|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 13:50:19   
tap3ah
Znate li za neke "domaće" lijekove protiv glista OSIM BIJELOG LUKA jer nam on nikako ne prolazi za izbacivanje glista kod djece.

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 13:52:09   
Hanady RR
Postoji sirup koji jednom se samo popije i rješite se...daje se na recept
slatkiše i mlijeko sada ukinuti...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 14:02:05   
tap3ah
Znamo za sirup vermox i popili smo ga .... ali nam jedan od tri nalaza opet nije dobar.

tako da bi malo probali prirodnim putem riješiti to


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 14:14:50   
marinčii
ja upravo guglala "čurekotovo ulje"jer hoću da sinu uzmem nešto za imunitet i apetit da poboljša i čitam da je dobar između ostalog i za gliste

< Poruku je uredio marinčii -- 18.4.2012 14:15:09 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 14:17:43   
Hanady RR
evo i ovo
Još od davnina se sjemenke bundeve smatraju najboljim sredstvom protiv glista. Kada postoje ličinke glista djeci dajemo dnevno 10-15. odraslima 20-30 oljuštenih bundevinih sjemenki, na kojima mora bezuvjetno ostati tanka ovojnica i koje moramo vrlo dobro sažvakati. Približno nakon sat vremena popijemo nepunu čajnu žličicu ricinusova ulja.

Kod običnih glista pomaže stari dobri domaći lijek: mrkva i cikla. Već i uzimanje hrena i crvenog luka može uzrokovati uništenje običnih glisti. Isto tako brzo pomaže bijeli luk (češnjak) skuhan u mlijeku.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gliste - domaći lijekovi
18.4.2012 14:18:35   
DM
tap3ah-isjeckaj bijeli luk i stavi u med da odstoji par sati-i onda neka bar med uzmu(ovo u vezi b.luka, a za lijek nadam se da ćete pronaći rješenje)!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gliste - domaći lijekovi
19.4.2012 7:10:20   
tap3ah
Hvala ... evo smo krenuli s mrkvom u kombinaciji sa košpicama.user posted image

Pa ćemo vidjeti


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gliste - domaći lijekovi
27.4.2012 7:13:07   
tap3ah
Miša mu ..... opet paraziti :(

Doktorica nam je nudila prošli pot da biramo vermox ili neki drugi sirup koji se popije odjednom.
Nisam upamtio koji je taj drugi sirup, košta oko 14-15 KM, zna li neko koji je taj drugi sirup i je li kakav zafrkan??

hvala

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gliste - domaći lijekovi
27.4.2012 8:15:04   
DM
user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gliste - domaći lijekovi
27.4.2012 8:38:28   
Pingvina
Zdravo zene..
Sto se tice Vermox sirupa i tableta-problem je sto nasi ljekari ne kazu ljudima da se bez obzira na prisustvo ili odsustvo parazita za 3 sedmice treba uzeti jos jedna doza.Valjda im lijeno malo procitati o glistama, njihovom razvoju, nacinu djelovanja lijeka i bla, bla..
Od ostalih sirupa-ja sam upoznata jedino sa drugim proizvodjacima istog lijeka..
Domaci pripravci za koje sam cula da pomazu su kombinacija mrkve, bijelog luka i crvene mljevene paprike.Sve se poseceri da pusti sok, iscijedi i pije jednom dnevno.Kazu i da je dobro sto cesce puru/palentu jesti.
Sretno..

< Poruku je uredio Pingvina -- 27.4.2012 8:46:57 >


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gliste - domaći lijekovi
27.4.2012 9:23:54   
veeseelaa
kakve gliste?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gliste - domaći lijekovi
1.5.2012 21:45:25   
damma
Kod mene se mladji djecak zali na bolove u stomaku svaki put kad popije mlijeko. Nisam mu jos vidjela na stolici, kaki u solju, u tutu nece nikako pa mi je to belaj. Mucim muku s njim i tutom danima ali nece pa nece. Sumnjam na gliste pa ne znam da li je stetno uzet vermox u slucaju da i ne budu gliste. Sta vi mislite?

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gliste - domaći lijekovi
3.5.2012 11:57:04   
tap3ah
Nemamo mi šta misliti damma.

Odete pedijatrici i dobijete uputnicu za vađenje nalaza i ako oni pokažu parazite onda na terapiju ..... a na svoju ruku ja to nikad ne bih popio niti dao djetetu koliko god da se ne zadržava u organizmu.

i naravno .... sretno ...


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gliste - domaći lijekovi
14.6.2012 10:20:48   
tap3ah
Hvala svima na pomoći.

Ispostavilo se da naša laboratorija nije baš na dobrom glasu po tačnosti nalaza .... nakon 2 mjeseca zezancije poslali smo nalaze u Zenicu i došli dobri rezultati od tamo.user posted image



_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *