|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 14:04:22   
milenium
ja ću roditi u Mo. na prvom porodu mi čak ni klistir nisu radili a to je bilo prije par godina.a klistiranje se isto sve manje provodi jer nije ni to bezazleno.izvede li se nestručno može doći do oštećenja debelog crijeva,iritacija,krvarenja itd itd da ne nabrajam.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 14:08:08   
milenium
moram dodati kako sam dr pri porodu pukla šakom jer se naslonio na moj stomak i mislio laktom kao da pogura bebu,rekla mu fino da me pusti i da NE RADI to! ma hvala tebi moj čovik ali ne želim ja roditi dijete sa slomljenom kosti ili nagnječenom,pa ne rađamo u kamenom dobu.mislim se u sebi ako se meni ne žuri kud je navalio.user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 14:19:47   
simba00

IZVORNA PORUKA: milenium

moram dodati kako sam dr pri porodu pukla šakom jer se naslonio na moj stomak i mislio laktom kao da pogura bebu,rekla mu fino da me pusti i da NE RADI to! ma hvala tebi moj čovik ali ne želim ja roditi dijete sa slomljenom kosti ili nagnječenom,pa ne rađamo u kamenom dobu.mislim se u sebi ako se meni ne žuri kud je navalio.user posted image user posted image

Ja se isto pitam kako bih reagirala u takvoj situaciji. Nadam se da tokom poroda neće biti nešto na što ću morati reagirati. Problem je što u takvom momentu vjerujem da ću biti manja od makova zrna (što zbog bolova, što zbog straha) i raditi sve što mi dr. i babica kažu.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 14:57:09   
Teddy Bear
Ja moram priznati da mi je to pomoglo na porodu, jer mi je beba bila visoko i zamotan u pupcanicu, nisam se opirala, nekako sam skontala da to babica radi da mi pomogne...

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 15:18:41   
Dz3ni
milenium




Objave: 6043
Status: odsutan moram dodati kako sam dr pri porodu pukla šakom jer se naslonio na moj stomak i mislio laktom kao da pogura bebu,rekla mu fino da me pusti i da NE RADI to! ma hvala tebi moj čovik ali ne želim ja roditi dijete sa slomljenom kosti ili nagnječenom,pa ne rađamo u kamenom dobu.mislim se u sebi ako se meni ne žuri kud je navalio.




I meni se doktor naslonio na stomak podlakticom za vrijeme izgona, to mjesto me danima poslije boljelo. Pokušala sam ga čak odgurnuti, ali u onome svemu ne znaš ni šta radiš... srećom nije dugo trajalo i ruku na srce svarno je pomoglo jer je bebica izašla u roku odmah živa i zdrava, a nije se ni napatila jer je izgon prošao stvarno brzo. Ali sad kad razmislim da je stvarno mogao uraditi nešto bebi, jeza me prođe. Valjda smo imali sreće...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 15:55:57   
milenium
ma fuj odvratni su,samo žele da nas skinu s dnevnog reda.
simba ja sam pri porodu tj pri izgonu najsabranija bila i najsvjesnija.a dok sam imala trudove prije i čekala otvaranje ...e tu nisam imala snage ni da pričam.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
13.8.2012 18:57:50   
bambika
uh svasta ja procitah user posted image nista utjesno. kod nas u tz je sve normalno i klistiranje i vakum i guranje laktom... mozda je to lose mozda i dobro, svakako ne mogu nista promijenit i morat cu da ih slusam.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 14:55:15   
alminasuljkic
meni su rekli da cu na carski al opet se brinem kako ce to sve da prode...ja sam tek 23 sedmica tako da neka nam je svima sretno neko prode dobro neko malo lose al sta ces....sve mi to radimo i spremne smo zboguser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 17:03:02   
ajla86
kako znaju da ces na carski??imas ti jos vremena...
svasta se moze desiti...
meni su rekli da budem spremna kad udzem u 7 mjesec da ocekujem porod a imam do termina jos koji dan...pusti te price majke ti...
i oni samo nagadzaju....tebi je ranio da se zamaras sa tim opusti se i uzivaj u trudnoci..kad dodze vrijeme misli o tome...

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 17:06:25   
alminasuljkic
heheheh pa kad zena kao sto sam ja ima dvije operacije tumora na hipofizi glave) logicno je da ce mi odma rec da cu na carski ...al et ima tu svasta nesto ..

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 17:14:48   
Visnja RR
alminasuljkic nista ne brini
nije carski tako strasan ...samo nek sve prodje kako treba do tada... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 17:45:15   
mo girl
uh ja tako strahujem da mi ne kazu da idem na carski iako imam jos puno do toga al eto to mi je vazda bila neka fobija a kakve sam srece to ce me i zapasti.u mene je malo povisen tlak pa zbog toga strahujem jel moguce da prodjem bez njega?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 17:58:53   
alminasuljkic
ma onako malo brinem kako ce taj rez zarast i sta znam kako ce sve bit al polako ne bojim se ja samo malo se osjecam cudno jer prvi je put

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
15.9.2012 18:13:30   
ajla86
e to je druga stvar mislila sam da je nesto ginekoloski u pitanju,.,...
slazem se rirodno je prirodno,carski je operacija ali mnoge su se zene porodile na carski pa sta ces....hvala Bogu i na toj opciji....
uzivaj kao sto sam i rekla imas jos fore do toga nemoj unaprijed da brines....
mene su tako isprepadali da ce porod biti malo strasniji i bolniji zbog mirovanja ali ja sam se nekako nafurala da ce va bol svjeta biti mala naspram srece kad sebi rodim svoju curicu....
tako i ti...bio carski ili ne imat ces svoju bebicu u rukama i to ce biti tad tebi snaga da izguras i izdrzis sve boli....

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
17.9.2012 11:44:06   
imanZe
Ma i ja sam oduzeta,trudna sam 7 nedelja,danas trebam na kontrolu,imam duplex uterus sa pregradom,beba mi raste u desnoj polovini umirem od brige,dr. nije zadovoljan,prica mi o kilama,a ja umirem od te pregrade,uzasavam se pomisliti da to malo srce stane,koje sam ludo zavoljela,i vec zovem Mrvica,ako iko ista zna molim Vas da mi pomogne,Hvala Unaprijeduser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
17.9.2012 12:05:21   
irisss
Pa šta ti je dr. rekao konkretno za pregradu? Ako on nije zabrinut, nemoj ni ti paničariti. Znam puno žena s tom pregradom, koje su iznijele trudnoću i rodile zdravu djecu, doduše uz strogo mirovanje, što će ti tvoj dr. sigurno preporučiti ako bude potrebe. Moja rodica je u Njemačkoj laserski¨skinula¨tu pregradu

(odgovor članu imanZe)
Neposredna veza do poruke: 166
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *