|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
30.7.2012 19:55:16   
bambika
evo jos jedna zabrinuta... u 33. sedmici. prije 5 dana na pregledu mi dr rece da je pupcana omotana oko vrata ali labavo. nije rekla koliko puta. od tad nemam mira. kaze mi da pratim pokrete ako se uspore da odma idem u bolnicu. cujem svakakve price pa se brinem kako ce proci porod i kako je mojoj bebici sad user posted image zvala sam da sutra ponovo dodjem na pregled. koliko cesto bi vi na mom mjestu isle na pregled obzirom na situaciju? pretjerujem li? user posted image user posted image

(odgovor članu mali_leptiric)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
30.7.2012 20:07:41   
ajla86
neznam odakle i i ko ti vodi trudnocu ali ja bih isto kao i ti isla naravno cesce na kontrole i vidjela sta je raditi...
stvarno mi je zao sto si se naskirala nadam se da je sve ok i da ce biti uredu..nemam pojma o tome jer i ja cekam prvu bebu pa nadams e da ce ti neko nesto konkretno reci

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
30.7.2012 20:14:28   
vila_7
ajoj bambika ne mogu ni zamisliti kako si se nasekirala,nadam se da ce ti se javiti neko sa vise iskustva, ali meni ne bi bilo pretjerano ma ni svaki dan da ides na pregled ako je potrebno.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
30.7.2012 20:38:01   
bambika
hvala drage moje. eh kad bi mi sutra rekla da se odmotao user posted image javit ce se valjda neko ko je slicno prosao.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
30.7.2012 20:41:25   
milenium
bambika ja bih išla i svaki tjedan ako treba.moja prijateljica je na dan termina došla u bolnicu na pregled da vidi hoće li ostati ili ići ali bilo je prekasno.a samo 2 tjedan prije na pregledu je sve bilo okuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 7:57:05   
simba00

IZVORNA PORUKA: bambika

evo jos jedna zabrinuta... u 33. sedmici. prije 5 dana na pregledu mi dr rece da je pupcana omotana oko vrata ali labavo. nije rekla koliko puta. od tad nemam mira. kaze mi da pratim pokrete ako se uspore da odma idem u bolnicu. cujem svakakve price pa se brinem kako ce proci porod i kako je mojoj bebici sad user posted image zvala sam da sutra ponovo dodjem na pregled. koliko cesto bi vi na mom mjestu isle na pregled obzirom na situaciju? pretjerujem li? user posted image user posted image

Mojoj sestri je pupčana bila omotana oko vrata, ali to se tek saznalo kad je rođena. Nije česta pojava, a nije ni opasna jer pupčanik kod zdravih žena na sebi ima sloj sluzi koja sprečava da se previše stegne. Bolje da se informišeš nego da slušaš priče žena, posebno one horor user posted image Bit će sve OK, samo idi na kontrole kad god se osjetiš nemirnom.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 8:17:03   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: bambika

evo jos jedna zabrinuta... u 33. sedmici. prije 5 dana na pregledu mi dr rece da je pupcana omotana oko vrata ali labavo. nije rekla koliko puta. od tad nemam mira. kaze mi da pratim pokrete ako se uspore da odma idem u bolnicu. cujem svakakve price pa se brinem kako ce proci porod i kako je mojoj bebici sad user posted image zvala sam da sutra ponovo dodjem na pregled. koliko cesto bi vi na mom mjestu isle na pregled obzirom na situaciju? pretjerujem li? user posted image user posted image



babmbika ima onaj aparatic da pratis otkucaje srca bebinog i kod kuce, bas mi je zao , prati bebija i moli Boga da sve bude ok ja bih otisla i drugom doktoru ne bih nista rekla da vidim sta ce mi on reci.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 8:47:40   
Alma_27
ja sam tako pitala svog doktora i rekao mi je da su problemi zbog pupcanika stavrno rijetki i da je on jako rastezljiv i da ima tri zile kroz koje protice krv itd.
moj sin je rodjen sa pupcanikom oko vrata (tri puta se omotao). ziv i zdrav. APGAR 9. Kad njega se vjerovatno omotao pred porod jer ranije nije primjeceno ali to nista ne znaci.

ti opet mozes otici drugom doktoru. ne treba ti sada da se previse brines

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 8:47:55   
ziki
Bambika smireno, prati pokrete i idi na kontrole. Mom mlađem sinu je 2 x bila obmotana pupčana oko vrata. To smo tek na porodu vidjeli, na UZ par sati pred porod ništa se nije vidjelo. Porođaj prošao za poželjet. Tako da nemoj bezveze da se sekiraš i paničiš. To se dješava i uglavnom nije strašno.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 10:12:14   
Lejla Ka
Također se desi da se pupčanik omota i odmota a da to ne bude primjećeno jer se desi između kontrola. Tvoj je strah normalan, ali misli pozitivno i slušaj ljekarska uputstva.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 10:41:35   
tiktak
prošla sam isto što ti sada prolaziš.. meni je u 30-toj sedmici doktor rekao da je bebi omotan pupčanik oko vrata, ali da je protok krvi dobar. dobro bi bilo da odeš kod doktora koji ima malo bolji ultrazvuk koji može da provjeri protok krvi kroz pupčanik, ako je protok krvi dobar neće doći do komplikacija.. znam tačno o čemu razmišljaš i šta te muči! Pupčanik u toku trudnoće se ne može stegnuti oko vrata bebe, plodna voda to nedozvoljava..tako mi je objasnio moj gin. samo je bitno da je protok krvi dobar, a što se tiče poroda, rodila sam prirodno momčinu od 4.150 kg bez problema, pripemili su bili i salu za carski ako bi se nešto zakomplikovalo, ali fala Bogu nije trebalo.. i da, u toku poroda bebi je pupčanik spao na ramena :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 13:21:37   
bambika

IZVORNA PORUKA: tiktak

prošla sam isto što ti sada prolaziš.. meni je u 30-toj sedmici doktor rekao da je bebi omotan pupčanik oko vrata, ali da je protok krvi dobar. dobro bi bilo da odeš kod doktora koji ima malo bolji ultrazvuk koji može da provjeri protok krvi kroz pupčanik, ako je protok krvi dobar neće doći do komplikacija.. znam tačno o čemu razmišljaš i šta te muči! Pupčanik u toku trudnoće se ne može stegnuti oko vrata bebe, plodna voda to nedozvoljava..tako mi je objasnio moj gin. samo je bitno da je protok krvi dobar, a što se tiče poroda, rodila sam prirodno momčinu od 4.150 kg bez problema, pripemili su bili i salu za carski ako bi se nešto zakomplikovalo, ali fala Bogu nije trebalo.. i da, u toku poroda bebi je pupčanik spao na ramena :)


hvala svima na savjetima user posted image user posted image . upravo sam dosla od gin. i bas mi je provjerila taj protok i neku frekvenciju. sve je super user posted image samo je rekla da pratim pokrete bebe i da dodjem na provjeru sto cesce. sad mi je puno lakse. pogotovo kad cujem da se tiktak prirodno porodila bez problema. kako je danas divan dan user posted image

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
31.7.2012 13:34:26   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: bambika


IZVORNA PORUKA: tiktak

prošla sam isto što ti sada prolaziš.. meni je u 30-toj sedmici doktor rekao da je bebi omotan pupčanik oko vrata, ali da je protok krvi dobar. dobro bi bilo da odeš kod doktora koji ima malo bolji ultrazvuk koji može da provjeri protok krvi kroz pupčanik, ako je protok krvi dobar neće doći do komplikacija.. znam tačno o čemu razmišljaš i šta te muči! Pupčanik u toku trudnoće se ne može stegnuti oko vrata bebe, plodna voda to nedozvoljava..tako mi je objasnio moj gin. samo je bitno da je protok krvi dobar, a što se tiče poroda, rodila sam prirodno momčinu od 4.150 kg bez problema, pripemili su bili i salu za carski ako bi se nešto zakomplikovalo, ali fala Bogu nije trebalo.. i da, u toku poroda bebi je pupčanik spao na ramena :)


hvala svima na savjetima user posted image user posted image . upravo sam dosla od gin. i bas mi je provjerila taj protok i neku frekvenciju. sve je super user posted image samo je rekla da pratim pokrete bebe i da dodjem na provjeru sto cesce. sad mi je puno lakse. pogotovo kad cujem da se tiktak prirodno porodila bez problema. kako je danas divan dan user posted image




user posted image vidis da je dobro. i ja sam se prirodno porodila s tim pupcanikom user posted image

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 0:39:19   
Skvo RR
prenos posta



IZVORNA PORUKA: Emri_

Eh ovako pocela sam se otvarat u 23 sedmici trudnoce (sad sam 31 i gin mi je rekla da stalno mirujem) pa me zanimaju vasa iskustva s tim ako ste imale jel to previse opasno user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 1:09:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

prenos posta



IZVORNA PORUKA: Emri_

Eh ovako pocela sam se otvarat u 23 sedmici trudnoce (sad sam 31 i gin mi je rekla da stalno mirujem) pa me zanimaju vasa iskustva s tim ako ste imale jel to previse opasno user posted image



emri, ako ti je lekar rekao da mirujes , onda MIRUJ

i ako se osecas dobro , opet miruj
moze biti opasno , da te ne prepadam
miruj i uzivaj

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 12:04:20   
Dz3ni
Miruj, ali nemoj brinuti previše. Moja sveki kaže da je bila otvorena skoro od početka trudnoće 3 prsta, pa rodila u okviru termina zdrave blizance. Doduše ovdje se radi o blizanačkoj trudnoći.. U svakom slučaju slušaj doktora. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 12:31:54   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: bambika

evo jos jedna zabrinuta... u 33. sedmici. prije 5 dana na pregledu mi dr rece da je pupcana omotana oko vrata ali labavo. nije rekla koliko puta. od tad nemam mira. kaze mi da pratim pokrete ako se uspore da odma idem u bolnicu. cujem svakakve price pa se brinem kako ce proci porod i kako je mojoj bebici sad user posted image zvala sam da sutra ponovo dodjem na pregled. koliko cesto bi vi na mom mjestu isle na pregled obzirom na situaciju? pretjerujem li? user posted image user posted image


ja sam rodila curicu a bila je pupcana obmotana oko vrata, a nisu to primjetili, jest malo duze trajao porod al sve se super zavrsilo, ne brini seuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 12:33:21   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

prenos posta



IZVORNA PORUKA: Emri_

Eh ovako pocela sam se otvarat u 23 sedmici trudnoce (sad sam 31 i gin mi je rekla da stalno mirujem) pa me zanimaju vasa iskustva s tim ako ste imale jel to previse opasno user posted image



prelezala sam 9mj, nista opasno samo se drzi uputauser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
4.8.2012 18:47:09   
ajla86
evo i ja lezim od 14 sedmice..
ako sam ustala da se malo profoliram da sam dpbro zavrsila bih an jezeru...
samo malo miruj,pripremi koju dobru knjigu ili caspis i to je to...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
6.8.2012 19:29:50   
bambika

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: bambika

evo jos jedna zabrinuta... u 33. sedmici. prije 5 dana na pregledu mi dr rece da je pupcana omotana oko vrata ali labavo. nije rekla koliko puta. od tad nemam mira. kaze mi da pratim pokrete ako se uspore da odma idem u bolnicu. cujem svakakve price pa se brinem kako ce proci porod i kako je mojoj bebici sad user posted image zvala sam da sutra ponovo dodjem na pregled. koliko cesto bi vi na mom mjestu isle na pregled obzirom na situaciju? pretjerujem li? user posted image user posted image


ja sam rodila curicu a bila je pupcana obmotana oko vrata, a nisu to primjetili, jest malo duze trajao porod al sve se super zavrsilo, ne brini seuser posted image


duze trajao porod?user posted image sporo beba silazila? zamisli ako mi je prekratka pupcana i na kraju moram na vakum. moja nocna mora user posted image moze li se na ultrazvuku vidjeti da li je dovoljno duga pupcana? hvala i drago mi je da je kod tebe bilo sve ok.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 12:12:35   
milenium
bambuka naravno da se na uzv može vidjeti pupčana.a to ja vakuum odavno nisam čula,koliko mi se čini vakuum se više ne bi smio koristit u rodilištima.

ja ne znam šta bi,pozvala me susjeda da je ofarbam ima večeras neku svečanost. ne znam koliko je sigurno udisati te kemikalije i koliko to smeta u trudnoći pošto se ja ne farbam.a opet poznajem neke trudnice koje se i inače farbaju pa tako i sad u trudnoći .user posted image

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 12:24:04   
vedad0705
nedavno sam pisala o tome na drugoj temi,
ja imam rizicnu trudnocu mirujem kuci..nedaavno sam se ofarbala u 19 sed. naravno uz konsultaciju sa ginekologom...ona kaze da se smijemo farbati ali ne precesto...tako da nebrini slobodno ti ofarbaj susjedu bez brige...
p.s. moja tetka je frizerka ona je radila sve tri trudnoce djeca zdrava ...eto nadam se da sam ti pomoglauser posted image


Mamin princ -maj 2008
Mamina princeza -decembar 2012 aBda

< Poruku je uredio vedad0705 -- 11.8.2012 12:30:12 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 12:28:24   
animagical

IZVORNA PORUKA: milenium

bambuka naravno da se na uzv može vidjeti pupčana.a to ja vakuum odavno nisam čula,koliko mi se čini vakuum se više ne bi smio koristit u rodilištima.

ja ne znam šta bi,pozvala me susjeda da je ofarbam ima večeras neku svečanost. ne znam koliko je sigurno udisati te kemikalije i koliko to smeta u trudnoći pošto se ja ne farbam.a opet poznajem neke trudnice koje se i inače farbaju pa tako i sad u trudnoći .user posted image

otkud ti ovo? ja znam masu zena koje su rodile uz vakuum, evo npr ja Ajnura u Vojnoj...i bila mu je pupcana dva puta oko vrata...ziv i zdrav, neka nas nafaka spasila...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 13:23:53   
milenium
animagical to je očito do vaših doktora.znam i ja da su dosta žena kojima se pri porodu koristio vakum ali to je davno bilo.proguglaj malo na internetu. ima i sad starih rodilišta i zaostalih doktora.to nije neka novost.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
11.8.2012 13:29:06   
animagical
mene je porodio dr masic, slomise se hvaleci ga kao vele strucnjaka...ja ga ne hvalim... masu je vakuum poroda ovdje...u svim gradovima... znam ja guglati,ali mi to u BiH nista ne znaci, jedino da se ubijem u pojam sta sve u svijetu ima, a ovdje ne...ne znam gdje si ti uopste?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *