|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 11:43:41   
bebacha
jesil ta bas po ovom receptu pravila.nesto mi ne slaze 100gr cokolada na 100ml vrhnja.

Selma ja hladim otprilike 1 sat i umutim


< Poruku je uredio bebacha -- 1.11.2011 11:44:45 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 11:46:38   
alenas
jel može ona domaćica kent za ove kuglice, definitivno ih pravim, izgledaju mi mljac

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 11:53:10   
henna ze
jesam prvi put sam pravila po ovom receptu..ispala je super..samo što je mala...26 mi je bio kalup..ali ona od ovih krema tanka...
drugi put sam stavila 300 ml vrhnja i 200 gr čokolade....

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu alenas)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 11:56:29   
bebacha
znaci ovaj biskvit ide za kalup br 26.hvala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 12:13:03   
hatepsut
Svaki ideja,kao i recept bi bili pozeljni user posted image ja znam da cu praviti baklavu sta jos...veze nemam smisljam...
Ja dok mm i sin dodju iz dzamije napravim burek(nekad razvijem ,nekad kupim gotove jufke pa pravim slagani) to nam je Bajramski dorucak !Ja to odnesem kod sveki i dole jedemo jer ona je bas u godinama i slabunjava.I moja mama je uvijek radila,samo sto joj sveki nije blizu ko meni..mama bi jos dan prije napravila sarme,punjene paprike i jos nekih pita pa bi to jeli za rucak...ali kako ja idem kod mame ,pa kod nane ja samo burek !
Od kolaca kao sto sam napisala pravim baklavu ,sta jos..ne znam..a inace i kolace pravim za sveki,mamu i nanu..sveki u godinama,mama radi,nana jos starija od moje sveki ..al ja to onako ko s pjesmom i nije mi tesko,naprotiv uzivam ! prosle godine sam 7 vrsta pravila..
Mi ove godine pecemo kurban,pa cemo imati sta da jedno i dan kasnije da ne kuham user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 13:31:34   
Nedi
I ja cu praviti ove palačinkine kugliceuser posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 13:39:47   
Hanady RR
baklava
američka torta
ahmedije
ruske kape

paprenjaci

a slano još smišljam...imama okvir al bih malo inovirala...al nemoš ti inovirat kad meni počnu 15 dana prije bajrama najbrajat šta s enjima jede ustvariuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:10:30   
palachinken

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Za jednu koru radi 200ml vrhnja za slag i 100gr tamne cokolade. Vrhnje zagrijati, ali ne da prokljuca. Maknuti sa plate, izlomiti u njega cokoladu i mijesati dok se ne otopi. Ostaviti da se ohladi, najbolje preko noci u frizideru. Kad se dovoljno ohladilo prakticno imas vrhnje za slag s okusom cokolade, i onda ga izmiksas i dobijes bas divnu kremu.


Znaci to mi se ohladi preko noci i onda to miksam sutra i stavljam na koru? Je li onda previse na to obicna slag krema? Jer kolac koji cu praviti ima tu koru koja bude dosta socna i na nju ide obicna slag krema, ali ja sam htjela nesto izmedju. Nadam se da me razumijete.user posted image



Ako imas obicnu slag kremu, onda ti je mozda bolje raditi kremu od zumanaca, to onda bude kombinacija kao kod onih "vjetar" kolača.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:13:06   
palachinken
A za kuglice, kako rekoh, ja ih nisam jos pravila, samo sam izrovila recept, ali kuglice podnose razne vrste keksa, ja recimo kupila napolitanke s kakao namazom, eurovaffel cini mi se, pa cu praviti ovih dana.


Koliko dugo mogu kuglice stajati u frizideru?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:18:14   
Amam

IZVORNA PORUKA: palachinken

A za kuglice, kako rekoh, ja ih nisam jos pravila, samo sam izrovila recept, ali kuglice podnose razne vrste keksa, ja recimo kupila napolitanke s kakao namazom, eurovaffel cini mi se, pa cu praviti ovih dana.


Koliko dugo mogu kuglice stajati u frizideru?


Meni dok se ne pojedu user posted image ,ma u biti mogu dugo jer nema tu sirovih jaja niti slaga

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:19:53   
Nedi
Ma kakvo crno stajanjeuser posted image

Što se ne pojede ponesem na posao raji

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:22:46   
Amam

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: henna ze

palačinko usper su ove kuglice..i onako napraviti uz kafu..
by the way..vidjela sam one korpice za kuglice male u konzumu u centru..koštaju oko 1,80 50 komada


Jeeeeeeeeeeeeee! Ja kuglam svaki Bajram, bas mi trebaju, jos ako nisu neki dzidzavi, tim bolje!


Ja kupila prosli bajram,neki lila cvetici po njima,kod nas u bingu(100 kom)-2-2,20 km cini mi se,moze mi biti i ovaj user posted image

Joj sto mi i ova kraljica BRAK izgleda user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:25:15   
palachinken
Ma ovo ja da znam koliko ranije mogu poceti praviti user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:33:20   
Nedi
Kontam i ja mozda u petak...joj sta sam sve planirala u petak a jos i na posao treba stići...
Jedan mali OT - sutra mi treba doći onaj tvoj Kirby čikouser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:44:30   
Amam
IZVORNA PORUKA: henna ze

http://www.coolinarika.com/recept/kraljica-cokolade/


Ja sad procitah da ide liker user posted image a moze beli i bez njega user posted image

< Poruku je uredio Amam -- 1.11.2011 14:48:17 >


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 14:46:15   
animagical
samo da kazem da sam pravil aonu Bosansku tortu od Hanady! umjesto bestilja sam stavila slatko od visanja, cijelih, bilo je odlicno, otisla za dan i pouser posted image

ako kome nije zahmetli da mi nabaci recept dva za neke brze kolace, a da stignem napraviti pored ovog mog zahtjevnog svrcekauser posted image npr kuglice neke i jos nestouser posted image samo linkove, ne morate bas recept

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:10:52   
Honey3
hej kad me pitaju kome toliko kuhasuser posted image meni za bajram dodje najmanje 40 dusa, a jos ako ja pravim bajramski rucak,pravim za cetiri  porodice(dva djevera,amidzic od mm i mi)ukupno 15,pravim i mami svojoj neki kolac ili tortu zavisi sta smislim.....za ovaj bajram najvise pravim kurbansko meso,svi ga volimo i kad nam gosti dodju vazda ima spremnouser posted image
Hanady jesu li ti isto ahmedije i ruske kape,ja cak mislila da napravim,kod mene je to pod jednim receptomuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:19:12   
taurus
IZVORNA PORUKA: henna ze

moja taurus...kad imam sveki koja više nije u stanju da sve sama spremi..pa njoj pomognem jer kod nje idemo da jedemo prvo...
kad imam mamu koja radi 24/24 sata..pa ništa ne stiže..pa i njoj što god pripravim...zato sebi slano ništa ne prvim samo kolače...a nema niko drugi da uleti sem mene..
.
Salmy..ja najviše volim onu kremu..otopljena čokolada u vrhnju za šlag..sad možeš otoipiti ili bijeliu ili mliječnu ili crnu čokoladu..to mi je naj naj krema..


ma ok mi je tvoj slučaj (mada mi je žao da se umaraš s obzirom na tvoje zdravstveno stanje), ali sam govorila o ženama koje imaju "slobodne" mame ili svekrve

meni je logično da se ide kod starijih, barem smo mi tako uvijek radili
najljepši su mi bajrami bili dok je nana bila živa pa se svi kod nje okupimo, sve tetke, rođaci i rodice
eh to su bila vremenauser posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:23:12   
palachinken
IZVORNA PORUKA: animagical

samo da kazem da sam pravil aonu Bosansku tortu od Hanady! umjesto bestilja sam stavila slatko od visanja, cijelih, bilo je odlicno, otisla za dan i pouser posted image

ako kome nije zahmetli da mi nabaci recept dva za neke brze kolace, a da stignem napraviti pored ovog mog zahtjevnog svrcekauser posted image npr kuglice neke i jos nestouser posted image samo linkove, ne morate bas recept



Napravi ferrero kuglice, tu nema fulanja

http://www.coolinarika.com/recept/homemade-ferrero-rocher/

Ili one jaffa sto sam napisala recept na prethodnoj stranici, s tim da cu ih ja napravit malo svecanijim, pa umetnut u sredinu komadic kandirane narandze i raditi im cokoladnu glazuru.
Ove ferrero sam mislila umjesto glaziranja uvaljati dijelom u cokoladne mrvice a dijelom u mljeveni ljesnjak.

< Poruku je uredio palachinken -- 1.11.2011 16:31:34 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:31:25   
animagical
mmmmm ovo fino, ide probna tura prije Bajramauser posted image da utvrdim gradivo.. Hvala!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:32:08   
Honey3
IZVORNA PORUKA: taurus


ma ok mi je tvoj slučaj (mada mi je žao da se umaraš s obzirom na tvoje zdravstveno stanje), ali sam govorila o ženama koje imaju "slobodne" mame ili svekrve

meni je logično da se ide kod starijih, barem smo mi tako uvijek radili
najljepši su mi bajrami bili dok je nana bila živa pa se svi kod nje okupimo, sve tetke, rođaci i rodice
eh to su bila vremenauser posted image

user posted image ja sam u nasoj kuci starijauser posted image
mama mi u drugom gradu a svekrve nemamuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 16:35:42   
Honey3
malo sam se zeznula sa citiranjemuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 17:00:01   
Amam
Animagical
Ove sam pravila i stavljala eurokrem umjesto coklina http://www.coolinarika.com/recept/kremisimo-kocke/

http://www.coolinarika.com/recept/kremisimo-kocke/ i ovaj ti je brz,a mjeru mozes i raspolovit,kao ja npr user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 17:47:18   
Honey3
mmmm Amam ove kocke izgledaju bas njamiiii,mozda ja njih napravimuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 18:50:36   
dinaa
IZVORNA PORUKA: henna ze

ja pravila onu kraljicu čokoladei idu ove kreme od sve tri vrste čokolada...svaka na svoj način mi je bila brak..ja stavila bijelu milka..i mliječnu milka čokoladu....
ne znam da sam vidjela koju drugu bijelu...

I ja sam nedavno pravila ovu tortu i stavila sve isto sto i ti ali zasto je meni torta ispala mala(tanka)user posted image o ukusu nema diskusije vise je nego ukusna ali mala,tanka niska a sve sam po receptu radilauser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *