|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  185 186 [187] 188 189   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 9:07:50   
djoisa
nismo jedine, evo da se utjesimo

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/malisani-su-jednostavno-opsjednuti-zenskim-grudima/121128081#1

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 4651
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 9:12:24   
chuci
jele85dr prestani misliti da nemaš dovoljno mlijeka. beba koja je od početka isključivo dojena sama reguliše količinu mlijeka i nema potrebe da joj ti namećeš ritam ili dodatno stimulišeš proizvodnju. uživaj u dojenju bez prepunjenosti. a sve bebe su se tako ponašale u otprilike istom periodu života. tada one malo dalje mogu vidjeti, malo više provode vremena budne i mnogoooooo novih stvari saznaju i sve im je to puno i previše novih informacija. valjda se zato unervoze popodne i navečer. ja sam sa svojom curicom njoj puštala muziku na nekoj igrački koja je i svijetlila, pa je postavim tako da je ona vidi i nju to valjda zbuni i počne fino dojiti. a ona se baš, baš derala.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4652
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 9:17:16   
djoisa
jele85dr,
 
ako beba iskljucivo doji, mijeka ima taman dovoljno..stvara se onoliko koliko beba trazi..pa ne moze biti da joj zafali..

kako vas dojenacki stazbude odmicao dojke ce biti sve mekanije, sto nikako ne znaci da su prazne, pa se privikni na taj osjecaj, beba se prije muci s prepunjeim grudima, a ne s mekanim..nemoj nepotrebno izdajati, to moze dovesti do upale dojke a to ti ne treba..beba ce se vremenom navici da mlijeko dolazi u "valovima" i bit ce mirnija dok ceka slejdeci refleks otpustanja..i beba ce biti sve duze budna i zainteresovana za okolinu pa se pripremi na nosanje i zabavljanje.. user posted image


(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4653
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 9:31:52   
chuci
i zaboravih ovo reći. kad budeš sumnjala u sebe, nemoj sumnjati u svoju bebu.
bebe su pametne one jedu koliko im treba. i traže da jedu kad su gladne. i tvoja beba će tražiti češće da jede ako joj bude malo. ti je samo prati i nudi. ako hoće super, ako neće znači nije gladna. ako malo jede ui jednom podoju, jesti će više u sljedećem, i tražit će ranije. tvoja beba je pametna i nagodit će sebi kako joj odgovara

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4654
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 9:33:03   
djoisa
IZVORNA PORUKA: chuci

i zaboravih ovo reći. kad budeš sumnjala u sebe, nemoj sumnjati u svoju bebu.
bebe su pametne one jedu koliko im treba. i traže da jedu kad su gladne. i tvoja beba će tražiti češće da jede ako joj bude malo. ti je samo prati i nudi. ako hoće super, ako neće znači nije gladna. ako malo jede ui jednom podoju, jesti će više u sljedećem, i tražit će ranije. tvoja beba je pametna i nagodit će sebi kako joj odgovara


user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4655
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 12:53:40   
animagical
flaster nije pomogao, odgulio ga jeuser posted image eto, da znate, znaju odlijepiti flaster... samo se vi segacite sa mnom, posebno chuci,sve ce se to tebi vratiti, tebi je mala bebauser posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4656
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 13:50:22   
Lalali

IZVORNA PORUKA: animagical

ne trazim rjesenje problema, ali moram negdje da se ispusem..mene uzasno, najstrasnije nervira, kosa mi se dize na glavi, po mozgu mi struze kad moja velika beba dok doji drzi prsticima drugu, slobodnu, bradavicu i uvrce...ako ne dam to, onda nece nikakouser posted image a da ne spominjem da je to trenutni hit za uspavljivanje....dodje mi da je flasterom zalijepim, toliko me to nervira... dogovor ne mozemo da postignemo....

user posted image izvini ali si me nasmijala do suzauser posted image zamislim sebe jos u tom problemu mislim to bi bio vrhunac. poslije mejesec i po dana, poslije isprobanih svih metoda zracenja, tusiranja, mazanja aventovom, purelan, baby love, multi mam kremama, svojim mlijekom bole sike da mi suze na oci krenu kad doji, a i kad ne doji onda imam osjecaj da mi ih neko uvrce i tegliuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4657
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 14:07:06   
Bebica11
Isle smo dr, ima soora i na krajnicima pa moramo raditi briseve, dr govori da joj stavim u flasicu boraksa da pijeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4658
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 15:00:56   
milenium

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Sa 44 dana možeš očekivati da vam se dešava i skok u razvoju čiji je jedan od simproma nervoza, poremečaj ritma htanjenja i spavanja, možeš o tome pročitati ovdje: http://www.ringeraja.ba/forum/Skokovi_u_razvoju/m_429526/tm.htm


zar može bit skok u razvoju sa 44 dana? ja sam mislila da su skokovi sa 3,6 i 9 mjuser posted image nešto mi je to ranouser posted image

kod mene je isto bio problem kao kod jele,po noći fino doji ,izjutra isto tako,u podne onako... iza podne katastrofa,kao da mlijeko nestane,probam rukom izdojiti ali ma ni kapi,i onda vriska,plač,djete gladno,pa nacicava svakih 5 min a sika prazna,kako vrije ide dalje svaki put se bebinim dojenjem na prazno stimulisalo i stvaralo mlijeko pa valjda nešto navuče i nekako izdržimo do spavanja,navečer opet ima i sve tako.ja sam pila sok od jabuke za reprodukciju,moram priznat meni je to pomoglo,jer po danu me sve iscrpi i dijete i posao u kući,kuhanje,spremanje,briga oko djeteta,ni ne pojedem pošteno,nekad mi se činilo da se nemam kad ni vode napit.zato sam svaku večer pila sok od jabuke iz tetrapaka, to mi je bio kao neki ritual,i osvježi me baš.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4659
   [Obrisana poruka]
29.11.2012 15:05:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 4660
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 15:15:11   
chuci

IZVORNA PORUKA: animagical

flaster nije pomogao, odgulio ga jeuser posted image eto, da znate, znaju odlijepiti flaster... samo se vi segacite sa mnom, posebno chuci,sve ce se to tebi vratiti, tebi je mala bebauser posted image

nemoj živa bila na mene molim te
joj šta me snađe user posted image
brzo tri puta reci neće na chuci, neće na chuci, neće na chuci

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4661
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 23:53:43   
jele85dr
lejla, chuci, milenium, simba, djoisa, hvala vam svima na savjetima i podrsci user posted image user posted image
evo danas drugacija situacija.user posted image
sinoc sam jos dosta citala po forumima i internetu, i muz me je podrzao u svemu, malo lijepih rijeci, zagrljaj, mazenje, pa sam se valjda i psihicki smirila i shvatila sam da mlijeka zaista ima. danas su mi skoro cijeli dan dojke pune! nisu jako tvrde, ali kad dodirnem osjecam punocu, nisu mekane.
noc je tekla ovako: beba se budila u pola 2, zatim oko 5, super je dojila, jako dugo i zaspala odmah nakon oba podoja. ujutro u 7 joj pokusam opet dati, kratko je dojila, uz plac izbacila dojku. presvucem ju, malo nosam, mazimo se, oko 9 opet nudim, doji kratko, opet uz plac izbacuje. user posted image odlucila sam da se ne nerviram, zakljucivsi da nije gladna, da je gladna valjda bi jela. kasnije, oko pola 12 je fino dojila. onda opet oko 2, pola 3, i oko 6 predvece. pokusala sam joj dati opet opet oko pola 9, nije htjela, uz plac je izbacila dojku. mlijeka ima, curi iz obje dojke. zadnji put sam je podojila oko 10h.
sada kada sam rijesila nedoumicu sa mlijekom, mene brine to sto je skratila trajanje podoja. ranije je dojila i po pola sata u jednom podoju (a sada su takvi i nocni podoji). zasto po danu ne doji duze? evo od ovih danasnjih podoja, mjerila sam trajanje ovoga u 6h, dojila je 15minuta, uz 2-3 podizanja da podrigne. i morala sam mijenjati dojku, iako tu prvu nije ispraznila, ali jednostavno nije vise htjela na njoj, iako sam ju nudila nekoliko puta. ja bih najsretnija bila da mi u jednom podoju isprazni jednu dojku, a drugu bar zapocne. ali eto nece user posted image tako da od tih danasnjih podoja ja racunam da smo imali po nekoj mojoj procjeni 2-3 kvalitetna podoja. znam da to koliko podoj traje nije nikakvo mjerilo, ali gledam po svojim dojkama, nije iih ispraznila, ima jos jako puno u njima user posted image meni je ustvari drago da ima mlijeka, ali bojim se sad da ce se smanjiti s obzirom na to da ona dojke ne prazni.

lejla, da odgovorim, ne dajem cajeve, ne dajem vodu (iako me mama gnjavi da joj dam vodu kad npr.stuca, ali ja necu i gotovo!) u pocetku nakon nekih 15ak dana smo davali malo caja, na bocicu, ali mislim da to nije moglo poremetiti dojenje. par puta sam izdojila i dala joj na bocicu, svega sam mozda 5-6 puta dosad koristila bocicu. koristimo dudu varalicu. dugo sam bila u nedoumici da li da joj ju dam ili ne, ali nekad je znala tako neutjesno plakati (mozda grcevi?) i nismo mogli u ponoc paliti usisivac user posted image pa smo uveli dudu.

eh sad, ja sam danas primijetila sljedece, pocne da sisa, kada krene mlijeko, kratko guta i onda izbacuje dojku i vristi. pustim da istece taj jaki mlaz i da se smanji, pa joj vratim dojku, ona ju nece, dajem drugu opet nece. mijenjam polozaj, ppokusavam dojiti stojeci, nista, nece pa nece. dam joj dudu - prihvata i sve super user posted image kao da joj smeta sto mlijeko tece iz dojke, a zeli da sisa na prazno. je li to moguce? je li moguce da zbog dude smanji dojenje? muz me uvjerava da bi jela da je gladna.

ne znam, ne preostaje mi nista nego se truditi, nuditi dojku kad god zeli (pa i kad ne zeli, jer ja ustvari ne znam kad ona zeli dojku, na njen plac i negodovanje ja uvijek prvo ponudim dojku, ne znam radim li ispravno, ali jos uvijek nisam uspjela otkriti koji plac znaci sta..),pratiti pelene i cekati sljedecu kontrolu 24.12.

ne znam samo zasto postane tako nervozna na dojci? voljela bih da otkrijem uzrok. ako ne zeli vise sisati neka ju samo izbaci i dovidjenja, a ne ovako - doji, doji i onda place. sta covjek drugo moze da pomisli nego da nema mlijeka ili joj se ne svidja njegov ukus (sto je valjda nemoguce, ali ona se tako ponasa da to tako izgleda).

jos samo da napomenem, trudim se da stvorim mirnu atmosferu, malo zamracim roletnama prozore, pritvorim vrata od sobe, i smireno.

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 4662
   RE: problemi sa dojenjem...
29.11.2012 23:56:50   
jele85dr
eh samo da kazem da ovo "negodovanje" na dojci traje od onda kad sam prvi put pomislila da nema mlijeka, tj.kad se regulisala ponuda i potraznja. znaci vec 3 i po sedmice, sad ce 4 pune. kazem, nije svaki podoj takav, ali desava se dovoljno cesto da me frustrira...

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4663
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 7:56:30   
djoisa
IZVORNA PORUKA: jele85dr

eh sad, ja sam danas primijetila sljedece, pocne da sisa, kada krene mlijeko, kratko guta i onda izbacuje dojku i vristi. pustim da istece taj jaki mlaz i da se smanji, pa joj vratim dojku, ona ju nece, dajem drugu opet nece. mijenjam polozaj, ppokusavam dojiti stojeci, nista, nece pa nece. dam joj dudu - prihvata i sve super user posted image kao da joj smeta sto mlijeko tece iz dojke, a zeli da sisa na prazno. je li to moguce? je li moguce da zbog dude smanji dojenje? muz me uvjerava da bi jela da je gladna.




isto ovako se ponasao moj bebac, i to bas u tom periodu, smatram da je to normalno..
zbog dude nece smanjiti dojenje iz dude ne izlazi nista user posted image

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4664
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 10:31:22   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: jele85dr

pustim da istece taj jaki mlaz i da se smanji, pa joj vratim dojku,



Ovo sam i ja radila dok mi nije sestra rekla da beba bas tad treba da vuce, pa sam mu tad trpala dojku u usta da guta tad kad najvise mlijeko istjece. Isto tako kad krene mlaz on izbaci dojku i ja mu "na silu" vracam u usta, tako par puta i poceo je normalno da guta kad krene mlaz mlijeka. Ja ne znam je li ovo ispravno sto sam radila, al kako sam shvatla citajuci po netu da je tad jako vazno da beba vuce.

Takodjer sam, kao i ti, htjela da mi dojke budu pune i da se ne brinem jer tad mlijeko samo curi :) Moj je (u prvih mjesec dana) dojio navece oko 12 pa onda ujutro oko 6, a u medjuvremenu se dojke prepune i on se u 6 dooobro najede. Sad nije tako, nisu mi nikad dojke pune i ja sam shvatila da je to normalno i ne brinem se da nemam mlijeka. Ne brini ni ti ako su dojke mekane, jer kao sto je jedna forumasica vec spomenula, lakse je njemu sa mekanim dojkama nego sa tvrdim.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4665
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 11:30:47   
animagical
neke mame imaju prejak refleks otpustanja, tako da se skroz male ne mogu izboriti s njim, zagrcnu se ili se bune, i tada je sasvim ok pustiti da prodje ta velika navala, pa opet poslije dati bebi da doji....

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 4666
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 17:14:54   
jele85dr
ne znam stvarno, ja vise nisam pametna, ne znam sta da mislim. imam osjecaj da joj je dojka mrska, da ju ne voli. citam price o bebama koje bi samo siku, u svako doba dana ili noci, a moja je suprotnost. evo danas je cijeli dan dobro jela, zadnji put oko pola 3. dojke su mi nekim cudom bile pune sve do tad. evo prije pola sata se probudila, presvukla sam ju, pokusala podojiti, nema sanse. izbacuje siku kao da joj je smrtni neprijatelj. user posted image dam joj dudu, nju sisa kao da je najsladja na svijetu. nista vise ne znam.. nemoguce da nije gladna.. ne znam, a opet kontam, da je gladna jela bi, ne bi joj odgovarala duda na prazno. a mozda i bi? mozda tako tjesi svoju glad? ne znam vise sta da mislim, izludicu. mislim da imam vise mlijeka nego sto njoj treba, a ovakvim njenim dojenjem ce se smanjiti, pa kad bude htjela vise nece biti. user posted image
od sutra cu zapisivati tacno vrijeme kad je i koliko jela, je li bila snena ili budna, pokusacu da nekako otkrijem sta joj to ne odgovara i zbog cega se tako ponasa.
ne znam jesam li ranije napisala, ovo traje evo vec cetvrta sedmica user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4667
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 18:48:08   
chuci
jele draga ovdje je glavni problem tvoja psiha.

sa jednog problema skačeš na drugi kad se pokaže da nisi bila u pravu sa prvim ''''problemom''''. prvo nema mlijeka, sad nedovoljno dugo doji, a ta će biti ako joj bude malo mlijeka kasnije... razmisli i opusti se.

jel ima neko iz tvoje blizine ko te nervozi oko dojenja, ne mislim tokom podoja, nego inače? neko ko ti govori možda je ovo, možda je ono?

mlijeka ima dokazano je to. nemoj više ni misliti o tome. ako se i smanji količina mlijeka, to znači da bebi ne treba tolika količina. čar dojenja i jeste u tome da ne moraš voditi računa o tome koliko je beba posisala i je li joj dovoljno, barem ako puštaš da beba sama završi podoj a ti to radiš.

to što tebi dojke izgledaju praznije u nekom trenutku, ne znači da je manje mlijeka. mlijeko se proizvodi i dok beba doji. kako vrijeme prolazi mijenja se i beba i sastav mlijeka. beba će vjerovatno brže podojiti (to ne znači da joj neće doći dan ili dani kada samo želi visiti na siki), a sastav mlijeka se mijenja i prilagođava većem djetetu u smislu kaloričnosti a i ostalog.


nisam stručnjak osim iz prakse ali meni izgleda da ti nju nudiš kad nije gladna pa se ona unervozi jer ne želi da jede. i moj bebač je to radio i radi kada ga nudim a ne želi da jede. i mene nervira jer mislim ako je danas jeo svaka dva sata, i ja mu sutra nudim a on neće, povuče, pa se mlijeko otpusti a on neće da jede, pa se sav okupa i drma glavicom i smije se, ja hvatam da mu ubacim siku u usta, on me gura, onda se prevrne na stomak i počne razgledati, diže glavu prema vratima da vidi ima li koga, valjda da taj neko vidi njegov cool poduhvat šta li, a ja govorim de ba jedi ne zezaj, i onda skontam da nije gladan, pa ga nudim nakon pola sata, pa opet nakon pola sata dok ne utrefim da je ogladnio nakon 3,5 sata i sve tako.

nemoj da pomišljaš na to da će se mlijeko smanjiti pa kad bude htjela neće ga biti. kako se mlijeko smanji, jer beba neće trenutno više, ako sutra poželi više ona će i sisati više, duže ili češće ili sve to zajedno pa će sebi povećati količinu mlijeka. Bog je to sve lijepo uredio, uključujući to da je bebi dao instinkt da sve to zna sama urediti.

tebi samo treba strpljenja i vjere u sebe.

svima nam se to isto dešava, nemoj sumnjati u sebe i svoju bebu.


nemaš šta zapisivati, ne treba ti to. prihvati da beba mijenja ponašanje i prilagodi joj se. moraćeš to cijeli život raditi user posted image

< Poruku je uredio chuci -- 30.11.2012 18:54:37 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4668
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 21:39:03   
hatepsut
Ja dojim na zahtjev,znaci kad se on unervozi i podje da kenka gladan je,otprilke svaka 2-3h.uglavnom dok doji zaspe.kad se porobudi ponudim mu da jede nekad hoce malo nekad fino doji.ne nudim mu non-stop da jede.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4669
   RE: problemi sa dojenjem...
30.11.2012 23:26:30   
milenium
ovo sam i ja pitala kao i jela.hoće li se mlijeko smanjiti ako se beba ono nekad samo kao napije.ne previ podoj nego kao da je žedna i samo se malo napije i prestane tj dovoljno joj. jer znam koliko podoji toliko će se mlijeka stvoriti idući put. zato sam ja zaključila idući put će znači stvorit samo tih par gutljaja a taj idući put možda neće biti samo žedno nego gladno i htjet će dojit a neće imat tj tijelo više nije ni stvorilo.
jer meni se čini, takvim da ne kažem, bezveznim dojenjem mlijeka i nestane.sad doji minut,pa za 15 minuta doji 10 sekundi,pa za sat doji 3 minute,pa za 2 sata 5 minuta doji,ma bezze mi je to.zato sam ja sebe uvijek nakon svakog tog kratkog dvadesetsekundnog dojenja izdojila na izdajalicu a kasnije i rukom.bolje da ima viška nego manjkauser posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 4670
   RE: problemi sa dojenjem...
1.12.2012 17:24:03   
jele85dr

IZVORNA PORUKA: chuci

jele draga ovdje je glavni problem tvoja psiha. ..........

znam. i jeste ona problem user posted image
najgore je sto nemam nikoga da mi konkretno pomogne i kaze "trebas tako, ili trebas ovako". majka je nas tri sestre jako kratko dojila, a sve to iz neznanja i zbog nedostatka podrske svoje okoline i doktora. tako da mi ona u dojenju stvarno nije mogla pomoci. bliske prijateljice nisu nikad ni rodile, sestre takodje nisu. tako da sam prepustena sebi i internetu user posted image

super si mi sve objasnila, ali ja sam toliko tvrdoglava da ja ne mogu vjerovati da je to sve tako savrseno podeseno da se regulise samo. user posted image
danas je 5 puta dojila po par minuta, pa je onda napravila pauzu od neka 3 i po sata i onda je opet relativno kratko dojila i opet zaspala user posted image ne znam, cudno mi je to da nekad duuuugo doji i bas isprazni dojku, pa cak malo i druge "nacne", a onda neki drugi put ni dopola ne podoji prvu. user posted image ja kako god okrenem, ona meni bolje jede kad su dojke punije. da li joj je mrsko vuci jace, ili sta, ja stvarno ne znam..

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4671
   RE: problemi sa dojenjem...
1.12.2012 17:28:25   
jele85dr

IZVORNA PORUKA: milenium

ovo sam i ja pitala kao i jela.hoće li se mlijeko smanjiti ako se beba ono nekad samo kao napije.ne previ podoj nego kao da je žedna i samo se malo napije i prestane tj dovoljno joj. jer znam koliko podoji toliko će se mlijeka stvoriti idući put. zato sam ja zaključila idući put će znači stvorit samo tih par gutljaja a taj idući put možda neće biti samo žedno nego gladno i htjet će dojit a neće imat tj tijelo više nije ni stvorilo.
jer meni se čini, takvim da ne kažem, bezveznim dojenjem mlijeka i nestane.sad doji minut,pa za 15 minuta doji 10 sekundi,pa za sat doji 3 minute,pa za 2 sata 5 minuta doji,ma bezze mi je to.zato sam ja sebe uvijek nakon svakog tog kratkog dvadesetsekundnog dojenja izdojila na izdajalicu a kasnije i rukom.bolje da ima viška nego manjkauser posted image

al znas sta je sad moja briga kod tog izdajanja, ako je ona sad malo posisala jednu dojku, a druga se jos nije napunila od prethodnog podoja, ja uzmem izdojim tu "nacetu" a ona za 15minuta trazi da jede pravo, a ja nemam dojku da joj dam? user posted image znam da to zvuci budalasto, ali ne mogu nikako sebi utuviti u glavu da je to ispravno.
kako nekad preko noci zna spavati i po 4-5sati u komadu, dojke mi se prepune, i ja sam jedne veceri uzela izdojila obje dojke potpuno, da bi ujutro oko 5 kad se ona probudila dojke bile opet mekane user posted image sto mi je nekako nelogicno, jer onda ispada da bi trebale biti punije? ili ne? ili ustvari dojka pamti da se treba napuniti tad kad je izdojena?
znaci ako ja npr.sada izdojim, za sljedeci podoj ce se stvoriti onoliko koliko se prije stvaralo, a tek sutradan u ovo doba ce se stvoriti vise? ili kako to ustvari funkcionise? user posted image
blesava sam, znam user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4672
   RE: problemi sa dojenjem...
1.12.2012 18:30:19   
almondray
Moja beba sutra puni mjesec dana. Dojenje smo uspostavili lako,nismo imali nikakvih problema. Sa 22 dana je krenuo sa cescim podojima ,ne uvijek,nego predvece i ujutro. Jednostavno nije silazio s mene. Ja sam mislila da je u pitanju skok u razvoju. Sad se to jos cesce desava,sinoc je puna 4h dojio svakih 15 min. Malo zaspi ja povucem siku on nastavi dojiti. Kad ga spustim u krevetic odmah se probudi i pocne traziti jos. On lijepo napreduje,mlijeka ima ,dok doji jednu siku iz druge curi,nije nervozan ,ne place osim ako mu uskratim to zadovoljstvo sikenja. Mene to iscrpljuje,sad me bradavice bole vise nego prvi dan dojenja. Jeli normalno da tako cesto doji? Dali da mu kupim dudu ,mozda voli biti na meni a nekad moram otici i u wc... Hoce li mu duda poremetiti dojenje jer je jos premali?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4673
   RE: problemi sa dojenjem...
1.12.2012 19:02:40   
visnjica1
Zdravo drage moje, moja beba ima 6 dana i mashala napredna je, jede svako malo, moje bradavice su juce bile rascvjetane kad joj dam da doji suze same na oci, u 10 navece sam poslala muza da ide kupiti dohranu jer zausta je preee bolno bilo, dala sam joj 3 puta dohranu i jednom sam izdojila svoje mlijeko s tim da je popila sve, ja sam mazala nekom kremicom brdavice ujutru je zamladilo, tako da smo nastavile sa dojenjem, danas sam kupila elektricnu aventovu pumpicu i prezadovoljna sam, imam i previse mlijeka (mashalla) a mala doji pa zaspi i tako je satimaa drzim na siskama, a ja se olaksam na ovaj nacin i mirna Bosna, i svakoj mami bih savjetovala da doji svoje bebice koliko god duze moze, moja zelja je da ju dojim i uspostavit cemo sve snage da uspijemo user posted image

Veliki pozzz

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 4674
   RE: problemi sa dojenjem...
2.12.2012 0:37:39   
milenium

IZVORNA PORUKA: jele85dr

oko 5 kad se ona probudila dojke bile opet mekane user posted image sto mi je nekako nelogicno, jer onda ispada da bi trebale biti punije? ili ne? ili ustvari dojka pamti da se treba napuniti tad kad je izdojena?
znaci ako ja npr.sada izdojim, za sljedeci podoj ce se stvoriti onoliko koliko se prije stvaralo, a tek sutradan u ovo doba ce se stvoriti vise? ili kako to ustvari funkcionise? user posted image
blesava sam, znam user posted image


ako si izdojila sve u 4,za sat vremena se ne mogu baš tolko napunit,mislim ipak da treba duže. ali zašto joj ne daš da popije to izdojeno i plus to malo što se stvori u taj sat vremena.tako sam ja radila.dam izdojeno i ostalo doji koliko ima da ima.
meni se isto iz iskustva činilo da se tek sutradan tj treba proć malo više takvih podoja da se stvori više mlijeka.ne može se baš odmah stvorit više.ja nisam imala podršku ni od mm,ni od svoje majke,prijateljice još nisu bile ni rodile neke,a koje jesu nisu ni dojile.
meni se činilo da je kod mene sve naopako,neće glat pa neće.ali mana mi je što sam tvrdoglava,nisam htjela odustat nema šanse,da mene pobjedi ''nedojenje''user posted image ma kakviuser posted image nisam se ja dala.i tako smo dojili god ipo,borili se,ma svašta.

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 4675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  185 186 [187] 188 189   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  185 186 [187] 188 189   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *