|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 22:21:45   
lepao
Da ne bih citala sve ovo sto je svako pisao( a toga puno ima) mene interesuje ko zna slijedece:
NAJBOLJA AUTOSJEDALICE za 9-18KG, sa ISO FIXOM i koja ima najbolji lezeci polozaj ili je najvise zavaljena??
Nadam se da neko ovdje ima iskustva da mi odgovori na ovo pitanje.
I jos dodatno osim u bbi, sentadi,merkuru i adaxu gdje se jos ima kupiti autsjedalica?


(odgovor članu mamichy)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 22:32:10   
Lejla Ka
Moje lično iskustvo, kao vlasnika sjedalice najbolja 9-18kg sa ISOFIX-om je ROMER KidFix. Romer se kupuje u prodavnici Dječiji svijet na Ciglanama.
Ovo je moje lično iskustvo. Imala sam još u toj grupi neku Chicco 0-18 i nisam bila zadovoljna.

Trenutna naša sjedalica se može sasvim dovoljno zavaliti da djete udobno spava.

U Baby Centru prodaju Be Safe, ne znam kakav im je rpogram, ali su najbolji na crash testovima. Romer je u kategoriji jako dobrih.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 22:40:11   
leona81
Mi smo prezadovoljni sa nasom sjedalicom, takodjer Romer ali nasa je duo plus isofix, ima 3 polozaja i odlicna je stvarno. takodjer smo je sad zadnji put pricvrstili pojasevima i odlicno je funkcioniralo, mislim da je i veoma udobna jer nasa malena obozava da se vozi u njoj.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 22:42:07   
Anoniman
leona turi slikuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja mislim user posted image da mi polako prerastamo nasu al uslikat cu Nou da Lejla to procjeniuser posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 23:03:12   
leona81
http://www.britax-roemer.com/car-seats/overview-car-seats/duo-plus

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.9.2011 23:05:37   
leona81
@lejla ka zar nije kid fix u grupi 2-3?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.9.2011 8:39:17   
namkic
IZVORNA PORUKA: lepao

Da ne bih citala sve ovo sto je svako pisao( a toga puno ima) mene interesuje ko zna slijedece:
NAJBOLJA AUTOSJEDALICE za 9-18KG, sa ISO FIXOM i koja ima najbolji lezeci polozaj ili je najvise zavaljena??
Nadam se da neko ovdje ima iskustva da mi odgovori na ovo pitanje.
I jos dodatno osim u bbi, sentadi,merkuru i adaxu gdje se jos ima kupiti autsjedalica?




mi imamo Maxsi cosi od 9-18 kg( 9 mj. do 4 god.),ima 2 položaja,nemam isofix a i bez toga je jako stabilna,
ima dva položaja, za spavanje otprilike oko 45 stepeni,preporučujem je velikodušno.
Ja sam svoju kupila u TL na Ilidži i bila je 280 km prije 1,5 godinu

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 15:03:14   
lepao
Super znaci imaju romer u Sarajevu nisam znala ni to a ni da postoji ta radnja. Gdje se radnja nalazi tacno? Hvala na info.
BeSafe imaju u bbi baby centru ali je 900km a cybex ne bih uzimala posto kad sam stavila dijete u nju poceo je plakati smetao mu onaj veliki pojas ispred sto dodje pa ne bih eksperimetisala.
Sta mislite o Peg-Perego i Tiziano autosjedalicama sa iso fixom? Tiziano sam nasla u adaxu.

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Moje lično iskustvo, kao vlasnika sjedalice najbolja 9-18kg sa ISOFIX-om je ROMER KidFix. Romer se kupuje u prodavnici Dječiji svijet na Ciglanama.
Ovo je moje lično iskustvo. Imala sam još u toj grupi neku Chicco 0-18 i nisam bila zadovoljna.

Trenutna naša sjedalica se može sasvim dovoljno zavaliti da djete udobno spava.

U Baby Centru prodaju Be Safe, ne znam kakav im je rpogram, ali su najbolji na crash testovima. Romer je u kategoriji jako dobrih.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 15:04:19   
lepao
Gsje ima turbolimach na ilidzi?

IZVORNA PORUKA: namkic

IZVORNA PORUKA: lepao

Da ne bih citala sve ovo sto je svako pisao( a toga puno ima) mene interesuje ko zna slijedece:
NAJBOLJA AUTOSJEDALICE za 9-18KG, sa ISO FIXOM i koja ima najbolji lezeci polozaj ili je najvise zavaljena??
Nadam se da neko ovdje ima iskustva da mi odgovori na ovo pitanje.
I jos dodatno osim u bbi, sentadi,merkuru i adaxu gdje se jos ima kupiti autsjedalica?




mi imamo Maxsi cosi od 9-18 kg( 9 mj. do 4 god.),ima 2 položaja,nemam isofix a i bez toga je jako stabilna,
ima dva položaja, za spavanje otprilike oko 45 stepeni,preporučujem je velikodušno.
Ja sam svoju kupila u TL na Ilidži i bila je 280 km prije 1,5 godinu

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 15:10:44   
namkic
IZVORNA PORUKA: lepao

Gsje ima turbolimach na ilidzi?

IZVORNA PORUKA: namkic

IZVORNA PORUKA: lepao

Da ne bih citala sve ovo sto je svako pisao( a toga puno ima) mene interesuje ko zna slijedece:
NAJBOLJA AUTOSJEDALICE za 9-18KG, sa ISO FIXOM i koja ima najbolji lezeci polozaj ili je najvise zavaljena??
Nadam se da neko ovdje ima iskustva da mi odgovori na ovo pitanje.
I jos dodatno osim u bbi, sentadi,merkuru i adaxu gdje se jos ima kupiti autsjedalica?




mi imamo Maxsi cosi od 9-18 kg( 9 mj. do 4 god.),ima 2 položaja,nemam isofix a i bez toga je jako stabilna,
ima dva položaja, za spavanje otprilike oko 45 stepeni,preporučujem je velikodušno.
Ja sam svoju kupila u TL na Ilidži i bila je 280 km prije 1,5 godinu





U GRAND CENTRU U PRIZEMLJUuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 20:52:39   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: leona81

http://www.britax-roemer.com/car-seats/overview-car-seats/duo-plus


Evo se izvinjavam. Pomješala sam sinovu koja je ova gore, kao kod leone sa kčerkinom koja jeste grupe II-III. Hvala na ispravci.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 21:01:22   
bambi7
Jel mozda neko vidio gdje se kod nas ima kupiti samo umetak za AS?

Nesto ovako:

http://www.ebay.com/itm/Kiddopotamus-SNUZZLER-Black-and-White-reversible-head-n-body-carseat-support-EUC-/220863372836?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item336c7b9e24


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.9.2011 22:52:44   
Lejla Ka
Današnje sjedalice najčešće imaju svoju ovu podlošku. Nisam vidjela da se negdje prodaje posebno, ali raspitaj se por prodavnicama dječije opreme.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
1.10.2011 15:59:54   
lepao
Ja sam danas bila u turbolimachu na ilidzi i oni samo imaju bubu autosjedalice bez isofixa i jednu Ricaro sa isofixom koja lijepo izgleda alisam cula da nije dobro prosla na testovima?
Onda sam bila u adaxu i gledala Tiziano (460km) i Exo (720) sa isofixom su obadvije i dobre su samo sto ne znam kako su prosle na testovima? Tiziano mi se jedino nije svidjela boja (crno bijela) a Exo mi izgleda super udobno, prodavacica kaze da je dobila najbolju ocjenuali je materijal plis ne znam kako se to pere odrzava i slicno?
Onda sam isla i u djeciji svijet na ciglanama i gledala Romer sa isofixom koje odlicne izgledaju.
Pa eto to je taj izbor.
BBI ima Cyber na kojem mi se ono ispred ne svidja i BeSafe koje su preskupe.

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
1.10.2011 19:56:04   
Lejla Ka
ROMER Duo plus ima ocjenu + (sigurnost +, montaža ++, udobnost ++, održavanje +)
Jane Exo ocjena + (sigurnost +, montaža +, udobnost +, održavanje o)
RECARO Polaric o (sigurnost +, montaža o, udobnost o, održavanje +)
RECARO Young Expert plus o (sigurnost o, montaža +, udobnost +, održavanje +)
Bellelli Tiziano nisam našla da su testirali ovi iz ADAC-a.

Simboli za ocjene: ++ - odlično, + - dobro, o - zadovoljavajući, prekrižen o - dovoljan, - - loše





_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.10.2011 13:55:22   
mamina princeza
Mojoj curici je ova Brevi 0-18 kg postala mala. Jos uvijek nismo kupili drugu al uskoro cemo morati ... kaisevi joj izlaze primjetno iza njenih ramena a i kilazom je uskoro tu gdje je. Ja sad ne znam kju d agledam. D sada smo uvijek imali brevi i onu malu i ovu saa i nama su bile bas super al sad ne znam za dalje.... da mi je nesto isplativije a opet dolazi anje nam druga beba krajem zime p ane bih ni neku najskuplju mogucu jer imam puno troskova.

E sada jedno pitanje za mam sa vise djece .... kako cu ja iduce godine na duzi puta koaBog da :))) O ovom stalno mislim.Ja i sada kad putujemo duze sjedim s curicom nazad jer ona poludi a kako cu s dvoje. Jelmoguce da se uguram izmedju jedne sjedalice za djete od 4 godine i one male jaje brevijeve.

Inace kad je dvoje djece od kojih je jedno mala beba kako je pravilo d aih rasporedim bez obrzira jesul sami ili ne nazad. Beba iza suvozaca jel tako najsigurnije ili .....
Izgleda da iduce godine necu nigdje ni mrdnuti !user posted image




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.10.2011 14:48:02   
R&T@
Hoces putovati, naravno...

Sjedalica moze i pored vozaca, ali nemoj to praktikovati jer ces doci u fazu da se posvadjaju ko ce gdje biti...

Zato odmah kad ubacis dvije odredi mjesta...
ja sam suvozac i meni je prakticnije da manje dijete bude iza vozaca...
vidim je sta radi, a i onda nju muz veze, a ja stariju (koja to sama obaviuser posted image )

I nije nemoguce otici na more izmedju dvije sjedalice, ja sam ziv primjeruser posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.10.2011 15:28:42   
Lejla Ka
Mamina princezo koja je kilaža starije curice?

Pitam zato što djeca iz 0-18 Brevijeve izrastu prije nego budu spremna na slijedeću grupu.

Da li ćeš moći sjesti između sjedalica zavisi od tipa auta koji imate. U nekom malom vjerovatno nećeš moći. Od toga zavisi i raspored sjedalica na sjedištu, jer neki automobili na srednjoj klupi nemaju pojas sa tri tačke uporišta.
I ako ovo sve zvuči kao komplikacija naravno da ćete putovati, svi će se naviknuti i rasporedili. Ja sam se urahatila kad sam djecu ostavila samu ozada i prešla na prednje sjedište. Do tad je vazda bila neka dreka.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.10.2011 15:44:13   
branka12
pozdrav mame
mi trebamo kupovati sjedalicu uskoro pa da se malo informisem od iskusnih zena
kakva su iskustav sa ovom sjedalicom chicco
meni djeluje simpa...
na sta treba obratiti posebnu paznju?

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.10.2011 17:38:56   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: branka12

pozdrav mame
mi trebamo kupovati sjedalicu uskoro pa da se malo informisem od iskusnih zena
kakva su iskustav sa ovom sjedalicom chicco
meni djeluje simpa...
na sta treba obratiti posebnu paznju?


Generalno, kad biraš sjedalicu prvo naravno gledaš da je djetetu odgovarajuća, prvenstveno po kilaži. Slijedeća važna stavka je da se može pravilno montirati u automobil koji posjedujete (neki tipovi sjedalica jednostavno ne leže dobro u nekim tipovima automobila i kako god ih se postavi ne budu dovoljno čvrste).
Sigurnost sjedalice testiraju se crash testovima, najčešće ih rade veliki auto-moto klubovi (jer su jako skupa). Jedan od najjačih, u Evropi najpriznatijih ispitivača je njemački auto-moto klub ADAC.
Na njihovoj stranici http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab5 (iznad žutog reda tabele stoji riječ "oder", nakon toga polje u kojem izabereš Chicco, a zatim klikneš sasvim desno na Aktualisieren i dobiješ koje su Chiccove sjedalice testirane do 2010-te godine) je ova sjedalica ocjenjena kao potpuno nezadovoljavajuća. Tako da ti je ne bih preporučila.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:14:17   
mamina princeza
LejlaKa ... mojoj curici je tako oko 17 . Ma prerasla ju je sto posto nema price - smao sto se sad puno ne vozimo pa mozemo jos malo izdrazti da izaberemo odgovarajucu. Ne znam ni kako smo sad na odmor isli nisam to provjeravala nisma znal akako i nekkao sam mislila da jos moze ... a vidi se d ajoj ej mala po ramneima bas. Mislim da njenom kilazom moze i iduca  grupa jel tako?

Imas li ti preporuku za neku As da pogledam konkretno ....

Auto nam je Golg IV nije vala ni poveliko :) Ja mslim d abih ja mogl astati i u sredinu jer nisam bas povelika onako za pocetak dok me strah da bebija samog ostavim. Kaiseve srednje mislim d anemmao al provjericu ovih dana jos jednom. Beljam mi je sto mi je mam krupna a s njom cesto putujem pa kako bi isli ja beba mama i Curica negdje ... ma hajde valjda cemo i mi nauciti da sjede sami hihih:)

Ljudi svakakve savjete daju .. imam ih milion koje starije djetet jednostavno vise ne stavljaju u sjedalicu i nigdje veze prolaze i granicu i sve. Ja ne samo da necu nego ja sam strasljiva ja ne smijam a i ova moja je divlja u autu. Valjda cemo sepogurati nekako :))) Mozda i nama bude bolje poslije kad su sami :)

< Poruku je uredio mamina princeza -- 4.10.2011 11:16:02 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:30:15   
ziki
Mamina princezo moraces da kupis dvije AS ako planiras da sedis izmedju. Mi smo imali Brevi 0-18 i ja sam planirala da je koristimo i za junora. Medjutim nema sanse da smo mogli svo troje pozadi da stanemo, da ti docaram slikovito ja sam mogla da naslonim samo jedno rame.
Ja sam za Nemirka uzela Graco junior nekad na proljece i zadovoljna sam. Posle sam citala da nije dobila dobru ocjenu na testu al od onog sto sam mogla da nadjem u okolini(zabraba daljih putovanja od strane dr) bila je najbolja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:42:01   
leona81
i mene interesuje kako putovati sa 2 sjedalice, npr kad dobijemo drugu bebu aBd, trebala bih biti uz nju ja kao mama a gdje ce mi onda ova starija? npr u polo jedva stanem ja iza sa sjedalicom...posto cemo iduce godine biti u fazi kupovine auta ne znam uopste na sta sve da mislim. nama se svidja onaj berlingo sa 7 sjedistauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:45:24   
Emica_sa
A zasto sjediti pozadi,ja imam 2 djece i ne sjedim pozadi,niti sam ikada sjedila

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:48:46   
leona81
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

A zasto sjediti pozadi,ja imam 2 djece i ne sjedim pozadi,niti sam ikada sjedila


pa zato sto je moja mala vristala jer joj je bilo dosadno kad je bila okrenuta u suprotnom smjeru ono do 9 kg, i s vremena na vrijeme morala sam je zabavljati s igrackicama, ako sam naprijed ne mogu onda nista, a da smo se zaustavljali svaki put kad zaplace ne bi stigli nikad.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *