|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
31.1.2019 10:13:44   
Molko
Zdravo.. ovako, da updejtujem svoje stanje. Radila sam sve nalaze I sve je ok, osim sto mi je pronadjena heterozigotna mutacija 677CT u MTHFR genu I analziom PAI 1 genotipa utvrdjeno je prisustvo 5g/5g alela. Da li je neko uopoznat s ovim stanje? Dr mi je rekla da bi neovisno o mutaciji, u budcoj trudnoci, ukljucila antikoagulans....

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
31.1.2019 14:55:54   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Molko

Zdravo.. ovako, da updejtujem svoje stanje. Radila sam sve nalaze I sve je ok, osim sto mi je pronadjena heterozigotna mutacija 677CT u MTHFR genu I analziom PAI 1 genotipa utvrdjeno je prisustvo 5g/5g alela. Da li je neko uopoznat s ovim stanje? Dr mi je rekla da bi neovisno o mutaciji, u budcoj trudnoci, ukljucila antikoagulans....


Mila, hvala mnogo sto si se javila. Bas mi je zao sto je prisutna trombofilija, i to po nalazu mi se cini nasljedna, ali srecom postoje metode i lijekovi da se to drzi pod kontrolom i da se naredna trudnoca fino odrzi. Nemam licno iskustvo, ali poznajem zenu koja je cijelu trudnocu sebi davala clexane injekcije u stomak svaki dan. Vjeruj da zvuci mnogo gore nego sto jeste. Injekcija pecka, ali nije nista sto se ne moze podnijeti. U ambulanti ti izdaju injekcije i pokazu ti kako da ih sama sebi dajes, mada mozes ako te strah toga ici u dom zdravlja da ti tamo svaki dan daju.
Osim clexane, pila je i aspirin cijelu trudnocu i bebica je super, sve je proslo odlicno.

Drzim ti fige i nadam se da ces nam uskoro pisati na podforumu Trudnoca. Sretno!

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
3.2.2019 13:12:38   
Molko
Mozda ce cudno zvucati, al ne plasi me to, nekako je lakse ako znas sta je problemi fokusiras se na to. Citala sam dosta da je bitno prpeoznat trombofiliji I imat adekvatnu terapiju I sve ce bit ok. Dok mi kaze da bi mi svakako ukljucila antikoagulanse, pa mi ke lakse I kad vidim da je I ona shvatila situaciju ozbiljno. Jos samo da zabebim, I ja I sve vi koje to toliko zelite...  

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
4.2.2019 12:44:11   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Molko

Mozda ce cudno zvucati, al ne plasi me to, nekako je lakse ako znas sta je problemi fokusiras se na to. Citala sam dosta da je bitno prpeoznat trombofiliji I imat adekvatnu terapiju I sve ce bit ok. Dok mi kaze da bi mi svakako ukljucila antikoagulanse, pa mi ke lakse I kad vidim da je I ona shvatila situaciju ozbiljno. Jos samo da zabebim, I ja I sve vi koje to toliko zelite...  


Svaka ti cast! Zaista user posted image to je pravi, zdravi pristup svakom problemu po mom misljenju. Definisanje problema je vec pola rjesenja. Vjeruj mnogo je djevojaka/zena koje su u trudnoci primale clexane i bebice zive i zdrave, eto ja znam licno i blisko samo 1, ali je to doktorima nesto sasvim normalno, naravno, kao sto kazes kad se na vrijeme otkrije i od pocetka tretira, kao sto je kod tebe slucaj.

Sretno, jedva te cekamo da zabebis hehehe bas mi se svidja izrazuser posted image

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
4.2.2019 14:32:28   
Molko


IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: Molko

Mozda ce cudno zvucati, al ne plasi me to, nekako je lakse ako znas sta je problemi fokusiras se na to. Citala sam dosta da je bitno prpeoznat trombofiliji I imat adekvatnu terapiju I sve ce bit ok. Dok mi kaze da bi mi svakako ukljucila antikoagulanse, pa mi ke lakse I kad vidim da je I ona shvatila situaciju ozbiljno. Jos samo da zabebim, I ja I sve vi koje to toliko zelite...  


Svaka ti cas_t! Zaista user posted image to je pravi, zdravi pristup svakom problemu po mom misljenju. Definisanje problema je vec pola rjesenja. Vjeruj mnogo je djevojaka/zena koje su u trudnoci primale clexane i bebice zive i zdrave, eto ja znam licno i blisko samo 1, ali je to doktorima nesto sasvim normalno, naravno, kao sto kazes kad se na vrijeme otkrije i od pocetka tretira, kao sto je kod tebe slucaj.

Sretno, jedva te cekamo da zabebis hehehe bas mi se svidja izrazuser posted image



Eto, nekad sama sebe iznenadim kako djelujem razumno 😁. Jedina briga mi je sad ako Bog da u buducoj trudnoci kako doci do niskomolekularnog haprina, u Tuzli jeste na esencijalnoj listi ali samo ako ti I konzilijum na UKC u odobri, a inace je cijena luda, kao I svugdje...pisala sma u heparinkoj trudnoci pitanje pa se nadam da ce mi neko moc odagnat taj strah, tj da nisu bas rogorozni toliko. Opet kontam, ako sI imao spontani, I taj mutirani gen im je dovoljan za odobrenje.. otom potom

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
6.2.2019 21:43:02   
Molko
Evo mene opet sa dobrim vijestima. Imam pozitivan test 4 mjeseca nakon spontanog. Crtica se odma pojavila I to navecer.. sreca nevidjena. Sad imam pitanje da li je neko koristio antibiotik u bas ranoj trudnoci. Koristim nitrofirantoin vaginalete I tbl oralno.. vidjela sam da se daju u trudnoci, meni je nadjen Enterokok facealis u cer I vag brisu... nadam se da to nece bit problem za trudnocu.. neko iskustva s ovim?

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
7.2.2019 8:09:48   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Molko

Evo mene opet sa dobrim vijestima. Imam pozitivan test 4 mjeseca nakon spontanog. Crtica se odma pojavila I to navecer.. sreca nevidjena. Sad imam pitanje da li je neko koristio antibiotik u bas ranoj trudnoci. Koristim nitrofirantoin vaginalete I tbl oralno.. vidjela sam da se daju u trudnoci, meni je nadjen Enterokok facealis u cer I vag brisu... nadam se da to nece bit problem za trudnocu.. neko iskustva s ovim?


Jaaao rasplaka me! Divne vijesti, cestitam! Da sve bude zdravo i bez sekiracije do poroda.

Nemam iskustva, ali sam se morala javiti samo da cestitam i virtuelno zagrlim. Obicno dr procijeni da li je bolje uzeti antibiotik i koje su koristi i rizici od upotrebe u trudnoci, tako da ne brini.

Sretno sa hrparinom i terapijom, javi nam se na temi gdje zenice caskaju dok cekaju bebice.

Divan pocetak dana, hvala sto si s nama podijelila sretne vijesti

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
7.2.2019 9:33:07   
Molko


IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: Molko

Evo mene opet sa dobrim vijestima. Imam pozitivan test 4 mjeseca nakon spontanog. Crtica se odma pojavila I to navecer.. sreca nevidjena. Sad imam pitanje da li je neko koristio antibiotik u bas ranoj trudnoci. Koristim nitrofirantoin vaginalete I tbl oralno.. vidjela sam da se daju u trudnoci, meni je nadjen Enterokok facealis u cer I vag brisu... nadam se da to nece bit problem za trudnocu.. neko iskustva s ovim?


Jaaao rasplaka me! Divne vijesti, cestitam! Da sve bude zdravo i bez sekiracije do poroda.

Nemam iskustva, ali sam se morala javiti samo da cestitam i virtuelno zagrlim. Obicno dr procijeni da li je bolje uzeti antibiotik i koje su koristi i rizici od upotrebe u trudnoci, tako da ne brini.

Sretno sa hrparinom i terapijom, javi nam se na temi gdje zenice caskaju dok cekaju bebice.

Divan pocetak dana, hvala sto si s nama podijelila sretne vijesti



Hvala puno 😊😊😊 

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
19.3.2019 13:34:34   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Molko



IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: Molko

Evo mene opet sa dobrim vijestima. Imam pozitivan test 4 mjeseca nakon spontanog. Crtica se odma pojavila I to navecer.. sreca nevidjena. Sad imam pitanje da li je neko koristio antibiotik u bas ranoj trudnoci. Koristim nitrofirantoin vaginalete I tbl oralno.. vidjela sam da se daju u trudnoci, meni je nadjen Enterokok facealis u cer I vag brisu... nadam se da to nece bit problem za trudnocu.. neko iskustva s ovim?


Jaaao rasplaka me! Divne vijesti, cestitam! Da sve bude zdravo i bez sekiracije do poroda.

Nemam iskustva, ali sam se morala javiti samo da cestitam i virtuelno zagrlim. Obicno dr procijeni da li je bolje uzeti antibiotik i koje su koristi i rizici od upotrebe u trudnoci, tako da ne brini.

Sretno sa hrparinom i terapijom, javi nam se na temi gdje zenice caskaju dok cekaju bebice.

Divan pocetak dana, hvala sto si s nama podijelila sretne vijesti



Hvala puno 😊😊😊 


Molko, dugo te nema. Nadam se da je sve ok. Voljela bih da nam se pridruzis na trudnickim temama i da se veselimo u danima do user posted image

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
20.3.2019 10:35:51   
Molko
Sve je ok, hvala Bogu, za sad... evo selim se na trudnicke teme 😊😊😊😊


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
11.4.2019 12:02:51   
tajchy_93
Cao. 18. marta sam imala spontani u 7.nedelji. 14.marta sam uradila test i naravno tu su bile user posted image , nakon 2,5 godine pokusavanja. Ja sva presrećna, da bi za vikend pocelo krvarenje koje je bilo sve jace. U ponedeljak 18.03 odem doktorici i ona ustanovi da je to spontani user posted image . Mene sada zanima kada od prilike dodje sledeca menstruacija, i jel bude nesto drugacija od ostalih (obiljnija, bolnija itd.)

Hvala unaprijed.

(odgovor članu Molko)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
11.4.2019 12:14:29   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Cao. 18. marta sam imala spontani u 7.nedelji. 14.marta sam uradila test i naravno tu su bile user posted image , nakon 2,5 godine pokusavanja. Ja sva presrećna, da bi za vikend pocelo krvarenje koje je bilo sve jace. U ponedeljak 18.03 odem doktorici i ona ustanovi da je to spontani user posted image . Mene sada zanima kada od prilike dodje sledeca menstruacija, i jel bude nesto drugacija od ostalih (obiljnija, bolnija itd.)

Hvala unaprijed.



Mila bas mi je zao. Sve znam kroz sta prolazis. Ja sam u 5mj nakon kiretaze a do nove trudnoce imala 3 ciklusa. Prvi tek nakon 50 ili 60dana iako nema pravila.
Dr je nakon 3 rekao da krenemo u nove pokusaje i iz prve je uspjelo. A prvu trudnocu smo ganjali mnogo godina bezuspjesno.
Isplaci se, tuguj i onda obrisi suze i idemo dalje. Tu sam sta god treba

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
11.4.2019 12:22:02   
tajchy_93
Hvala na podršci i na odgovoru.

Prvih dana sam hodala kao bez glave, bez obzira sto svi kazu bice poslije bolje, mlada si, imas vremena, a meni se cinilo kao da mi se sav svijet srusio. Ali kako je vrijeme odmicalo, na neki način mi je makar lakse sto sad znam da bar mogu zatrudniti, iako sam mislila nakon 2,5 godine da je to za mene nemoguca misija.

Meni je dr rekla da uopste nemam sta da cekam, i da pravim pauze, nego da se odmah bacimo na posao. user posted image
Pa sad vidjecemo sta ce biti. Nadam se da cu ubrzo da ponovo vidim user posted image user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
11.4.2019 12:30:44   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Hvala na podršci i na odgovoru.

Prvih dana sam hodala kao bez glave, bez obzira sto svi kazu bice poslije bolje, mlada si, imas vremena, a meni se cinilo kao da mi se sav svijet srusio. Ali kako je vrijeme odmicalo, na neki način mi je makar lakse sto sad znam da bar mogu zatrudniti, iako sam mislila nakon 2,5 godine da je to za mene nemoguca misija.

Meni je dr rekla da uopste nemam sta da cekam, i da pravim pauze, nego da se odmah bacimo na posao. user posted image
Pa sad vidjecemo sta ce biti. Nadam se da cu ubrzo da ponovo vidim user posted image user posted image

user posted image user posted image




I mene je poslije tuge tjesilo to sto znam da sam uspjela ostati trudna usprkos svim losim prognozama i sto nisam umrla od sepse jer nisam imala simptome pobacaja vec slucajno otisla na pregled.
Ako ti dr kaze i ti imas povjerenja u dr slusaj ga. Ja sam dosta citala i kazu da bar 1 menstruacija prodje ako je radjena kiretaza.  Ima misljenja da se ceka i 6mj, a i da moze odma ponovo... slusaj svoje tijelo i srce i bitno da znas da obicno par mj nakon kiretaze zena bude najplodnija i da se te trudnoce uglavnom uspjesno iznesu.
Glavu gore i sve sto treba pisi, a vidimo se brzo na trudnickim temama. Ljubim te

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
11.4.2019 12:36:51   
tajchy_93
Hvala puno na podrsci, mnogo znace rijeci nekoga ko je prosao kroz to.

Ljubim i ja tebe. user posted image user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
16.4.2019 10:04:33   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Hvala puno na podrsci, mnogo znace rijeci nekoga ko je prosao kroz to.

Ljubim i ja tebe. user posted image user posted image



Draga, kako si?

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
16.4.2019 15:52:53   
tajchy_93
.


< Poruku je uredio tajchy_93 -- 16.4.2019 15:57:39 >

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
16.4.2019 15:53:30   
tajchy_93

IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Hvala puno na podrsci, mnogo znace rijeci nekoga ko je prosao kroz to.

Ljubim i ja tebe. user posted image user posted image



Draga, kako si?




Ej draga.

Hvala na pitanju.
Drzim se.. Evo sad se približava mjesec od spontanog, pa me neka nostalgija uhvatila, ali jednostavno moram shvatiti da je moralo biti tako, život ide dalje. user posted image .

Mnogo mi znaci sto radim, pa mi na poslu misli odlutaju na sasvim drugu stranu, inace da sam kuci stalno bas bi mi tesko bilo.

Mozda je glupo sto pitam i sto te podsjecam, ali kako je moguce da ti nisi imala nikakvih simptoma spontanog pobacaja, sta ti je dr rekao tada?


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
16.4.2019 22:56:25   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: tajchy_93


IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Hvala puno na podrsci, mnogo znace rijeci nekoga ko je prosao kroz to.

Ljubim i ja tebe. user posted image user posted image



Draga, kako si?




Ej draga.

Hvala na pitanju.
Drzim se.. Evo sad se približava mjesec od spontanog, pa me neka nostalgija uhvatila, ali jednostavno moram shvatiti da je moralo biti tako, život ide dalje. user posted image .

Mnogo mi znaci sto radim, pa mi na poslu misli odlutaju na sasvim drugu stranu, inace da sam kuci stalno bas bi mi tesko bilo.

Mozda je glupo sto pitam i sto te podsjecam, ali kako je moguce da ti nisi imala nikakvih simptoma spontanog pobacaja, sta ti je dr rekao tada?







Nazalost, tako to bude prvih nekoliko mjeseci, a nekome i cijeli zivot ostane u sjeni spontanog. Neke zenice imaju "srecu" da dozive samo jedan, mada sve cesce cujem slucajeve sa 2 i vise spontanih... Tim se zenama klanjam do poda, nemam rijeci. Svaka cast za psihicku snagu, a fizicki se sve pretrpi i prodje...

Lagala bih te kada bih ti rekla da sam zaboravila na spontani, ali vremenom bude mnogo lakse, posebno kada dodje bebica. Ja sam prvi mjesec od kiretaze jedva izdrzala user posted image bas mi je tesko palo, plakala sam cini mi se i gore nego na dan kad sam saznala... I tako je bilo na svaki taj datum dok nisam ostala trudna. Onda je fokus pao na tu novu situaciju i odrzavanje trudnoce koja je bila visokorizicna i onda me to okupiralo da ne mislim tako cesto. Sada sam utjehu nasla u tome sto sam prezivjela tu prvu trudnocu (jer mi je prijetila smrt zbog sepse) i sto sam uopce nakon toliko godina uspjela ikako ostati trudna i sve kontam ne bi mi sada moje cedo bilo u rukama da je ta trudnoca bila uspjesna. (naravno, bilo bi to prvo, ali sta ces, nadjes sebi neke izgovore, olaksice, razloge zasto je tako moralo biti iako nikada ne nadjes razlog koji te do kraja smiri). Bilo je i bice dana kada me to toliko potrese, a bude i po par dana da mi ni ne naumpadne da se desilo iako se na pocetku cinilo da to nikada necu prezivjeti...
Nekome opet bude lakse da se pravi da se to nikada nije desilo i pokusa to potisnuti... Svako ima svoje nacine kako se nositi s tim... Tebi ce vrijeme donijeti tvoj nacin. Svi smo mi ljudi od krvi i mesa i svi smo razlicito jaki/slabi psihicki i na razlicite stvari razlicito reagujemo. Ja sam za sebe mislila da sam jaka kao stijena dok se to nije desilo. Tada sam se prosula kao pijesak i jedva uzdigla.

Ako imas potrebu da places, radi to, ako imas potrebu da se nekom pojadas ko te ne poznaje tu sam / tu su ti i druge zenice na forumu, ako ti treba strucna pomoc ne libi se da je koristis, trebas da to dobro odbolujes.

Meni se znalo desiti u drugoj trudnoci da se rasplacem zbog prve bebe i onda krivim sebe da li stetim bebi sto sam tuzna, ali je bilo jace od mene. Vjeruj i sada nekad pomislim da nisam dovoljno odbolovala, mada nema tu pocetka i kraja koji se moze izmjeriti i reci ok, sad sam preboljela i to je to...

Sto se tice moje situacije, sada mi nije tesko pricati o tome, naprotiv, znam koliko zena anonimno ali i registrovano cita ovaj forum i ako barem jednoj pomognu moje rijeci, niko od mene nije sretniji.... Ja sam bila ubijedjena (iako sam godinama u tom pokusaju zatrudnjivanja bas izucila svasta oko zenskog reproduktivnog zdravlja) da su spontani mnogo rjedji i da kad se dese uvijek moraju biti propraceni bolovima i krvarenjem.

Kod mene to nije bio slucaj. Desio mi se tzv.missed abortion u kojem se srce prestalo kucati a moje tijelo to nije prepoznalo niti pocelo odbacivati plod. Plod se poceo susiti u meni i sasvim slucajan pregled na koji smo otisli je ustanovio da je vec duze vrijeme to tako... Radjena je klasicna kiretaza jer nije samo krenulo...

Ako ti ikako icim mogu pomoci samo reci. Samo budi hrabra i jedva cekam da te citam na temi user posted image



(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
17.4.2019 9:10:09   
tajchy_93

IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93


IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Hvala puno na podrsci, mnogo znace rijeci nekoga ko je prosao kroz to.

Ljubim i ja tebe. user posted image user posted image



Draga, kako si?




Ej draga.

Hvala na pitanju.
Drzim se.. Evo sad se približava mjesec od spontanog, pa me neka nostalgija uhvatila, ali jednostavno moram shvatiti da je moralo biti tako, život ide dalje. user posted image .

Mnogo mi znaci sto radim, pa mi na poslu misli odlutaju na sasvim drugu stranu, inace da sam kuci stalno bas bi mi tesko bilo.

Mozda je glupo sto pitam i sto te podsjecam, ali kako je moguce da ti nisi imala nikakvih simptoma spontanog pobacaja, sta ti je dr rekao tada?







Nazalost, tako to bude prvih nekoliko mjeseci, a nekome i cijeli zivot ostane u sjeni spontanog. Neke zenice imaju "srecu" da dozive samo jedan, mada sve cesce cujem slucajeve sa 2 i vise spontanih... Tim se zenama klanjam do poda, nemam rijeci. Svaka cast za psihicku snagu, a fizicki se sve pretrpi i prodje...

Lagala bih te kada bih ti rekla da sam zaboravila na spontani, ali vremenom bude mnogo lakse, posebno kada dodje bebica. Ja sam prvi mjesec od kiretaze jedva izdrzala user posted image bas mi je tesko palo, plakala sam cini mi se i gore nego na dan kad sam saznala... I tako je bilo na svaki taj datum dok nisam ostala trudna. Onda je fokus pao na tu novu situaciju i odrzavanje trudnoce koja je bila visokorizicna i onda me to okupiralo da ne mislim tako cesto. Sada sam utjehu nasla u tome sto sam prezivjela tu prvu trudnocu (jer mi je prijetila smrt zbog sepse) i sto sam uopce nakon toliko godina uspjela ikako ostati trudna i sve kontam ne bi mi sada moje cedo bilo u rukama da je ta trudnoca bila uspjesna. (naravno, bilo bi to prvo, ali sta ces, nadjes sebi neke izgovore, olaksice, razloge zasto je tako moralo biti iako nikada ne nadjes razlog koji te do kraja smiri). Bilo je i bice dana kada me to toliko potrese, a bude i po par dana da mi ni ne naumpadne da se desilo iako se na pocetku cinilo da to nikada necu prezivjeti...
Nekome opet bude lakse da se pravi da se to nikada nije desilo i pokusa to potisnuti... Svako ima svoje nacine kako se nositi s tim... Tebi ce vrijeme donijeti tvoj nacin. Svi smo mi ljudi od krvi i mesa i svi smo razlicito jaki/slabi psihicki i na razlicite stvari razlicito reagujemo. Ja sam za sebe mislila da sam jaka kao stijena dok se to nije desilo. Tada sam se prosula kao pijesak i jedva uzdigla.

Ako imas potrebu da places, radi to, ako imas potrebu da se nekom pojadas ko te ne poznaje tu sam / tu su ti i druge zenice na forumu, ako ti treba strucna pomoc ne libi se da je koristis, trebas da to dobro odbolujes.

Meni se znalo desiti u drugoj trudnoci da se rasplacem zbog prve bebe i onda krivim sebe da li stetim bebi sto sam tuzna, ali je bilo jace od mene. Vjeruj i sada nekad pomislim da nisam dovoljno odbolovala, mada nema tu pocetka i kraja koji se moze izmjeriti i reci ok, sad sam preboljela i to je to...

Sto se tice moje situacije, sada mi nije tesko pricati o tome, naprotiv, znam koliko zena anonimno ali i registrovano cita ovaj forum i ako barem jednoj pomognu moje rijeci, niko od mene nije sretniji.... Ja sam bila ubijedjena (iako sam godinama u tom pokusaju zatrudnjivanja bas izucila svasta oko zenskog reproduktivnog zdravlja) da su spontani mnogo rjedji i da kad se dese uvijek moraju biti propraceni bolovima i krvarenjem.

Kod mene to nije bio slucaj. Desio mi se tzv.missed abortion u kojem se srce prestalo kucati a moje tijelo to nije prepoznalo niti pocelo odbacivati plod. Plod se poceo susiti u meni i sasvim slucajan pregled na koji smo otisli je ustanovio da je vec duze vrijeme to tako... Radjena je klasicna kiretaza jer nije samo krenulo...

Ako ti ikako icim mogu pomoci samo reci. Samo budi hrabra i jedva cekam da te citam na temi user posted image




Hvala ti draga.

Da upravu si, tim zenama koje su imale vise spontanih treba orden za hrabrost i istrajnost dati.
Znam da se ljudima desavaju i gore stvari u zivotu ali ja sam mislila da tada nema gore, i da nikad bolje biti nece. Jedina stvar sto me na neki nacin tjesi je to sto nakon toliko godina borbe i razocarenja, postoji sansa i mogucnost, jer sam mislila da je za mene to nemoguca misija. A da cu moci zaboraviti, to nikad, da danas-sutra budem imala i 5.djece.


Trudim se da to potisnem da drugu stranu, i donekle mi to i uspjeva dok se ne nadjem u neposrednoj blizini sa nekom bebicom. Evo recimo sinoc smo bili kod kumova, koji imaju djevojcicu od 8.mjeseci (takodje su imali problem, nisu mogli imati djece isto tako nesto oko 2.godine i kad se mala rodila ja sam bila tako srecna kao da je i moja), i sinoc se igram sa njom i drzim je. Sad joj pripremaju i krstenje i sve je to vau, meni je daleko od toga drago, rekla sam osjecam se kao da je moja, ali onako drzeci je u jenom trenutku sam se sjetila svoh spontanog i istog momenta osjecam suze u ocima, ali sam onda skontala da nije ni mjesto ni vrijeme.

Jedino sto meni sad ostaje je da se nadam i cekam, na silu nista ne ide.

user posted image user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
17.4.2019 9:20:55   
vortex RR
Svakome je njegova tuga, bol i problem najveci. Razumljivo je da te uhvati tuga iznenada. Nista ne brini sve je to normalno. Bice mnogo takvih momenata. Kad ti bas dodje, odes u wc i isplaces se, umijes i idemo dalje. 

Mislim da sam pisala vec mene su ta druzenja sa djecom najvise radovala i smirivala. Nekom tesko padne... a nekad bude ovako, nekad onako.
Najvaznije je da si uspjela ostati u drugom stanju, znam koliko to nakon toliko godina cekanja znaci

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
2.7.2019 12:56:02   
tajchy_93
Pozdrav svima.

Eto prosla su 2 mjeseca od mog poslednjeg javljanja. Nista se novo nije dogadjalo.
Medjutim, sada mi kasni već 6.dan, i nikakvih naznaka nemam da cu dobiti.
Jutros sam radila test, i kontrolna crta je bila sasvim vidljiva, dok je druga jako jako jako blijeda, jedva vidjljiva. Bas onako treba se dobro zagledati da bi se vidjela.

Sta vi mislite da li bi to trebala biti trudnoća? Mozda je prerano uradjen test?user posted image
Da li je neko imao takvu situaciju?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
3.7.2019 8:20:02   
Teddy Bear
Draga moja, svaka crtica pa i slabo vidljiva je crtica user posted image Licno mislim da je trudnoca, ponovi test za par dana pa ces vidjeti da ce biti tamnija. i ja sam nedavno uradila 3 testa i crtica se jedva vidjela ali je tu user posted image nakon par dana je potamnila. meni je danas 6 punih sedmica, nasa treca sreca na putu ako Bog dauser posted image

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
3.7.2019 8:44:38   
tajchy_93
Kada sam imala spontani, 3 sedmice mi je kasnilo, i tek onda sam uradila test, jer mi je vise razocarenja bilo preko glave a sada cim sam vidjela da mi kasni morala sam uraditi test, ali me je samo zbunio. I ja sam citala bilo kakva crtica da je to mogucnost trudnoce.

Nadam se da si upravu.

Jedva cekam da sledeci test uradim. user posted image
Kada bi bilo najbolje otici doktoru, mislim da ne bude rano?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Trudnoca nakon spontanog bez kiretaze
3.7.2019 8:50:58   
Teddy Bear
Ja sam narucena 09.02. zadnja menstruacija mi je bila 22.05. najbolje je da nazoves dr ili odes licno da se narucis.

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *