|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.8.2011 12:48:34   
Lejla Ka
E baš mi je drago da ste našli onu koja vam odgovara! user posted image user posted image user posted image user posted image

Nažalost, u pravu si, osoblje je potpuno needukovano o bilo čemu vezanom za sjedalice. No to je ipak do vlasnika radnji. Zar ne bi i ti radije otišla u prodavnicu gdje prodavac zna posavjetovati oko proizvoda nego u onu u kojoj te blijedo gledaju šta god da pitaš, kao da im tražiš kravu.
Mada vjerujem da će se situacija popravljati kako i kod nas raste svijest o važnosti upotrebe AS, i sve većom potražnjom za kvalitetnim, a cjenom pristupačnim sjedalicama.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1201
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.8.2011 12:50:26   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: helena_7

I onda sam ja pukla pametovanje uz laž da sam sve to naucila na nekom predavanju o ispravnosti AS,a ne od nase Lejle! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ma trebala si joj reči "šta mi pametuješ, meni je Lejla Ka rekla ovako, ti veze nemaš". Pa da te onda otpišu ko kompletnu ludaču user posted image user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1202
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.8.2011 20:39:52   
Hannica
Zamolila bih Lejlu Ka da mi kaze jesmo li prerasli AS,mi imamo Brevi-jevu,danas sam provjerila,meni se cini ok,evo i slicice....
user posted image
Malo je tamna slika,slikano telefonom,nemamo USB od aparata.Valjda se vidi.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1203
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.8.2011 0:04:50   
Lejla Ka
Ovo je sasvim OK. Djevojčica nije prerasla ovu sjedalicu. Kaiševi izlaze malo iznad ramena, glava je još duboko u sjedalici i između bočnih zaštita. Da li imate one spužvaste dodatke koji idu na kaiševe, na dijelove koji prelaze preko ramena?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1204
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.8.2011 7:52:59   
vila_7
ma joj ja sam skontala da je moja mala klipaca user posted image user posted image user posted image , pa i ova sto smo kupili moooozda potraje do sljedece godine,jer jos malo pa ce joj glava do kraja sjedalice doci. A htjela sam kupiti onu od 9-36,samo bas mi nekako mala za nju - u smislu da je nezasticena i da mi je ipak za malu vecu djecu-tako da valjda cemo pregurati ovu godinu sa ovom,pa cim preraste onda na 9-36.
P.S. stavit cu sliku ove nove pa da vidite da je i ona knap user posted image user posted image user posted image

P.S. Hannice curetak je med medeni!user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 29.8.2011 7:53:35 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1205
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.8.2011 9:43:14   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ovo je sasvim OK. Djevojčica nije prerasla ovu sjedalicu. Kaiševi izlaze malo iznad ramena, glava je još duboko u sjedalici i između bočnih zaštita. Da li imate one spužvaste dodatke koji idu na kaiševe, na dijelove koji prelaze preko ramena?


Imamo,ja ih juce skinula.Da ih vratim? Hvala ti na odgovoru.
Malo mi cudno kako svima ova AS mala a nama jos uvjek odgovara,moja Hana uopste nije sitna,cak je visa od mnogih svojih vrsnjaka,ima dvije godine.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1206
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.8.2011 12:07:38   
vila_7
mozda nije ista kao ova kod mene - moja je imala samo 2 utora - i znaci vec joj bila ispod ramena, kuma ima istu-mali joj ima 3 godine,ja sve kontam pa kako user posted image ,i odem do auta da vidim-kad malom isto ma bas ispod ramena,pa sam joj rekla da je neispravno.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1207
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
29.8.2011 13:34:45   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ovo je sasvim OK. Djevojčica nije prerasla ovu sjedalicu. Kaiševi izlaze malo iznad ramena, glava je još duboko u sjedalici i između bočnih zaštita. Da li imate one spužvaste dodatke koji idu na kaiševe, na dijelove koji prelaze preko ramena?


Imamo,ja ih juce skinula.Da ih vratim? Hvala ti na odgovoru.
Malo mi cudno kako svima ova AS mala a nama jos uvjek odgovara,moja Hana uopste nije sitna,cak je visa od mnogih svojih vrsnjaka,ima dvije godine.user posted image


Vrati obavezno. I oni su dio sigurnosne opreme.

Ma šta te briga kako stane user posted image bitno je da stane kako treba i da ne moraš mjenjati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1208
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
30.8.2011 7:13:14   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ovo je sasvim OK. Djevojčica nije prerasla ovu sjedalicu. Kaiševi izlaze malo iznad ramena, glava je još duboko u sjedalici i između bočnih zaštita. Da li imate one spužvaste dodatke koji idu na kaiševe, na dijelove koji prelaze preko ramena?


Imamo,ja ih juce skinula.Da ih vratim? Hvala ti na odgovoru.
Malo mi cudno kako svima ova AS mala a nama jos uvjek odgovara,moja Hana uopste nije sitna,cak je visa od mnogih svojih vrsnjaka,ima dvije godine.user posted image


Vrati obavezno. I oni su dio sigurnosne opreme.

Ma šta te briga kako stane user posted image bitno je da stane kako treba i da ne moraš mjenjati.


Mudro zboris.user posted image Hvala ti mnogo na savjetima.user posted image



_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1209
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.9.2011 1:06:41   
mamichy
drage moje :) pomagajte!
mi trenutno koristimo chicco AS od 0-13kg. ova AS ce nam uskoro biti mala i sad smo u potrazi za novom.
nisam pametna da li da kupimo AS od 9-18 ili od 9-36kg? koji model? brand?
navodno AS koje se montiraju u auto na isofix su sigurnije, pa bi onda takvu user posted image
ja nemam uopste predstavu koju da izaberem u moru AS....
dajte savjet sta, gdje, koliko?
unaprijed hvala :)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1210
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 11:01:46   
Đenifer
Da li mi neko može prenjeti iskustva sa Graco AS od 15-36 kg, kategorija II I III AS. Našem sinu će u oktobru 2 g, i još koristi sjedalicu do 18 kg i odvarat ćemu još pola godine, ali moji insistiraju da mu uzmu nešto konkretno za rođendan, pa smatramo mm i ja da je AS najbolji izbor.Pošto imamo večinu Gracovih stvari i jako smo zadovoljni kvalitetom i cijenom, našla sam na stranici Bimaco.net AS koje su i na sniženjima ,a radi se upravo o Gracovim Logico LX Comfort, Sprint,Junior Maxi Mode i dosta su povoljni ali neznam da li imaju oznaku koju bi trebala imati svaka dobra sjedalica koja je prošla Adaco testove, a to je oznaka ECE R44. Pošto je to internetska prodaja dječiji stavri, nisu označili u tekstovima pored sjedalica, pa neznam. Ako neko ima iskustva, saznanja o ovim sjedalica, a da imaju ovu oznaku za auto test neka mi se javi.Lijep pozdrav...user posted image

Naš paša se rodio 13.10.2009.g., a pašinica nam stiže kad malo zahladi...Jedva te čekamo!!!
____________________________________________________________________________

(odgovor članu mamichy)
Neposredna veza do poruke: 1211
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 11:42:21   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamichy

drage moje :) pomagajte!
mi trenutno koristimo chicco AS od 0-13kg. ova AS ce nam uskoro biti mala i sad smo u potrazi za novom.
nisam pametna da li da kupimo AS od 9-18 ili od 9-36kg? koji model? brand?
navodno AS koje se montiraju u auto na isofix su sigurnije, pa bi onda takvu user posted image
ja nemam uopste predstavu koju da izaberem u moru AS....
dajte savjet sta, gdje, koliko?
unaprijed hvala :)



Koliko je beba stara i teška.

Slijedeća grupa, nakon 0-13kg je 9-18kg (grupa I). U dobroj, kvalitetnoj sjedalici grupe I dijete će provesti dosta vremena (radi ilustracije, moj sin će napuniti 3 godine u oktobru, izrazito je visok, nije baš težak, i još je u sjedalici I grupe).
Sjedalice iz kombinacije grupa 9-36 (I/II/III) obično budu problematične na graničnim težinama. Npr. tvojoj bebi ovakva sjedalica može biti prevelika kad konačno dođe vrijeme da se smjesti u nju. A može se desiti da integrisane pojaseve (pojaseve od sjedalice) preraste po visini, a još nema težinu da se počne vezati auto-pojasom. Ja zbog toga glasam za pojedinačne grupe. Naročito u slučaju grupe 0+ i I.

Isofix je prvenstveno sistem koji poboljšava montažu sjedalice u automobilu i svodi mogućnost nepravilne montaže na minimum. Ako vaš automobil ima ISOFIX sistem i ako vam razlika u cijeni AS sa i bez njega ne predstavlja problem, uzmite sa ISOFIX-om. S napomenom da su se neke sjedalice i sa ISOFIX sistemom pokazale manje sigurne nego neke bez ovog sistema.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamichy)
Neposredna veza do poruke: 1212
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 12:00:54   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Đenifer

Da li mi neko može prenjeti iskustva sa Graco AS od 15-36 kg, kategorija II I III AS. Našem sinu će u oktobru 2 g, i još koristi sjedalicu do 18 kg i odvarat ćemu još pola godine, ali moji insistiraju da mu uzmu nešto konkretno za rođendan, pa smatramo mm i ja da je AS najbolji izbor.Pošto imamo večinu Gracovih stvari i jako smo zadovoljni kvalitetom i cijenom, našla sam na stranici Bimaco.net AS koje su i na sniženjima ,a radi se upravo o Gracovim Logico LX Comfort, Sprint,Junior Maxi Mode i dosta su povoljni ali neznam da li imaju oznaku koju bi trebala imati svaka dobra sjedalica koja je prošla Adaco testove, a to je oznaka ECE R44. Pošto je to internetska prodaja dječiji stavri, nisu označili u tekstovima pored sjedalica, pa neznam. Ako neko ima iskustva, saznanja o ovim sjedalica, a da imaju ovu oznaku za auto test neka mi se javi.Lijep pozdrav...user posted image

Naš paša se rodio 13.10.2009.g., a pašinica nam stiže kad malo zahladi...Jedva te čekamo!!!
____________________________________________________________________________


Ovako:

Jedina testirana sjedalica grupe II/III GRACO Junior maxi je na ADAC-ovom testiranju dobio najlošiju ocjenu. Ostale nisu do sad testirane.
Naranđasta naljepnica ECE R44 je oznaka da se sjedalica proizvodi u skladu sa evropskim standardom za proizvodnju sjedalica (R 44 je najnoviji), i nema veze sa ADAC-ovim testiranjem.
ADAC testira sjedalice na par karakteristika od kojih je najvažnija sigurnost koja se provjerava crash-testovima. Ostalo su udobnost, održavanje, lakoča montaže ... , i onda se donosi neka prosječna ocjena.

GRACO sjedalice su općenito ocjenjivane sa sredniim do lošim ocjenama.

Znači, GRACO (naravno orginalni) će najvjerovatnije imati naljepnicu ECE R44. ADAC-ovi testovi ih nisu baš pohvalili.

Ako ti nešto znači, na ADAC (njemački ato moto klub) sjedalice iz grupe II/III testirane do 2010 godine, kao dobra se pokazala CYBEX Free-fix, zadovoljavajuća se pokazala RÖMER Adventure.
U 2011 su se kao dobre pokazale: KIDDY Cruiserfix Pro, RÖMER Kid Plus SICT, RÖMER Kidfix SICT i CYBEX Solution X2-fix

Pokušala sam izdvojiti one za koje znam da se mogu kupiti kod nas. Ne znam da li se negdje mogu nabaviti RECARO sjedalice ( i one su se pokazale kao dobre)


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1213
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 13:43:17   
Đenifer
Hvala Lejla Ka na odgovoru, slažem se sa tobom, gledalam sam stranicu Adacovu, i oni ne preporučuju ni jednu konkretno, tip i marku, nego samo naglašavaju da sjedalica koja nema oznaku ECE R44 da se ne uzima.Gledala sam njihove testove iz 2007 i 2008 i upravo ove marke koje si nabrojala  su prošle sve sigurnosne karakteristike i naravno nisam vidjela Graco, ali možda nisam bila na pravoj adresi, pa neznam. Ove koje si nabrojala da su prošle sve adaco tetstove sigurnosti, ja neznam gdje se mogu kupiti, jel u Sa.imaš 2-3 dječije radnje koje imaju jednu te istu robu i sjedalice 2-3 proizvođača. TL je katastrofa i tamo nemaju ništa, a nekada su imali sve i svašta,valjda su pred gašnjem pa i ne nabavljaju. I Chiccove koje sam gledala nisu se pokazale na Adac testu , a preskupe su 450-500 KM. Možeš li mi reći ove koje se mogu nabaviti ,i gdje, a prošle su tetstove , a da nisu preskupe.Meni je 300 KM optimalno dati sa AS, sve preko je preskupo., barem kod nas, već vani je ta cijena optimala za AS. 

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1214
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:00:40   
leona81
http://www.pik.ba/artikal/1545766/autosjedalica-r-mer-kid-plus/

znam da ovaj djeciji svijet ima romer sjedalice i da su njihovi zastupnici a inace imas na piku neke ljude koji naracuju izvana sjedalice pa te dodju jeftinije.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1215
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:07:01   
Lejla Ka
Poslala sam ti pp da ne reklamiram radnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1216
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:08:07   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: leona81

http://www.pik.ba/artikal/1545766/autosjedalica-r-mer-kid-plus/

znam da ovaj djeciji svijet ima romer sjedalice i da su njihovi zastupnici a inace imas na piku neke ljude koji naracuju izvana sjedalice pa te dodju jeftinije.


Samo treba povesti računa da ne budu polovne sjedalice.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1217
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:08:24   
Anoniman
Recaro sjedalice imaju da se kupe u Turbo Limachu.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 1218
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:10:16   
Lejla Ka
Ali im je sad izbor jadan user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1219
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:10:24   
mamichy
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamichy

drage moje :) pomagajte!
mi trenutno koristimo chicco AS od 0-13kg. ova AS ce nam uskoro biti mala i sad smo u potrazi za novom.
nisam pametna da li da kupimo AS od 9-18 ili od 9-36kg? koji model? brand?
navodno AS koje se montiraju u auto na isofix su sigurnije, pa bi onda takvu user posted image
ja nemam uopste predstavu koju da izaberem u moru AS....
dajte savjet sta, gdje, koliko?
unaprijed hvala :)



Koliko je beba stara i teška.

Slijedeća grupa, nakon 0-13kg je 9-18kg (grupa I). U dobroj, kvalitetnoj sjedalici grupe I dijete će provesti dosta vremena (radi ilustracije, moj sin će napuniti 3 godine u oktobru, izrazito je visok, nije baš težak, i još je u sjedalici I grupe).
Sjedalice iz kombinacije grupa 9-36 (I/II/III) obično budu problematične na graničnim težinama. Npr. tvojoj bebi ovakva sjedalica može biti prevelika kad konačno dođe vrijeme da se smjesti u nju. A može se desiti da integrisane pojaseve (pojaseve od sjedalice) preraste po visini, a još nema težinu da se počne vezati auto-pojasom. Ja zbog toga glasam za pojedinačne grupe. Naročito u slučaju grupe 0+ i I.

Isofix je prvenstveno sistem koji poboljšava montažu sjedalice u automobilu i svodi mogućnost nepravilne montaže na minimum. Ako vaš automobil ima ISOFIX sistem i ako vam razlika u cijeni AS sa i bez njega ne predstavlja problem, uzmite sa ISOFIX-om. S napomenom da su se neke sjedalice i sa ISOFIX sistemom pokazale manje sigurne nego neke bez ovog sistema.



draga lejla,
i nadala sam se da ces mi ti pomoci user posted image hvala :)
bebac trenutno ima skoro 7 mj i cca. 9 kg je tezak. u ovoj AS koju trenutno ima, gornji utori su mu vec odavno ispod nivoa ramena i ova mu je AS poprilicno uska, svaki put ga mokrog izvadim. tako da jedva cekam da kupimo novu.
u bbi smo probali cybex pallas 9-36kg ali nije nimalo bio odusevljen onim prednjim ''jastucicem'' tako da ta vrsta AS definitivno otpada (iako su se pokazale kao najsigurnije).
s obzirom da vec nekoliko dana guglam sve info vezano za ovu temu, slazem se da je ipak bolje kupiti AS prvo iz I grupe a ne odmah do 36kg.
u autu imamo isofix, ali kod nas sam jedino vidjela romer AS sa isofixom do 18 kg...maxi cosi mi se svidjaju iako nemaju isofix...
lutam i obilazim prodavnice, a ni sama ne znam koju da kupim...


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1220
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:10:47   
leona81
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: leona81

http://www.pik.ba/artikal/1545766/autosjedalica-r-mer-kid-plus/

znam da ovaj djeciji svijet ima romer sjedalice i da su njihovi zastupnici a inace imas na piku neke ljude koji naracuju izvana sjedalice pa te dodju jeftinije.

Samo treba povesti računa da ne budu polovne sjedalice.



nove su samo ljudi valjda imaju nekoga u inostranstvu i prodaju ih jeftinije.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1221
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.9.2011 14:40:49   
Lejla Ka
Mamichy vi ste mali za slijedeću grupu.

U grupi 0+, popularnom jajetu pojasevi mogu izlaziti nešto ispod ramena jer se dijete vozi u suprotnom smjeru od kretanja automobila i u slučaju frontalnog sudara naslon sjedalice preuzima najjače sile, a ne pojasevi kao što je slučaj kod sjedalica okrenutih u smjeru vožnje.
Beba jaje prerasta po kilaži (kad napuni 13kg) ili po visini (kad vrh uha izviri za jednu trećinu iznad vrha bočne zaštite sjedalice).
Beba smije u sjedalicu okrenutu u smjeru kretanja automobila tek kad se počne samostalno (uz pridržavanje za okolne predmete, bez podrške starijih) podizati na noge. Tad se procjenjuje da su mišići vrata dovoljno zreli i jaki da mogu zadržati djetetovu tešku glavu u slučaju frontalnog sudara.

Što se sigurnosti tiče, najsigurniji položaj za prevoz djeteta je smjer suprotan od vožnje, čak i za stariju djecu. Međutim malo je takvih sjedalica, jer je prostor za stariju djecu skučen. Preporuka je da se bebe obavezno voze u jajetu što duže, dok je ne prerastu makar po jednoj osnovi.

Čudim se da mu je Chicco-va knap, i mi smo imali tu, i djeca su baš dogurala da je prerastu po visini, nije nam bila uska. Protabiri malo uputstvo za korištenje. Slagat ću ti, ali kao da je za Chiccove sjedalice bio neki fol da se nešto iz unutrašnjosti sjedalice kasnije izvadi da se produži mogućnost korištenja. Ili mi javi tačan tip pa ću ja potražiti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1222
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.9.2011 16:13:18   
Đenifer
Da li neko ima iskustva sa autosjedalicom Romer Kid Plus (II-III)grupa od 15-36 kg, neka se javi. Ta mi se svidjela danas kad sam bila u obilazku, prošla je testove sigurnosti i sve ostalo, a vrlo je povoljnja , dođe oko 320 KM.Mislim da je nebi trebala propustiti!! javite se.pozzzz

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1223
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.9.2011 19:45:38   
Lejla Ka
Mi imamo Kid fix, ta samo sa isofixom, u upotrebi je već preko dvije godine. Jako, jako zadovoljna. Ne propuštaj!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1224
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
23.9.2011 23:29:59   
mamichy
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mamichy vi ste mali za slijedeću grupu.

U grupi 0+, popularnom jajetu pojasevi mogu izlaziti nešto ispod ramena jer se dijete vozi u suprotnom smjeru od kretanja automobila i u slučaju frontalnog sudara naslon sjedalice preuzima najjače sile, a ne pojasevi kao što je slučaj kod sjedalica okrenutih u smjeru vožnje.
Beba jaje prerasta po kilaži (kad napuni 13kg) ili po visini (kad vrh uha izviri za jednu trećinu iznad vrha bočne zaštite sjedalice).
Beba smije u sjedalicu okrenutu u smjeru kretanja automobila tek kad se počne samostalno (uz pridržavanje za okolne predmete, bez podrške starijih) podizati na noge. Tad se procjenjuje da su mišići vrata dovoljno zreli i jaki da mogu zadržati djetetovu tešku glavu u slučaju frontalnog sudara.

Što se sigurnosti tiče, najsigurniji položaj za prevoz djeteta je smjer suprotan od vožnje, čak i za stariju djecu. Međutim malo je takvih sjedalica, jer je prostor za stariju djecu skučen. Preporuka je da se bebe obavezno voze u jajetu što duže, dok je ne prerastu makar po jednoj osnovi.

Čudim se da mu je Chicco-va knap, i mi smo imali tu, i djeca su baš dogurala da je prerastu po visini, nije nam bila uska. Protabiri malo uputstvo za korištenje. Slagat ću ti, ali kao da je za Chiccove sjedalice bio neki fol da se nešto iz unutrašnjosti sjedalice kasnije izvadi da se produži mogućnost korištenja. Ili mi javi tačan tip pa ću ja potražiti.



nisam stigla da se zahvalim na svim informacijama i savjetima :)
nasa chicco AS nema onaj umetak, iz kolekcije je enjoy. poslusat cemo te i koristit cemo je jos neko vrijeme pa cemo onda razmisljati koju kupiti.
hvala puno!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *