|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 14:52:05   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja već danima imam lagane bolove u donjem dijelu stomaka, ništa strašno i ne traju po cijeli dan, nego tako malo pa prestane pa opet počnu
tako mi je i bilo u prvoj trudnoći i bila sam tada zabrunuta, dr rekao maternica se širi i to je razlog


Boga mi vesela tebi je rano da se bilo sta siri, u tvojim sedmicama beba je velicine tek nekoliko milimetara... smanji ti malo tempouser posted image jace sposrtke aktivnosti nisu bas pogodne za trudnicu, niso to samo bapske price...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 14:56:27   
veeseelaa
ah pa tako mi je bilo i u prvoj trudnoći, prva 3-4 mjeseca, meni to normala
u početku sam sve kontala da ću dobiti, jer me stalno boluckalo nisko i kad nije došla na vrijeme ugledah na testu plus
za koji mi onda dr reče da je to ok?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 15:00:49   
animagical
pa jeste ok lagani bol, kao zateznje,ali opet i ne mora da bude...mene je boljelo pa sam koristila utrogestan od pocetka... ne znam jesi li ti dr ispricala da skaces s reketom a trudnauser posted image user posted image trudnoca nije bolest, ja se slazem,ali uspori malo pa vidi jel te manje boli i kako ti odgovara?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 15:03:17   
veeseelaa
pa jeste ok lagani bol, kao zateznje,ali opet i ne mora da bude.


e tako me zabolucka, one ne cijeli dan, nego nekad te nekad
a kod dr-a idem u sljedeći četvrtak baš se posavjetujem i oko reketa user posted image user posted image
mislim ne ide mi u glavu da se trudnica ne može ničim baviti user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 15:06:50   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa jeste ok lagani bol, kao zateznje,ali opet i ne mora da bude.


e tako me zabolucka, one ne cijeli dan, nego nekad te nekad
a kod dr-a idem u sljedeći četvrtak baš se posavjetujem i oko reketa user posted image user posted image
mislim ne ide mi u glavu da se trudnica ne može ničim baviti user posted image user posted image



Moze - aerobics/fitness/pilates namjenjen za trudnice, brzo pjesacenje i sl. Ne vjerujem da ce reket biti dozvoljen obzirom da su pokreti u tenisu "trzavi" pa mislim da bi moglo biti opasno?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   [Obrisana poruka]
21.6.2012 15:10:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 15:33:56   
irisss
Malo sam odspavala, neka 3 huser posted image i bol se smanjia, ali još uvijek je osjetim. Kod dr.sam bila jučer i sve je bilo o.k. iako sam a snimku vidjela da gastacijska nie baš pravilnog oblika, a prošli put je bila i on mi je rekao da je to pokazatelj da nema kontrakcija. Sad ništa nije rekaouser posted image Koristim utrogestan 3x2

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
21.6.2012 15:41:36   
idana_85
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja već danima imam lagane bolove u donjem dijelu stomaka, ništa strašno i ne traju po cijeli dan, nego tako malo pa prestane pa opet počnu
tako mi je i bilo u prvoj trudnoći i bila sam tada zabrunuta, dr rekao maternica se širi i to je razlog



bonicko, ja tek skontah da opet cekas bebicu, pa cestitam user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
27.6.2012 8:14:44   
moon2
Pozdrav svima :)

zanima me da li neko ima slicno iskustvo.
Dobila sam nalaz amniocenteze na kojem pise da je neodređen, zbog malog miotskog indeksa i ogranicene adekvatnosti uzorka hromosomska analiza se nije potpuno mogla izvrsiti, te se ne moze izdati nalaz kariotipizacije.
U prilogu je i FISH analiza kojom je utvrđen normalan broj kopija hromosoma 13,18 i 21 i X.
Međutim naglaseno je da se ovom analizom ne moze nista tvrditi sa sigurnoscu.
Jako sam zabrinuta i ne znam zbog cega nalaz nije uspio.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
27.6.2012 8:20:24   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: moon2

Pozdrav svima :)

zanima me da li neko ima slicno iskustvo.
Dobila sam nalaz amniocenteze na kojem pise da je neodređen, zbog malog miotskog indeksa i ogranicene adekvatnosti uzorka hromosomska analiza se nije potpuno mogla izvrsiti, te se ne moze izdati nalaz kariotipizacije.
U prilogu je i FISH analiza kojom je utvrđen normalan broj kopija hromosoma 13,18 i 21 i X.
Međutim naglaseno je da se ovom analizom ne moze nista tvrditi sa sigurnoscu.
Jako sam zabrinuta i ne znam zbog cega nalaz nije uspio.




Pozdrav i tebi user posted image . Sto se tice nalaza, mislim da je bas nezahvalno to sto su ga prepustili tebi kao trudnici na tumacenje, te da je potrebno da strucno lice, ginekolog/geneticar ili ko je vec nadlezan po tom pitanju, protumaci i da svoje misljenje vezano za nalaz.

Sretno mila, ja ti od srca zelim da je sve sasvim kako treba biti!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 20:46:19   
Marija13
Drage moje, toliko sam uplasena i zabrinuta, prije 6 dana sam radila amniocintezu, pijem cephabos i do sad je bilo ok, beba me jucer cijeli dan udarala (sad sam 19+5) a danas nista, ni makac, stomak mi sav nekakav opusten, da nisam radila amnio ne bih se brinula...muzu ne smijem ni da kazem da ga ne sikiram..jela sam slatko i nista user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 20:56:05   
sretna sam jako
Ja sam takva da uvijek volim biti sigurna- pa onda da sam na tvom mjestu odmah bi nazvala dr i pitala ga za savjet!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 21:06:04   
hatepsut
Pokusaj da popijes/pojedes nesto hladno,malo prodrmaj pupu,neka tm nasloni uho na stomak,trebao bi cuti kuckanje/lupkanje,ako ne pravac doktoru.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 21:21:12   
jogobela
Marija, mozda se beba uspavala, idi malo uz i niz stepenice, mozda se probudi, ili se ti skroz smiri, i cekaj... a ja da sam na tvom mjestu ja bi otisla dr za svaki slucaj

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 21:24:46   
sretna sam jako
A sto se muta tice- reci mu! Mozda se tebi i beba javlja a ti toliko preplasena pa ne osjetis. Nek on malo poslusa na stomak.

(odgovor članu jogobela)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
14.7.2012 21:58:40   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Marija13

Drage moje, toliko sam uplasena i zabrinuta, prije 6 dana sam radila amniocintezu, pijem cephabos i do sad je bilo ok, beba me jucer cijeli dan udarala (sad sam 19+5) a danas nista, ni makac, stomak mi sav nekakav opusten, da nisam radila amnio ne bih se brinula...muzu ne smijem ni da kazem da ga ne sikiram..jela sam slatko i nista user posted image


mislim da je u pitanju samo SUGESTIJA

ja svoju bebu do neke 25. sedmice nisam osjecala redovno, tek od 25. sedmice bi trebalo da se osjeti svaki dan, sad je premalena s 19 pogotovo mozda se okrenula samo da je ne osjetis a i od tvoje nervoze umirila, to je normalno ne brini

btw ja danas zaspala mrtva umorna(imali goste) i probudi me nesto kao ritanje bebe, prodrma mi se stomak, a ovih dana sam se osjecala cudno jer nakon poroda jos nisam dobila pa sam radila i test(negativan) al valjda kako sam o tome razmisljala eto sta covjeku uradi sugestija, kad me to trznulo izasna bas sam kontala-pukla sam totalnouser posted image user posted image user posted image sreca nije se ponovilouser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 0:16:03   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Marija13

Drage moje, toliko sam uplasena i zabrinuta, prije 6 dana sam radila amniocintezu, pijem cephabos i do sad je bilo ok, beba me jucer cijeli dan udarala (sad sam 19+5) a danas nista, ni makac, stomak mi sav nekakav opusten, da nisam radila amnio ne bih se brinula...muzu ne smijem ni da kazem da ga ne sikiram..jela sam slatko i nista user posted image


mislim da je u pitanju samo SUGESTIJA

ja svoju bebu do neke 25. sedmice nisam osjecala redovno, tek od 25. sedmice bi trebalo da se osjeti svaki dan, sad je premalena s 19 pogotovo mozda se okrenula samo da je ne osjetis a i od tvoje nervoze umirila, to je normalno ne brini

btw ja danas zaspala mrtva umorna(imali goste) i probudi me nesto kao ritanje bebe, prodrma mi se stomak, a ovih dana sam se osjecala cudno jer nakon poroda jos nisam dobila pa sam radila i test(negativan) al valjda kako sam o tome razmisljala eto sta covjeku uradi sugestija, kad me to trznulo izasna bas sam kontala-pukla sam totalnouser posted image user posted image user posted image sreca nije se ponovilouser posted image


Ja sam takodjer negdje citala da je normalno do neke 22 - 23 sedmice da se bebica osjeti periodicno; a ne svaki dan (znaci umiri se par dana, pa opet se javi). Mada, da bi ti smirila svoju psihu odi ti doktoru, ja se sjecam da je mene u par takvih situacija jedino doktor uspio smiriti user posted image .

Bebice hahhaha i meni se jednom ovo dogodilo; doduse ja mislim da sam sanjala; pa se u snu prepala (al bas osjecaj ko da me bebica lupka u stomaku); tad sam se sama sebi smijala user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 0:21:27   
Teddy Bear
Ne znam gdje da pitam pa cu ovdje, dobila sam od ginekologa vaginalete Neo Penotran forte, procitah na uputstvu da se ne smiju koristiti sa dojenjem, nego da se prestane, moj ginekolog ne zna da jos uvijek dojim, a nisam ni mislila da tako nesto pise, pa sam se stvarno zabrinula, dal da koristim ili ne... svaki savijet i misljenje je dobro doslo user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 0:26:51   
mala_sa
Joj ja ti stvarno ne znam oko tih vag; ali ipak ne bih pocinjala sa terapijom; dok doktora ne nazovem i ne pitam ima li kakva zamjena za iste; ali koja smije uz dojenjeuser posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 9:04:25   
Marija13
Jutros se ritnuo mali vragolan user posted image user posted image user posted image ovako mali a vec mamu sekira user posted image osjetim ja njega odavno ali nisam obracala paznju koliko cesto, poslije amnio sam sva napeta i samo pratim sta se desava....uh nikada vise ovoliki stres!!!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 9:14:19   
sretna sam jako
Haj super i nama lakse odma!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.7.2012 9:47:33   
tužna mama
Marija13 drago mi je što je bebica dobro, baš sam se prepala jer meni se to desilo malo prije termina

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.7.2012 10:20:49   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Marija13

Jutros se ritnuo mali vragolan user posted image user posted image user posted image ovako mali a vec mamu sekira user posted image osjetim ja njega odavno ali nisam obracala paznju koliko cesto, poslije amnio sam sva napeta i samo pratim sta se desava....uh nikada vise ovoliki stres!!!


moja bebica je bila PREMIRNA u stomaku, redovno sam imala takve strahove, stresove i sl, i zezala sam se da ce to biti jedna mirnica al JOK, sve je nadoknadila napoljuuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.7.2012 10:51:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Marija13

Jutros se ritnuo mali vragolan user posted image user posted image user posted image ovako mali a vec mamu sekira user posted image osjetim ja njega odavno ali nisam obracala paznju koliko cesto, poslije amnio sam sva napeta i samo pratim sta se desava....uh nikada vise ovoliki stres!!!


moja bebica je bila PREMIRNA u stomaku, redovno sam imala takve strahove, stresove i sl, i zezala sam se da ce to biti jedna mirnica al JOK, sve je nadoknadila napoljuuser posted image



isto ovako i kod mene user posted image sve je nadokandila kad je izasla

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.7.2012 11:08:39   
milenium
ja sam prije par dana pala i tako se skotrljala,ko boca da sam od tada zabrinuta i stalno živim u strahu da nije što bebici bilo i padaju mi svakakve misli na pamet,izgubila sam već jednu bebu a da nisam krvarila uopće a sad sam u još većem tjednu trudnoće nego taj prvi put.znači li ako nema krvarenja da je sve ok ili to ne mora značitiuser posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *