ima toga samo dok se svega sjetim.


joj kako sam zaboravilauser posted image user posted image user posted image
stavrno kad sma kefir na rafama ugledla ja se raplakalauser posted image

a ima divnih domaćih jogurta koji nemaju ''estravagando'' pakovanje...Mig.Gradačac...me oduševio...
a da ne govorim o daru prirode Tuzla...ludnica ...njihov pute jeftiniji do svakog a super kremast i jako kvalitetanuser posted image
a jogurt mi je inače sada top 1 njihovuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 10:59:13   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Činjenica je da ima proizvoda made in BiH, katastrofalnih, ali je isto tako činjenica da ima proizvoda iz drugih država još katastrofalnijih. Ja kupujem provjereno, isprobano. Ne pod svaku cijenu da kupim nešto samo zato što je domaći proizvod, bez obzira na kvalitet, već ono što smo probali i bili zadovoljni. Recimo, kefir Milkosov ne može mi zamijeniti niti jedan drugi i to onaj u čaši najviše volim, jer podsjeća me na djetinjstvo i zaista je dobar. Ima masa domaćih proizvoda koje konstantno kupujem. Dok su mi djeca nosila jednokratne pelene, sve sam isprobala i na kraju odluka pala na Violetu. Meni su najbolje i vlažne maramice njihove stalno kupujem. Onda, kukuruzno brašno, ako ne kupim od jednog čovjeka iz Maglaja, onda kupim ono u papirnoj kesi na kojoj piše mlin Hrasnica. Savršeno! Klasova tjestenina, široka, kao jerišče pilav, sa jajima, super. Ma ima toga samo dok se svega sjetim.


joj kako sam zaboravilauser posted image user posted image user posted image
stavrno kad sma kefir na rafama ugledla ja se raplakalauser posted image

a ima divnih domaćih jogurta koji nemaju ''estravagando'' pakovanje...Mig.Gradačac...me oduševio...
a da ne govorim o daru prirode Tuzla...ludnica ...njihov pute jeftiniji do svakog a super kremast i jako kvalitetanuser posted image
a jogurt mi je inače sada top 1 njihovuser posted image



jogurt je i meni superuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:01:50   
ElmaB
Ja sam za doručke kupovala, kao sirni namaz, ali na maloj kutijici piše domaći kajmak, čini mi se Kladanj, ma extra, jedan Dukat ili Megle mu ne može parirati nikako.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:03:56   
bananica
ma sto se tice mlijeka i mlijecnih proizvoda - ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbineuser posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:08:02   
ElmaB
Imamo vala dobrih stvari, raznih, ali i poganu naviku da u širokom luku zaobilazimo sve na čemu piše domaće. Takvi smo i džaba, draže nam je tuđe, pa i naopako, samo da nije naše. Treba biti realan, slažem se, ali ne po svaku cijenu kuditi samo zato što je proizvodnja BiH. Recimo ja nisam zadovoljna sa pojedinim domaćim šamponima i sredstvima za čišćenje, ali Violeta me oduševljava konstantno.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:15:09   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


a Ovako je više od mesne indrustrije...
Moj prijatelj je direktor ( čak nam dođu i neki rod)...ima djecu i hrani ih tih porizvodima...i to kupovinom u marektu a ne donošenjeme iz fabrike...
znam koliko su uložili u kontolu hrane...
pašteta i hrenovka za mene nisu hrana...al ako posegnem za njima uzmeme Ovako...nemojte mi smao reći da podravkina pašteta u limenoj konzervi sa rokom trajanja beskonačno je nešto bolja od Ovako pašteteuser posted image

dalje komletan asortiman ostataka kostiju Ovako prerađuje u stočnu hranu....i to pod posebnim uvjetima sa posebnom pažnjom i kontolom i uz sve to certifikatom kvalitete jedinim u evropi.

samim tim oni nemaju potrebu kosti smaljeti u paštetu nikako...



Ovo se slazem 100%. Ovako proizvodi imaju halal certifikat, za one koji ne znaju, to ne znaci samo da nema svinjetine, nego je to kontrola hrane oj ajeta u inkubatoru pa nadalje, sta pilici jedu, ...da ne nabrajam, sve sve sta se podrazumijeva pod tim certifikatom.

Isto tako VITA zacin koji je nasa vegeta, ima taj certifikat, ja sam se raspitivala sta znaci certifikat taj za biljke, sad ne znam tacno koliko, ali par godina unazad na toj zemlji ne smije biti ni mrva umjetnih gnojiva, nije GMO sigurno i meni je to dovoljno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:16:30   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: bananica

ma sto se tice mlijeka i mlijecnih proizvoda - ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbineuser posted image user posted image



ma nema sanse, broj jedan bili i ostali!!!!!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:22:58   
Medić*
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Pohvalila sam violetu,mlijeko i mlijecne proizvode,a problem nastaje kada nesto kudis,ali ne kontam touser posted image



domace se ne kudiuser posted image



Pa mislim da nije to u redu da se domace ne kudi user posted image Naravno da treba kupovati domace ali ne bas po svaku cijenu, ako znam da nesto nije provjereno dobro, da ga ne mozemo jesti, ne svidja nam se i slicno, pa to domace zasto kupiti. Imamo mi dobrih proizvoda, suproto tome zaobilazim.

Tajra user posted image za Seti.

Neznam da li grijesim, cu da Podravka nije nas proizvod ali sam cula da imaju hallal certifikat, jesam li u pravu. Ovako ima i stalno ga uzimamo, domace.


< Poruku je uredio medic slatki -- 19.11.2011 11:25:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:29:59   
Medić*
Pahuljice od nekoga cu da imaju halal certifikat, je li istina. Ja sam bila ubijedjena da je to nas proizvod user posted image Eto sada znam da nije, mijenjacemo ga nasim naravno, dobrim user posted image  

< Poruku je uredio medic slatki -- 19.11.2011 11:30:29 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:32:26   
bananica
nikad se za nesto ne moze generalisati, imas osoba koje se dave u junecoj ovako pasteti,a ja je ne bih mogla jesti, nisam nikad probala jer me ne privlaci, za mene ako je pasteta onda je pileca i kraj

moja komsinica je odusevljena ditinim proizvodima, a ima ljudi kojima ne odgovara

znaci, glavno i osnovno, svi za svoje novce zelimo uzeti kvalitet, naravno i ono sto volimo i odgovara nam, i to podrzavam,ali ne moze neko reci Meggle krem sir je los,dno dna,ne preporucujem da se kupuje,i sl teze, on je tom pojedincu los , al nekome je izvrstan

o ukusima uopste ne treba raspravljati, niti govoriti o nekom proizvodu da je los samo ako se tebi ne svidja, jer nekome je ocigledno dobar i kupuje ga cim se prodaje

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:39:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pahuljice od nekoga cu da imaju halal certifikat, je li istina. Ja sam bila ubijedjena da je to nas proizvod user posted image Eto sada znam da nije, mijenjacemo ga nasim naravno, dobrim user posted image  
Dobili su halal certifikat za njihovu mesnu industriju, ali oni imaju i proizvode sa svinjetinom. Znam da ima u nekim od juha...

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:41:04   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pahuljice od nekoga cu da imaju halal certifikat, je li istina. Ja sam bila ubijedjena da je to nas proizvod user posted image Eto sada znam da nije, mijenjacemo ga nasim naravno, dobrim user posted image  
Dobili su halal certifikat za njihovu mesnu industriju, ali oni imaju i proizvode sa svinjetinom. Znam da ima u nekim od juha...



Hvala Pahuljo, bas tako sam i cula.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:41:22   
bananica
sto se suhog mesa tice...nikad gore suhomesnate proizvode nismo imali...ja ne znam je li se vi sjecate prijeratnog suhog mesa...pa kad kupis suhi vrat a on mirise...topi se u ustima...mogao bi odmah kilu pojesti...ovo danas meni smrdi...i to mi smrdi na hemiju...a mislim da je razlog nacin proizvodnje tj. susenja...ili ti ga ubrzan nacin proizvodnje


ja suho meso ne kupujem po marketima, jer i nije nesto, guma

uzmem u Hrasnici u mesari ili kod ljudi privatno koji se bave susenjem mesa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:47:45   
Anoniman
A sta je sa mesom u velikim supermarketima? Nasi ljudi se i na to nafuraju, a Boga pitaj odakle je stiglo, koliko je puta bilo zamrznuto, a potom odmrznuto, koliko vec stoji po hladnjacima...A narod sve cesce obolijeva...sto liuser posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 11:51:46   
R&T@
E, vi ga bas pretjeraste...

Ko je rekao da sve valja i da sve treba kupitiuser posted image

Cilj je da uputimo jedna drugu na proizvode koji zasluzuju nasu paznju... da ih probamo... i nastavimo kupovati jer su dobri, a ne jer imaju lijepo pakovanje ili dobru reklamu...

Imate i teme:

1. Šta vise nece uci u moju kucu (pa se tamo istresite) i
2. Produkt kojim sam zadovoljna (pa tamo hvalite na sva usta)...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kupujmo domaće
19.11.2011 12:00:10   
bebacha
ja mislim da je brasno Majic jedno od najjeftinij a predobro
suhomesnati proizvodi Semic,odlicni


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *