|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:32:50   
henna ze
a šta drugo da joj savjetujem molim te...
srozana je čitava BiH..čitav svijet je otišao u belaj..
da joj savjetujem sada trudnoj da ganja prava..kako bi se ugled žena poboljšao..
pa eto..ništa uzmi život u svoje ruke...
odkači muža..vidiš da nije za tebe..otkači svekrvu..i idi roditeljima..a ako te neće..nema veze možeš ti prehraniti sama dijete...a ako ne mogneš..samo napiši skupiće ti žene sa RR pomoć ili će ti doći ispuni mi želju...a sve to zato da popraviš ugled nama jadnim ženama..

treba sići malo sa kino platna i pozornice..i vratiti se u realnost

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:36:16   
veeseelaa
želudac me zabolio user posted image user posted image user posted image
a šta ako njena sveki odluči da je ona porodi u kući???? ko birvaktile???



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:39:41   
veeseelaa
treba sići malo sa kino platna i pozornice..i vratiti se u realnost



i ovo ne kontam user posted image realnost je sve ovo i normala? a ja sam na kino platnu jer mi sveki ne odlučuje za mene?
ima logike u pm




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:40:23   
henna ze
malo ipak pretjerujemo...ko je htio poentu je shvatio...
ioanko će svi postovi biti obrisani..jer su podobro OT..
misliš da se meni svidja što je ovo kod nje ovako...e baš...
i još nešto mimi je 93 godište...moja E je 92..a njoj sam se bogme guzice naprala..tako da mimi je za mene dijete..
budite pozz
a tebi draga želim da rodiš zdravo dijete i da prodje porod u najboljem redu..priželjkujem ti prirodni..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:43:52   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ama neću da se prizemnim user posted image
strašno me nervira kad neko ne može za sebe da odluči skoro pa ništa
ja zaista ne mogu ostati ravnodušna user posted image

majke mi sve bi isto rekla svojoj Ajši sutra



Tvoja Ajša sigurno neće nikada biti u ovakvoj poziciji u kojoj je ova mlada žena iz Travnika.
To je ono zbog čega sam rekla - " prizemniti ".....ali sam zaboravila navodnike, jer nije bilo pogrde u mom postu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:46:58   
selebriti

IZVORNA PORUKA: hanabanana

A i kad smo kod Sarajeva....sa mnom je ležala žena sa Vratnika, porodjena 4 puta.
Niko po nju nije došao jer je i četvrto dijete bilo curica. TOliko o Sarajevu i o tome kako smo napredni.


Odvratno user posted image

Kakav um! user posted image Šta li ti ljudi misle, evo ja sam s marsa, ne kontam user posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 11:57:31   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mimi_93

drage moje hvala vam al situacija je takva kakva jest.... svi drugi ocito odlucuju umjesto mene... muzu placem skoro svaku vecer vodi me doktoru... radila sam test za trudnocu pa po tome znam da sam trudna, a ima i jos nekih promjena otprilike imam sve simptome osim mucnine.. i mama je takva bila... a sad sto se svekrve tice...rado bih se ja suprotstavila i rekla da hocu da idem i gotovo... ali opet trebam gledati na to da cu time ja opet izvuci deblji kraj... muz ce se naljutiti i tako mu malo treba a o ostalima da ne govorim.... mozda jest cudno ali eto ipak je tako...vidim mnoge se cude zasto nisam isla doktoru, ajde drage moje razmislite i pokusajte se staviti u moju situaciju... evo npr mnogi od nas ce reci da nikad ne bi ucinile nesto a kad dodju u tu situaciju tacno tako postupe... sto se tice odlaska muskom doktoru, meni je svejedno kod koga cu ici ali opet vidite tu odlucuju drugi umjesto mene.... eh sad pitam vas za porode i te stvari kako i sta jer mislim da mi opet vi mozete dati bolje odgovore nego neko ko to odavno ne prolazi... a doktor haris vise ne radi u bolnici napustio je....


Meni je zaista zao sto si u takvoj situaciji. Iskreno se nadam da ces uspjeti na bilo kakav nacin muza nagovoriti da te odvede doktoru kada vec nisi u mogucnosti otici sama.

Sto se tice konkretno tvog pitanja da li je bolje poroditi se putem carskog reza ili prirodnim putem, nece ti niko moci dati realan i objektivan odgovor putem foruma i/ili amaterskog razgovora.

Zasto?

Zato sto se slika uslova za carski rez ili prirodni porod stvara uz pomoc tvoje medicinske odnosno gestacijske anamneze. U to ulazi naprimjer
- polozaj posteljice (ako ti je posteljica na samom uscu, odnosno grlicu imas dijagnozu placenta praevia i ne smijes se ni pod razno prirodno poroditi jer postoje velike sanse da ces iskrvariti)
- polozaj ploda (ukoliko prema porodjajnom kanalu prednjaci guza i/ili nozice postoji velika opasnost za bebu prilikom prirodnog poroda)
- majcino zdravstveno stanje (ukoliko naprimjer imas povisen krvni pritisak ili slicno prirodan porodjaj moze biti izrazito opasan i moze ugroziti tvoj zivot).

Sada moras shvati da ti ovo govori zena koja ima jedan porod - carski rez - iza sebe, a indikacija za isti je bila spustena hrskavicasta kost koja onemogucava sirenje karlicnih kostiju i samim tim prolazak bebe kroz porodjajni kanal. Ja nisam medicinski radnik, ne poznajem tvoju zdravstvenu niti gestacijsku situaciju i ne mogu objektivno reci sta da radis.

Stoga, jos jednom, moj jedini savjet koji ti mogu uputiti jeste - nadji nacin da odes doktoru, uradis kompletan ginekoloski pregled (vaginalni manuelni i ultrazvucni) kao i krvnu sliku i urin (zbog mogucih infekcija koje znaju biti rizicne po trudnocu).

Sretno!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:00:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ama neću da se prizemnim user posted image
strašno me nervira kad neko ne može za sebe da odluči skoro pa ništa
ja zaista ne mogu ostati ravnodušna user posted image

majke mi sve bi isto rekla svojoj Ajši sutra



Tvoja Ajša sigurno neće nikada biti u ovakvoj poziciji u kojoj je ova mlada žena iz Travnika.
To je ono zbog čega sam rekla - " prizemniti ".....ali sam zaboravila navodnike, jer nije bilo pogrde u mom postu.


ma znam draga
jooj baš me tema potrefila, ono, žao mi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:19:32   
ajnur
Najlakse je nekog osuditi i napasti!Ako neko nesto bolje od nas tad smo ljubomorni ako nesto gore od nas tad smo iznad postanemo nadmeni.Pa gdje je ljudskost?Jal se javila i jedna koja je npr iz Travnika ili poznaje nekog u Travniku da pomognu curi?Da tebi mila dragi Allah dz.s da da rodis zdravu bebicu.Amin!

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:23:55   
mimi_93
hvala vam.. pokazala sam muzu ovu stranicu ringeraja i nasla a internetu te neke komplikacije u trudnoci.. prepao se... da se razumijemo on bi meni skinuo zvijezdu sa eba i nema sta ne bi uradio za mene ali problem je u tome sto on jako voli svoju mamu i postuje ju pa zbog toga se necka oko pregleda. a obecao mi je da idemo ovih dana... sto se tice krvne gupe ja sam ab+ a muz 0+ to znam jer smo isli na dobrovoljo darivanje u sredjoj pa imamo one zelene kartone...hvala vam svima... ne zamjeram nikome ni na kakvim komentarima.... mozda vam se cini da isam zrela ali vjerujte da jesam a sto se tice tog suprostavljanja svekrvi ne zelim to radi vlastitog mira. tebi vesela hvala razumijem sta govoris... imam svoja prava to znam ali znate ono kad nekog volite i kad vas neko voli pa bez obzira na ostale borite se na neki svoj nacin... zato necu da idem roditeljima.... a uostalom strpiti cu se jos par mjeseci jer muz i ja zbog posla odlazimo....tako da nije ipak sve crno... snagu mi daje i ovo malo bice sto raste u meni....fkt ste upravu vi sto kazete zena moze muza nagovoriti na sve so pozeli.. dale ste mi ideju i isprepadala sam ga tim komplikacijama i rekao je kad bi svi crkli ides doktoru... hvala vam.... a sto se tice poroda jest da je rano ali opet hvala vam svima.... prirodno je uvijek najbolje koliko sam shvatila. osim ako doktor kaze da treba cr zbog nekih razloga

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:26:19   
Lady26
Eto odlicno, drago mi je zbog tebe i jako pametan potez si napravila user posted image user posted image
Sretno i uzivaj u user posted image i da aBd rodis zivu i zdravu bebicu user posted image
I da, javi nam se obavezno poslije posjete doktoru user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 30.3.2012 12:27:04 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:29:34   
mimi_93
joj ko mi je napisao za ginekologe u travniku.... sad mi zao sto se nisam udala za ginekologa :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:31:05   
Volim Te!
user posted image user posted image eto vidis uspjela si i bez toga da ga izmanipulises a uplasila si ga realnim stvarima sve se to dogadja nije samo neko onako napisao user posted image i hvala Allahu dragom sto je tako dobar za tebe a svekrva nek zivi u svom svijetu vi se drzite jedno drugog pa zajedno brinite o vasem djetetu i za dozvole i misljenja samo tvog muza pitaj jer svekrva ti ga nije pravila,podrzavam te da ne vodis rat sa svekrvom uvijek je najbolje samo joj se nasmij i idemo dalje.Puno me obradovao tvoj post draga sve najljepse vam zelim user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:32:37   
pumababy
Ja ipak mislim da je ovo neka za**ancija user posted image
Najpre pita dali carski ili prirodni ,pa potom kako 4 mesec nije bila doktoru milslim user posted image
Malo se podigla prasina i to je to..
Nadam se da nisam upravuuser posted image user posted image

_____________________________

10.08.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:33:29   
Emilya
Prvo sve vas pozdravljam,nova sam ovdje....
Ja sam veliki pristalica prirodnog poroda,jer sama riječ po sebi govori da je to prirodnije i normalnije...
Ja sam se porodila na carski rez prije 2 godine i mogu ti rec da nije ni to nista bas super lijepo...
Prirodno kad se poradjas boli te do samog poroda i kad se porodis to je to...A vecina slucajeva koji idu na carski doktori prvo pokusaju da prirodno porode,pa te napate pa hajdi onda na carski pa te poslje carskog boli...
Uostalom,svejedno dal prirodno dal carski,boli i jedno i drugo,al kad ti daju sina ili kcerku u narucije zaboravis sav bol u istom trenutku...


_____________________________

Emilya

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:35:21   
henna ze
odlično mimi...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:38:02   
mimi_93
ja isam odlutala sa teme a iskreno vjerovao ko ili ne u ovo da li je istina ne interesuje me.... samo sam htjela iskren savjet... Allah dragi zna da je istina a za ostale me nije briga.... sto se tice toga sto sam rekla da nisam bila 4 mjeseca kod doktora samo sam htjela da mi gosposje sa iskustvom kazu kako i na koji nacin da ubijedim muza...i dale su mi ideju....a tebi pumababy ne brini nije meni do prasine i tih stvari....samo sam htjela iskren savjet

(odgovor članu pumababy)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 12:43:45   
pumababy

IZVORNA PORUKA: mimi_93

ja isam odlutala sa teme a iskreno vjerovao ko ili ne u ovo da li je istina ne interesuje me.... samo sam htjela iskren savjet... Allah dragi zna da je istina a za ostale me nije briga.... sto se tice toga sto sam rekla da nisam bila 4 mjeseca kod doktora samo sam htjela da mi gosposje sa iskustvom kazu kako i na koji nacin da ubijedim muza...i dale su mi ideju....a tebi pumababy ne brini nije meni do prasine i tih stvari....samo sam htjela iskren savjet


Oprosti ako sam pogresila ..Meni sve nekako nelogicno izgleda..
Tebi uspesnu trudnocu zelim i lak porod i savet da ne trazis takve odgovore ovde..

_____________________________

10.08.2010.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 13:03:36   
Hanady RR
mimi...
žene su rekle toga dosta...ima i viška....
no svakako mi je drago da si sargumentovano suprugu dokazala zašto trebaš ići ginekologu sada.
želim ti urednu trunoću i lijep i lagana porod...a želim ti i lijep život sa suprugom i bebom...pa i svekrvom, jer dio je zajednice u koju jesi došla...
samo u jednom trenutku kada budeš svoje dijete dražala na rukama može doći do situacije da se lavovski boriš za svoje ja a za dobro te bebe..nemoj da te to iznenadi...
no budi pametna..ova ''škola'' koju si poršla sada da odeš dokrotu, neka ti bude nauk i za sve naredne stavri u životu...argumentovano s asuprugom složite životne kockice..sretno draga i javi nam na temama predviđenim za to kako napreduje novi mlai član RR porodiceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pumababy)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 13:04:18   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mimi_93

hvala vam.. pokazala sam muzu ovu stranicu ringeraja i nasla a internetu te neke komplikacije u trudnoci.. prepao se... da se razumijemo on bi meni skinuo zvijezdu sa eba i nema sta ne bi uradio za mene ali problem je u tome sto on jako voli svoju mamu i postuje ju pa zbog toga se necka oko pregleda. a obecao mi je da idemo ovih dana... sto se tice krvne gupe ja sam ab+ a muz 0+ to znam jer smo isli na dobrovoljo darivanje u sredjoj pa imamo one zelene kartone...hvala vam svima... ne zamjeram nikome ni na kakvim komentarima.... mozda vam se cini da isam zrela ali vjerujte da jesam a sto se tice tog suprostavljanja svekrvi ne zelim to radi vlastitog mira. tebi vesela hvala razumijem sta govoris... imam svoja prava to znam ali znate ono kad nekog volite i kad vas neko voli pa bez obzira na ostale borite se na neki svoj nacin... zato necu da idem roditeljima.... a uostalom strpiti cu se jos par mjeseci jer muz i ja zbog posla odlazimo....tako da nije ipak sve crno... snagu mi daje i ovo malo bice sto raste u meni....fkt ste upravu vi sto kazete zena moze muza nagovoriti na sve so pozeli.. dale ste mi ideju i isprepadala sam ga tim komplikacijama i rekao je kad bi svi crkli ides doktoru... hvala vam.... a sto se tice poroda jest da je rano ali opet hvala vam svima.... prirodno je uvijek najbolje koliko sam shvatila. osim ako doktor kaze da treba cr zbog nekih razloga


Neka si ti i tvoja beba i tvoji najdraži živi i zdravi. Svaka odluka je tvoja odluka.
Poštujem dio posta u kojem si rekla da ne želiš suprostavljati se radi mira u kući. Vjerujem da imaš razlog da tako nešto kažeš. Što si i potvrdila rečenicom u kojoj kažeš da odlazite zbog posla.
Nekada je bolje neke stvari prešutiti, zarad većih ciljeva.
Najlakše je biti đon obraz, ali valja nekada podići pogled i pogledati čak i one sa kojima smo "bitku vodili" u oči.

Na današnjem vaktu sve mi idemo doktorima i kada treba i kada ne treba (da Bog da nikad nam ne trebalo), međutim kada je riječ o drugom stanju, tada je ipak važnije misliti da je preventiva nešto čemu moramo dati posebnu pažnju.
Pa tako i ti.
Ti si svjesna da je žena ta, koja mužu "daje" ideje, - ti to znaš i kako.
Samo treba da imaš samopouzdanje.
A imaš ga.
Samo ga pronađi, jer je tvoj cilj - vaša beba.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 13:26:10   
mala_sa
Mimi tvoj post me je jako obradovao. Najbolje argumente ti je dala Dzana, pored ovih ima jos mnostvo stvari zbog kojih zena treba otici na pregled. Ti znas kako ces prici tvom muzu i argumentovano ga ubijediti da je nesto dobro za vas i za vasu bebu. Javi nam se poslije posjete doktoru. Zelim ti ugodnu trudnocu i zivu i zdravu bebicu aBd user posted image .

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 13:48:32   
mimi_93
hvala vam.... stvarno mi je bilo doslo do grla svega ali ipak uz vase neke savjete i ideje poslozie su mi se kockice u glavi... fkt sam bila zbunjena ali et opet kazem hvala vam jer ste mi stvarno dale ideju... i upravu je ova gospodja valja nesto i trpiti zarad vecih ciljeva... ljubim vas sve i javim vam kako je bilo...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 14:05:18   
veeseelaa
tebi vesela hvala razumijem sta govoris... imam svoja prava to znam ali znate ono kad nekog volite i kad vas neko voli pa bez obzira na ostale borite se na neki svoj nacin...


sretno, navijam za tebe


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: carski rez ili prirodnim putem
1.4.2012 19:37:10   
mamica emica
evo i ja da kažem svoje mišljenje o carskom rezu, pošto sam na taj način donijela na svijet svoja dva dečka. moj doktor mi je preporučio da rodim na carski rez zato što sam bila jako uplašena pred porod, a i beba je bila krupna. naravno poslušala sam ga. međutim jako sam t5eško podnijela oporavak poslije poroda, a poslije par godina sam ustanovila da su mi na porodu oštetili jedan bubreg, koji je vremenom i otkazao. i još svašta nešto mi se izdešavalo, da sad neduljim. uglavnom, ja sad preporučujem svima prirodni porod ako je to moguće

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: carski rez ili prirodnim putem
13.4.2012 12:07:28   
yasemin
žao mi zbog tvog iskustva..ja sam u 7 mjesecu i sinoć sam bila kod svog doktora , rekao mi je da će se sve pripremati kao da će biti carski ,jer se beba konačno okrenula da prednjači glava , tako da je (iskreno) meni draži prirodni porod izvjesniji , inače sam rekla doktoru da bi carski radila u epiduralnoj ako bi baš morala ...

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *