|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:48:06   
veeseelaa
evo ti tema sa RR-a, pa iščitaj


Travnički ginekolozi



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:48:41   
M kao Mama
Ovo ako je istina mimi, ovo je strašno, izvini na iskrenosti, odoh ja OT, ali da li si ti znala u kakvu kuću dolaziš i kakav ti je muž mlakonja, izvini po hiljadu puta, ali to je moje mišljenje, i mislim da nije bitno koliko ko ima godina, očito ti sa svojih 19 nisi još sazrela, ja imam30 drugo dijete čekam i mene je strah, jer mi je prvi porod prije 5 godina bio težak, ali ja sam ovu bebu željela, i nema tu priče, jedva čekam da se porodim, samo neka sv bude ok.

Sretno draga, jer sreće će ti zaista trebati u takvom okruženju.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:48:44   
Anoniman
Mimi, razumijem te... ali, molim te, muza argumentovano ubjedi i otidjite zajedno doktoru, ne mora niko za to zanti, ako je vec takva situacija.

Druge zene, molim vas, ne punite zeni glavu svojim primjerima, ne pristajite joj na muku. Tako joj je kako joj je...Nadam se da se naci nacina i sabura da se izbori sa situacijom. Ne moze nista na silu...ili moze, ali ce dozivotno snositi posljedice...

Za dr.Harisa nisam znala...Mene je porodio 31.8.2006.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:49:02   
turbomama
citam poruke i ne mogu da se nacudim koliko se ne prihvata razlicito/drugacije. smatram da je neophodno obaviti pravovremen ljekarski pregled, ali previse savjeta na ovoj i slicnim temama vise dovode do zabune. treba odvojiti ustaljena misljenja i navike od strucnih, a ako bi se to odvojilo mnogo bi pomoglo svim forumasicama koje traze vise informacija. Curama treba dati dovoljno tacnih informacija i prepustiti da odluku donesu same.

moja prva trudnoca bila je uredna, najbolja trudnoca koju zena moze pozeljeti, bez mucnina, povracanja. radila sam i putovala satima sve do 7 dana prije poroda. UZ sam radila svaki mjesec i sve pretrage koje mi je ljekar preporucio, HVALA doktoru, koji mi je uvijek detaljno objasnjavao sta pretrage znace i zasto bi bilo dobro da ih uradim, ali i ostavljao prostora da sama donesem konacnu odluku. UZ svaki mjesec! prema preporuci ljekara. Do posljednjeg dana predvidjenog termina sam se nadala da ce se moja beba okrenuti i da cu roditi prirodno, ali tvrdoglavko je ostao na zadak. Stoga mi je ljekar, uzimajuci u obzir moguce komplikacije za majku i bebu, kod ovakvog slucaja, preporucio CZ. Rodila 2 dana prije termina. Sve u najboljem redu, izasla iz bolnice 5 dana nakon poroda.
CZ je operacija i to svima treba biti jasno, jeste tesko, oporavak je duzi, ali sve je individualno. Dojila bez problema i to nema veze s nacinom poroda.
Na zalost, na ovom forumu se u vezi dovodi mnogo stvari koje nemaju direktnu niti indirektnu vezu.
user posted image

_____________________________

Svi smo mi djeca. Jedina je razlika u našim igračkama.....

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:50:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...


E bravo animagical,tako sam nesto i ja pomislila...
ostalo nije vrijedno komentara,kazu da je neznanje najgore :).


ja joj se uopće ne podsmijavam i uopće nisam iskompleksirana al hajd, DOBRO


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:51:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Joj Vesela....zena je lijepo napisala, ocito zivi u takvoj sredini gdje "nema pravo glasa" kao snaha...



pa šta sad??? treba joj reći da ima, nije kameno doba user posted image


Ama otkud ti znas kakvo joj je stanje u kuci??? Jesi cula da vrate zenu roditeljima ako nije po njihovom?
Halo ba, nismo svi isti, ne zivimo svi savremeno!


Ama hoće cijeli život strahovati da je ne vrate???
nije savremeno ovo što joj savjetujem, to je normalno!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:53:11   
Selminja
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...


E bravo animagical,tako sam nesto i ja pomislila...
ostalo nije vrijedno komentara,kazu da je neznanje najgore :).

Upravo tako, teško onom ko je savjet na forumu tražio... još ga ne dao Bog poslušao...
Kad se navale stručne forumašice s svojim savršenim životima, onome ko je tražio savjet ili utjehu dođe samo da se upuca u glavu zbog silnog dušebrižništva i razumijevanja...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:55:27   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...


E bravo animagical,tako sam nesto i ja pomislila...
ostalo nije vrijedno komentara,kazu da je neznanje najgore :).


ja joj se uopće ne podsmijavam i uopće nisam iskompleksirana al hajd, DOBRO


ama nisam uopste na tebe mislila, nego citirah leonin post, pa tako ispade...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:56:45   
pumababy

IZVORNA PORUKA: Selminja

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...


E bravo animagical,tako sam nesto i ja pomislila...
ostalo nije vrijedno komentara,kazu da je neznanje najgore :).

Upravo tako, teško onom ko je savjet na forumu tražio... još ga ne dao Bog poslušao...
Kad se navale stručne forumašice s svojim savršenim životima, onome ko je tražio savjet ili utjehu dođe samo da se upuca u glavu zbog silnog dušebrižništva i razumijevanja...


POTPISUJEM!!!!!!!

_____________________________

10.08.2010.

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:57:41   
hanabanana
Mimi......nije kraj svijeta što nisi otišla ljekaru, trebala si, a i sama si svjesna toga.

Rekla bih ja svašta, ali tvoja jedna rečenica me smrzla, pa neću da ti zahaterim.
Pretužna sam što si u situaciji u kojoj prihvataš da drugi odlučuju za tebe, sada, juče i sutra.
Lično, to sebi niko ne bi trebao dozvoliti, ni sa 19 ni sa 29.

Ovako.....ja bih ti rekla da odeš uraditi nalaz krvi i da ti odrede krvnu grupu.
Ovo su moji argumenti, koje možeš i ti reći.
Zašto?!
Bitno je znati tvoju i muževu krvnu grupu.
Naročito rh faktore.
Zatim, uraditi uzv, čisto radi nuhalnog nabora, a možda kasnije još jedan da se se vidi položaj bebare.
Ali i ne mora.

Vježbe disanja možeš naći i na netu, i vrlo će ti pomoći.
Jasno je da te strah poroda, strah je normalna emocija kod emotivno zrelih i mentalno zdravih ljudi.
Ali treba se educirati.
Treba si graditi samopouzdanje.
Sutra ćeš biti mama, kako ćeš zaštiti svoje dijete ako ne znaš zaštiti sebe?

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:58:10   
zeze
Zasto je los savjet da ide doktoru? Valjda je to za njeno dobro.

Za sve ostalo, svaki komentar je suvisan. Sta god odluci, nek joj je sa srecom. Ja joj zelim laganu trudnocu, brz porod i zdravu bebicu.
Pozdrav.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:03:18   
henna ze
da mimi ima koga pitati sigurno ne bi tražila savjet na forumu...nekako iz njenjih postova mi se čini da je jako mlada..nježna i ne želi svadje u kući..vremenom će naučiti kako uz malo mudrosti da drži sve pod kontrolom...

mimi..jedino konkretno ti mogu savjetovati da kroz razgovor mužu kažeš da bi željela da ideš kod ljekara...što se tiče sveki..pa nek kaže da idete na ćveape..ovo ono i odete usput i na pregled....hajde draga...možeš ti to..mi žene možemo sve kad hoćemo..a još kad je dijete u pitanju...ma svijet da okrenemo naopačke...

a što se tiče komentara žena na forumu..ovdje ćeš svašta naći.ti proberi što tebi odgovara...
čudi me da niko nije savjetovao da se rastaneš..ili ćemo očekivati za dvije tri stranice...



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu pumababy)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:05:04   
Anoniman
Hanabanana i Henauser posted image

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:09:21   
Mirkica
Mimi evo ti moj svajet napravi se da si bolesna da te boli stomak , da ti je lose , ma izmisli netso samo da odes na taj pregled , bori se za svoje pravo i za svoje djete jer ti ga niko nece dati, a sto vise pustis da te neko gazi vjeruj da to i hoce ako ne mozes i ne treba svadjom i ubjedzivanjem ti mudro draga moja. Puno srece

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:09:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Hanabanana i Henauser posted image

Tako je cure.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:13:15   
Anoniman
čudi me da niko nije savjetovao da se rastaneš..ili ćemo očekivati za dvije tri stranice...




a ne bi trebala, ipak lijepo se slažu?

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:14:24   
veeseelaa
što se tiče sveki..pa nek kaže da idete na ćveape..


i tako svaki put u životu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:17:43   
henna ze
vrijeme i iskustvo učine svoje...pretpostavljam da su jako kratko u braku...
jel vi kad kupite cipele..pa vas malo žuljaju..odmah ih bacite..ili prokontate kako ste ih skupo platile pa skontate da se mogu razgaziti..
nadam se da ćete skontati šta je vrli mislilac htio da kaže...i da se nećete uhvatiti za ovo bukvalno

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:19:31   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što se tiče sveki..pa nek kaže da idete na ćveape..


i tako svaki put u životu


vesela u pravu si 100% kad su normalne okolnosti ali kad nisu a ovdje haman nisu , mozda su i roditelji rekli idi i suti i trpi.
Ja licno poznajem mladu puno maldju od mene kada su osli da je prose otac rekao svekru i svekrvi " vase meso nase kosti" sva se najezi , ali sreca upala je dobro , a sta mislis da je upala medju ovakve user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:20:12   
Volim Te!
Procitah da je i muz njen mlad kao i ona zato se i slusa svekrva oni mladi pa eto misle stariji bolje zna,ja cu joj jos jednom rec da ide doktoru i kad muz jednom ode i vidi kakve akrobacije bebi pravi posle ce sam pravit termine user posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:23:00   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što se tiče sveki..pa nek kaže da idete na ćveape..


i tako svaki put u životu


vesela u pravu si 100% kad su normalne okolnosti ali kad nisu a ovdje haman nisu , mozda su i roditelji rekli idi i suti i trpi.
Ja licno poznajem mladu puno maldju od mene kada su osli da je prose otac rekao svekru i svekrvi " vase meso nase kosti" sva se najezi , ali sreca upala je dobro , a sta mislis da je upala medju ovakve user posted image user posted image user posted image


Znam i ja ovakvih primjera koliko hoces,znam isti slucaj da ne daju zeni doktoru osim na porod,zato dajmo zeni savjet koji ce joj koristiti,jer da moze puno uraditi,do sada bi vec uradila svoj pregled.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:23:10   
joni

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Mimi evo ti moj svajet napravi se da si bolesna da te boli stomak , da ti je lose , ma izmisli netso samo da odes na taj pregled , bori se za svoje pravo i za svoje djete jer ti ga niko nece dati, a sto vise pustis da te neko gazi vjeruj da to i hoce ako ne mozes i ne treba svadjom i ubjedzivanjem ti mudro draga moja. Puno srece

Baš sam htjela ovo napisatuser posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:25:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što se tiče sveki..pa nek kaže da idete na ćveape..


i tako svaki put u životu


vesela u pravu si 100% kad su normalne okolnosti ali kad nisu a ovdje haman nisu , mozda su i roditelji rekli idi i suti i trpi.
Ja licno poznajem mladu puno maldju od mene kada su osli da je prose otac rekao svekru i svekrvi " vase meso nase kosti" sva se najezi , ali sreca upala je dobro , a sta mislis da je upala medju ovakve user posted image user posted image user posted image


ne znam, ovo samo ima u nekim praistorijskim filmovima......
za mene je ovo katastrofa, koliko je samo žena srozana u BiH društvouser posted image
i koliko ta ista žena misli da to tako treba i koliko joj još žena savjetuje da laže da ide na ćevape, da se strpi i sl.... mislim i sama joj napisah da smasla i da ode dr al sve je to nidje veze i sve je to trenutačno, zamislite koliko ona ima prvo glasa za bilo šta drugo kad ni o sopstvenoj dtrudnoći ne može odlučivatiuser posted image
Ovo je tužno, pretužno
Molim Boga da joj pomogne




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:27:41   
hanabanana
Vesela.....
Malo se prizemni, i shvati da ovo što je napisano nije ništa neobično.
Toga i svega u ovoj zemlji ima.
Nažalost mi sve posmatramo sa aspekta SArajeva, a Sarajevo nije BiH.

A i kad smo kod Sarajeva....sa mnom je ležala žena sa Vratnika, porodjena 4 puta.
Niko po nju nije došao jer je i četvrto dijete bilo curica. TOliko o Sarajevu i o tome kako smo napredni.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:29:41   
veeseelaa
ama neću da se prizemnim user posted image
strašno me nervira kad neko ne može za sebe da odluči skoro pa ništa
ja zaista ne mogu ostati ravnodušna user posted image

majke mi sve bi isto rekla svojoj Ajši sutra


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *