|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 15:48:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage moj ja sma 39 sedmica trudnoce isla sma na vaginalni pregled drmi je juce rekao da sam otvorena 2 prsta, druga je beba ( djecak ) pa da li to znaci da cu uskoro se poroditi ili moze duzi period potrajati ta otvorenost od 2 prsta, inace ja se dobro osjecam malo me boli ispod stomaka na momente i u leđima neki blagi bol kao u dole da malo pucam, proljev je ucestal i mokrenje.


vrlo je moguće da se porod bliži...user posted image
prati, sa drugim djetetom to ide brže obično..nije pravilo al je češće tako...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 16:07:19   
Anoniman
uh pretpostavila sam a evo sad dok sam stajala i prala suđe isto kao da sam se nesvjesno upiškila sve je mokro ali se zaustavilo da li je moguce da polako ide plodna voda ili je pravilo da odmah pukne vodenjak i da me zalije....možda malo glupo zvuci al iskustvo prve trudnoce je skroz drugacije

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 16:15:27   
Almuccia
Moze kapati plodna voda. Meni je tako danima polagano. Kakva je situacija sa sluznim cepom?

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 17:11:33   
Anoniman
nista cepa nema.....

(odgovor članu Almuccia)
  Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Prvi simptomi poroda
13.6.2014 19:00:37   
Ljubicica3

IZVORNA PORUKA: Anoniman

uh pretpostavila sam a evo sad dok sam stajala i prala suđe isto kao da sam se nesvjesno upiškila sve je mokro ali se zaustavilo da li je moguce da polako ide plodna voda ili je pravilo da odmah pukne vodenjak i da me zalije....možda malo glupo zvuci al iskustvo prve trudnoce je skroz drugacije


Mislim da je u pitanju plod a voda.
Kod mene je isto u drugoj trudnoci prvo pukao vodenjak I nekoliko sam puta ustajala misleci da sam se upiskila,medjutim,kolicina se povecavala I nisam mogla da to kontrolisem I onda sam skontala I bila sigurna da je plodna voda.
Nisam imala nikakve bolove poceli su se javljati tek 2 sahata nakon puknuca vodenjaka,brzo sam se otvarala I sve je bilo gotovo za 5 sati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 4:49:13   
BebeLina
Zao mi je sto niste aktivnije na ovoj temi, imam milion pitanja :)

Trudna sam 34+5 sedmica... Ovo mi nije prva trudnoca, ali nikad nisam bila blize porodu :) Mnogo sam uplasena zbog svega sto me ceka. A najvise zbog svog neznanja i nespremnosti. Sve mi je novo...

Je li tacno da zene koje su imale spontani (ja sam imala dva), imaju vecu sansu za raniji porod, prije isteka termina?
Je li tacno da zene koje piju Dabroston najcesce idu na carski rez?

Imam mnogo pitanja, ali cekam da otvorite temu Razgovori za novembar :) Svaki dan neki novi simptom, a ja sva isprepadana, kontam evo ga... Bas sam u nekom grcu. Ponekad mi se cini da mi se beba pati i da nemap prostora... Stomak mi nije mnogo narastao, a beba je bas jaka i njegovi pokreti mi stvaraju nelagodu, skoro pa i bol...
Mnooooogo me bole rebra. Osjecam da se i dalje sirim. Nema te masaze koja pomogne...
Idem sad citati o vodenom cepu....

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Ljubicica3)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 8:58:05   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: BebeLina
Je li tacno da zene koje su imale spontani (ja sam imala dva), imaju vecu sansu za raniji porod, prije isteka termina?


... Stomak mi nije mnogo narastao, a beba je bas jaka i njegovi pokreti mi stvaraju nelagodu, skoro pa i bol...
Mnooooogo me bole rebra. Osjecam da se i dalje sirim. Nema te masaze koja pomogne...
Idem sad citati o vodenom cepu....


Ja sam imala spontani u 11. sedmici, posije tofa sam rodila svog T, prenesena trudnoća.


Meni stomak ni u jednoj trudnoći nije bio velik , kako to zna kod trudnica biti, prenijela i curu i dečka, i bili kilažom solidne bebe (4100, 3900).
I isto sam znala osjećati te tvoje tegobe (bol u rebrima, svaki jači udarac bebe me je znao baš jako zaboliti, s T sam dobila i i išijas, koji je prestao nakon poroda, pa me udari beba i momentalno se upiškimuser posted image user posted image  ...). Sve su to uobičajni simptomi poodmakle trudnoće...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 9:20:38   
elmaL
[bBebeLina] kod svakoga su te stvari drugacije, nema bas nekog pravila.

Idi odmah na temu, sta imas cekatiuser posted image tamo je uvijek puno zena bez obzira na stadij trudnoce. Brze ce ti prolaziti vrijeme uz razgovor sa ostalim trudnicamauser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 11:28:02   
BebeLina
Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" user posted image Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah


_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 11:30:37   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" user posted image Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah


Pa i nije baš. Jaka je bol, ali nisi na podu.
Ja kod drugog poroda uopšte nisam imala ni blizu tako jake bolove kao kod prvog.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 11:38:28   
BebeLina
Ma znas kako kazu: U strahu su velike oci... :) Vjeruj da sam poprilicno isprepadana, ne mogu sebe prepoznati, uvijek sam sabrana... Cak sam razmisljala o carskom, da sve to prespavam, pa me strah Boga... Ne bih sebi oprostila ako bi nesto krenulo po zlu, a ja tako odabrala...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 11:47:31   
marinčii
bebelina evo baš sam se pronašla čitajući tvoj post,iako meni će ovo biti drugi porod.Za prvi se nisam nimalo bojala ,valjda nisam imala pojm šta me čeka ,a sada,uh isto kao i ti razmišljam da tražim carski pa onda opet nisam sigurna ni u to,jer sve se može iskomplicirati.Stvarno je teško ali eto moramo se uzdati u sebe i u dragog Boga i nadati se da će sve biti uredu.
Što se tiče tih bolova koje navodiš,i kod mene su isti ,baš mi bude bolno kad se malecki vrti,a baš je neki vrtirep,momentalno osjetim pritisak na mokračni mjehur a nekad i na guzuuser posted image ,sve pomislim porod će krenuti a ja još ni puna 32 tjedna nisam,al eto nekako se tješim da je sve to normalno i prirodno,jer na pregledima je uvijek bilo sve ok.
I pridruži nam se na temi razgovori u oktobru,čekamo te...user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:08:52   
MicoTico
U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodiljauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:10:15   
mimi_2in1
.

< Poruku je uredio mimi_2in1 -- 8.10.2014 12:13:38 >


_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:15:13   
MicoTico
Ja bih te prve jače bolove uporedila sa stomačnim tegobama i prolivomuser posted image
Znam da smiješno zvuči, ali kod mene je kod prvog poroda baš tako bilo. Kontala da sam nešto "pokvarila stomak", pa svaki čas trčala u WC. Presjekao bi me stomak kao da moram u WC, eto takouser posted image  kažu, to je tzv "prirodno čišćenje pred porod"

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:21:19   
marinčii

IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodiljauser posted image

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:22:38   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodiljauser posted image

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:23:03   
ziki

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" user posted image Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah


Pa i nije baš. Jaka je bol, ali nisi na podu.
Ja kod drugog poroda uopšte nisam imala ni blizu tako jake bolove kao kod prvog.

Meni je prvi bio lagan skroz. Jače menstruale bolove sam imala nego te porođajne al je krenuo porod a beba visoko. Zato su drugi na skali od 1 do 10 bili fina 8 al je Tefi izleteo za 10 min user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:48:46   
Vanne
Meni su ujutro u 7 pocele kontrakcije a grlic ocuvan i tvrd tamo oko 11,ja zatvorena....kaze dr neces jos roditi...
Ja se zalim okolo kako me opet deru laznjaci....u pola 4 jedan prst otvorena,kazu tek sutra navece ocekuj porod a mene kontrakcije sastavljaju svake pola minute....
U 19 sati ja se na hodniku pocnem poradjati a jedan prst otvorena user posted image mala izleti za sekundu,samo jedan napon i bila je vani...
Kaze dr da sam rodila kao da mi je trece user posted image a da....i ja sam imala to prirodno ciscenje pa su me opet oni klistirali user posted image
I nisam imala takve bolove da sam morala vristati i valjati se po podu...svaka kontrakcija uspijesno predisana,malo zavristala kod izgona....
Jedva cekam drugi porod user posted image
Zene uzivajte u onom trenutku odmah nakon poroda,kada svaka bol mine, kada dobijete bebu u ruke...gledajte je,pamtite prvi plac...pokusaj da to malo stvorenje otvori okice...
Uzivajte dok ste u bolnici same sa bebama....gore je ono nakon poroda sto vas ceka od samog poroda....kad navali svijet na babine...licno bi zabranila posjete u ceteresnici user posted image treba vremena da se majka i dijete povezu medjusobno i da se upoznaju user posted image
I pokusajte da uzivate u samom cinu radjanja user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 12:56:07   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodiljauser posted image

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.


I kod mene drugi put ko od sale bilo. Razlika 4,5 god.
Kod prvog pucanje vodenjaka prvi simptom poroda.
Kod drugog nikakvih naznaka nije bilo, malo menstrualnih ziguckanja, vec otvorena bila a nisam osjecala, glavnom drugi za pozeljeti :)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 13:00:20   
Lala87
Tako je i meni mama govorila, i bila je upravu :)
Mislila sam necu vristati, bicu pametna, ne boli to toliko, a ona sam bila najgora od svih :D
Prvo mi je pukao vodenjak, i odmah su mi krenuli bolovi, ali se nisam tri sata nista otvorila, tek jedan tanki prst, koji sam 7 dana vukla :), dobila sam gel za otvaranje, i kroz 5 sati od gela sve je bilo gotovo :), i vjeruj, mama je upravu, znat ces kad krene :D

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" user posted image Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah



(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 13:16:48   
marinčii

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodiljauser posted image

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.


I kod mene drugi put ko od sale bilo. Razlika 4,5 god.
Kod prvog pucanje vodenjaka prvi simptom poroda.
Kod drugog nikakvih naznaka nije bilo, malo menstrualnih ziguckanja, vec otvorena bila a nisam osjecala, glavnom drugi za pozeljeti :)


hvala vam žene na ovim utješnim riječima i iskustvima,nadam se da će i kod mene biti tako.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 13:19:17   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: marinčii

hvala vam žene na ovim utješnim riječima i iskustvima,nadam se da će i kod mene biti tako.

Naravno da će biti.
Čekamo te na temi : Porođajne priče, kako ohrabruješ druge žene jer je kod tebe bilo filmskiuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 13:28:48   
Brinet
Slazem se sa zenama moj drugi porod je bio brz,lagan i ne toliko bolan ko prvi. Sve je pocelo nekim menstrualnim bolovima ma reko nije to,posto sam taj dan imala kontrolu odem na pregled a bilo mi mrsko,kad ja otvorena 8 prstiju,cak sam doktoricu natjerala da provjeri da nije pogrijesila user posted image rodila za cas,zato draga Marinci ne brini zacas ces ti user posted image

< Poruku je uredio Brinet -- 8.10.2014 13:29:27 >


_____________________________

29.07.2009. prva srecica,
17.03.2011. druga srecica,
Avgust 2013 pocetak truda za trecu srecicu,
Maj 2014 pozitivan test,
Juli 2014 missed abortus u 12 nedelji,
Docekacu ja svoju trecu srecicu ako Bog da......:)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:11:31   
dina_89
Drage moje , treba mi vasa pomoc, nisam sigurna jesu li ovo bolovi pred porod, ovo mi je inace druga trudnoca prije pet godina smo dobili kcerku ali porod je bio induciran pa sad nisam sigurna za ove bolove, termin mi je 17.10, a prije 7 dana sam bila kod doktorice i jos tad sam bila 3 prsta otvorena pa mi je ona rekla ako se ne porodim do Bajrama poslije Bajrama da se javim na GAK da me porode, inace rekla mi je da izeberem dan ali da se javim do cetvrtka to jest sutra, sinoc oko 20 sati sam pocela osjecati bolove u ledjiuma i kao neko ziganje u stomaku,bolovi su bili prolocno blagi a sad su vec jaki, imam jake bolove u ledjima ponekad nesto malo osjetim u stomaku, ali to nisu oni bolovi o kojim sam citala koji se javljaju na pola sata pa onda u sve kracim intervalima....sta vi mislite je li pocelo koliko jos da cekam prije nego odem u bolnicu, primjetila sam i neku sluz ali nema je puno i nema sukrvice tako da nisam sigurna ni da je to sluzni cep...HELLPuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Brinet)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *