|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 21:57:50   
animagical
IZVORNA PORUKA: Amam

Animagical
Ove sam pravila i stavljala eurokrem umjesto coklina http://www.coolinarika.com/recept/kremisimo-kocke/

http://www.coolinarika.com/recept/kremisimo-kocke/ i ovaj ti je brz,a mjeru mozes i raspolovit,kao ja npr user posted image


hvala! bas dobro izgleda a evo i mm se dopade na prvi pogled, tako da pravim one kuglice i ovaj, a baklavu cu da maznem od mame...grehota da pravim, znam da bi pola tepsije sama pojelauser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 22:12:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zaha


Hanady jesu li ti isto ahmedije i ruske kape,ja cak mislila da napravim,kod mene je to pod jednim receptomuser posted image



kod mene su to dva različita recepta i u kori i kremi a i okolo dekorisanju koje je presudno u nazivu kolačauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 22:20:29   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: zaha


Hanady jesu li ti isto ahmedije i ruske kape,ja cak mislila da napravim,kod mene je to pod jednim receptomuser posted image



kod mene su to dva različita recepta i u kori i kremi a i okolo dekorisanju koje je presudno u nazivu kolačauser posted image
jesi li gdje stavljala recepte?


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 22:24:05   
palachinken

IZVORNA PORUKA: dinaa

IZVORNA PORUKA: henna ze

ja pravila onu kraljicu čokoladei idu ove kreme od sve tri vrste čokolada...svaka na svoj način mi je bila brak..ja stavila bijelu milka..i mliječnu milka čokoladu....
ne znam da sam vidjela koju drugu bijelu...

I ja sam nedavno pravila ovu tortu i stavila sve isto sto i ti ali zasto je meni torta ispala mala(tanka)user posted image o ukusu nema diskusije vise je nego ukusna ali mala,tanka niska a sve sam po receptu radilauser posted image



Da ti nije kalup prevelik? Ova torta je, po receptu, za kalup fi20cm


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 22:31:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zaha

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: zaha


Hanady jesu li ti isto ahmedije i ruske kape,ja cak mislila da napravim,kod mene je to pod jednim receptomuser posted image



kod mene su to dva različita recepta i u kori i kremi a i okolo dekorisanju koje je presudno u nazivu kolačauser posted image
jesi li gdje stavljala recepte?



nisam sigurnasad...
al nije frka...uzmeme kanije svoj blokić pa ti ih napišem da vidišuser posted image
a znam da ima slika ovdje na temi sigurno jer sma i poršli kurban bajram iste pravilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Kuhanje za Bajram
1.11.2011 23:54:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

samo da kazem da sam pravil aonu Bosansku tortu od Hanady! umjesto bestilja sam stavila slatko od visanja, cijelih, bilo je odlicno, otisla za dan i pouser posted image

ako kome nije zahmetli da mi nabaci recept dva za neke brze kolace, a da stignem napraviti pored ovog mog zahtjevnog svrcekauser posted image npr kuglice neke i jos nestouser posted image samo linkove, ne morate bas recept



stavit ću ti sad na temu recepti, recepti malo tih ko brzih...i ja sam brzinske slagala kad sam u bainjama bila...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 8:34:02   
damma
ja se navikla na ove brzinske kad sam bila u babinama pa odvikla od zahtjevnijih user posted image
i sad nista ne stizem, nemam pojma sta mi je. nekad me uhvati da mi je sve stic,al vidim da ne ide.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:13:39   
henna ze
IZVORNA PORUKA: Amam

IZVORNA PORUKA: henna ze

http://www.coolinarika.com/recept/kraljica-cokolade/


Ja sad procitah da ide liker user posted image a moze beli i bez njega user posted image




može naravno...možeš ti staviti neki sok..ili neskvik...ni ja u kolače ne stavljam liker nikad...


evo dobila sam recept neke jednostavne majmun torte pa ako hoćete napisaću

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:26:27   
hatepsut
Pisi draga Henno...ja jos nisam skontala sta cu pravit...pisala si o bjeloj cokoladi...ima u Bingu 100g-0,80km.bijela cokolada za kuhanje.sigurno nije bolja od milke,al meni milku zao u kolace user posted image
Zaho kod mene ahmedije i ruske kape jedno te isto...bar po receptima koje ja imam,razlika je samo iz kog kraja su recepti.

< Poruku je uredio hatepsut -- 2.11.2011 9:27:23 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:32:53   
palachinken
I kod mene je isto, samo sto mama koja je recept zapisala u doba komunizma, zove ih ruske kape, a moj je s nalosvom ahmedije, iz avazove ramazanske kuharice
user posted image user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:35:04   
damma
ja jos ne znam sta bi jos slatko osim baklave. za slano sam skontala, a za slatko user posted image
mozda onu milka tortu. i malom mi rodjendan treci dan bajrama, tj. 8 novembra pa cu i njemu morat tortu. ni kucu jos nisam pospremila. mislila uzet godisnji u petka, peh se desi da mi kolegica iz kancelarije ode na bolovanje u ponedjeljak, a mora bit neko u kancelariji. kad dodjem s posla ne da mi se, nit mogu.
jadna sam vam ja.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:41:19   
henna ze
Majmun torta ( al kod mene će biti Sekina torta jer banane volim ko ovaj iz naziva)

kora:
6jaja
6 kašika šećera
2 kašike brašna
1 kašika kakaoaaaoaoa
malo praška za pecivo


Krema:

1 dl mlijeka
150 gr šećera
4 štangle čokolade
2 jajeta
1 kašika brašna
i kada se ohladi dodati  1 puter/ margarin ko šta stavlja

mlijeko i šećer staviti da prokuha , dodati čokoladu i kada se čokolada istopi dodati masu od 2 jaja umućenih sa jednom kašikom brašna..ovo sve kad se ohladi doda se taj margarin/puter

kora se ispeče u tortenplehu ili tepsijci najbolje 26...može i četvrtasta kako god..i u sredini ona malo potone....tu narežete na kolutiće 2 kg banana..stavite kremu preko i na kraju šlag...

i eto majmunčići moji navalite...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 9:43:41   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: henna ze

Majmun torta ( al kod mene će biti Sekina torta jer banane volim ko ovaj iz naziva)

kora:
6jaja
6 kašika šećera
2 kašike brašna
1 kašika kakaoaaaoaoa
malo praška za pecivo


Krema:

1 dl mlijeka
150 gr šećera
4 štangle čokolade
2 jajeta
1 kašika brašna
i kada se ohladi dodati  1 puter/ margarin ko šta stavlja

mlijeko i šećer staviti da prokuha , dodati čokoladu i kada se čokolada istopi dodati masu od 2 jaja umućenih sa jednom kašikom brašna..ovo sve kad se ohladi doda se taj margarin/puter

kora se ispeče u tortenplehu ili tepsijci najbolje 26...može i četvrtasta kako god..i u sredini ona malo potone....tu narežete na kolutiće 2 kg banana..stavite kremu preko i na kraju šlag...

i eto majmunčići moji navalite...



user posted image Ne cini mi se komplicirano..moglo bi se ovo napravit !Hvala mila !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 15:43:59   
leli§
ima li iko da kuha stagod dijetalno za bajramuser posted image ? znam smjesna sam ali sa mm uspjela prevariti za dijetu pa ako posustane nista od dijete a ni moje sa njim user posted image

a ove neke bele rade i kuglice... jooj sto dobro zvuci user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 16:51:12   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: bebacha

jel ovo

http://www.coolinarika.com/recept/bela-rada-margareta/



jao ova mi je bijela rada mrak,smo kako se ovo reze ili izvadis svakom po laticuuser posted image user posted image

ja jos nisam odlucila koji cu kolacic,a sutra mislila u nabavku sastojaka...super recepata ste postavile,a ja se ne mogu odluciti da mi je nesto sto moze stajati jer prvi dan sigurno nam nece niko dolaziti

lelis kud bas sad dijeta,najbolje vam je da malo odgoditeuser posted image
hajd kod kuce ne moras nista jesti,ali sta je sa familijom,kako ces starim tetkama dokazati da ne mozes pojesti 2 baklave i kolacuser posted image




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 17:30:36   
leli§
ja samo obiijecem oko ove teme...

samo bih da pedlozim nekome ko je u frci...ova bijela rada se moze pojednostavitiuser posted image kupi se rolat i izeze umjesto da se pece kora i pravi krema user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 18:48:20   
Honey3
evo ja odlucila mami cupavce praviti,jedna briga manjeuser posted image
e sad za sebe se dvoumim odnosno troumimuser posted image izmedju ahmedija,ove sad majmun torte i kremisimo kockiuser posted image i na kraju ce sigurno biti nesto sesnestouser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 19:29:01   
nanika
Zaha sta god napraviš biće mljaaaaaaaaccuser posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Kuhanje za Bajram
2.11.2011 19:32:13   
Honey3
IZVORNA PORUKA: nanika

Zaha sta god napraviš biće mljaaaaaaaaccuser posted image user posted image
bum ti probal jednomuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 15:05:00   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Amani12

Ako mislis na paprike,e ovaj recept je bas jednostavan,a nama jako ukusan.
Crvene paprike operem,ogulim i posusim.Malo u rernu stavim da omeknu.
Narezem tanke listece zutog sira i suhog mesa i stavljam u paprike.
Onda paprike pohujem,standardno,jaja,prezla,brasno i na przenje.
I serviram,bude mljac.user posted image
Mozes ih puniti i piletinom ili bilo cim drugim,po zelji.

Dobar je i taj tvoj recept,i to bi se dalo isprobati.user posted image




Amani danas za rucak ove tvoje paprike sa suhim mesom, mnogo ljepse bude nego bez mesa user posted image Tako da ce se naci svakako umjesto piletine na bajramskoj sofri uz ostali meni user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 15:42:51   
salmy
¨Ja pravim brzinski kolac sa keksom,dobila recept ukusan je boli glava

Obzirom da rucamo kod mame,od slanih jela nista ne pravim

ps:mene uvijek uhvati tuga pred bajramuser posted image svake godine manje nas je među zivimauser posted image user posted image  

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 15:50:00   
Nedi
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: Amani12

Ako mislis na paprike,e ovaj recept je bas jednostavan,a nama jako ukusan.
Crvene paprike operem,ogulim i posusim.Malo u rernu stavim da omeknu.
Narezem tanke listece zutog sira i suhog mesa i stavljam u paprike.
Onda paprike pohujem,standardno,jaja,prezla,brasno i na przenje.
I serviram,bude mljac.user posted image
Mozes ih puniti i piletinom ili bilo cim drugim,po zelji.

Dobar je i taj tvoj recept,i to bi se dalo isprobati.user posted image




Amani danas za rucak ove tvoje paprike sa suhim mesom, mnogo ljepse bude nego bez mesa user posted image Tako da ce se naci svakako umjesto piletine na bajramskoj sofri uz ostali meni user posted image



I ja ću ubaciti suho mesouser posted image aBd pravim ih u subotu predveče

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 22:21:05   
Amam
Da se prijavim ja pocela s kolacicima evo roser sam zavrsila ne mogu brate reci kuglice kad to nema veze s kuglicom ali je ukus bas,bas user posted image .
E sad ja neznam do cega je,jeste da mi je u kuci toplo pa mi se onaj krem jos vise topio ja nisam mogla napravit lijepu kuglicu user posted image .

Pocela sam i bonti cokoloadice,eno hlade se,ja sam stavila pola margarina i 1 bijelu cokoladu,pa cu vam javit kako je ispalo.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 22:24:52   
Medić*
I ja ću ubaciti suho mesouser posted image aBd pravim ih u subotu predveče


Nedi, super su, moj  muz 3 odjednom smazao inace nije ljubitelj pohovane hrane, ako mozes stavi po dva listica tanko narezano suhog mesa, i sira,  bude odlican smek, steta pa sam na dijeti pa sam samo pola paprike pojela user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 3.11.2011 22:25:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Kuhanje za Bajram
3.11.2011 22:30:37   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Amam

Da se prijavim ja pocela s kolacicima evo roser sam zavrsila ne mogu brate reci kuglice kad to nema veze s kuglicom ali je ukus bas,bas user posted image .
E sad ja neznam do cega je,jeste da mi je u kuci toplo pa mi se onaj krem jos vise topio ja nisam mogla napravit lijepu kuglicu user posted image .

Pocela sam i bonti cokoloadice,eno hlade se,ja sam stavila pola margarina i 1 bijelu cokoladu,pa cu vam javit kako je ispalo.


Ja sam smjesu ubacila u zamrzivac jedno pola sata da se stegne i sad stoje u frizideru (sakrivene iza prase, da ih mm ne izjede, daleko je Bajram :)))) Sad htjela jaffa kulgice, kad vidim, sok od narandze misteriozno nestao, samo prazan tetrapak u smecu. user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *