|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:43:10   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image


vesela necu da vjerujem i nije moguce da ga mi vec sad volimo vise od njegove majke

majka ce odluciti njeno srce, veliko srce majcinsko ce pobijediti ako Bog da

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:43:31   
veeseelaa
a joj Bebi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:46:00   
mama75
Gdje je ona teta sto ima kljuceve od svih soba? Vrijeme je da se ova sobica zakljuca dok nije nastao haos.  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:46:03   
teacher75
ovdje nije tema abortus niti rasprava o istom- neko je za neko protiv, nema potrebe da se sad svadjate. svako ima pravo na izbor

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:47:08   
teacher75
usput, znam licno dvije zene koje su uradile abortuse jer nisu ni pod razno zeljele dijete u tom momentu i ne kaju se ni najmanje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:48:55   
didasa
Draga vojcice imamo djecu istog uzrasta i obje cekamo trece.Prosla sam tvoje dileme prije 2 mj.bila pod raznim pritiscima od strane porodice al moja odluka da rodim je samo moja moja djeca su samo moja i uz Boziju pomoc i mojih 10 prstiju i prstiju MM sve ce biti ok.Sta god da odlucis trebas odluciti sa MM.Sretno u svakom slucaju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:49:16   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: teacher75

ovdje nije tema abortus niti rasprava o istom- neko je za neko protiv, nema potrebe da se sad svadjate. svako ima pravo na izbor



potpisujem

Samo je dosla na pogresno mjesto da pita za savjet jer niko nece realno sagledati situaciju,neko gleda sa vjerske strane,neko je protiv,neko za,100 ljudi,100 cudiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:50:04   
chuci
ja samo da napomenem ako se budu dijelile kakve opomene da se veeseelaa i ja nismo zalagale za ili protiv abortusa nego za pravo na mišljenje i iskazivanje istog

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:51:48   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: chuci

ja samo da napomenem ako se budu dijelile kakve opomene da se veeseelaa i ja nismo zalagale za ili protiv abortusa nego za pravo na mišljenje i iskazivanje istog


e nek si to napisalauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:52:37   
Skvo RR
Molim, da se vratite na temu. Mislim da je forumasica postavila svoju dilemu, da bi cula iskustva drugih forumasica koje npr. imaju troje djece, da bi cula vasa misljenja o organizaciji zivota i slicno. Tema nije ABORTUS. Ako je zeni to i opcija, to je pravo izbora, necemo sada razglabati o moralnosti i slicno. Imate temu abortus na pdf trudnoca, pa molim lijepo ko hoce neka se prebaci tamo.

LP


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:53:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

usput, znam licno dvije zene koje su uradile abortuse jer nisu ni pod razno zeljele dijete u tom momentu i ne kaju se ni najmanje


a ja znam jednu koja je poslije abortusa imala psihičke probleme, košmare, strahove


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:53:40   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

usput, znam licno dvije zene koje su uradile abortuse jer nisu ni pod razno zeljele dijete u tom momentu i ne kaju se ni najmanje


a ja znam jednu koja je poslije abortusa imala psihičke probleme, košmare, strahove



Opet napominjem, prebacite se na odgovarajucu temu.


< Poruku je uredio Skvo RR -- 9.2.2012 12:03:18 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 11:58:20   
malenaa
plakala bih kad procitam ovo... slazem se da svako ima svoj izbor i svoju mogucnost, definitivno sam protiv abortusa, pogotovo kad se ima sklad u porodici i druge djece... osudila bih svaki da mogu, ali ne mogu, i svakome njegov izbor,savjest i zivot....

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ja sad zamisljam mali zivot u stomaku, mozda i srculence kuckauser posted image a mi raspravljamo dal ce postojati ili ne

ono vec postoji, zivot postoji, zivot iznad svega i svake sekunde dok ja kuckam po ovim tipkama celije se mnoze, ono se bori.............za zivotuser posted image


< Poruku je uredio malenaa -- 9.2.2012 11:59:37 >


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:01:30   
mišur

Kao što neko napisa, stavi na papir razloge za i protiv.
Složi u svojoj glavi te razloge, sjedi sa mm i odlučite skupa.
I pokušaj zamisliti kako ćeš se osjećati ako abortiraš, hoćeš li biti sretnija ili nesretnija nego sada???
Ostavi sebi dovoljno vremena, do poslednjeg roka za abortus, da dooooobro razmisliš i doneseš ovu odluku, iz dubine svoga srca i duše. Da ti sama znaš da je to to i da to moraš uraditi.
Ne znam u kakvoj si finansijkoj situaciji, pa ti ne mogu dijeliti savjete tog tipa. Računaj sigurno na više obaveza ako odlučiš da rodiš, ali računaj i na to da će djeca biti starija, i biće sigurno lakše sa njih dvoje.
Ja znam jednu narodnu"Jedno ko nijedno, a gdje dvoje tu i troje"
Ali, opet to je samo tvoja odluka, tvoj život i tvoj izbor  i niko nema pravo da ti zbog toga prigovara, kako god da odlučiš.
Samo nemoj žuriti, sačekaj i dobro odvagaj i želim ti sreću šta god da izabereš


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:13:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vojčica

Drage moje, dugo me nije bilo, zadovoljstvo mi je pozdraviti vas opet! Treba mi vaša pomoć, savjet. Čini mi se da mi se sasvim slučajno dogodila treća trudnoća i uhvatila me strašna panika! Imam dvoje djece jedno od šest i drugo od 2,5 god. Ružno je naravno, što ću to reći ali mi se ovo desilo u lošem trenutku, totalno neplanirano, neočekivano i zaista sam prestravljena.io Ja sam od onih osoba što planiraju velike stvari u životu i zato mi je veoma teško prihvatiti nešto što nisam planirala, Nikako nisam spremna na ovo i ne znam sta da radim. Kad samo pomislim na sve jos jednom ispočetka i to sada kada mi djevojčica polazi u školu, dječak bi trebao u vrtić... Uh kako se organizovati... a da ne spominjem u svemu tome i posao koji je btw nikakav koji sam najprije morala promjeniti da bi se ovo desilo... Jesam li luda ili šta već? Pomagajte miii!


Imaš pravo izbora...
o istom samo ti moraš i trebaš odlučiti...

mene koja imam dvoje djece sada u ovome trenutku kada ovo pitaš rekla bih ti rodi. Ne zato što svako dijete svoju nafaku ima...nego što se sve sa razlogom dešava. ja svoje treće aBd očekujem da se smjesti što prije...preosjetljiva sam da bih ti rekla ...možda je abprtus najbolje rješenje...

iako sam lično portivna njemu...isto sam tako za pravoo izbora...o ovome smao žena/majak odlučiti može....

razumijem i tvoju paniku...
Ko nema već dvoje, ko ne hrani, oblači, održava, socijalizuje , vodi u vrtić, škole, ispunjava želje dječije duže od 2 i pol godine neće te lahke šale ni shavtiti...
panika je opravdana i kod onih koji su željeli....
vremena nisu laka, novac koliko god on nama nebitan bio i ne bavili se materijalnim svijetom je neophodan da sve bude dostojno lijepoga života bez stresa i sikiracije...
ako ćeš roditi a onda se sikirati i oboliti jer ne možeš djeci obezbijediti...nije ni to riješenje...djetetu je zdrava majka potrebna i kad svoju djecu ima...

ja ti želim sreću...da panika te prođe...
da relano razmisliš i sa svojim bračnim partnerom staviš Za i Protiv ove trunoće...

Dijete jeste Božiji dar...al dijete treba revnosne roditelje koji su ga silno željeli i dočekali...
na silu nije rješenje ni djetetu ni tebi...
sila može biti ia bortus...sila može biti i da rodiš...

Odgovore nećeš naći ovdje...
isksutva o abortusima rijetko ćeš pročitati...

Pravo izbora poštujem...ali te molim da sjedeš i razmisliš...jeli vrijedno unutrašnje boli....
ja sam prije kratkoga vreman doživjela božiji ''abortus'', biohemisku trudnoći...fozički sma dobro...al psihički teško se mirim...tejšim sama sebe da je to znak d amože treće...da doće trenutak da ostane i jedva čekam taj dan da mi ispuni ovu sadašnju prazaninu.

Sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:35:11   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: vojčica

Drage moje, dugo me nije bilo, zadovoljstvo mi je pozdraviti vas opet! Treba mi vaša pomoć, savjet. Čini mi se da mi se sasvim slučajno dogodila treća trudnoća i uhvatila me strašna panika! Imam dvoje djece jedno od šest i drugo od 2,5 god. Ružno je naravno, što ću to reći ali mi se ovo desilo u lošem trenutku, totalno neplanirano, neočekivano i zaista sam prestravljena.io Ja sam od onih osoba što planiraju velike stvari u životu i zato mi je veoma teško prihvatiti nešto što nisam planirala, Nikako nisam spremna na ovo i ne znam sta da radim. Kad samo pomislim na sve jos jednom ispočetka i to sada kada mi djevojčica polazi u školu, dječak bi trebao u vrtić... Uh kako se organizovati... a da ne spominjem u svemu tome i posao koji je btw nikakav koji sam najprije morala promjeniti da bi se ovo desilo... Jesam li luda ili šta već? Pomagajte miii!


Imaš pravo izbora...
o istom samo ti moraš i trebaš odlučiti...

mene koja imam dvoje djece sada u ovome trenutku kada ovo pitaš rekla bih ti rodi. Ne zato što svako dijete svoju nafaku ima...nego što se sve sa razlogom dešava. ja svoje treće aBd očekujem da se smjesti što prije...preosjetljiva sam da bih ti rekla ...možda je abprtus najbolje rješenje...

iako sam lično portivna njemu...isto sam tako za pravoo izbora...o ovome smao žena/majak odlučiti može....

razumijem i tvoju paniku...
Ko nema već dvoje, ko ne hrani, oblači, održava, socijalizuje , vodi u vrtić, škole, ispunjava želje dječije duže od 2 i pol godine neće te lahke šale ni shavtiti...
panika je opravdana i kod onih koji su željeli....
vremena nisu laka, novac koliko god on nama nebitan bio i ne bavili se materijalnim svijetom je neophodan da sve bude dostojno lijepoga života bez stresa i sikiracije...
ako ćeš roditi a onda se sikirati i oboliti jer ne možeš djeci obezbijediti...nije ni to riješenje...djetetu je zdrava majka potrebna i kad svoju djecu ima...

ja ti želim sreću...da panika te prođe...
da relano razmisliš i sa svojim bračnim partnerom staviš Za i Protiv ove trunoće...

Dijete jeste Božiji dar...al dijete treba revnosne roditelje koji su ga silno željeli i dočekali...
na silu nije rješenje ni djetetu ni tebi...
sila može biti ia bortus...sila može biti i da rodiš...

Odgovore nećeš naći ovdje...
isksutva o abortusima rijetko ćeš pročitati...

Pravo izbora poštujem...ali te molim da sjedeš i razmisliš...jeli vrijedno unutrašnje boli....
ja sam prije kratkoga vreman doživjela božiji ''''abortus'''', biohemisku trudnoći...fozički sma dobro...al psihički teško se mirim...tejšim sama sebe da je to znak d amože treće...da doće trenutak da ostane i jedva čekam taj dan da mi ispuni ovu sadašnju prazaninu.

Sretnouser posted image


nisam znala ovo user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:37:36   
DM
ja sam prije kratkoga vreman doživjela božiji ''abortus'', biohemisku trudnoći...fozički sma dobro...al psihički teško se mirim...tejšim sama sebe da je to znak d amože treće...da doće trenutak da ostane i jedva čekam taj dan da mi ispuni ovu sadašnju prazaninu.

user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:39:41   
lepetetka
Vojčice draga želim ti da doneseš ispravnu odluku, ma kakva bila..ispravnu za tebe i tvoju porodicu...
Iskreno protiv sam abortusa, JAKO protiv....ne bih ga podnijela, jednom sam imala spontani, kad crkla nisam..user posted image U mojoj porodici radi samo MM , imamo dvoje djece i kredit, da mi se desi neželjena trudnoća, jako brzo bi postala željena..znam da bi psihički bilo teško, jer nekad ludim i pored ovo dvoje, ali o abortusu razmišljala ne bih. Evo ja sam se udala 2006 god. ostala bila još dva ispita do kraja faksa, završila to i diplomirala, kontala sam prvo ću se zaposliti, pa raditi malo, pa onda djecu rađati-takvi su bili moji PLANOVI... Međutim do posla nikada nisam došla, za sve ove godine, u međuvremenu rodila dvoje djece i presretna majka---toliko što se tiče mojih planova...dakle da sam čekala zaposlenje nikad još rodila ne bih, a moj stariji 4 godine napunio hB, a i da sam se zaposlila i radila ko zna da li bi sada mogla ostati u drugom stanju, ko zna, godine ipak lete htjeli mi to ili ne...
Želim ti svu sreću ovogga svijeta i ispravnu odluku...

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:40:13   
Amani12
Hanady user posted image user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:41:09   
Rabi
IZVORNA PORUKA: vojčica

Drage moje, dugo me nije bilo, zadovoljstvo mi je pozdraviti vas opet! Treba mi vaša pomoć, savjet. Čini mi se da mi se sasvim slučajno dogodila treća trudnoća i uhvatila me strašna panika! Imam dvoje djece jedno od šest i drugo od 2,5 god. Ružno je naravno, što ću to reći ali mi se ovo desilo u lošem trenutku, totalno neplanirano, neočekivano i zaista sam prestravljena.io Ja sam od onih osoba što planiraju velike stvari u životu i zato mi je veoma teško prihvatiti nešto što nisam planirala, Nikako nisam spremna na ovo i ne znam sta da radim. Kad samo pomislim na sve jos jednom ispočetka i to sada kada mi djevojčica polazi u školu, dječak bi trebao u vrtić... Uh kako se organizovati... a da ne spominjem u svemu tome i posao koji je btw nikakav koji sam najprije morala promjeniti da bi se ovo desilo... Jesam li luda ili šta već? Pomagajte miii!


Ja bih bila presretnauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:41:14   
Nedi
Hanady zao mi jeuser posted image primjetila sam da si bila na bolovanju...

Ni ja nisam relevantna zbog ličnih iskustava da dajem bilo kakav komentar forumasici koja je postavila temu.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:44:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Amani12

Hanady user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:47:29   
Hanady RR
ja vas sve volim...user posted image
znam da brinete za mene i da vam je žao...nisma pisla o tome...teško je...nisma bila spremna na to...


ali vas molim da nastavimo u skladu sa temom...
ova majaka treba našu podršku...što god da odluči...IZBOR je njenuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 12:51:22   
treće
vojčica
desila mi se neplanirano isto treća, imam dvoje malih i nisam bila u dilemi,na moju sreću, mada mogu shvatiti da to teško nekom pada.Nije lako roditi i odgojiti ali eto uz sve tegobe nekako mi je jača ljubav prema djeci i volim i ovo 3. i čekam gauser posted image , a vremena jesu teška ali kad bih ja sad najcrnje scenarije namišljala ne bih se usudila ni svoj život nastaviti, nekom se desi težak život i s djecom i bez djece, bitna je naša snaga i stav u životu, i ljubav u porodici pa se sve lakše izgura.
Želim ti puno snage i pozitivnih očekivanja u životu, a evo za fax na forumu razgovori u očekivanju bebe žene mahom upisale postdiiplomski, studirale uz jedno ili dvoje i sad neke u 3. trudnoći upisale master i mene su pozzitivno iznenadile,user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 13:31:47   
ElmaB
Vojčica, ja imam troje djece, ali najiskrenije, voljela bih i četvrto. Međutim, živimo u malom stanu, preopterećeni smo kreditima, oboje radimo, a djeca su nam u vrtićima i produženom boravku. Jedini razlog je taj što se ne odlučujemo na četvrto. Međutim, ako se desi trudnoća, i u koliko ljekari kažu da mi nije rizično nakon dva carska reza roditi još djecve, vjereovatno bih ostavila.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *