|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 22:32:40   
Medić*
Evo jednog brzinskog recepta za Bajram

Plazma torta

Sastojci:user posted image
  • 250gr margarina
  • kesica šećera u prahu
  • 300gr euro krema
  • vanilin šećer
  • 100gr čokolade
  • 350 gr plazma keksa
  • 4 kesice krem šlaga od karamele
  • 450 ml mlijeka
Priprema:Izmutiti 250g margarina sa malo šećera u prahu , dodati u maragarin evro krem 150gr, jedan vanilin šećer i 100gr istopljene čokolade. Sve lijepo sjediniti i dodati 350gr plazme, moze i više.  izmijesiti i odvojiti u dva dijela.Fil:4kesice krem šlaga od karamele izmutiti sa mlijekom i dodati 150gr eurokrema. Izmutiti.Prvi dIo plazme natapkati na tacnu i filovati filom.Zatim drugim delom od plazme prekriti fil odozgo i sa filom cijelu premazati.Kad prekrivate sa drugim dijelom plazme fil, morate rukama da istapkate plazmu ko pljeskavicu,pa polako redjati preko fila.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 22:36:38   
Amam

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Amam

Da se prijavim ja pocela s kolacicima evo roser sam zavrsila ne mogu brate reci kuglice kad to nema veze s kuglicom ali je ukus bas,bas user posted image .
E sad ja neznam do cega je,jeste da mi je u kuci toplo pa mi se onaj krem jos vise topio ja nisam mogla napravit lijepu kuglicu user posted image .

Pocela sam i bonti cokoloadice,eno hlade se,ja sam stavila pola margarina i 1 bijelu cokoladu,pa cu vam javit kako je ispalo.


Ja sam smjesu ubacila u zamrzivac jedno pola sata da se stegne i sad stoje u frizideru (sakrivene iza prase, da ih mm ne izjede, daleko je Bajram :)))) Sad htjela jaffa kulgice, kad vidim, sok od narandze misteriozno nestao, samo prazan tetrapak u smecu. user posted image



Eto nisam ih stavljala u friz,a mm pita moze li jesti,a ja ono probaj nemoj puno,kaze pa ti samo mene iimaaas user posted image ,daj Boze da zapamte bajrama

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 23:32:59   
Hanady RR
eh ja sastavih baklavu peče se...

pored nje na meniju je:
torta čoko-orah
ahmedije
ruske kape
čoko kuhlice
rafaelo kuglice

slano:
sirnica
burek
juneća rebra zapečena
zeleni rolat
mimoza salata
sitni ćevap (teletina)
teleća koljenica zapečena sa povrećm
supa do teleće koljenice zasuta bungurom
bamja sa teletinom
japrak
sogan dolma
crvene paprike punjene fetom i pohovane
hladne plate ( sugo meso, sudžuka, jaja, feta, trapist i masline)
kisele krastavice
šarena salata
ajvar zeleni i crveni






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 23:45:43   
mama75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh ja sastavih baklavu peče se...

pored nje na meniju je:
torta čoko-orah
ahmedije
ruske kape
čoko kuhlice
rafaelo kuglice

slano:
sirnica
burek
juneća rebra zapečena
zeleni rolat
mimoza salata
sitni ćevap (teletina)
teleća koljenica zapečena sa povrećm
supa do teleće koljenice zasuta bungurom
bamja sa teletinom
japrak
sogan dolma
crvene paprike punjene fetom i pohovane
hladne plate ( sugo meso, sudžuka, jaja, feta, trapist i masline)
kisele krastavice
šarena salata
ajvar zeleni i crveni






Jao koliki je spisak? Je li ovo jelovnik iz nekog restorana??? Koliko ljudi ocekujes na rucku?
Ja za Bajram pravim samo tortu, baklavu jedemo kod moje mame. A i rucak je kod nje user posted image A za goste koji mi obicno dolaze 2., 3. dan navece ili prvu subotu poslije Bajrama, za njih pripremam mezu i neke neobicne stvarcice koje idu uz mezu. Jesma vrijedna user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 23:54:00   
Hanady RR
meni svakog bajraman ujutro dođe suprugiv stariji zet sa djecom.
nakon toga mi dočekamo mlađeg zeta i seku mu s adjecom na ručku...
a nakon toga išli smo mami gdje dođe moja seka...
međutim ovaj put došlo je do pormjene...

kako i mi i kod seke kolje s ekurban ja i ona imamo posla i obaveza ...pa da mama nebi čekala nas vazdana ona ranom zorom sa mojim suprugom koji će po nju dolazi kod mene.
onda će nam doći stariji zet s adjecom...pa mlađi zet sa sekom muževom i djeca...i ručat ćemo zajedno.
nakon toga doće i moja seka sa mužem i sinom i opet ćemo jestiuser posted image

u svemu ovome ja imama par komšijskih posjeta svakoga bajrama...od kuma, kume i njenog supruga itd. Kod nas nema posebne najave samo nazovi i ako s ejaviš na telefon za 20 minuta su tu...ja sma uvijek spremnauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:14:54   
Medić*
Pravimo malo izmjenu, umjesto tradicionalne baklave za Bajram pravicemo kadaaif by Amela RR, kolac sa jabukama i grizom, macije oci rolat sa krembananicama. Slanisi ostaju isti. Nema vise promjenauser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:17:11   
Hanady RR
meni je baklava samo taka ispala...ja morah sad maznuh malo da probamuser posted image

a sad sam počela polako pripeme za sitne kolačiće...sve ću to noćas...
a slano sutra nakon BB i frizera...ako preživim do nedelje ujutro biće divnoooooouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:21:27   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

meni svakog bajraman ujutro dođe suprugiv stariji zet sa djecom.
nakon toga mi dočekamo mlađeg zeta i seku mu s adjecom na ručku...
a nakon toga išli smo mami gdje dođe moja seka...
međutim ovaj put došlo je do pormjene...

kako i mi i kod seke kolje s ekurban ja i ona imamo posla i obaveza ...pa da mama nebi čekala nas vazdana ona ranom zorom sa mojim suprugom koji će po nju dolazi kod mene.
onda će nam doći stariji zet s adjecom...pa mlađi zet sa sekom muževom i djeca...i ručat ćemo zajedno.
nakon toga doće i moja seka sa mužem i sinom i opet ćemo jestiuser posted image

u svemu ovome ja imama par komšijskih posjeta svakoga bajrama...od kuma, kume i njenog supruga itd. Kod nas nema posebne najave samo nazovi i ako s ejaviš na telefon za 20 minuta su tu...ja sma uvijek spremnauser posted image

Kako je meni ovo divno! Kod nas je malobrojna rodbina, u mojoj kuci se bas i ne slavi Bajram, iako mi odemo ujutru, a onda kod sveki na rucak i to je to, nemamo nikod vise. MEni tacno nedostaje ta svecana guzva. Zato sam pokrenula inicijativu da se mi, raja, svaki Bajram kod nekog skupimo navece i uz mezu posjedimo. Ovaj Bajram je nas red da docekamo, ja sam uzbudjena ko mlada :)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:29:08   
Hanady RR
ja nemam svekrvu, nemam svekra i nemama oca....8 a voljela bih imati kao i svak u ovim prazničnim danima posebnouser posted image
)

ja i suprug smo osnovali poroicu u porodičnoj kući njegovoj i njegovih sestara...
ja sma u svome suprugu preponala domaćina koji želi da sa svojim setsrama ovoj lući vrati život...sreća našao je mene koja se tome raduje...
zaista ništa ama ništa mi mrsko nije za njih...
mladi su ostali bez roditelja i najamnje što mogu učiniti je pripremiti bajramsko druženje u porodičnoj kući.

Moja mama je uzbuđena kao malo dijete što dolazi ona prvi dan nama...i bićemo svo zajedno ovaj put...
dva kurbana koljemo ove godine...to je sve posao moga supruga jer je tome vičan i obučen...
ja sa velikom radošću čekam bajram i svu djecu koja će mi kuću krasiti taj dan...

Ok sad sam se raspekmezilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:31:01   
pauza
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pravimo malo izmjenu, umjesto tradicionalne baklave za Bajram pravicemo kadaaif by Amela RR, kolac sa jabukama i grizom, macije oci rolat sa krembananicama. Slanisi ostaju isti. Nema vise promjenauser posted image

moze li recept za ovaj rolat sa krem bananicama, pls :-))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:36:37   
damma
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja nemam svekrvu, nemam svekra i nemama oca....8 a voljela bih imati kao i svak u ovim prazničnim danima posebnouser posted image
)

ja i suprug smo osnovali poroicu u porodičnoj kući njegovoj i njegovih sestara...
ja sma u svome suprugu preponala domaćina koji želi da sa svojim set_srama ovoj lući vrati život...sreća našao je mene koja se tome raduje...
zaista ništa ama ništa mi mrsko nije za njih...
mladi su ostali bez roditelja i najamnje što mogu učiniti je pripremiti bajramsko druženje u porodičnoj kući.

Moja mama je uzbuđena kao malo dijete što dolazi ona prvi dan nama...i bićemo svo zajedno ovaj put...
dva kurbana koljemo ove godine...to je sve posao moga supruga jer je tome vičan i obučen...
ja sa velikom radošću čekam bajram i svu djecu koja će mi kuću krasiti taj dan...

Ok sad sam se raspekmezilauser posted image


user posted image user posted image user posted image
i moj mm nema roditelja al ja gledam svaki bajram da sazovem njegovu sestru s porodicom, i svoje usput.  bude nam super, vidimo se bas na praznik i bude super. zaovi mi bude drago sto ja to tako organizujem a za mm da i ne govorim. sta ces draga, na nama je da im taj dan napravimo da busde sto ljepsi. ne smijem ni zamislit bajrame bez roditelja a i ti dani ce doc sigurno.

< Poruku je uredio damma -- 4.11.2011 14:38:48 >


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 14:55:33   
Medić*
IZVORNA PORUKA: pauza

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pravimo malo izmjenu, umjesto tradicionalne baklave za Bajram pravicemo kadaaif by Amela RR, kolac sa jabukama i grizom, macije oci rolat sa krembananicama. Slanisi ostaju isti. Nema vise promjenauser posted image

moze li recept za ovaj rolat sa krem bananicama, pls :-))



Macije oci sa krem bananicama

12 kasika secera

12 kasika mlijeka

1 mlevena plazma

1 margarin

cokolada za kuhanje

10 tak krem bananica

Sastojke umutiti, pola rastanjiti u neki  pleh, tacnu, ( JOS BOLJE AKO SE KALUP IMA PRAVOUGAONI ) poredati krembananice po tome, u dva reda, jednu za drugom. Drugom polovinom smjese prekriti krembananice. Fino oblikovati u rolat. Napraviti cokoladnu glazuru ( koja meni nikada nije bas uspjesna ) Po zelji posuti orasima.

Meni brat dolazi za utakmicu, pa cu dva praviti odjednom pa u ledaru jer mu je omiljeni kolac.

Nego hajmo neku cokoladnu glazuru, meni bude gorkasta uvijek user posted image user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 4.11.2011 14:56:51 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 15:03:31   
pauza
medic slatki, puuuno ti hvalauser posted image
sto se glazure tice, ja samo znam za onu standardnu: topiti cokoladu na jako jako laganoj vatri, dodati malo mlijeka i malo putera ili ulja (ti mozes i malo secera ako volis sladje) i stalno mjesati pazeci da ni slucajno ne provri, jer u tom slucaju kasnije puca.... to je jedina glazura koju ja znam napraviti, ali vjerujem da iskusne kuharice imaju i neki bolji fol :-)))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 15:20:32   
dinaa
Ja za ovaj bajram nista slano necu spremati posto vec sutra idemo kod sveki jer kod nje koljemo kurbana,imamo ih dva i to ce sve obaviti MM,a vracamo se u nedelju navece kasno.Moji otac,brat,sestra i zet ce mi tradicionalno doci na bajramski rucak ali tek u utorak jer prije ne mogu nikako ali nema veze meni je i tada bajram kad mi se svi skupe kod meneuser posted image .
Tortu sam sinoc napravila jer sinu mi je danas rodjendanuser posted image a druga tura kolaca ide nekad veceras kasno dok goste ispratim.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 19:37:54   
Nedi
Negdje je bio način pripremanja telećih šnicli, malo se pokisele u necemu pa budu mekane...

Mesar mi je izrezao debelo i baš sam ljutauser posted image Prvo sto me stah da ne budu sirove - dio cu pohovati a i da ne budu tvrde. Mogla sam i sama onako narezati svojim "žlj" nožem nebi njega pitala. Htjela sam tankoooo

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 19:50:47   
DM
Nedi malo ih isuci čekićem(u najlon kesicu i user posted image )

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 19:54:02   
Medić*
Nedi ja telece snicle istucem i stavim u mlijeko, potopim ih do ujutru, ne budu zilave user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 19:59:59   
*pcelica*
Stavis u mlijeko i one ce omeknuti, a jos sam cula jedan nacin. Snicle se proprze s obje strane da dobiju onu finu boju ali da ne budu pecene i onda ih stavis u pretis sa malo vode da "prosisti"

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 20:06:22   
Anoniman
Ja sam pravila ovu tortu, nadam se da je ukusna...Alim je pojeo pola filauser posted image
http://www.coolinarika.com/recept/752316/


(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 20:15:22   
DM
Do sada gotova baklava(ona sa iftari/sehuri-čini mi se esma je postavila)ružice i torta sa čokobananicama,biće paprike punjene, sarma, sirnica,burek, rolat sa špinatom, maslanica ili pogača cvijet,možda i ona maslanica sa piletinom...a sve ovo zavisi od toga kako mi dijete sutra budeuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 21:12:40   
de_de
Moze li mi neko postaviti link sa baklavom sto se pravi sa mjesavinom oraha, badema i ljesnjaka (negdje sam vidjela, al sad ne mogu naci). Hvala

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 21:16:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: de_de

Moze li mi neko postaviti link sa baklavom sto se pravi sa mjesavinom oraha, badema i ljesnjaka (negdje sam vidjela, al sad ne mogu naci). Hvala


jel na ovu mislišuser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1004320/mpage_45/key_/tm.htm

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 21:17:24   
SdZ
Eto, napravih i ja danas slatkise. Odlucila sam se na monte kolac umjesto japanske baklave, zatim tolumbe i cokoladne kuglice s keksom. Slano cemo pripremiti sutra navecer, nista puno jer cemo sami ukucani biti na rucku. Vjerovatno ce biti: supa/trahana, maslenica i piletina s krompirom ili teletina. Deserta, vala, ima.
Eto to ce biti od mene za ovaj bajram.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 21:19:43   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja sam pravila ovu tortu, nadam se da je ukusna...Alim je pojeo pola filauser posted image
http://www.coolinarika.com/recept/752316/




Bresk´a, sigurno je dobra, pored ovoliko cokolade:)

pravim coko praline, pa njeake griz praline, cokobounti,sutra imam neka 2 rolata i snickers i oni bi bili gotovi tu najt ali po obicaju mi nesto uzfali.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Kuhanje za Bajram
4.11.2011 21:20:23   
de_de
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: de_de

Moze li mi neko postaviti link sa baklavom sto se pravi sa mjesavinom oraha, badema i ljesnjaka (negdje sam vidjela, al sad ne mogu naci). Hvala


jel na ovu mislišuser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1004320/mpage_45/key_/tm.htm


Nije ova, ali bas mi se i ona svidja, pa cu umjesto pistacija staviti bademe (valjda necu zeznuti). Hvala Hanady.




_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *