|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:23:17   
disaaa
Mozda je hematom,,ti mila sad odmaraj strogo i drzi se terapije,,i bit ce aBd sve ok


(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:29:56   
Mamica25

IZVORNA PORUKA: disaaa

Mozda je hematom,,ti mila sad odmaraj strogo i drzi se terapije,,i bit ce aBd sve ok



hvala na brzom odgovoru :)
Ja sam panicar teski odma.mislim da je sve gotovo. A ova doktorica mi nista konkretno nije rekla, mislim da su ipak bolji doktori u bih nego vani.

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:35:47   
disaaa
Samo ti draga miruj,,javit ce se sigurno jos zena neka sa bar slicnim ako ne istim iskustvom...
A dr. ma svugdje je to isto,,gore-dole u par deka
lezi odmaraj sto vise mozes,,i bit ce sve ok

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 11:22:31   
lady84
mamice25, nemoj da se sekiras, bit ce to sve dobro, bitno je samo da mirujes. Znam nekoliko zena koje su imale slicne probleme i rodile su zivu i zdravu djecu hvala Bogu.
Te sjene su mozda hematom kao i kod mene, zato moram i ja da mirujem. Kod nekih hematom se povuče zbog terapije, neke ga do kraja trudnoce imaju, a kod nekih izadje.
Barem sam ja tako informisana. Samo lezi i bit ce to sve abd ok.user posted image

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 12:19:15   
Mir@H
Cao Mamica25, ja sam imala isti problem u 8. sedmici trudnoce. Odem na pregled i uoce mi veliki hematom,skoro duplo vec od ploda. Doktor mi propisao 5 injekcija progesterona i vaginalete progesteron,njih da koristim nakon sto dobijem injekcije,10 dana. Usput nam je toliko stvari napricao,da je MM mislio da cu pobaciti 100%,uglavnom rekao je da jje vise sanse da pobacim nego da bebica prezivi. Nakon 15 dana,poslije isprimane terapije,otisla sam ponovno na pregled,tada je sve bilo ok,nije nigdje bilo ni traga od hematoma,a moja bebica je bila dobro. Sada sam u 17. nedjelji i za sad je sve ok hB. Nadam se da ce i kod tebe biti dobro. Sretno user posted image
IZVORNA PORUKA: Mamica25

Cao! Mislim da ova tema odgovara mom problemu. trudna sam 10 sedmica i bas sinoc sam pocela da krvarim, naravno odma sam otisla u bolnicu. Tu su me pregledali i navodno imam neke fleke.iznad maternice i zbog toga krvarim ali je " bebica" jos uvijek dobro.
Dobila sam neke tablete za ucvrscivanje, i sad cekam.sta ce dalje biti.
Jos da dodam da ]sam vec imala jedan.spontani
user posted image
Da li je neka imala slican problem?



< Poruku je uredio Mir@H -- 31.1.2012 12:20:25 >

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 15:59:08   
Mamica25

IZVORNA PORUKA: lady84

mamice25, nemoj da se sekiras, bit ce to sve dobro, bitno je samo da mirujes. Znam nekoliko zena koje su imale slicne probleme i rodile su zivu i zdravu djecu hvala Bogu.
Te sjene su mozda hematom kao i kod mene, zato moram i ja da mirujem. Kod nekih hematom se povuče zbog terapije, neke ga do kraja trudnoce imaju, a kod nekih izadje.
Barem sam ja tako informisana. Samo lezi i bit ce to sve abd ok.user posted image

Hvala puno mi je lakse kad cujem da pored svih problema nasi borci prezive! Meni je trenutno krvarenje prestalo, ja se nadam da se nece ponovit! Koliko je kod tebe trajalo krvarenje?

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 16:08:20   
Mamica25

IZVORNA PORUKA: Mir@H

Cao Mamica25, ja sam imala isti problem u 8. sedmici trudnoce. Odem na pregled i uoce mi veliki hematom,skoro duplo vec od ploda. Doktor mi propisao 5 injekcija progesterona i vaginalete progesteron,njih da koristim nakon sto dobijem injekcije,10 dana. Usput nam je toliko stvari napricao,da je MM mislio da cu pobaciti 100%,uglavnom rekao je da jje vise sanse da pobacim nego da bebica prezivi. Nakon 15 dana,poslije isprimane terapije,otisla sam ponovno na pregled,tada je sve bilo ok,nije nigdje bilo ni traga od hematoma,a moja bebica je bila dobro. Sada sam u 17. nedjelji i za sad je sve ok hB. Nadam se da ce i kod tebe biti dobro. Sretno user posted image
IZVORNA PORUKA: Mamica25

Cao! Mislim da ova tema odgovara mom problemu. trudna sam 10 sedmica i bas sinoc sam pocela da krvarim, naravno odma sam otisla u bolnicu. Tu su me pregledali i navodno imam neke fleke.iznad maternice i zbog toga krvarim ali je " bebica" jos uvijek dobro.
Dobila sam neke tablete za ucvrscivanje, i sad cekam.sta ce dalje biti.
Jos da dodam da ]sam vec iImala jedan.spontani
user posted image
Da li je neka imala slican problem?




Hvala Bogu, bas mi je drago da je kod tebe sve uredu! Meni je samo rekla moze dovesti do spontanog ali moze i da prode bez problema! Jesil ti imala bolove i krvarenje?

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 18:58:13   
Lulu_08
U prvoj trudnoci mi je uocen manji hematom na UZV sa 7 nedelja. Pila sam Dabroston 2x1 1 mjesec (znaci do 13 punih nedelja iliti do 4og mjeseca), hematom je povukao se.

U ovoj sada trudnoci nije uocen hematom ali je sa 8 punih nedelja doslo do tackastog krvarenja. Samo par kapi ali dovoljno za alarm. Obzirom da je bilo vece, sutra sam otisla kod dr. i na UZV je vidjela tragove (fleku) krvarenja u maternici. Dobila sam Dabroston 2x1 koji sam pila mjesec i pol dana i sada je prekinuta terapija, znaci sa 15 punih nedelja. Zbog povremenog grcenja maternice sam dobila Buscopan 2x1 po potrebi (kada dodje do grcenja piti par dana).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 20:16:30   
M kao Mama
Ja do daljnjeg na dabrastonu 3 x1 i injekcijama depoprogesterona narednih 20 dana, na svaki drugi dan zbog kontrakcija

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 20:24:01   
felix
mama alma a cudo ti ne daju gynipral da pijes . Nadam se da ce sve abd proc to, da uzivas u trudnoci bez ikakvi muka user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 20:26:23   
M kao Mama
Pa moj dr. nije za gynipral još, pa vidjet ćemo

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 20:43:42   
dinaa
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja do daljnjeg na dabrastonu 3 x1 i injekcijama depoprogesterona narednih 20 dana, na svaki drugi dan zbog kontrakcija

Isto mi je draga bilo kao kod tebe,sto vise mirovanja i bice to ok.
Gynipral se daje kasnije.Cuvaj seuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
1.2.2012 11:54:32   
Mir@H
Nisam ja imala nikakve bolove niti sam krvarila,pa me doktor hiljadu puta pitao da li je bilo bar malih tragova krvi. Zaboravila sam napomenuti da sam i ja morala mirovati,ustajala sam samo da jedem i do toaleta.
IZVORNA PORUKA: Mamica25


IZVORNA PORUKA: Mir@H

Cao Mamica25, ja sam imala isti problem u 8. sedmici trudnoce. Odem na pregled i uoce mi veliki hematom,skoro duplo vec od ploda. Doktor mi propisao 5 injekcija progesterona i vaginalete progesteron,njih da koristim nakon sto dobijem injekcije,10 dana. Usput nam je toliko stvari napricao,da je MM mislio da cu pobaciti 100%,uglavnom rekao je da jje vise sanse da pobacim nego da bebica prezivi. Nakon 15 dana,poslije isprimane terapije,otisla sam ponovno na pregled,tada je sve bilo ok,nije nigdje bilo ni traga od hematoma,a moja bebica je bila dobro. Sada sam u 17. nedjelji i za sad je sve ok hB. Nadam se da ce i kod tebe biti dobro. Sretno user posted image
IZVORNA PORUKA: Mamica25

Cao! Mislim da ova tema odgovara mom problemu. trudna sam 10 sedmica i bas sinoc sam pocela da krvarim, naravno odma sam otisla u bolnicu. Tu su me pregledali i navodno imam neke fleke.iznad maternice i zbog toga krvarim ali je " bebica" jos uvijek dobro.
Dobila sam neke tablete za ucvrscivanje, i sad cekam.sta ce dalje biti.
Jos da dodam da ]sam vec iImala jedan.spontani
user posted image
Da li je neka imala slican problem?




Hvala Bogu, bas mi je drago da je kod tebe sve uredu! Meni je samo rekla moze dovesti do spontanog ali moze i da prode bez problema! Jesil ti imala bolove i krvarenje?


(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
1.2.2012 12:10:46   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja do daljnjeg na dabrastonu 3 x1 i injekcijama depoprogesterona narednih 20 dana, na svaki drugi dan zbog kontrakcija


UH te kontrakcije te stvarno zezaju misa im, pa sta kaze dr. ili do daljnjeg samo terapiju potvrdjuje i to je to?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.2.2012 16:20:34   
Mamica25
Pozdrav svim trudnicama evo da podjelim i ovo sa vama.konacno da i ja odahnem. Hematom se smanjio i polako nestaje, user posted image
a moja mrvica se neda slikati, nema mira. hvala na savjetima

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
7.2.2012 8:11:04   
Mir@H
Bas mi je drago da si sada dobro i da hematom nestaje,nadam se da ce ubuduce biti sve ok.

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
1.6.2012 15:16:16   
lady84
Pijem dabroston 3x1 od pocetka trudnoće, sad sam 25. sedmica i imam osjećaj da sam se od njega udebljala više nego sam trebala. Nadam se da će mi dr na narednoj kontroli reci da prekinem sa dabrostonom, bar mi je to nagovjestio na prosloj kontroli.

Da li se to dešavalo nekoj od vas koje ste pile ili jos pijete dabroston?

Hvala i pozdrav

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
16.6.2012 9:45:31   
prestrasenaa
NA pocetku Sam trudnoce, dr kaze 7 sedmica, ovo mi je prva trudnica odmah mi je preventivno dao dabroston 2×1 al sam jucer malo krvarila I odmah otisla NA kontrolu I kaze sve ok samo mi pojacao NA 3×1 al jutros Sam opet malo krvarila. Ne znam sta da radim, nisam imala odnos al Sam imala nadrazaj oba puta, jak nadrazaj(muz mi nije tu, na put je, ako me razumijete), dal je moguce da to od tog bude, ja sam prestrasena ne znam sta da radim, molim za savjet

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
16.6.2012 10:14:14   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: prestrasenaa

NA pocetku Sam trudnoce, dr kaze 7 sedmica, ovo mi je prva trudnica odmah mi je preventivno dao dabroston 2×1 al sam jucer malo krvarila I odmah otisla NA kontrolu I kaze sve ok samo mi pojacao NA 3×1 al jutros Sam opet malo krvarila. Ne znam sta da radim, nisam imala odnos al Sam imala nadrazaj oba puta, jak nadrazaj(muz mi nije tu, na put je, ako me razumijete), dal je moguce da to od tog bude, ja sam prestrasena ne znam sta da radim, molim za savjet


Pestrasena,bice sve ok,dabroston ce to sreditiuser posted image ,samo odmaraj.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu prestrasenaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.9.2012 22:23:30   
natasa
Imam 19 god i u 10 sedmici sam trudnoce.Juce odem ginekologu prepise mi dabroston,iako kaze da je sve u redu.Ali sinoc sam imala jake bolove u ledjima i stomak me neprestano boli,a usput imam i zatvor od pocetka trudnoce.Prva mi je trudnoca i nisam imala nikakvih komplikacija do sada,hvala Bogu,ali se bojim da sada nesto nije u redu,a da doktor nece da mi kaze.Bojim se ovih bolova,jesu li oni samo propratna pojava u trudnocama?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.9.2012 23:13:59   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: natasa

Imam 19 god i u 10 sedmici sam trudnoce.Juce odem ginekologu prepise mi dabroston,iako kaze da je sve u redu.Ali sinoc sam imala jake bolove u ledjima i stomak me neprestano boli,a usput imam i zatvor od pocetka trudnoce.Prva mi je trudnoca i nisam imala nikakvih komplikacija do sada,hvala Bogu,ali se bojim da sada nesto nije u redu,a da doktor nece da mi kaze.Bojim se ovih bolova,jesu li oni samo propratna pojava u trudnocama?



da nesto nije u redu, rekao bi ti sigurno i morala bi strogo mirovati.

bolovi su normali jer se rastezu i misici i jos nesto sto sam zaboravila kako se zove. kad te pocne boljeti, lezi dok te ne prestane boljeti. ja sam u prvoj trudnoci imala bolove ali to su kod mene vise bile kao menstrualne kontrakcije pa sam pila dabroston i mirovala do 15 sedmice ja mislim.

a za dabroston, vjerovatno ces ga piti do 14-45 sedmice. on je samo vjestacki dodatak jednom hormonu koji se svakako u trudnocu mnogo luci. tako sam ja to shvatila

(odgovor članu natasa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.9.2012 23:22:54   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Mamica25

Cao! Mislim da ova tema odgovara mom problemu. trudna sam 10 sedmica i bas sinoc sam pocela da krvarim, naravno odma sam otisla u bolnicu. Tu su me pregledali i navodno imam neke fleke.iznad maternice i zbog toga krvarim ali je " bebica" jos uvijek dobro.
Dobila sam neke tablete za ucvrscivanje, i sad cekam.sta ce dalje biti.
Jos da dodam da ]sam vec imala jedan.spontani
user posted image
Da li je neka imala slican problem?




Ja sam imala gotovo isti problem nekako u 10 ili 11 sedmici sam pocela krvarit i bgmi trajalo je 7 dana ja slusala nene tetke i ostale nije to nista kao ucvrscuje se plod.Kad sam otisla ginekologu propisao mi je Dabroston da sacuvam plod i pila sam skoro mjesec dana rece mi sto duze to bolje i ja sam pila nisu mi skodile.Hvala Bogu sve je uredu proslo otisla na ultrazvuk beba odlicno napredovala ja se odlicno osjecala sad sam 36.sedmica i hvala Bogu sve je uredu.Nista ne brini pij tablete dok god ti gin to preporucuje za bebino i tvoje dobro :) SRETNO

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
13.1.2013 18:24:56   
eemmaa
Hay ja stvarno ne znam odakle da pocnem.user posted image Sada sam u 16 sedmici trudnoce i do sada sam prokrvarila tri puta, zadnji put prije 9 dana i tako s muzem u bolnicu i dok. mi kaze da mi je visoko, visoko rizicna trudnoca i da strogo mirujem da smijem podici jabuku samo i da mi posteljica ide prvo..sta god to znacilo znam da nije ok. Da ne pricam o tome da svaki put gledam da li cu opet prokvariti, pijem dabroston 3x1 i prenatal 1x1. Da li postoji iko sa slicnim ili istim problemomuser posted image

< Poruku je uredio eemmaa -- 13.1.2013 18:26:39 >

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
13.1.2013 18:41:41   
smajli80
Draga moja

Nažalost jako puno žena je prošlo kroz to što i ti sad prolaziš.I sama sa imala 2 sp.pobačaja a poslije njega urednu trudnoću.
Nakon toga ostanem trudna sa sinom i na samom početku trudnoće pojavi se smeđkasti iscjedak.Javim se gin i dobijem Dabroston 3X2 i odem na Triple test i tamo uradim 4D UZ gdje doktorica otriva da posteljica nije zauzela dobar položaj tj nije se do kraja pričvrstila za maternicu.I mirovanje.
Da bi u 19 ned dobila lagane bolove na dnu stomaka i opet se javim gin.i tad mi prepisuju Gynypral.Pijem jednu dnevnu dozu i dobijam jake nus pojave tog lijeka.Opet u bolnicu kod dežurnog ljekara i on mi ukida taj lijek i ako me idalje bude boljelo ostajem u bolnici.Sutradan opet bolovi i naravno ostajem u bolnici na tokolizi 10 dana.I da se tad nisam javila izgubila bih bebu jer sam bila otvorena 2cm.
Naravno daljnja trudnoća se vodila pod visokorizična i bila još 2x na ležanju u bolnici.A kćerka je tad imala 3.6god.
HB sve se dobro završilo i sad imam dječaka koji za koji dan slavi svoj 1.rođendanuser posted image

Ako ti je doktor rekao mirovanje onda miruj jer se to na kraju sve isplati kad dočekaš svog malog user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu eemmaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
14.1.2013 22:03:37   
eemmaa
Hvala na iskrenosti i drago mi je da je dobro zavrsilo u tvom slucajuuser posted image

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *