|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 15:58:17   
Lejla Ka
Ja ću prvo da postavljam pitanja:

Kako je protekao porod?
Da li je beba dojila u bolnici?
Da li beba samo doji bez unošenja ičeg drugog?

Koliko dnevno stolica ima beba?
Kako izgleda stolica (kakve je boje, gustine, obilnosti)?
Koliko ima popiškenih pelena (malo je teže skontati u jednokratnim pelenama, ali obično pelena bude malo deblja ili čvršća na mjestu koje je najbliže polnom organu)?

Koliko dnevno imate podoja?
Koliko često beba doji (koliki su vremenski razmaci)?

Kako je započelo vaše dojenje i kad je beba prvi put dojila?
Kako se ti osjećaš kad dojite (opušteno, nervozno, ugodno, ne možeš se namjestiti ...)?
Da li je dojenje bezbolno ili bolno?
Imaš li kakvih oštećenja na bradavicama?

Koliku je beba težinu imala na porodu, koliku na izlasku iz bolnice, a koliko sada. (ovi podatci bi trebali biti upisani u bebinom otpusnom listu iz bolnice)
Ako je dobila 500g za 16 dana, da li to znači da ste prije 16 dana bili na još jednom vaganju i zašto?
Da li je beba imala produženu fiziološku žuticu?

Sad ću ti, dok čekam na odgovore reći nekoliko stvari:

500g za 16 dana bi značilo da će beba za mjesec dobiti skoro kilogram što je idealno (toleriše se i 700g), tako da je to sasvim OK.
Dojenje se na samom početku uči, prilagođava, uspostavlja, i ako ne ide sasvim glatko (a veoma su rijetki kojima ide glatko) normalno je da dobivanje na težini ne ide brzo, pogotovo ne onako kako napreduju bebe koje se hrane formulom. Kako dojenje napreduje tako se i dobivanje na težini ubrzava.

Ljudsko mlijeko ne izgleda kao kravlje. Ono nije bijelo! Kad izdojiš mlijeko prije podoja prvo vidiš tzv. prvo/vodenasto mlijeko, ono je gotovo sasvim providno, izgleda kao malo zamućena voda. Ovo mlijeko utažava bebinu žeđ. Kako beba duže doji gusto/masno mlijeko se oslobađa iz dojki i da tada izdojiš i pogledaš vidjela bi nešto mutnije i bjeličastije mlijeko. Tako izgleda zrelo ljudsko mlijeko koje svoj sastav mijenja tokom bebinog dojenja.

NE POSTOJI SLABO I NEKVALITETNO MAJČINO MLIJEKO! Svako majčino mlijeko je optimalno za njenu bebu.

Kad mi odgovoriš na pitanja pokušat ćemo naći rješenje vašeg "nemirnog dojenja". Najvažniji savjet ti dajem na samom kraju: ne uvodi dohranu. Jer ne može niko odokativno odrediti da je beba gladna. A uvođenje flašice i dohrane sigurno će unijeti komplikacije i probleme u dojenje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1276
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 17:54:59   
naidica
evo da odgovorim na pitanja ;) ;)
porodila sam se na carski,,i sve je ok,,nisam mogla da se otvorim,,a bebi je bio krupan,,tako je do mene,,bebi je ok!!!
porodila sam se u 22 h a donijeli su mi bebu u 3 ujutru i odmah je prihvatila sisu,,jest da je skroz malo,,samo nekolko puta povuko,,ali je opet ok!!!
beba samo doji,,,mada ponekad mu dam caja protiv grceva!!!
beba ima oko 5,,6 stolica dnevno,,i zute su boje,,uglavnom su malo gusce,,ne skroz,,onako srednje
beba doji svako 2,,2,5 sata,,jedino kada je okupam onda moze i do 3 sata da ne jede!!!
kada dojim osjecam se opusteno,,jedino sto nekad ne mogu bas da se napravim zbog njeg,,jer kao sto sam rekla,,mnogo se vrti,,jos ga lijepo uzmem ali eto!!!
dojenje je bezbolno,,osim kad uzme da mi vuce bradavicu,,drzi je i okrece se sad na jednu sad na drugu stranu,,lopov mali!!!
beba je rodjena sa 3.900..a izasao je sa 3780..e sad sam isla nakon 16 dana na kontrolu i sada ima 4280.
nije imala nikakvu ziticu sasvim je zdrava bila beba!!!
eto nadam se da sam odgovorila na sva pitanje pa da vidimo sad sta cemo,,,,!!! hvala ti punoooooooooooooo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1277
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 19:27:30   
Lejla Ka
Nisam baš dobro razumjela, nemoj mi zamjeriti ovo oko starosti bebe.

Koliko je beba tačno stara (u prvom postu si rekla da je stara 25 dana).
Ako dobro razumijem ovih pola kile ste dobili za 16 dana koliko ste bili kod kuće? To bi bilo super.
5-6 žutih stolica dnevno je savršeno, beba koja je gladna nema stolicu jer nema šta da kaki. Neke bebe kake zelenkasto jer jedu više onog prvog, rijeđeg mlijeka a ne stižu do masnijeg. Vaše žute stolice i njihov broj pokazuje da tvoja beba sasvim uredno jede i dobiva sve što joj treba. Meni ovdje zaista nema govora o potrebi za dohranom! Znači beba ne gladuje, sigurno.

Taj nemir koji opisuješ kod podoja, da li beba čitav podoj bude nemirna ili se uznemiri nakon nekog perioda dojenja?
Da li ti osjetiš kad beba počne da sisa neki osjećaj koji ti signalizira da je mlijeko počelo teći? Možda trnce u bradavicama, ili primjetiš curenje mlijeka na drugoj dojci.
Da li primjetiš kad beba guta?




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 1278
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 19:56:47   
naidica
da,,beba je stara 25 dana,,a za tih 16 dana sto smo kod kuce je dobila pola kile!!!bebu kad uzmem da dojim,,na pocetku toliko brzo krene da vuce,,bas je pohlepan,,nekad se i zagrcne,,,i tako doji mozda oko 5 min,,i onda pocne da je vadi,,pa se okrece,,trazi,,ja mu dam,,nece da je uzme,,pa nakon nekog vremena uzme,,i sve tako.a kada bebi vuce bas osjetim i cujem kako mlijeko ide,,idok mi jednu siku jede,,druga mi zatrni i pocne ici samo mlijeko malo a bebi guta bas dobro,,samo to cujem i kako predahne!!! i bas jako guta,,kao da ne moze da savlada mlijeko kada krene,,mada kazem da je bas zivahan,,i bas brzo krene kada ga tek uzmem!!!
eto,,,ja naravno namjeravam da dojim,,ne nikakva dohrana,,ali opet eto kako moj mali jede,,samo me strah da mu nije dovoljno!!! hvala ti!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1279
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 20:52:26   
chuci
evo da se i ja uključim
i moja je kao što sam već pisala imala te neke faze kad malo doji pa nešto se vrti pa plače. to će proći za par dana aBd, onda opet nešto i opet nešto, uvijek se novih stvari dešava.
traži načine da ga vratiš na dojku. možda da sačekaš par minuta, podigneš ga da podrigne, pa onda da opet doji.
možda se naguta zraka kad tako brzo s početka jede.

dovoljno mu je. i uvijek se oslanjaj na to da je Bog ili priroda kako hoćeš to dao da se samo reguliše. Imaće periode kad bude više traži da jede i onda će nakon nekog vremena sebi navući više mlijeka. uglavnom samo treba strpljenja i povjerenja u sebe.

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 1280
   RE: problemi sa dojenjem...
17.3.2011 21:59:01   
Lejla Ka
Naidice, ovo što opisuješ meni se čini da je problem u višku user posted image , a ne u manjku mlijeka.

Ne znam da li znaš šta je refleks otpuštanja mlijeka. To je proces koji beba pokrene brzim sisanjem na početku podoja, kada se mlijeko iz dojke počne "izbacivati" stezanjem mišićnog tkiva oko kanalića i žlijezda. Taj proces je to kad mlijeko počne teći i beba jako guta, a na drugoj dojci mlijeko curi. Kod nekih žena taj refleks zna biti pre jak da bi ga beba savladala. Otprilike kao da tebi neko naginje čašu iz koje piješ previše, a ti ga ne možeš zaustaviti niti savladati tok tekućine (tj. dovoljno brzo gutati). Pokušavajući progutati taj ubrzani tok mlijeka bebe se zagrcavaju, nagutaju vazduha, moj sin se bukvalno gušio.
Mislim da se tvoj sin zbog tog intenzivnog toka mlijeka na početku ljuti kasnije.

Ono što može pomoći je da ga dojiš u položaju u kojem kad krene tok mlijeka možeš da se zajedno sa bebom nagneš nazad (upotrijebi dosta jastuka za podupiranje) tako da beba dođe na dojku "odozgo", a da si ti u poluležećem položaju. To možeš postići i položajem nogometne lopte:

user posted image
a da se ti plago nagneš nazad.

Pomaže još i da prije podoja probaš izdojiti taj prvi jaki mlaz pa da beba kasnije mirnije doji i da joj smanjiš borbu.

Može se pomoći i tako da kad krene to jako, ubrzano gutanje, skineš bebu sa dojke (svoj mali prst uvućeš u ugao njenih usnica da popusti vakum) i pustiš da mlijeko iscuri u neku tkaninu, a kad mlaz prestane ponovo daš bebi da doji. Ovoj posljednjoj metodi nisu sklone bebe, i najmanje je vole user posted image

U glavnom, kod vas je problem u tome da bebi smeta preveliki tok mlijeka u početku. To zapravo i nije problem jer bebe kako rastu same nauče da savladaju taj pre jaki tok, a i prvi mlaz se kasnije smanji.

Naidice, nema potrebe da se sekiraš, beba ni izdaleka nije gladna, i jede sasvim dovoljno.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1281
   RE: problemi sa dojenjem...
20.3.2011 17:09:38   
naidica
lejla ka hvala ti punnooooo na ovim savjetima??? samo bih da te pitam jos kad malog nahranim,,nakon nekoliko minuta pocne da pomalo bljucka,,nekad vise nekad manje,,je li to ok,,ne uvijek??? i sise su mi nekad premehke a nekad malo tvrdje,,kada su tako mehke mali nece da uhvati bradavicu nego se vrti,,i jedva nekako krene????jel tad mlijeko nije nadoslo ili???? hvala ti

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1282
   RE: problemi sa dojenjem...
21.3.2011 10:14:54   
Lejla Ka
Bljuckanje je OK. I baš se uklapa u sliku prejakog otpuštanja mlijeka, jer beba boreći se da guta dovoljno brzo mlijeko koje prebrzo teče proguta i dosta vazduha, koji onda pogura i mlijeko napolje pa beba bljucne. Također bebe bljuckaju i višak mlijeka koji se nađe u želudcu. Obavezno bebu podigni nakon podoja (to bar može i neko drugi, ne moraš ti kad nisi sama) i držite je u uspravnom položaju čvrsto je tapkajući po guzi da izbaci vazduh ili da bljucne da joj to ne bi smetalo poslije kod varenja (nije naravno pod moranje da podrigne ili bljucne, ali treba pokušati i držati bebu uspravno neko vrijeme).

Mehkoća ili tvdoća dojki nema nikakve veze sa tim da li se u njima nalazi dovoljno mlijeka. Čak kad grudi postaju tvrđe to je znak da je već krajnje vrijeme da ih neko isprazni user posted image . Bolje je za mamu da su dojke mehke i da ih beba prazni dok su mehke nego da se čeka da postanu tvrde, jer kad su dojke tvrde u njima je više mlijeka nego one "mogu držati", pa mlijeko proširuje kanaliće u kojima se nalazi i dojka se širi i postaje tvrđa. Ako se ovo nastavi povećava se rizik od blokade mlijeka i raznih komplikacija koje idu sa tim.
Mlijeko se proizvodi stalno, nema pauze. Znači nije to kao posuda pa da u nju naliješ (kao dojke nadođu) i onda čekaš da se iz nje popije da naliješ opet. U dojkama se mlijeko proizvodi i dok beba sisa, i između podoja, konstantno ima mlijeka. Tako da nema potrebe da mlijeko "nadođe", njega tamo ima uvijek. Naravno da nekad ima više jer je duže punjena dojka, ili manje jer se češće praznila, ali to nikako ne znaći da je bebi malo. Kad su dojke mehke u njima ima tačno koliko bebi treba, kad su tvrde ima viška.
Za vas bi čak bilo bolje da budu mekše, jer kad su tvrđe onda je pritisak pod kojim mlijeko krene još veći pa će se beba više morati boriti.

To što se beba vrti kad su dojke mekše može biti da očekuje da krene borba pa joj je neobično što jaki mlaz izostaje, te ga traži dok ne skonta da ovaj put može dojiti u miru. Nije nikakav problem, samo tebi treba malo strpljenja da bebu postaviš da prihvati lijepo dojku. Super vam ide.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 1283
   RE: problemi sa dojenjem...
1.4.2011 23:50:45   
kaktuscic
Lejla Ka UPOMOC!!!
Mislila sam da nikad necu pisati o ovome i da mlijeka ne moze nestati, zapravo i sad sam ubijedjena da ne moze... ali mi se desava da ga nemauser posted image Mi dojimo evo 22 mjeseca, i nikad mi se do sad nije desilo da nema mlijeka! Uvijek je bilo!!!
Ovako, mali krene dojiti, u pocetku prvih minut, dva onako drzi bradavicu u ustima i onda krene vuci, i tako je uvijek bilo, medjutim, sad kad krene vuci ja cujem da on ne guta, i onda vuce nekoliko puta i trazi uguuu (drugu) ja pogledam stvarno nema mlijeka! Ponudim drugu, on odma navali ali isto tako, vuce vuce i krene plakati, onda je doziva sisaaa, sisaaa ja mu opet ponudim on jadan krene i ponovo u plac, zadnja dva dana samo je dva puta dojio kako treba, ono bas da cujem da guta, ovo sve je samo drzanje bradavice u ustima neko vrijeme i plac...user posted image user posted image user posted image Tako je zalosno kad on jadan trazi a ono nema... bradavice mi pobijele, on cucla, cucla... Je li moguce da se meni povlaci mlijeko iako on doji 3,4 puta dnevno i 2,3 puta nocu, nekad nocu i cesce, a nekad nikako, ali uglavnom je to 2,3 puta (tako je zadnjih 6,7 mjeseci). Je li mozda on gubi refleks sisanja? Ne znam sta da mislim...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1284
   RE: problemi sa dojenjem...
2.4.2011 8:19:32   
chuci
ja ti ne znam reći šta može biti u pitanju ali evo malo podrške user posted image user posted image user posted image
možda ste promijenili pozu kod dojenja pa mu ne ide sisanje u novoj pozi
možeš li ti istisnuti bar kap dvije
jel ti negdje tvrdo da je zastoj mlijeka

eto nemam više ideja.
nadam se da će se situacija popraviti danas

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1285
   RE: problemi sa dojenjem...
2.4.2011 11:48:56   
kaktuscic
Hvala za podrsku user posted image
Ma njemu nema poze koja ne odgovara, on u svakoj mozeuser posted image Prije dojenja istisnem ali bas kap, dvije, a nakon "cuclanja" nema ni kapiuser posted image   Nigdje nije nista tvrdo, provjeravam cesto.Noc je prespavao i jutros je dojio ali jako malo... trazio jos ali nema...user posted image user posted image user posted image
Ne znam... nadam se da ce ovo proci i da je neki trenutni zastoj.

Nama je 21 mjesec, pogrijesila sam u prvom postuuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1286
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 11:44:59   
zeze
Pozdrav.
Evo i mene sa slicnim problemom kao kaktusic. user posted image

Dojim bebu vec 8 mjeseci, jako dobro smo se snasli. Na pocetku je bilo i previse mlijeka sve do nedavno. Nisam je naucila da se mazi sa sisom, doji samo kad je gladna i cim zavrsi nema mazenja. Mozda nam je to stvorilo i problem.
U desnoj sisi nema mlijeka, ne osjetim da mi nadolazi, ne osjetim da guta i pocela je da me grize. Naljuti se i grize me za bradavicu user posted image
U lijevoj ima i od jucer joj dajem samo lijevu. Od rodjenja je dojila samo jednu i mjenjali smo. Jedan podoj lijeva, drugi podoj desna. Nije nam se desilo da 2x doji samo iz jedne.
Jedem i pijem tecnost isto kao i prije.
user posted image
Moze li mi neko dati neki savjet ili...?



_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1287
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 12:07:40   
Lejla Ka
Pitanje je za obje mame:

Da li se nešto neuobičajeno dešavalo u posljednje vrijeme, bilo šta što nije bio dio vaše dnevne rutine? Nečija bolest, odsustvo od kuće...
Mislite li da bi moglo imati veze sa PMS-om?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 1288
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 12:52:50   
zeze
Ja se bas i ne sjecam da sam imala kakvih problema. Jesam osjetljiva i pogodi me dosta stvariuser posted image
Jos uvijek nisam dobila menstr.user posted image

Ne znam, da joj uvedem AD? Kako ce prihvatit, bas sam se nesto zabrinula. Ipak joj je 8 mj. rano je jos da prestane dojiti.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1289
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 12:57:43   
vila_7
IZVORNA PORUKA: zeze

Ja se bas i ne sjecam da sam imala kakvih problema. Jesam osjetljiva i pogodi me dosta stvariuser posted image
Jos uvijek nisam dobila menstr.user posted image

Ne znam, da joj uvedem AD? Kako ce prihvatit, bas sam se nesto zabrinula. Ipak joj je 8 mj. rano je jos da prestane dojiti.



jesi li sigurna da bas nista mlijeka ne dobije podojem? moja od pocetka doji isto tvoja-uvijek druga dojka i samo jedna, i zna imati nalete da samo povuce 2-3 puta i dosta joj al nakon par dana pocne normalno jesti. A jedno vrijeme je isto tako krene dojiti,mlijeko ne ide,pa se malo ljuti i gricne,ali ja je opet stavim i nekako uspijem natjerati da vuce na prazno i mlijeko samo krene odjednom(a ja mislila da nema)


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 1290
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 13:05:51   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: zeze

Ja se bas i ne sjecam da sam imala kakvih problema. Jesam osjetljiva i pogodi me dosta stvariuser posted image
Jos uvijek nisam dobila menstr.user posted image

Ne znam, da joj uvedem AD? Kako ce prihvatit, bas sam se nesto zabrinula. Ipak joj je 8 mj. rano je jos da prestane dojiti.



Zašto bi joj uvodila AD?

Osim bebinog nemira na toj desnoj dojci, vidiš li i po čemu drugom da je beba nezadovoljna općenito?

Je li i prije favorizirala lijevu u odnosu na desnu ili je desna "od jednom" zaštopala?

Mlijeko ne nestaje naglo. Naglo dolazi do poremećaja refleksa otpuštanja mlijeka što je proces kojim se mlijeko "istjeruje" iz mreže kanala prema van, a taj je refleks jako osjetljiv na stres. Znači mlijeko je tu, ali ne može vani.

Kako beba jede dohranu? Koliko, kojim rasporedom?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 1291
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 13:39:28   
zeze
Od rodjenja je dojila jedan podoj desna, drugi podoj druga. Ima 2-3 dana kako obe doji. Preko noci doji 2-3x, nekad zna dojiti u 12h i ne trazi do 6h ujutru. Uglavnom doji oko 8h, pa u 10h joj dam nesto za dorucak, pa doji oko 11h tad joj je spavanje. Uspavljivam je dojenjem (  i tu sam pogrijesila).
Opet oko 14h doji, a nekad ne zavisi koliko dugo spava.
15 i 30h jede slano. Popije 120 ml sokica , caja ili vode na cijeli dan, po malo. Znaci, jedan dan sok, drugi caj, treci voda.
16 i 30h je dojenje i spavanje.
19h kasica.
21h dojenje i spavanje.

Od pocetka mi je bila lijeva sisa veca od desne. Jutros sam osjetila jak bol u desnoj sisi, kao da me iglom probada i bas me je boljelo. Trajalo je otprilike 30tak sekundi. Nisam imala nikakvih problema do sad. Prva 4 mjeseca je dojila konstanto.
Jako je nemirna, dok doji zna promijeniti 10 polozaja. Zadnjih mjeseci je umotam u dekicu i tako je jedino smirim da podoji na miru.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1292
   RE: problemi sa dojenjem...
13.4.2011 14:49:02   
vila_7
Lejla, da te pitam do cega bi moglo biti da zadnja 3 dana imam veliku navalu mlijeka? Inace sam "istrenirala" da se na poslu ne trebam ni izdojiti ,nego kad dodjem kuci jednom nahranim bebu , a drugu izdojim da ima za sutra, i ostatak dana i noci normalno dojim.
E zadnja 3 dana na poslu ne mogu izdrzati-zapravo jedva izdrzim da dodjem kuci,grudi mi bas nabreknu i bolne su dok ih beba i izdajalica ne isprazne.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1293
   RE: problemi sa dojenjem...
14.4.2011 23:43:39   
zeze
Opet ja user posted image
Da kazem, od jucer se nista nije promijenilo. Forsirala sam je da doji iz desne, ali nema. Povuce 2-3x i podje da me grize. Ima 5 zubica i to uzasno boli. Kad izvucem sisu vidim da ne ide mlijeko, dok je skroz suprotno u lijevoj. U lijevoj cini mi se ima i previse. Kad izvucem sisu mlijeko sprica na sve strane.
Ja cu nastaviiti dojiti samo iz jedne.  user posted image user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1294
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 7:53:07   
vila_7
imas li izdajalicu,da probas desnu izdojiti? Ili ako znas rukom?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 1295
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 10:49:59   
Lejla Ka
Helena, da li ti se i dalje dešava to prepunjavanje ili je bilo jednokratno?

Zeze, hajde temeljito prepipaj tu problematičnu dojku. Malo je zagrija, pa izmasiraj kružno. Malo me zabrinula ta bol. Jer kažem, mlijeka ne može od jednom nestati, naročito nakon dugog perioda proizvodnje kao što je kod vas. Bojim se da nije negdje zaštopano unutra. Boli li te i dalje?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1296
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 11:04:54   
vila_7
Lejla samo prva 3 dana ove sedmice,al evo hB jucer nije - izdrzala do kraja posla,i onda podojila i izdojila. Valjda ce se opet ustabiliti.user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1297
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 11:09:10   
Lejla Ka
MOžda je došlo do nekog kratkotrajnog homonskog disbalansa, pa se prolaktin zbog nečeg povisio i napravio povećanu proizvodnju user posted image
Iskreno, nemam pojma dok te ne bih detaljno ispitala o svemu što je predhodilo, ali ne znam ima li potrebe da o tome razglabamo. Ti svakako znaš proceduru šta da radiš ako se ponovi i da preveniraš probleme. Ako dođe do bolne nabreknutosti na poslu, uvijek možeš malo izdojiti u maramicu u WC-u samo da popusti do kraja radnog vremena. user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1298
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 11:12:25   
vila_7
hvala ti puno! to sam bila i radila,posto vise ne nosim izdajalicu (jer nije bilo potrebe),morala sam izdojiti u tolet papir i bacati u solju,bas mi nesto zao bilo sto bacam i to jos u solju,al sta bi.....
Nego ti naplati RR sto nas savjetujes,da tebe nema upola bi manje pisale i zalile se na probleme,a ovako znamo da ces ti pomoci! Probaj strajkovati dok te ne pocnu placati!user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1299
   RE: problemi sa dojenjem...
15.4.2011 11:18:09   
Lejla Ka
Da ja ovo radim zbog para, vi ne bi ni izbliza bile zadovoljne user posted image
Nego hvala RR što mi pomaže da napredujem kao savjetnica i što mi je omogučila sticanje iskustva u radu user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *