|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.8.2013 13:38:27   
milajusu
Drage moje, u 22 sedmici trudnoce sam i doktor mi je prvo rekao da do 20 sedmice pijemdabroston, kad sam nakon toga otisla na kontrolu rekao mi je da ih nastavim piti, a nije mi rekao zasto..nikad nisam krvarilia, cak nisam imala ni implantacijsko krvarenje, nije mi nikad spomenuo da mozda imam kontrakcije..sad sam user posted image

(odgovor članu eemmaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.8.2013 13:45:34   
tulli
Pila sam dabroston na početku trudnoće,morala sam cuvati trudnocu...Sada imam svoju princezu kojoj je dvije godineuser posted image .Najbolje da pitas doktora na sledecoj kontroli sve sto te zanima

(odgovor članu milajusu)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.8.2013 13:47:44   
aazra
Trebala si pitati...ja sam ga takodjer pila zbog ciste koju sam imala u trudnoci...ne vjerujem da ti ga je prepisao bez razloga, automatski, to bi bas bilo neozbiljno user posted image

s obzirom da potice hormone estrogena , koliko mi je poznato nije preporucljivo da se pije ako se ne mora user posted image

_____________________________








(odgovor članu milajusu)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.8.2013 13:52:52   
milajusu
Hvala vam, danas idem na pregled pa cu ga pitati

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
25.9.2013 21:37:53   
BebeLina
Drage moje, evo mene i na ovoj temi.. Imala sam spontani prije dva ipo mjeseca i do sad uopće nisam imala menstruaciju. Doktor mi je prije 8 dana propisao Dabroston uz objašnjenje da će menstruacija svakako sama krenuti, ali da je bolje da je ubrzamo tabletama. Evo danas je 7. dana kako pijem tablete (ujedno i posljednji dan terapije) ali nisam dobila. Danas sam ovdje čitala o Ašermanovom sindromu pa sam user posted image

Vidim da je vama dr. propisivao tablete radi očuvanja trudnoće. Ja uopće nisam trudna pa ih pijem. Utješite me...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu eemmaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.9.2013 8:43:24   
marinčii
bebalina zao mi je zbog tvog iskustva ,nadam se da ce te dragi Bog sto prije obradovati i da ce sve biti kako treba.
Sto se tice dabrostona pila sam ga nekoliko puta i svaki put bi dobila 3 dan kako bi ga prestala piti,tako da ne brini doce ona za koji dan sigurno,sretno.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.11.2013 16:29:55   
metafora
Imam jedno pitanje pa ako mi možete dati odgovor bila bih Vam jako zahvalna. E ovako pitala bih vas nešto u vezi tableta Dabroston. Ginekolog mi je propisao da pijem svaki dan u pola 11 ujutru, u pola 7 navečer i u pola 3 u noći, to sam počela piti od 20.11, prestala sam piti u ponedjeljak, prije 4 dana, menstruacija mi kasni jako dugo, trebala sam dobiti 7.11, nisam imala nikakve spolne odnose nego samo peting s dečkom. Prošli petak sam bila kod drugog ginekologa i rekao mi je da je menga u sredini ciklusa, i da bi trebala dobit danas ili sutra, međutim ne osjećam još uvijek nikave bolove prije menstruacije tako da me zanima kad bi ona otprilike mogla doć ako zna iko od vas, nadam se da trudnoća nije moguća, bio je peting tu večer, pa me sad brine kad će meni otprilike doć menstruacija i da li će uopće doć, dakle prestala sam piti Dabroston prije 4 dana.Hvala unaprijed.Nadam se da znate odgovor.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
14.1.2014 16:56:53   
ajnur a
Zdravo,ja bih imala jedno pitanje vezano za dabroston...cula sam da bi nakon zadnje tablete u roku 5 dana trebala dobiti menzes,pa me interesuje koliko je to tacno,i da li bi kasnjenje menze moglo znaciti da sam trudna,Ja se iskreno nadam da jesam user posted image Danas mi je 2 dan od posljednej tablete dabrostona i nemam nikakve naznake da ce doci user posted image

(odgovor članu milajusu)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
15.1.2014 8:53:01   
Lala87
Ja sam tri ciklusa pila dabroston, sva tri put sam dobila u iducih 5 dana, jednom sam navecer popila zadnju tabletu, i ujutru dobila, ostala dva puta sam sacekala par dana...Nadam se da ti svoju neces docekati :)

(odgovor članu ajnur a)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
4.2.2014 3:02:18   
marija.ana
Drage moje, nevezano uz ovu temu,treba mi vase misljenje/savjet!
Jucer sam radila test clear blue i pokazao je plus i 1-2 tjedna trudnoce. Sad me zanima je li moguce da se vec tako rano pokaze? zadnju M sam imala 08.01.2014.

(odgovor članu milajusu)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
4.2.2014 8:17:32   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: marija.ana

Drage moje, nevezano uz ovu temu,treba mi vase misljenje/savjet!
Jucer sam radila test clear blue i pokazao je plus i 1-2 tjedna trudnoce. Sad me zanima je li moguce da se vec tako rano pokaze? zadnju M sam imala 08.01.2014.

Prvo da cestitam i pozelim zdravu i ugodnu trudnocu!!!
Naravno da je moguce da test pokaze plusic. Znaci da je tebi jucer bio 26 dan ciklusa. Nisi napisala kolika je inace duzina ciklusa, ali to sada nije ni bitno..bitno je da si ugledala plusic.user posted image user posted image Nadam se da je bio zeljen.Pozdrav..user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu marija.ana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
28.10.2014 13:34:49   
Lejla23
Drage moje i ja sam upravo dobila da pijem Dabroston i plus Folacin, jutros mi je bilo smeđe i sad kad sam došla, moram ležati i mirovati, kako vi pijete jel 3 puta na dan ili se piju odjednom user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
28.10.2014 15:20:28   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Lejla23

Drage moje i ja sam upravo dobila da pijem Dabroston i plus Folacin, jutros mi je bilo smeđe i sad kad sam došla, moram ležati i mirovati, kako vi pijete jel 3 puta na dan ili se piju odjednom user posted image



aj, Bože pa zar ti ni dr., ni u apoteci ne pojasniše kako se pije, uglavnom ne odjedanput, nego tri puta na dan, zvači svako 8 sati, a folacin obavezno, to je folna kiselina, neophodna za razvoj bebe, ja sam pila dabraston i primala injekcije depo progesterona, a od 6 mjeseca sam bila ni ginipralu, rodila zdravu curu, mirovala cijelu trudnoću

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
28.10.2014 21:23:39   
Lejla23
evo draga nasla sam, moja greska, pise 3 puta na dan i ove druge jednom samo pijem, hvala ti :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: pocetak trudnoce i dabroston?
29.10.2014 11:27:11   
Lejla23
i ja sam ti ista takva, moram evo tri sedmice lezat odmarat nista ne radit dic noge u zrak, pijem dabroston i folacin, stalno gledam i pratim imal mi smeđe na gaćicama, paničar sam isto kao i ti, i stalno razmišljam samo da aBd sve bude uredu, ja sam negdje 5 6 sedmica trudnoće i 7 mm mi je gest vrecica, tek aBd za tri sedmice ću moći čuti otkucaj srca bebe

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
29.10.2014 11:38:26   
Lejla23
ja ih jucer platila u Tuzli 19.10 KM , znaci svugdje dr cijena user posted image

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
29.10.2014 14:53:28   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Lejla23

ja ih jucer platila u Tuzli 19.10 KM , znaci svugdje dr cijena user posted image


Ne znam šta si platila 19.10 KM, ali ako u TZ ne daju Dabroston na recept, ja imam 5-6 kutija...Meni ostale od terapije, žao mi ih baciti, a ne znam kome da ih dam...

Ako ti treba, ja sam u Sa, pa ako možeš nekako doći po njih, javi...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
29.10.2014 18:27:33   
Lejla23
privatno draga isla dr i ona mi prepisala al u apoteci sam morala da platim 19.10 km, tako da cu pokusati otici u ambulanti da vidim hocel mi htjet prepisati i da mogu besplatno uzet, hvala ti draga, ako ko bude slucajno isao u sar javim

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
30.10.2014 14:53:19   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: Lejla23

ja ih jucer platila u Tuzli 19.10 KM , znaci svugdje dr cijena user posted image


Ne znam šta si platila 19.10 KM, ali ako u TZ ne daju Dabroston na recept, ja imam 5-6 kutija...Meni ostale od terapije, žao mi ih baciti, a ne znam kome da ih dam...

Ako ti treba, ja sam u Sa, pa ako možeš nekako doći po njih, javi...



ma pošalji joj poštom i ja sam tako slala nekon ženi ovdje na forumu u TK, davno, jer je i meni biloostalo mislim dvije kutije, a

lejla što nisi išla svom dr. opće prakse da ti recept napiše, mislim ako budeš ovim putem išla ima da se naplačaš jer ja koliko znam dabraston ide do petog mjeseca sigurno

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
31.10.2014 11:44:30   
Lejla23
jel ti draga blizu autobuska stanica da mi pošalješ po vozaču, ja ću mu platiti :)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
31.10.2014 12:37:25   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Lejla23

jel ti draga blizu autobuska stanica da mi pošalješ po vozaču, ja ću mu platiti :)


Imaš pp!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
17.12.2014 12:10:49   
amelaaaa
Nisam baš pregledala sve odgovore, ali vidim da većina pije dabroston 3x (na svakih 8 sati), a meni je dr. prepisala 2x dnevno. user posted image U 10toj sam sedmici i nisam imala krvarenja,
dr.mi je dala tablete preventivno. Da li još neko pije na ovaj način? Ja popijem jednu poslije doručka, najdalje do 12, a drugu poslije vecere oko 6-7...
I naravno folacin pijem 1x dnevno, ujutro.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
17.12.2014 13:10:56   
AAvalon
Amelaaa,ti pij kako tebi tvoj doktor propise... Neko ko ima krvarenje i prijeteci spontani vjerovatno treba vecu dozu, pa pije vise tableta. U svakom slucaju, ljekar bi trebao propisati dozu koja treba u tvom slucaju, ne gledaj sta ko prima i koliko, svaka trudnoca je slucaj za sebe. Sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pocetak trudnoce i dabroston
2.1.2015 22:00:02   
banovici
pozz moje dame i ja se pridruzujem zenicama u ispijanju dabrostona i primanju boca depo progesterona zbog prijeteceg spontanog idem privatno na preglede pa sad procita za ove tbl kod nas su 20km pa me zanima jesul na esencijalnoj listi jer skupe su a nebude 8dana a meni je 1.5mj samo da bude sve ok

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
7.1.2015 17:50:56   
ney75
citam ove price, i tek vidim da je bilo prije 100 godina user posted image sada ste vec mame, i cestitam vam user posted image ja se nadam da ce i meni neko odg na poruku.. danas sam isla na pregled, i doktorica kaze plod rastao do prije nekih 5 dana, i sada srce ne kuca.. imala sam smedji iscjedak prije prije 4 dana i trajao je do prekjuce i prosao sam od sebe.. dana mi doktorica propise dabroston kao posljednju nadu.. eh popijem ja jednu tabletu danas oko 1 i maloprije prokrvarim.. posto pise da je i nuspojava ovoga lijeka probojno krvarenje, ne znam sta je u pitanju: spontani ili nuspojava.. je li bio iko sa slicnim iskustvom???

p.s. 6 mi je sedmica po docinim procjenama, prva trudnoca

hvala vam svima unaprijed :)

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *