|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
5.1.2012 19:53:00   
sommer
kvik,

Naravno D-kapi se daju sa navrsene 2 sedmice starosti do 2 godine starosti.

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: D3 kapi
5.1.2012 19:56:31   
teacher75
nama su rekli da nastavimo davati i dalje iako ima 2 godine i 2 mjeseca, al samo zimi, po 3 kapi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sommer)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: D3 kapi
5.2.2012 9:28:32   
Majiii
Evo još jedno pitanje za d3 kapi... Danas trebam početi s njima.. Jel ih mogu staviti u flašicu s mlijekom  i tako ih davati - hoće htjeti popiti onda to mlijeko, hoće kapi puno promijeniti okus mlijeka? Hvala

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: D3 kapi
5.2.2012 9:31:53   
vjestica
kapi se i daju sa mlijekoa, ja sam stavljla u kašičicu i nakapam malo svog mlijeka i dam joj

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: D3 kapi
5.2.2012 9:58:35   
Majiii
Ok, u kašičicu... A u flašicu, sa njegovom redovnom dozom mlijeka koje mu dajem, to me interesuje? Nekako mislim da mi neće htjeti tako iz kašike, ali probat ću.

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: D3 kapi
5.2.2012 9:58:36   
animagical
ja ne bih u cijelu flasicu? bolje u kasicicu...htjece, oni poslije sloze facu,ali svako dijete to popije... po flasici nisi sigurna hoce ostati po zidovima ili ce beba popiti...

< Poruku je uredio animagical -- 5.2.2012 9:59:38 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: D3 kapi
5.2.2012 10:02:10   
Majiii
Hvala vam punooooooooooo user posted image , pregurat ćemo i to user posted image

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: D3 kapi
15.3.2012 21:43:00   
lucky mami
da li neko koristi AD kapi? koja je razlika između d3 i AD kapi?

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: D3 kapi
16.3.2012 11:13:20   
buba2011
Koliko je meni poznato, AD kapi sadrže i vitamin A, a ove druge ne. Ja sam ih koristila samo za bradavice, a doktorica mi je propisala za bebu D3. Inače sad se sve više daju D3 kapi.

(odgovor članu lucky mami)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: D3 kapi
16.3.2012 11:38:47   
soraya
ne znam je li ranije bilo govora o ovome, ali nemam vremena da citam od pocetka.... je li cije dijete imalo alergiju na D3 kapi? ja sam svojoj F. davala po 4 kapi odd 15. dana. nakon sto je napunila 1 mjesec po cijelom licu i vratu su joj se pojavile crvene fleke, na tim mjestima koza joj je suha i gruba. patronazna nam je spomenula da bi taj osip mogao biti od d3 kapi i rekla nam da postoje neka djeca koja su alergicna ili da u organizmu jednostavno imaju dovoljnu kolicinu ovog vitamina i da se osip javlja zbog viska vitamina D????? vec nekoliko dana joj ne dajem kapi i osip se gotovo povukao....znam koliko je ovaj vitamin vazan pa me intersuje ima li neka alternativa ? bez veze mi da djetetu ne dajem nikako ovaj vitamin  ili je sto vise izlagati suncu... zanima me vase misljenje o tome.

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: D3 kapi
16.3.2012 12:38:24   
ucitelj
koliko je stara beba



_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu soraya)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: D3 kapi
3.4.2012 16:39:00   
ketrin2
cao drage moje.sto se tice d3 kapi meni su pedijatrice rekle da je najbolje djetetu u usta direkt ukapat kapi,na kasiku ne dolazi u obzir posto su one masne pa se lijepe i dijete ne popije tu kolicinu koju mu dajete,<a tako i u mlijeku ili caju jer su kao masne.....ja sam onda kapala tako direkt,onako blago ga poskakljem ispod brade i on otvori usta i ja zacas ukapam...i da ovdje do godine dana kazu da se koriste,neznam opet se raspitajte

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: D3 kapi
3.4.2012 18:29:08   
ucitelj
i ja svom ukapam direkt u usta on umire od smija kazu do  godinu dana svaki dan a do 3,god samo zimi

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu ketrin2)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: D3 kapi
3.4.2012 20:04:32   
ketrin2
ja sam svom prestala kad je napunio godinu dana,nio mi nije od dr. reko da i kasnije treba,on sad ima 2 g i 4 mj.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: D3 kapi
21.4.2012 16:29:46   
MRVA2
od pocetka.... je li cije dijete imalo alergiju na D3 kapi? ja sam svojoj F. davala po 4 kapi odd 15. dana. nakon sto je napunila 1 mjesec po cijelom licu i vratu su joj se pojavile crvene fleke, na tim mjestima koza joj je suha i gruba. patronazna nam je spomenula da bi taj osip mogao biti od d3 kapi i rekla nam da postoje neka djeca koja su alergicna ili da u organizmu jednostavno imaju dovoljnu kolicinu ovog vitamina i da se osip javlja zbog viska vitamina D????? vec nekoliko dana joj ne dajem kapi i osip se gotovo povukao....znam koliko je ovaj vitamin vazan pa me intersuje ima li neka alternativa ? bez veze mi da djetetu ne dajem nikako ovaj vitamin ili je sto vise izlagati suncu... zanima me vase misljenje o tome.


nadovezala bih se na ovu poruku. mi smo imali problema sa d3 plivit kapima tzv vodena otopina. user posted image ima osim po licu i tijelu i još dodatno tako joj pojačaju grčeve da je to za izluditi. dijete plače po 3 sata, pocrveni od plača, te kapi mogu dovesti i do zatvora pa beba nema stolicu po nekoliko dana, zna biti zelena i tvrda. ja sam pravila test, 7 dana nisam bebi dala kapi bilo sunčano pa sam mogla, beba super bila. čim joj dam te plivit d3 ludnica u kući, osip i grčevi se pojačaju do ludila a inače se sa zgrči par puta. u HR se prošle godine digla dobra prašina oko tih njihovih kapi. nisam za to da se ne daju ali ja sam uzela druge kapi oleovit austrijske d3 samo su uljne. posavjetovala sam se sa pedijatrom, rekao mi je da je njegovo mišljenje prema uljnim isto kao i prema vodenim, samo eto oni daju preporuku za vodene jer ako bi se beba ne daj Bože zagrcnula ( bebe do 3. mj) bolje da u pluća ode voda nego ulje. ja sam se odlučila za te uljne, jer da su loše ne bi ih u austriji, njemačkoj i cijeloj EU davali bebama. na drugim forumima vidim da su mame po HR i SRB više za taj oleovit iako su uljne. svakako ih stavljam u flašicu jer smo na Bebimilu a i plivit je baš gorakuser posted image
još treba paziti za one ko je na adaptiranim formulama koliko u njima ima d ili d3 vitamina i onda se posavjetovati sa pedijatrom koliko kapi da beba uzima da ne bi došlo do predoziranja i prijevremenog zatvaranja fontanela. recimo u aptamilu ima više nego u bebimilu i sl.
od sutra počinjemo koristiti te druge kapi pa javim iskustva.

(odgovor članu ketrin2)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: D3 kapi
21.5.2012 6:08:20   
Mery i Haso
U 36 sam sedmici i juce me poceli bolovi u ledjima, tacnije krsta..ukocilo me i ne popusta po nekada me zaboli i ispod stomaka, jedva sam spavala..vise sam provela u vc ili sjedeci...Bol mi neda ni hodati ni sjediti ni nistauser posted image ...Je li neko imao slicnih poteskoca i kako ste to rjesavali user posted image ..I da, uz sve to sam i prehladjena, bol u prsima prilikom iskasljavanja, bol u grlu, bol krajnika, curi mi nos, sta da radim? Isla sam ljekaru nista mi nije propisao, pila sam jedan paracetamol, pijem caj, limun..ono prirodno pokusavam sanirati
user posted image ....POZZ SVIM MAMAMA!!!!user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 22.5.2012 10:09:21 >

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: D3 kapi
22.5.2012 10:08:28   
MRVA2
Ja sam imala bolove u leđima ali su meni pomogle vježbe za trudnice. Naravno posavjetuj se prvo sa DR.
Što se ti�e lijekova nisam ništa pila �ak mi nisu dali ni kapi za alegriju. Prehlade nisam imala, samo 1 za 9 mjeseci imala sam upalu krajnika. To sam riješila stavljanjem obloga na grlo i to sam stavljala Švedsku gren�icu ima je kupiti u DM-u. S njom budi oprezna jer ima 40 % alkohola u sebi. Pokušaj malo razblažiti u �aši vode pa isperi grlo i obloge stavi gdje te boli osim na stoma�ić naravno user posted image .
E da prije obloga namaži to mjesto nevenovom kremom ili beby uljem. Opet kažem posavjetuj se sa svojim DR ovo je moje iskustvo i meni je pomoglo ne zna�i da će i tebi user posted image Sretno

< Poruku je uredio Hanady RR -- 22.5.2012 10:09:36 >


_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Mery i Haso)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: D3 kapi
8.7.2012 18:24:30   
yasemin
ja sam počela od 15 dana prvo jedna kap , pa drugi dan 2 treći 3 četvri 4 i da 4 dajem 1g , rekla sam da smo na Milomilu , ali doktor nije ništa rekao da trebam dati manju dozu , sad ima mjesec dsana pa idemo na vakcinu pa ću da pitam , od vakcine sam pravo nerovozna , kud beba ima sor -mlječac -krupicu , koju sam dobro sanirala , a u nosići ima sekreta od 17 dana nikako da ga izbaci , više je to skeret u obliku naslaga nije tečean pedijatar je rekao da je to OK , sad ću ga ponovo pitati pravo sam nerovozna od vakcina , vidim da ih u kalendaru do 1 godine ima puno ??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: D3 kapi
14.7.2012 10:34:39   
Ombra
dajem od pocetka na kasikicu...3 kapi...iako je ljeto nije mi pedijatar rekao da prestanem s davanjem...btw jos zivim u mostaru...gdje suncano skoro tokom cijele godine...

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: D3 kapi
3.11.2012 22:32:51   
jele85dr
pozdrav! user posted image

bebi na otpusnoj listi pise D3 kapi od 15.dana zivota, kolicina 1x 400 i.j.
kupili smo plivit d3 i u apoteci su rekli da dajemo prvi dan 1 kap, drugi 2 i treci 3 i nastaviti dalje sa tri kapi. ali 400 i.j. = 2 kapi. pa sad ne znam da li da dajem 2 ili 3 kapi? user posted image mozda komplikujem bezveze, ali ne bih htjela da dam premalo ili pak previse..

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: D3 kapi
3.11.2012 22:36:49   
milenium
od petnaestog dana daji svaki dan po 3 kapiuser posted image

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: D3 kapi
3.11.2012 22:41:32   
hatepsut
Kod nas se daju po 4 i obavezno u frizideru ih drzi jer su kvarljive s obzirom da nisu uljane.a kod nas uljane su samo one ad

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: D3 kapi
3.11.2012 22:48:51   
milenium
ja ne bih davala 4 da nebi došlo do predoziranja kao što gore forumašice navode.još ako beba pije ad u kojem ima d vitamina.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: D3 kapi
3.11.2012 23:09:29   
jele85dr
ok hvala, tako cu onda i davati user posted image
nisam znala da ih trebam bas u frizideru drzati user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: D3 kapi
4.11.2012 0:17:39   
milenium
pa dobro sad je zima,sad možda i ne trebaš u frižderu.ali ljeti stavi,da nebi prokuhaleuser posted image

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *