|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
6.10.2013 23:36:54   
Tackica.
Drage moje zene,,,,
kako vam samo zavidim....ne mogu da vjerujem da ovako smireno razmisljate.. Ja sam trudna 10 sedmica i trenutno jedino o cemu mislim je o porod.. Ja znam da ja to ne mogu, ne mogu cak ni da razmisljam o tome... cijlei zivot sam krhkog zdravlja i po bolnicama,,, tako da se plasim samo kad miris iste osjetim....Ocigledno je moj problem i psiholoske prirode, al ne mogu sebe da zamislim da se prirodno porodim.. moje tijelo nije sposobno za to...Ja sam ogroman panicar i u panici redovno padnem u nesvjest,, ne mogu ni da zamislim sebe kad bol dodje... strah me da samo ne ugrozim bebicu,,,
Molim vas da me odmah ne napadate i ne kazete da ne zasluzujem biti mama...al jednostavno je ovaj strah puno jacci od mene i voljela bih da barem me neko malo razuvjeri jer cu poludjeti do devetog....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Prvi simptomi poroda
7.10.2013 15:26:19   
lala0606
draga moja samo misli na ishod tog bola i straha.... tvoja bebica... nesto najljepse sto jedna zena moze dozivit je kada uzme svoje blago u ruke. svi se mi bojimo i normalno je da razmisljamo o porodu, ali pokusaj skrenut misli i razmisljaj o tom bicu sto raste u tebi.... sretno i uzivaj u trudnoci jer svaki dan je poseban

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Prvi simptomi poroda
7.10.2013 19:17:28   
Tackica.
Draga lala,
to je izgleda jedino sto me jos cini prisebnom... Hvala ti user posted image

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2013 8:35:57   
idana1812

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Drage moje zene,,,,
kako vam samo zavidim....ne mogu da vjerujem da ovako smireno razmisljate.. Ja sam trudna 10 sedmica i trenutno jedino o cemu mislim je o porod.. Ja znam da ja to ne mogu, ne mogu cak ni da razmisljam o tome... cijlei zivot sam krhkog zdravlja i po bolnicama,,, tako da se plasim samo kad miris iste osjetim....Ocigledno je moj problem i psiholoske prirode, al ne mogu sebe da zamislim da se prirodno porodim.. moje tijelo nije sposobno za to...Ja sam ogroman panicar i u panici redovno padnem u nesvjest,, ne mogu ni da zamislim sebe kad bol dodje... strah me da samo ne ugrozim bebicu,,,
Molim vas da me odmah ne napadate i ne kazete da ne zasluzujem biti mama...al jednostavno je ovaj strah puno jacci od mene i voljela bih da barem me neko malo razuvjeri jer cu poludjeti do devetog....user posted image user posted image user posted image


Ne razmisljaj negativno. Ja sam po pitanju bolnice panicar kao ti. Znaci odem nekome u posjetu i meni je vec muka, nesvjesta mi se i sta vec ne. Krv kad vadim obavezno mi bude zlo, a cesto i gubim svijest.
Trudna sam hB po drugi put. Prvo dijete rodila prirodnim putem. U toku svih 9 mjeseci sam samo sebi govorila da ja to i mogu i hocu i informisala se kako sebi mogu pomoci i najbolje se pripremiti na ono sto me ceka. Nijednom nisam pomislila da cu se onesvijestiti ili nesto slicno, ono sto me vodilo kroz tih 9 mjeseci je cinjenica da cu u ruke dobiti svoje dijete.
Ista je situacija sada, samo da sve prodje kako treba u trudnoci, a roditi je mala maca :)


_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Prvi simptomi poroda
21.11.2013 1:08:03   
Thana85
Pročitala sam temu čitavu user posted image super iskustva.Meni evo 4 dana do "termina",al čak i ne mislim da mi je to termin nego 27.11 user posted image jer znam kad sam začela..ja imam mentrualnu bol u malom stomaku,boli me dole gospođa i prepone i bol se spušta do koljena. Pa onda ta mentr. bol popusti,al prepone i dalje bole.Između svega toga stomo mi se zategne,zgrči pa opusti..lažnjaci jelte?user posted image dječak se mrda,osjetim ga povremeno,iscijedak nenormalan imam isto,pogotvo ovih zadnjih dana..
jedva čekam subotu,pregled i ctg i ako budem ista otvorena amnioskopiju ce raditi.Ni u ludilu ne pristajem na indukciju.user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Prvi simptomi poroda
21.11.2013 8:09:18   
Just smile

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Drage moje zene,,,,
kako vam samo zavidim....ne mogu da vjerujem da ovako smireno razmisljate.. Ja sam trudna 10 sedmica i trenutno jedino o cemu mislim je o porod.. Ja znam da ja to ne mogu, ne mogu cak ni da razmisljam o tome... cijlei zivot sam krhkog zdravlja i po bolnicama,,, tako da se plasim samo kad miris iste osjetim....Ocigledno je moj problem i psiholoske prirode, al ne mogu sebe da zamislim da se prirodno porodim.. moje tijelo nije sposobno za to...Ja sam ogroman panicar i u panici redovno padnem u nesvjest,, ne mogu ni da zamislim sebe kad bol dodje... strah me da samo ne ugrozim bebicu,,,
Molim vas da me odmah ne napadate i ne kazete da ne zasluzujem biti mama...al jednostavno je ovaj strah puno jacci od mene i voljela bih da barem me neko malo razuvjeri jer cu poludjeti do devetog....user posted image user posted image user posted image


Nemoj tako razmišljati. Vjeruj mi nema potrebe! Nisi još ni svjesna šta možeš! :) Ali moraš biti pozitivnog stava. Tako pomažeš i sebi i bebi. Ona sve osjeti. Tvoj strah, tugu a isto tako i sreću. Obavezno kreni u školu za trudnice iza 20-e sedmice. To će te pripremiti psihički. Nema ljepšeg osjećaja nego kad primiš svoje malo pile u ruke aBd. O tome razmišljaj! :)

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Prvi simptomi poroda
21.11.2013 8:15:12   
Mya_81 RR
Slazem se! Nema apsolutno na ovom svijetu ljepšeg osjećaja od onoga kad primiš svoju bebu u naručje! To je nesto neusporedivo sa onim najljepšim osjećajem kojeg mozes zamisliti, bolji milion puta od toga! Razmisljaj o tome kako ces dozivjeti nesto tako naj naj najdivnije user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Prvi simptomi poroda
21.11.2013 12:59:33   
ena0002

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Drage moje zene,,,,
kako vam samo zavidim....ne mogu da vjerujem da ovako smireno razmisljate.. Ja sam trudna 10 sedmica i trenutno jedino o cemu mislim je o porod.. Ja znam da ja to ne mogu, ne mogu cak ni da razmisljam o tome... cijlei zivot sam krhkog zdravlja i po bolnicama,,, tako da se plasim samo kad miris iste osjetim....Ocigledno je moj problem i psiholoske prirode, al ne mogu sebe da zamislim da se prirodno porodim.. moje tijelo nije sposobno za to...Ja sam ogroman panicar i u panici redovno padnem u nesvjest,, ne mogu ni da zamislim sebe kad bol dodje... strah me da samo ne ugrozim bebicu,,,
Molim vas da me odmah ne napadate i ne kazete da ne zasluzujem biti mama...al jednostavno je ovaj strah puno jacci od mene i voljela bih da barem me neko malo razuvjeri jer cu poludjeti do devetog....user posted image user posted image user posted image

Ja sam mislila da cu se derati ko pivara user posted image ...a ni glasa nisam pustila osim malo pri napinjanju....to jednostavno dodje samo od sebe tako...doduse meni su pomogle vjezbe, tj. disanje koje sam naucila na vjezbama za trudnice... tako da svima toplo preporucujem da idu na vjezbe ja sam svku kontrakciju uspjela da predisem i da se koncentrisem na disanje a ne na bol....da boli oli narocito pred kraj ali samo pomislis da je to zadnja faza i jos malo eto bebija user posted image


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Prvi simptomi poroda
21.11.2013 13:12:57   
Mrvica_83
Ena svaka cast user posted image Eto i ja idem na vjezbice i sl. u nadi da cu biti dobra na porodu user posted image Pa cemo vidjeti . Ljubac za tebe i bebaca !

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Prvi simptomi poroda
29.11.2013 8:39:13   
Sandrich
Mamice help,nadam se da ce neko danas virnut na ovu temu....sledeci cetvratk imam zakazan carski,juce mi je radjena amnioskopija plodna voda jos nije zrela...cijelu noc sam imala bolove,jutros su se javljali recimo svakih 10 minuta,postupak isti....bol krene sa ledja,udari u donji dio stomaka i to me bas boli nekih 30-tak sekundi i popusti,i sve tako...cak me iz sna svaki put probudi...sa prvom trudnocom ovo nikada nisam dozivjela,pa sam se prepala da nece prije krenut porod bas me strah user posted image  nadam se da ce mi neko znati odgovriti sta ovo znaci user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Prvi simptomi poroda
29.11.2013 10:57:06   
veeseelaa
Sandrich ko bi to tačno od nas znao izuzev dr-a

moji sipmtomi poroda prvog:

otišla na ctg i dr navalila da me pregelda vaginalno, kaže otvorena si 4-5 prstiju, trk po stvari
dodjem za 2-3 sata bez bolova ikakvih, otvorena 7-8 prstiju, nakon klistriranja bolovi počnu, porodim se za 1,5 sat od prvog bola

Drugi porod, u 29 sedmici, prokrvarim uz lagane bolove u dnu stomaka, nešto kao lagani menstrualni bolovi, u bolnici primljena u 17, porodjena u 17,20

sad očekujem treći porod i sama se pitam kako će ovaj da počne.... pucanjem vodenjaka?? bolovima?? ko zna....

no svakako sve što ti je sumnjivo treba ići dr-u

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Prvi simptomi poroda
29.11.2013 11:07:30   
canim
Sandrich ako nisu prestali bolovi javi se doktoru, jer koliko vidim zakazan ti je carski a nije on bez razloga zakazan tako da najbolje da provjere jeli porod krenuo.

Vesela tebi su porodi bas brzi bili, aBd i ovaj porod da ti brzo prodje.

Sretno.

< Poruku je uredio canim -- 29.11.2013 11:08:07 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Prvi simptomi poroda
29.11.2013 11:08:58   
veeseelaa
Vesela tebi porodi bas brzo trajali, aBd i ovaj porod da ti brzo prodje.

Sretno.


da, baš brzo, ne znam do čega je to user posted image jako se puno krećem, dal je do toga? pojma nemam
hvala canim na lijepim željama

sad imam paniku da se ne porodim prebrzo, u autu, hodniku user posted image user posted image al majke mi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Prvi simptomi poroda
29.11.2013 11:16:39   
mala_sa
Sandrich hajd ti draga doktoru, ja sam se drugi put porodila 3 sata nakon prvog takvog bola.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Prvi simptomi poroda
4.12.2013 17:50:06   
Anjatz
Ima li koga na ovoj temi?
Meni je termin 9.12.danas radila CTG ok, u petak ce CTG I UZ ...desavalo mi se da me malo bolucka kao menst.bol, ali to jednostavno nije nesto sto bi mogla meriti...zanima me vas savet kad da podjem za bolnicu s obzirom da imam 70 km do nje... a sad ovo vreme, stalno su magle, sreca nema snega jos...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Prvi simptomi poroda
5.12.2013 15:10:42   
*andjela*
Anjatz meni je termin 25,isto nikakvih naznaka osim tih kao predmenstrualnih bolova,koje i ne pripisujem,jer su bas blagi...
jesi li ista otvorena,vjerovatno ce ti u petak doktor/ica reci nesto vise
jedino to sto kazes daleko si od bolnice,pa neznam sta je pametno u takvoj situaciji

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Anjatz)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Prvi simptomi poroda
7.12.2013 10:21:13   
Anjatz

IZVORNA PORUKA: *andjela*

Anjatz meni je termin 25,isto nikakvih naznaka osim tih kao predmenstrualnih bolova,koje i ne pripisujem,jer su bas blagi...
jesi li ista otvorena,vjerovatno ce ti u petak doktor/ica reci nesto vise
jedino to sto kazes daleko si od bolnice,pa neznam sta je pametno u takvoj situaciji


Ma nista nije rekao, ctg ok, na uz video da ima plodove vode dovoljno, da se babac poceo spustati I tak...u pon opet kontrola na dan termina...On kaze da kad krenu kont.na 20tak min krenem polako za Doboj.

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Prvi simptomi poroda
8.12.2013 8:37:50   
malaaaa
Dva dana prije poroda bila sam jako raspolozna i vrijedna pa sam umorna navece legla spavat cijelu noc sam setala po wc normalno ko uvijek ali pred jutro oko 5 sati ja misla da pisam u gace user posted image nemam kontrole a tek zavrsila pa vratim se u wc nastavim sva u cudu ono vruce idalje iz mene tece ko cesma kad sam isla prema spavacoj skontala sam da je vodenjak puko reko to je to i tako zavrsim na porodilistu voda izasla i ja sam tek drugi dan porodila se na carski jer bolova nisam imala uopste mislim izazivali su ali nista tako da je odradjen carski i ja rodim svog sincica super sve proslo.. sad opet trudna 6 sedmica imam punooo vremena do tih simptoma ali rado citam prisjecam se svega i sta me ceka

(odgovor članu Anjatz)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Prvi simptomi poroda
8.12.2013 14:15:54   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Sandrich hajd ti draga doktoru, ja sam se drugi put porodila 3 sata nakon prvog takvog bola.



eto draga moja porodi se i ja taj dan user posted image otisla na kontrolu i hitan carski bio,rekli mi da bi mi od bolova mogla puci maternica i rez tako da su me odmah porodili user posted image user posted image


_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Prvi simptomi poroda
10.1.2014 17:30:30   
bamblbi
Da malo osvježim temu user posted image
Ja čekam drugi porod akobogda, termin je za 9 dana, a danas sam bila na kontroli
otvorena 3 prsta. Nemam nikakvih bolova osim što nekada osjetim oštar bol dole i to je sve.
Kaže doktorica beba se baš nisko spustila.
Prvi porod mi je bio u 41 sedmici i to su mi probili vodenjak i uključili drip pa sam dobila bolove
kojih se sad ne sjećam, niti imam pojma kako je to user posted image user posted image
Baš sam se iznenadila kada je doktorica rekla da to može krenuti i prije termina, a kod mene nikakvih bolova samo jak pritisak dole jer
je moja beba pravo aktivna nikada ne miruje

_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Prvi simptomi poroda
24.1.2014 18:11:03   
minchis
Drage ženice, nadam se da ste tu, iskusne mamice ili neko priblizno kao sto sam ja oko 36. sedmice trudnoce user posted image
Prva mi je trudnoca i citam toliko toga o kontrakcijama, B. Hicks-ovim, laznim trudovima i sl.,ali opet volim pitati i za vasa iskustva...
Bila sam prije 2 sedmice na kontroli i doktor je rekao da je sve odlicno hvala BOgu....ali evo od juce nekih dva puta na dan osjetim neko probadanje kao iglom tamo "dole", traje samo sekundu, ja se malo skupim, nije da boli, ali je neugodno... i tako par puta i prestane... nije jako i nije nesto sto bih mogla mjeriti... a prije par dana mi je poceo i bijeli, gusti iscjedak, bez mirisa i ne pecka me nista... da li se i vama to desavalo?
uglavnom eto to su moji neki simptomi za ovu sedmicu pa mozda se neko nadje u slicnoj situaciji :)

(odgovor članu bamblbi)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Prvi simptomi poroda
23.2.2014 4:14:17   
kokolina1986
Caos majke, zene, kraljice..prvi put sam na ovom forumu i evo da podijelim sa vama svoje iskustvo. Ovo mi je prva trudnoca za koju mogu reci da je bila za pozelit, bez ikakvih mucnina, bolova..cak sam izdrzala na poslu do kraja..termin mi je sada 28.2.2014 (djecak je, oko 3100 imamo).. na pregledu u srijedu 19.2 mi je rekla da sam dva prsta otvorena. Bebac je aktivan 200% i nemam nikakvih konkretnih naznaka za porod..dolje me zna malo probosti, dva dana imam stolicu po dva puta dnevno i zna me malo oko bubrega proci lagana bol, kao kad imam dobiti..iskreno jedva cekam da krene jer evo 4sata ujutro a meni oci ko u zeca, mali aktivan cijelu noc sto mi je cudno, jer inace ju lipo prospava..e da ni juce ni danas nisam imala neku zelju za spizom ka inace..nadam se da cemo rodit prije termina jer ne bi htjela bas na plodnu al kako je krenilo i prenijet cu:))) ocito mu lipo unutra :)) jel ijedna imala ovakve simptomice? Lip pozdrav svim trudnicama, mamama :)))

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Prvi simptomi poroda
23.2.2014 5:56:11   
idana_85
Pozdrav kokolina i dobro dosla!
Svi ti simptomi koje imas su normalni. Kod nekih zena porodjajni bolovi traju i po 30 sati, a neke skontaju tik pred porod. Bebac ce se vjerovatno umiriti. To probadanje dole je normalno u 9-om mjesecu, kao i cesca stolica jer je crijevima tijesno. Evo i sama sam pred termin, jos 10 dana i ne mogu da spavam, od pola 5h oci ko fildzani. Ti se kreci, sve spremi i cekaj. Obicno se prvo dijete prenese, posebno djecak, tako da ne zuri ;)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu kokolina1986)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Prvi simptomi poroda
8.5.2014 9:08:29   
elmaL
Ja sam skoro isto simptome imala i pred prvi porod i sad evo opetuser posted image

Znaci, sedmicu prije poroda pocele su mi lazne kontrakcije i proljev svaki dan, nekad vise puta dnevno, nekad 2-3 puta.

Jedino sto pred prvi porod nisam imala bolove u ledjima, a sad jesam i to pofine.



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 15:37:59   
Anoniman
drage moj ja sma 39 sedmica trudnoce isla sma na vaginalni pregled drmi je juce rekao da sam otvorena 2 prsta, druga je beba ( djecak ) pa da li to znaci da cu uskoro se poroditi ili moze duzi period potrajati ta otvorenost od 2 prsta, inace ja se dobro osjecam malo me boli ispod stomaka na momente i u leđima neki blagi bol kao u dole da malo pucam, proljev je ucestal i mokrenje.

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *