|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
22.8.2011 14:25:14   
Lady26
Sretnooooooo user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1176
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
22.8.2011 14:30:27   
bebacha
mi cemo njih iz kreveta(oko ponoci)samo prenjet u As.valjda nece pravit frku.inace cesto spavaju u toku voznje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1177
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 7:29:01   
vila_7
pa fino sam danas poludila! za rođendan beba dobila AS Brevi, i nek sam ja samo pratila ima li oznaku....skontam da joj pojasevi izlaze ispod razine ramena, i cak spadaju s ramena i procitam ovo na internetu a trebala mi biti do 3-4 godine:

user posted image Što učiniti?
Provjerite jesu li pojasevi provučeni kroz ispravne utore.
Kod autosjedalica koje se postavljaju u smjeru suprotnom smjeru vožnje, pojasevi autosjedalice obično moraju izlaziti iz onih utora koji su u razini ili malo ispod razine ramena djeteta.
Kod autosjedalica koje se postavljaju u smjeru vožnje, pojasevi autosjedalice obično moraju izlaziti iz onih utora koji su u razini ili malo iznad razine ramena djeteta.
Kod nekih kombiniranih autosjedalica grupe 0/I, dopušta se samo najviši red utora kad se autosjedalica okrene u smjer vožnje. Obavezno proučite upute proizvođača autosjedalice kako biste saznali koji utori su dozvoljeni za korištenje u kojem smjeru.
Ako pojasevi ne izlaze kroz ispravne utore, pogledajte u uputama za korištenje autosjedalice kako pojaseve premjestiti na primjerenu


i sta sad covjek da radi user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1178
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 11:26:01   
Lejla Ka
:) Baš si se raspucala user posted image

Koje je grupe poklonjena sjedalica?

Ako dobro shvatam, najviši utori iz kojih može izaći pojas su bebi ispod razine ramena?

Pogledaj na slici od Salmy, na nekoj od predhodnih stranica kako sjeda pojas na rame. To je idealno, a dozvoljeno je još i malo iznad.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1179
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 11:36:17   
vila_7
sad cu vidjeti...a da bas znaci zadnji utori su ispod razine a tek joj godina! Ova sjedalica je i ona je 0-18 s tim da sam je odmah kupila bez ovog uloska za bebe.

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pogledala sam kod Salmy, ma kod mene bas ispod - probat cu danas uslikati pa da vidite - ostatak sjedalice super,pravo joj komotna i ni sekunde mala, al valjda kako je povisoka- ti pojasevi user posted image , al svejedno nije dijete toliko vise od ostalih,sto bi znacilo da i ostali nakon 1,5-2 god. ne mogu ovu koristiti. Jos me vise stid sad mijenjati jer su joj to moji roditelji kupili za rođendan i to ja koza birala,i to ovu izabrala bas sto je visoka a ova imala najvisi naslon! -utore nisam ni gledala


< Poruku je uredio helena_7 -- 26.8.2011 11:40:31 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1180
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 11:42:02   
Lejla Ka
0-18 user posted image

Moram ovako. Ako ikako možete zamjenite. Jer ako je gornji utor ispod ramena kad dijete sjedi onda vam je neupotrebljiva.
Tvoja curica sad tek započninje "karijeru" user posted image i sjedalici grupe I, i nije bilo nikakve potrebe da se uzima ova, najčešće problematična, kombinacija 0-18, koja je dosta mala. Pošto ste je dobili na poklon predpostavljam da niste imali baš puno uticaja na izbor. Ne znam koliko ti je sad u mogućnosti zamoliti ljude koji su je poklonili da je zamjenite za drugu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1181
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 11:45:56   
vila_7
hajde lejla koju cu uzeti - od 9-18 ?  vec sam poslala mail postoji li mogucnost zamjene jer je tek kupljena. ako ne bude neko mi je predlozio da prodam preko PIK-a,pa cu tamo probati.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1182
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:07:06   
hampsi
Mi imamo ovu Brevi AS i zadovoljni smo poprilicno. E sad i ja iscitavajuci vase postove ima pitanje za Lejlu : Da li kajsevi moraju biti bas cvrsto, cvrsto stegnuti ili se moze malo popustiti?
Moja user posted image se bas mnogo znoji, pogotovo sada, na voznji od 10 minuta izadje iz sjedalice mokre kose i bodija, a ako joj bas privucem kajseve gotova sam 

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1183
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:08:56   
dzeni_nl
Kod nas je ta od Mai cosi sto si postavila sliku. Kad smo je kupilo kajsevi su bili na najnizem i kad smo stavili M u nju nije mogla fino da sjedi jer su joj stiskala ramena, pa smo pomakeli za jedno mjesto, al smo se i napatili dok smo izvukli i nastimali kako treba.

Ne znam da li ces moci vratiti? Ovdje ne moze. Fino pise upozorenje da se stolica dobro pregleda jer cim je izneses iz radnje vise je ne mozes vratit. Jer ko njima garantuje da nisi imao udes, a i pri najblazem udaru ona mozda vise nije sigurna. Al ako nista prodaj je preko Pik.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1184
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:10:01   
Lejla Ka
Pogledaj slikicu od salmy, to je to. Pojas treba biti tako čvrst, da možeš zavući samo širinu jednog prsta između pojasa i ključne kosti djeteta.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1185
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:11:34   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: hampsi

Mi imamo ovu Brevi AS i zadovoljni smo poprilicno. E sad i ja iscitavajuci vase postove ima pitanje za Lejlu : Da li kajsevi moraju biti bas cvrsto, cvrsto stegnuti ili se moze malo popustiti?
Moja user posted image se bas mnogo znoji, pogotovo sada, na voznji od 10 minuta izadje iz sjedalice mokre kose i bodija, a ako joj bas privucem kajseve gotova sam 


I moja se znoji, jos kod nas nije vruce stalno su kise. Al kajseve joj cvrsto stegnem, jer i na uputstvu pise da treba. A ja se neusudim rizikovati.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1186
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:14:49   
vila_7
evo MM ce ih sad nazvati da vide z azamjenu...bas mi krivo!  jos stavljala dijete u nju u prodavnici da vidim al nisam vezala pojaseve,kontam valjda znaju kako ih postaviti.

a moja se svakako uvijek u autu oznoji kako je ljeto - samo pazim kad je vadim da odmah je presvucem i to je to


< Poruku je uredio helena_7 -- 26.8.2011 12:15:30 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1187
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:16:31   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl
Ovdje ne moze. Fino pise upozorenje da se stolica dobro pregleda jer cim je izneses iz radnje vise je ne mozes vratit. Jer ko njima garantuje da nisi imao udes, a i pri najblazem udaru ona mozda vise nije sigurna. Al ako nista prodaj je preko Pik.


Kod nas još nisu na tom nivou svjeti ni prodavači, a Boga mi ni večina kupaca. Kod nas se još ibrete na postojanje roka trajanja sjedalice.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1188
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:17:57   
hampsi
Hvala user posted image Grijesila sam ali eto da znam ispraviti

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1189
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:18:17   
dzeni_nl
Pokusaj Helena i u buduce dobro gledajuser posted image

Ja sam svoju u svaku stavila i isprobala kajseve da vidim kako ce njoj biti u toj stoliciuser posted image

A i ja svoju prvo joj kosicu izbrisem sa pamucnom pelenom i pokupim znoj, pa onda cim je unesem presvucem je.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1190
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:29:45   
vila_7
zvalo MM - rekla da dođem da ona pogleda je li je dobro montiramo,valjda nije skontala st ajoj je MM objasnjavao! user posted image
 Lejla hajde molim te na onu str.pa vidi koju da uzmem!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1191
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:33:54   
Hannica
IZVORNA PORUKA: helena_7

sad cu vidjeti...a da bas znaci zadnji utori su ispod razine a tek joj godina! Ova sjedalica je i ona je 0-18 s tim da sam je odmah kupila bez ovog uloska za bebe.

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pogledala sam kod Salmy, ma kod mene bas ispod - probat cu danas uslikati pa da vidite - ostatak sjedalice super,pravo joj komotna i ni sekunde mala, al valjda kako je povisoka- ti pojasevi user posted image , al svejedno nije dijete toliko vise od ostalih,sto bi znacilo da i ostali nakon 1,5-2 god. ne mogu ovu koristiti. Jos me vise stid sad mijenjati jer su joj to moji roditelji kupili za rođendan i to ja koza birala,i to ovu izabrala bas sto je visoka a ova imala najvisi naslon! -utore nisam ni gledala


Sad ste me zabrinule.user posted image Mi imamo ovu AS i nisam znala kako ti pojasevi treba da budu stegnuti,ne znam dokle joj dolaze,da li ispod ili iznad ramena.user posted image Moram provjeriti...joj nadam se da necu morati kupovati jos jednu AS i onako mi sad treba svasta nesto za blizance sto ukljucuje dvije AS od 0-13. user posted image
Morat cemo,izgleda,svi na dijetu.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1192
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:44:30   
vila_7
Hannice pa eto mojoj znaci tek godina a izlaze joj ispod ramena - znaci da su joj i u visini ne bi valjalo jer ce brzo prerasti...ne znam bas sam ljuta na sebe - valjda cemo rijesiti nesto - kupljena je prije 10 dana pa valjda ce je htjeti zamijeniti

P.S. sad gledam tvojoj 2 godine,akko je onda mojoj vec mala sto se pojaseva tice user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 26.8.2011 12:45:49 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1193
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 12:49:52   
Hannica
A jojj...samo mi je jos to falilo.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1194
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 13:12:11   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: hampsi

Hvala user posted image Grijesila sam ali eto da znam ispraviti


Bogme, nema ti do nosanja presvlake user posted image
Kod nas je vazda bila scena, komplet odjeća za dječaka se suši ispod zadnjeg stakla. A kad trebamo izaći i z auta komplet ga presvučem, poredam mokro da se suši i sve tako. Kčer se nikad nije tako znojila.
Ne znam da li bi pomoglo da joj iza leđa staviš pamučnu pelenu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1195
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 13:17:24   
Lejla Ka
Nemojte me pogrešno shavtiti, ne kritikujem, niti se obračam nekoj poimence.
AS služi da osigura što manje ozlijeda u slučaju, ne daj Bože, sudara. AS ne služi da se dijete veže da ne bi moglo hodati po autu.
Svoju funkciju će AS odraditi jedino ako je ispravno namontirana u autu i ako je dijete pravilno vezano u sjedalici. U protivnom đaba je koristite.

Na udobnost možete uticati prilikom kupovine. Jednom kad je sjedalica tu, njena osnovna funkcija je zaštita i sigurnost. Da li će to ona moći pružiti odgovornost je roditelja.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1196
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 13:17:44   
vila_7
Lejla onu sto si stavila-slika je opet male a ne za velike AS?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1197
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 18:55:19   
Lejla Ka
Jel mislimo na istu, GRACO Nautilus?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1198
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.8.2011 23:54:52   
hampsi
Moja Lejla, mi te pitamo a ti kao strucna osoba odgovaras i valjda treba da prihvatimo savjet, sta ima ko kritikovati i sto su to tako svi slabih zivaca user posted image Evo mi kad smo kupovali nasu AS prodavacica nije ni beknula, ni na jednom od par mjesta koja smo obisli. Danas citam da kajsevi trebaju biti u visini ramena i bas, bas stegnuti. Da se razumijemo, znala sam da treba biti cvrsce od ovog kako ja to sada ali nisam znala da je prst "prostora".
Sto se mene tice Lejla hvala ti, i nadam se da ces biti tu ako jos nesto zatreba user posted image
P.S. Presvlacenje i konstantno nosanje torbe pune odjece mi je svakodnevnica user posted image U zivotu nisam vidjela da se neko znoji kao moje dijete. Ja imam te neke male peskirice samo za AS i bolje mi "kupe znoj" od pelenica pamucnih ili neceg sl., ali opet nedovoljno user posted image



< Poruku je uredio hampsi -- 26.8.2011 23:57:11 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1199
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.8.2011 21:22:04   
vila_7
eh zene da vam javim,a posebno Lejli ! user posted image
Uspjeli smo zamijeniti AS za drugu - uzeli smo NANIA-franc.marka-na internetu sad gledala ima dobre kritike i korisnici su zadovoljni-visina pojaseva u 4 nivoa, kopca ako beba slucajno u voznji iskopca (kad bude veca)-pisti odmah, extra lagano podesavanje kaiseva-tako da sad svaki put kad je vadim skroz ih popustim da je lakse izvadim a kad stavim lijepo zategnem,i svidja mi se sto na kaisevima ona zastita je sa unutarnje strane gumena pa ne leta. Ma ja extra zadovoljna!

E sad druga prica je sto mi je zivce izvukla radnica koja kad sam vracala (jer je vlasnica preko tel.mi izasla u susret i rekla da slobodno zamijenim), pocela babine konake kako u 10 g. niko nije ovu BRevi vratio-pa reko sta cu ja nisam zadovoljna, onda kako to ja mislim da izlazi ispod ramena-pa vidi koliko se pojasevi mogu rastegnuti user posted image user posted image user posted image user posted image - kao nebitno gdje su izlazi-mogu biti i kod guzice ali vazno je da su dovoljno dugi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .I onda sam ja pukla pametovanje uz laž da sam sve to naucila na nekom predavanju o ispravnosti AS,a ne od nase Lejle! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Eto,i hB da se onda kupe pogresne kad je osoblje needukovano a prodaju tako vazne stvari!



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *