|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 61 62 [63]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori o svemu pomalo
23.11.2010 20:08:00   
Gemelli
user posted image supeeeeeeeeerrr

prije mjesec i nesto kad sam tek saznala za trudnocu i ovaj portal, dolazila sam na ove teme, ali nisam primjecivala aktivne duple mamice pa se nisam ni javljala user posted image

et i ja bih da se prijavim sa svojim blizancima, ovo mi je prva trudnoca i tek smo 12. nedelja i koji dan user posted image

ne znam, ali ja moram priznati da kad sam saznala da sam trudna znala sam da su blizanci, ne znam kako, ali MM mi je svjedok, a sok sa prvog UZ je neopisiv, mozda cak i veci nego kad sam uradila test user posted image

puono srece buducim mamicama i pusa za ostale

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: Razgovori o svemu pomalo
23.11.2010 23:16:02   
cucax
zdravo svim duplim mamama i trudnicama evo i ja sam odlucila da se prijavim svojim blizankama,

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: Razgovori o svemu pomalo
5.12.2010 20:08:27   
ivuncica
Drage moje mame,
ja evo da se prijavim i nadam se da cemo se lijepo druziti. Ja sam dupla buduca mama u 24. sedmici. To su djecak i djevojcica i evo dok pisem jako su nemirni :)))))user posted image user posted image



(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: Razgovori o svemu pomalo
20.12.2010 23:21:44   
malena131
Drage moje cesto uletim na forum da vidim sta ima novo i da vidim ima li koja nova buduca mama blizanaca...Svaki put me odusevi kad vidim da je neko novi... Puno vas sve pozdravljam Gemeli, cucax, ivuncica. Zelim vam ugodnu i laganu trudnocu. Uzivajte drage moje, spavajte puno, puno, sad je to jako tesko :))))
Cuvajte se jako puno, razmazite se sada jer to vam je jedinstvena prilika, kada aBd dodju djecica niko vas vise nece maziti, samo cete vi nih maziti i razmaziti :)))
Imati blizance mislim da je najljepsi osjecaj koji ikada majka moze dozivjeti...Sav teret, sav umor, nispavane noci, briga prodje u jednom trenu kada vidite dva nasmijana lica...
Pitajte sve sto vas interesuje, kad stignem odgovoricu vam. Meni su puno pomogle mame blizanaca koje su se porodile prije mene. Ljubim vas punoooooo....


_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu ivuncica)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: Razgovori o svemu pomalo
27.3.2011 14:39:13   
enči80
Ozdrav,ja sam po uz u 16 sedmici(haman)17 a po ovom tickeru imama i više a jučer sam bila na kontoroli pa mi je dr.rekla kao da su mi bebe
sitne ajedna ima manju glavu što me je donekle zabrinulo.Mada iskreno ja skroz slabo jedem,prva 3 mjeseca sam mršala od povraćanja i mučnina sad me muči kiselina i u zadnjih mjsec dana sam dobila 750gr što mi je malo.
Onda moram raditi serklaž radi preranog otvaranja grlića matrenice jer mi se kao bebe smjeste nisko mada je su posteljice visoko ,kaže mi moja dr.da mi je takva kao građa jer imam široku karlicu .
Eto malo sam se izjadala...

gemelli jesi li živa?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: Razgovori o svemu pomalo
28.3.2011 20:43:11   
ElmaB
Drage duplice, dobro nam došle!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu cucax)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: Razgovori o svemu pomalo
29.3.2011 22:59:26   
sike
Drage duple dobro dosle i cestitam vam!Meni je strasno krivo sto nismo bas aktivne na ovim temama za dvojke,trojke...ali donekle se moze razumjeti-prezauzete smo.Moji maleni sada imaju dvije godine i dva mjeseca i uzivam u njihovom odrastanju.Doskora mi je bilo zaista tesko ali sada je predivno.Nema ljepseg osjecaja nego kada ih sa strane posmatram i vidim koliko su vezani jedno za drugo,kako se jednostavno nadopunjuju.Buduce duple,nemojte se plasiti,teski trenuci brzo prodju(mada cete imati osjecaj da nikada nece),ali ono sto kasnije uslijedi je neopisivo.Zelim vam da budete najsretnije trudnice i majke jer imate tu cast odgajati blizance.Ljubim vas!

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: Razgovori o svemu pomalo
3.5.2011 17:49:29   
gordana s.
Cao svima,evo mene nakon duzeg perioda nejavljanja. Rodila sam prije 3mj.svoju drugu kcerkicu,Milicu. Uzivamo svi.Pozdravljamo vas.user posted image

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: Razgovori o svemu pomalo
7.5.2011 16:58:29   
dvojke
poz svima, e mene zanima da li netko zna nesto u vezi djecijeg doplatka u kantonu Sarajevu. u jucerasnjem avazu pisalo da majke sa 3 i vise djece dobivaju doplatak od 49.50 KM mjesecno. je li to istina? ja sam 2 puta dobila bliznace, imaju 3 i po i 1 i po godinu. vjerovatno ima neka pomoc, samo nece niko iz opstine da kaze. sve je to od usta do usta.user posted image user posted image

(odgovor članu gordana s.)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: Razgovori o svemu pomalo
7.5.2011 16:59:11   
dvojke
greska u pisanju blizance, ne bliznaceuser posted image user posted image

(odgovor članu dvojke)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: Razgovori o svemu po malo
11.5.2011 14:36:45   
Pepita
Pozdrav svim mamicama, trudnicama i koje to planiraju postati! user posted image

Evo i mene među vama, ima vas jako puno i tema u nedogled, što mi se jako sviđa!


(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: Razgovori o svemu po malo
11.5.2011 15:06:48   
Pepita
Da se ukratko predstavim....trudnica sam u 20-om tjednu trudnoće...do sad je sve bilo u redu, jučer smo dragi i ja bili na pregledu, on prvi puta išao samnom na ultrazvuk, da vidi i on što se tu dešava user posted image spol još ne znamo ,pošto je bebica bila prekriženih nogica pa se nije vidjelo.
Vidjela sam da se ginekologica nešto više na glavici zadržava, i pokazala nam proširenje desne stražnje moždane komore...Kao rezultat UZV pregleda, ginekologica je napisala susp cistično proširenje desne stražnje moždane komore. ja sam bila van sebe i to me toliko zbunilo da više nisam znala šta da ju pitam...poslije ultrazvuka kaže ona meni da nije to ništa opasno, kao da je to do 20-og tjedna trudnoće "normalno" i da će se to povući...ali za svaki slučaj da odem u bolnicu na uzv i color doppler, pa da dođem sa nalazima ponovo na kontrolu. Predložila mi da odem na taj uzv za par dana, da možda dođe do promjena za to vrijeme. Za dva dana idem na taj uzv i sva sam na iglama, srce me boli...pokušavam se ne opterečivati previše time, al teško...user posted image user posted image
Zanima me jel ima koja od vas s takvim iskustvom i dal je moguće da je to "normalno" kako ona kaže, da će se to povući? Čitala sam nešto po forumima da se znaju te komore još više širiti il se smanje...čitala sam i o vodenoj glavici- hidrocefalus...eto, sad sam malo više informirana i imam brdo pitanja za ginekologicu sljedeći put...čovjek stvarno ne očekuje takvo nešto i nije spreman istog momenta.user posted image

Bebica se inače normalno razvija, fino raste, maše rukicama i siše palac na UZV, redovito me lupka user posted image
Možda nisam odabrala pravo mjesto za ovu temu user posted image , nova sam i vidim da je tema razgovori o svemu po malo...
Pozdrav svima!

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: Razgovori o svemu po malo
11.5.2011 15:15:54   
Selma.A.M
Pepita mila isti slučaj sam imala, i idalje se vuče to jer sam trudna 7 mjesec znači dok se beba ne rodi sve je nedorečenouser posted image .........

Meni su u 20 nedelji primjetili proširenje desne moždane komore 6.0mm ....Išla sam na par ultrazvučni pregleda i neki su mjerili 5.3mm drugi 6.0mm...........Zadnji put sam na UZ bila u 24 nedelji i dalje je isto niti se širi niti smanjuje....Kažu da se često dešava kod blizanaca ovo proširenje koje se postepeno povuče,kod mene je jedna beba,ali je bila blizanačka trudnoća samo što je jednoj bebici srce prestalo kucati,ali je ovo drugo ok.....Ali je kod mene bila malo starija trudnoća kada se to desilo pa se kod mene vodi blizanačka trudnoća sa jednim živim plodom......
Pokušaj što maje razmišljati,znam kako ti je,ali drugačije ne ide....A postoji velika mogućnost da se to povuče samo od sebe i nemora značiti da je odmah  hidrocefalus...............

(odgovor članu Pepita)
Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: Razgovori o svemu po malo
11.5.2011 15:17:52   
Selma.A.M
Ako želiš prebaci se na temu Razgovori u očekivanje bebe ima nas više user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_816065/mpage_384/tm.htm#

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: Razgovori o svemu po malo
11.5.2011 16:23:04   
Pepita
SELMA.A.M. zahvaljujem na odgovoru...žao mi je zbog bebice, što je srčeko stalo kucati user posted image dobro da je druga beba uredu!
Teško je sve to, pogotovo kad ne znaš što te sve čeka...najviše što čeka život koji raste u tebi...
Evo, prebacujem se na ovu temu koju si mi poslala. Hvalauser posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: Razgovori o svemu po malo
6.6.2011 11:24:51   
irenaSA
Drage moje,

svratila sam  samo da vas pozdravim...SARAH je velikaaaa cura, trči...papa ali jako malo pajči....

Draga Pepita imala sam sličan slučaj sa bebom. Naime, tvoj osjećj mi je jako poznat i znam da te ništa neće smiriti. Nosila sam blizance gdje mi je u 28 nedjelji trudnoće na glavici prOnađeno proširenje moždane komore. Mnogi mi vrli doktori rekli to je to...pomiri se sa sudbinom. Moja beba je bila potpuno zdrava kad je rođena ali sam je izgubila na porodu iz drugih razloga.
Sada imam Sarah, ona je hvB živa i zdrava beba iako bol za drugim djetetom nikada neće prestati. Krivo mi je žao što sam se toliko sikirala zbog prOširenja  i da mogu vrijeme bih vratila.
Zato, molim te, rodit ćeš sasvim normalno živo i zdravo dijete. O proširenjima znam sve! Jer sam, kada su to otkrili obišla sve specijaliste,radila mnoge nalaze i proučavala  literaturu. Proširenja se obično povlače do 35 nedjelje trudnoće. Grainca normale proširenja je 14 mm. Samo je bitno da svake sedmice na istom, po mogućnosti boljem uređaju mjere proširenje. Vidjet ćeš da će ono biti sve manje i manje i na kraju nestati.
Poželim da je neka mama imala priliku da mi ovo kaže.
Ako te zanima šta je uzrok proširenja  i zašto se javljaju te bilo šta drugo, molim te javi mi se na mail : irenapraskac@yahoo.com
I bez nerviranja!

Pozdrav svim duplim mamama a posebno: Suzi, Malenoj i Azure!


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Pepita)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
21.12.2012 2:10:58   
markjacknow
Bas mi je super cuti da smo pravo 'u blizu' sa sedmicama, ja sam 17. a za dva-tri dana ulazim u 18.









__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|Guild Wars 2 gold

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
30.7.2013 13:09:30   
veeseelaa
jel mi mže neko reći jel u kontaktu sa IrenomSa, kako je? jel preboljela? ako je uopće umjesno da tako što i pitam.... kako joj je curica?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu markjacknow)
Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
30.8.2013 21:56:34   
irenaSA
Draga hvala na pitanju...
tu smo hvb! Nemam baš mnogo vremena pa uletim jednom godišnje na forumuser posted image
Sarah je velika djevojcica...ima 3.5 godine, veliku mastu, izuzetne prohtjeve i radoznaliu prirodu. Ona je nas zivot i cijeli svijet - razlog zbog kojeg se smijemo o zbog kojeg smo sretni.
Preboljeli jesmo, kako rekoše iza kiše vedrije je nebo iza tuge mirnija je duša ali ne i zaboravili...Cesto uletim da procitam koji post ali previse je obaveza i posla a Sarah me svaki put okupira nekim svojim idejama pa nestignem ništa natipkati.
Sve vas volim i ljubim a novim duplicama od srca cestitamuser posted image


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: Razgovori o svemu po malo
23.4.2018 14:37:20   
dinanina
❤️

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 1570
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 61 62 [63]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 61 62 [63]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *