|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:50:45   
felix

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja sam protivnik ishrane djeteta tipa .malo a cesto.
tri obroka , dvije uzine i dosta.
s tim da se trudim da obroci budu kaloricni i siti.

anelu je najdraze , jest kad mi kaze mama mamazi mi , ja mu pomazem krisku srede hljeba uzmem pastetom il nekim namazom i sve spuca
to vecinom pred vecer trazi user posted image sam zatrazi

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:58:17   
Skvo RR
jede tri obroka plus uzinu...ne ljubi specijalno hljeb, ali ga pojede.....kod mene nema biranja..sta mi jedemo, jede i mica...ima naravno sta vise voli, sta manje sto je normalno...ali jede....jede sama.. I to moram napomenuti...neko gore napisa da blenda...to je za mene pogresno...par puta je odbila rucak..koji ju je docekao i za veceru...ako nece ni tada..onda ide na spavanje....to je radila kao manja...nikako ne jede slatkise...voli voce, ne pije mlijeko, pije jogurt, jede sireve...eto

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:58:35   
koka i po
kad sam govorila o unosu tijesta uz glavni obrok nisam mislila na kolicinu nego na sam unos.
doduse to je sve individualno.neki jedu jabuke za veceru i zasiti ih.nas bome ne moze.
mi vjerujemo u dobru staru kasiku.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:00:46   
felix
hurma koliko ima god mali, mi imamo 2,5 god i taman je nije da nam nebi bilo na odmet malo mesa na rukicama na nogicama al et dobro je sve dok jede ja kazem masallah bitno da mi jede , brinula bi se da mi ne jede
ovako jede, pa kontam valjda mora nesto ostat u njemu i on je ziv, ziva mira nema sto pojede za sat odradi trceci ganjajuci se , hodajuci niz stubiste milion i jedan puta gore-dolje .
user posted image il pokaki user posted image
Koka ni nas voce ne zasiti, primjer. A. neku noc pojeo veliku kasicu vocnu od 190g citavu za sat mi trazi jest vice mama amazi mi ocu api gladan , ja mu pomazem krisku hljeba svu spuca .
I zasiti se ja voce dajem u kasicama jer ga ne jede , sirovo pa moram ovako a da nas to zasiti jok bar A.

< Poruku je uredio felix -- 3.2.2012 14:03:02 >

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:01:28   
megi
mi sto se tice hljeba kako kad

supu nekad pojede samo vodu nece cak ni onu tjesteninu iz nje a kamoli  hljeb
i nama zavisi sta je rucku nekd hoce nakd ne hljeb
ja je i ne tjeram jer onda smo stvorim kontraefekat

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:06:03   
Hurma

IZVORNA PORUKA: felix

hurma koliko ima god mali, mi imamo 2,5 god i taman je nije da nam nebi bilo na odmet malo mesa na rukicama na nogicama al et dobro je sve dok jede ja kazem masallah bitno da mi jede , brinula bi se da mi ne jede
ovako jede, pa kontam valjda mora nesto ostat u njemu i on je ziv, ziva mira nema sto pojede za sat odradi trceci ganjajuci se , hodajuci niz stubiste milion i jedan puta gore-dolje .
user posted image il pokaki user posted image
Koka ni nas voce ne zasiti, primjer. A. neku noc pojeo veliku kasicu vocnu od 190g citavu za sat mi trazi jest vice mama amazi mi ocu api gladan , ja mu pomazem krisku hljeba svu spuca .
I zasiti se ja voce dajem u kasicama jer ga ne jede , sirovo pa moram ovako a da nas to zasiti jok bar A.



da, ima 2 god i 5 mj... tu smo negdje... kad ga cuvaju od muza roditelji, kod njih jede i više nego kod mene... e pored svega, mislim isto da je probelm sto on nece puno ha zvace, nego moram vilicom isitniti i o to dobije napola svareno i samo guta, ali to nije za lijenu djecu u hranjenju nista neobicno...

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:09:33   
felix
ja sam A doskoro blendala nista mi cudno nije i moj je sporuser posted image user posted image u zvakanju isto, al sam primjetila uzadnje vrijeme da voli vise jest ne blendano nego bez blenda jer kad vidi ono u posudi ko za mace zblendano fuj hahhah nece vice fuj kaka nije ni probo
i ja pokusam ne blendat reko mozda ce htjet kad me masallah iznenadi jede , spor jest al pojede cak znam dva puta se vracat grijati ohladi et kako je brziuser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:14:41   
rose 87
ni E. za rucak ne jede hljeb,cak i za dorucak vise voli pojesti abc recimo onako sa kasikom nego na hljebu namazan,jaje jede bez hljeba..sta znam meni je draze da za rucak pojede vise supe (znaci meso povrce) nego da mu u to udrobim hljeb pa pojede kolicinski manje jer ga hljeb zasiti,a zitarice unosi i linom,pojede palacinke i ponekad hljeb mislim da mu ne faliuser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:14:45   
Skvo RR
a nije valjda da se blenda..sto dijete zvace sporouser posted image ....to je tako pogresno...hajde sto dijete stice naviku..da jede kasu, nego ni ne zvace..ne razvija mu se vilica i misici usta..takva djeca imaju poteskoce pri govoru..pa za sta nam sluzi jezik i zubi....ima ljudi odraslih koji izvrsno funkcionisu sa manjom kolicinom hrane...tako i djeca..neki manje jedu, neki vise...evo kod mene dvoje djece razlicito..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:23:24   
Medić*
Ja sam malenom bas malo blendala hranu, rano je poceo jesti komadice, nije bio ljubitelj kasaste hrane.

Veliki je mesaros ( na mamu ) svaki dan trazi meso, najvise voli piletinu i ribu i naravno uz kecap. Tada hljeb ne dolazi u obzir,  zasto hljeba kada mogu mesa user posted image Jedino sto odbija jesti jeste riza i grasak, to stvarno ne voli, rizu jedino u nekoj corbici, grasak nikako. Zato ostalo ne bira, hBg nemamo problema sa jelom, nekada manje nekada vise, bitno da voli jesti i da je zdravo.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:27:16   
lotos
Uu ja kad procitam vase ja sam onda hvala Bogu pre pre zadovoljna..tri obroka bas obilna ,biranje nema jede sto i mi  dosta voca kao uzinu, puding i takve stvarcice umjereno.. smoki itd rijetko .. a blendanje je odavno zavrseno o ne sjecam se vise kad..

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:28:42   
megi
ja mislim da je normalno da djeca jedu sporije
pa ako jede sporo to ne znaci da mu treba izblendti pa ce pojesti za 5 min
mi svi rucamo zavrsimo i ja jos 15 min do pola saat sjedim sa adnom, jer ona uvijek ima nesto za reci, prica ali jede
a moja cura ne voli nista da je vruce pa cak ni mlijekouser posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:32:04   
emma.L
Mi ne blendamo od prvog rođendana ništa, osim kad su nam svima krem juhe za ručak.
Kruh je počela ovih dana jesti u smislu da sama traži, a do sada je jela sve bez kruha, kako netko reče, ABC kašikom radije. I zašto bi obrok sa mesom, povrćem i salatom bio gladan ako se ne doda kruh? user posted image  Pogotovo ako je prilog krompir ili riža. Meni je drago da je tako navikla, jer ga ja jedem uz pomfrit ili tjesteninu i mislim da to nije dobro nikako. Nismo drobili u juhe, to je nana radila. Nekako se zna kako se jede, hvala Bogu, bar je tu skontala kome može a kome ne smije provoditi.  
A Ema isto ima 3 obroka i jedno voće, s tim da nakon što to završi može tražiti uvečer i kokice, slatkiše, krišku nečega, jogurta (obično i traži oko 8 jer nam obroci završavaju oko pola 6).
U pravilu nema u frižideru pašteta, a ako i ima onda su za nju sve 'pikant' user posted image  i ne traži, hrenovki i poli salame. To isto jede kod nane ali je kod njih jednom u 7 ili 10 dana i nije mi to problem. Kući može birati neprerađeno meso, mliječne proizvode ili džem/med za doručak, ponekad griz ili sutlijaš, palaćinke i prženice vikendom. Skoro svaki dan je kuhano za ručak, a ako nema kojim slučajem, barem ima juha prije kajgane ili krompirića prženih.
Ema zaista ne bira - riba, meso, zeleno, narančasto u tanjiru, sve može, osim cvekle ovih dana. Sretna sam pravo i molim Boga da i ovo malo bude takvo. Ali pošto kažu svi "dva svijeta" nešto me strah user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:32:21   
maja78 RR
Moj A jede hljeb, ali kad ne trazi ja mu ne dajem. Razlog za to je, vise volim da pojede povrce, meso iz tanjira nego hljeb. Tako da cesto rucak prodje bez hljeba, a hljeb najcesce jede za dorucak ili veceru ako je nesto namazano. Naravno kad god trazi dobije, ali ja ne preferiram da mu trpam hljeb.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:33:17   
felix

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

a nije valjda da se blenda..sto dijete zvace sporouser posted image ....to je tako pogresno...hajde sto dijete stice naviku..da jede kasu, nego ni ne zvace..ne razvija mu se vilica i misici usta..takva djeca imaju poteskoce pri govoru..pa za sta nam sluzi jezik i zubi....ima ljudi odraslih koji izvrsno funkcionisu sa manjom kolicinom hrane...tako i djeca..neki manje jedu, neki vise...evo kod mene dvoje djece razlicito..

blendala sam jer i nije htjeo da jede ovako kao sada , i dok je beba bio jel osjeti mrvu komadica dodje mu da povrati .
gadi mu se, do skoro je poceo jest ne blendano jer jednostavno hem spor, hem mi nije htjeo da jede morala sam se snalaziti
sad hb druga prica. a sto se tice govora taj melje od svoje prve godine kako je proprico je usucuje user posted image nemamo stim problema .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:35:34   
mamabb
Ja svojoj L nikad nisam blendala ni kad je bila beba, samo viljuškom, tad, gnječila.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:35:38   
emma.L
IZVORNA PORUKA: megi

ja mislim da je normalno da djeca jedu sporije


Ja mislim i da je dobro da jedu sporije, zdravije je u svakom slučaju nego ih nabacati kašikom. Ema isto sporo jede, valjda jer ima stalno nešto za reći. Dok pojede, ručak je hladan, ali ako njoj ne smeta, meni još manje. I nema nikom od stola dok svi ne završe, pa tako fino proćakulamo. I to mi je drago jer ja, osim ogromnih količina kruha user posted image , imam još jednu ružnu naviku - jesti zalogaj na zalogaj kao divljak. Za 5 minuta od predjela do deserta user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:45:43   
Esmica
Ja sam vec pisala za moju djecu,svi su zdere user posted image
Za dorucak: jaja na razne nacine (sve s hljebom naravno,i domaci pravim,sa svim vrstama brasna i sjemenki),poslije jaja mazem im mlijecne namaze,kajmak,abc sir,zdenka,itd. Ponekad im poslije tih namaza namazem bestilja ili eurocrema.I UVIJEK ja prekidam dorucak,kazem hajde,dosta,najeli smo se,jer oni bi jos.
Druga verzija je kad napravim ustipke ili pogacu,onda jedemo s dimljenim sirom,ili suhim mesom,i ove ostale mazalice.
Izmedju dorucka i rucka jedu voce,nekad jabuke,nekad nar,sta se nadje u kuci.
Za rucak : Uvijek nesto drugo,nekad pita,velika tepsija bude za sve,i vecinom s jogurtom.To najvise vole,i najvise pojedu.Jedu sve sto napravim,od svih variva,do pita,svega.Ova najmanja isto ne bira,zvace dakle od tvrde kore hljeba,pa mesa,sve sve.
Za veceru: Tjestenina sa sirevima,pura,isto mjenjam svasta.

Uglavnom hvala Allahu s mojima nemam problem da nesto nece da jedu,ili da nece da zvacu,vec imam drugi problem,a to je da nece da se maknu od sofre,vec se takmice i broje koliko je ko pojeo zalogaja..Nekad imam osjecaj da ih to i navodi da vise jedu.
Samo da ne budu debeli user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:49:56   
Lady26
Esmice, OT masallah jel ovo cetvrto na putu user posted image ?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:51:03   
Esmica
Jeste elhamdulillah...Povecavamo se...user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 14:58:02   
nanika
Esmice svaka ti castuser posted image user posted image , da smo svi hrabri kao ti nebi bilo bijele kugeuser posted image
Zelim ti da sve prodje dobro aBd


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 15:05:14   
nanika
E ja moram da se pohvalim da moj A 2god i mjesec jede apsolutno sve, nista ne birauser posted image .
Voli svo voce i povrce u raznim varijantama, jako puno jede suho voce, marelice, smokve, ljesnike bademe. Prodje i 10 dana a on ne zatrazi cokoladu.
Moja E kojoj je 5,5 godina je probiralica velika, ali od kako je krenula u obdaniste i ona jede sve hb.


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
6.2.2012 11:59:52   
leona81
M jucer jela za dorucak jedan ustipak i par kasika sira, kasnije bananu za uzinu, za rucak zdjelicu supe bez hljeba, kasnije krusku, kiwi i 2 kinder cokoladice, i navecer zdjelicu griza na mlijeku, pred spavanje jabuku... da li je ovo dovoljno u toku cijelog dana?
jutros pojela jedno jaje bez hljeba i pola jabuke...user posted image izludit ce me

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
6.2.2012 13:15:11   
Lady26
Nama juce za rucak bio grah, bili dole kod sveki, i Lana sjela sa nama za sto i pojela cca 2 kutljace graha naravno sa sredinom hljeba user posted image , jest da je to trajalo preko pola sata ali ne zalim, masallah...
Sad kad je neko pita sta je rucala, kaze : pa gaha user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
6.2.2012 16:54:43   
nanika
IZVORNA PORUKA: Lady26

Nama juce za rucak bio grah, bili dole kod sveki, i Lana sjela sa nama za sto i pojela cca 2 kutljace graha naravno sa sredinom hljeba user posted image , jest da je to trajalo preko pola sata ali ne zalim, masallah...
Sad kad je neko pita sta je rucala, kaze : pa gaha user posted image user posted image

I ti se zalis da ti ne jedeuser posted image . HB ona fino jedeuser posted image


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *