|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 22:41:17   
dajana4
evo citam vase postove rekoh da i ja napisem svoju pricu. naime nakon 2 spontana, konacno sam ugledala 2 crtice ,niko nije bio srecniji od mene i mog muza.. to je bilo za 1.maj, kad sam saznala odmah sam otisla na bolovanje i trudnocu povjerila privatnom dr.rekoh oni za pare rade, valjda ce bolje da se pobrinu, tako da sam umjesto 1 isla 3 puta na pregled, da se uvjerim kako je sve ok sa bebacom. polako smo se pripremali sa odjecom, stavrima i svim ostalim sta je potrebno. 27.11.2012 osjetila sam bol, ne nadajuci se da su trudovi jer nisam ni znala, otisla u bolnicu, gdje su me prilikom pregleda, odmah odvezli u radaonu, tokom porodaja koji je trajao 15 min, molila sam boga da bude zivo, jer je bilo rano usla u 8 mj po dr, rjecima, ..kad sam vidjela da su ga sestre odnjele,a dr nakon 15 min dosao da kaze da su sve pokusali,al da beba nije prezivela..u tom momentu sam molila boga da i mene uzme, da ne patim...koliko sada patim.. umjesto da izadem iz bolnice sa bebom u narucju, ja sam izasla sa papirima i tabletama.. tolika sreca koju sam osjecala od momenta kad sam saznala da sam trudna, kad sam osjetila pokrete, udaranje bebaca, u sec je nestala, ostala prazna dusa, ..dosavsi kuci nisam zatekla nista od onog sto smo kupovali, moj muz je sve sklonio, kako ne bih ja bila jos tuznija.. .. od toga je proslo ni 4 mj, a ja jos uvjek mislim na svog andela Gabrijela , tako sto stanem kraj prozora gledam u nebo i zvjezde i kazem da nam jako nedostaje...i molim se bogu da ga andeli cuvaju kad vec mi nismo mogli.... znam da je opsirno,,al et htjela sam i ja da podjelim svoju tugu...

(odgovor članu rainman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 22:45:27   
veeseelaa
žao mi je draga, prošla i sve znam
a šta je kod vas krenulo po zlu?
ta ipak si bila 8 mjesec? 34 nedjelja??


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 22:46:00   
veeseelaa
umjesto da izadem iz bolnice sa bebom u narucju, ja sam izasla sa papirima i tabletama..


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 22:50:48   
dajana4
u tome jest i problem, nisam bila u 8 mj, vec u 9 mj,to sam zaboravila rec , moj dr, je pogresio mj,dana.. iskreno ne znam sta je bilo. lezala sam , mirovala, pila tablete za ocuvanje, a opet.. desilo se .. kad sam bila na zadnjem pregledu, tj 4 dana pre toga, govorila sam svom dr. kako me boli ...kad sjedam, na sto on nije obratio paznju, nit me vaginalno pregledo.. jer kad sam dosla u bolnicu , dr.koji me porodio, zacudio se kako sam uopce dosla jer sam bila skroz otvorena za porodaj.. sada nakon svih pretraga silnih ni sama ne znam vise sta trazim, odlucila sam da odem u tuzlu kod balica da vidim sta nije uredu.. kako kaze ova tema SRCE PUCA DUSA JECA.,, pogotovo kad vidim da su se moje 4 prijateljice porodile i da sada ne uzivaju sa svojim bebicama, a ja idem na grob...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 22:58:08   
Mrvica_83
Draga Dajana4user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:02:16   
veeseelaa
dajana šta su doktori rekli za bebu? koji je problem bio?

ja te molim da se sabereš, teško jeste al moraš naprijed
ne dozvoli sebi da padneš u očaj, od tuge se čovjek može razboljeti

znam da misliš da te niko ne razumije i realno ne može te ni razumjeti onaj ko nije prošao kroz ovaj pakao....
al znam da postoje ljudi koji te vole, popričaj s njima, otvori im se, biće ti sigurno lakše

obavi sve pretrage, i naprijed u nove pobjede






_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:18:17   
dajana4
nisu nista mogli rec, jer su priliko obdukcije zaboravili dostaviti pupcanu vrpcu,.. jer ona sve govori.. a dr.koji mi je vodio trudnocu nisam nikako otisla. idem dr.on kao ma hajd bit ce djece.. bitno je da mozes.. pita me dal radimo na djetetu.. kako kad sam ono tek sahranila nigdje veze.. ima dana kad sam ok, a ima dana kad samo placem pri samoj pomisli na to.. pogotovo sada kad treba da idemo na babine,, srecom muz je tu koji mi pomaze. ne izlazim bas iz kuce jer sretnem dosta poznanika koji cestitaju , ne znajuci sta mi je bilo. tjesi me malo sto od goreg ima jos gore, jer sam citala na forumu kako je jedna zena izgubila djete i mogucnost da vise zatrudni.. hvala bogu pa kod mene nije.. i ima se cemu nadati.. ako bog da...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:19:48   
tužna mama
Dajana4 kao da sam sama pisala tvoju priču user posted image , drži se user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:26:44   
veeseelaa
da uvijek ima sve gore od goreg.....

al opet mi nije jasno da nalaz odbukcije nije pokazao uzrok smrti, u našem slučaju to je jasno pokazao

a ovo za ljude i susretanje s njima te potpuno razumijem
ja neko veče na zumbi i nešto instruktor priča o ženama koje se tek porode a moja jaranica reče i moja drugarica se tek porodila pa nije debeljuca a oni svi redom pridjoše da čestitaju
i na poslu mi se često desi prilikom susreta il telefonskog razgovora da ljudi pitaju jesam li se porodila il kad vide da nemam stomak s vrata čestitaju
i svakom moraš objasniti... i potresem se.... i knedla mi u grlu.... suzdržavam se da ne zaplačem....
i to stvarno ubi, al počela sam da skraćujem priču, samo kažem nažalost bebu sam izgubila i onda nastavim a šta ima kod vas...

i nekako se razgovor završi bez velikog potresanja....

a za babine?? ako nisi spremna susretati se sa bebama zašto moraš ići?? ta niko ti neće zamjeriti

ja s tim nemam problem, ni sama ne znam kako al zaista nemam, susret s bebama me upće ne potresa

no kod tebe je prvo dijete, i zato je to tako teško....
al nemoj ići, nemoj sebi to raditi, pusti, oporavi se
ko zamjeri nije normalan niti vrijedan truda



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:40:53   
Mirkica
dajana zao mi je
suociti se moras prvo sama sa sobom reci tako je moralo biti , ljudima ne objasnjavaj puno ukratko kako ti je vesela rekla beba nije prezivjela i nastavi o necemu trecem.

Nezgodinih situacija je uvjek bilo i bice moras se nauciti nositi s tim , ja imam dva sina sada ziva i zdrava a uvjek kada me neko ko me ne zna pita koliko imam djece ja ne mogu da kazem 2 sina ja uvjek kazem tri jer on je dio mene i dio nas nase porodice .

Ja sam odmah doktora promjenila nasla sam dobru doktoricu koja se puno brinula o mojoj trudnoci i jednoj i drugoj i kazem BOg pa ona

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:43:34   
veeseelaa
ja ne mogu da kazem 2 sina ja uvjek kazem tri jer on je dio mene i dio nas nase porodice .


i ja ovako, uvijek kažem da imam dvije kćerke
i ne objašnjavam, izuzev ako pitaju, al opet kratko

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:45:23   
veeseelaa
Mirkice možel li malo napisati (najviše zbog Dajane84) kako je rodjenje tvog drugog sina imalo uticaj na tvoj oporavak od gubitka
radjanjem drugog sina dobila si nadu i snagu za dalje
tako će aBd i naša Dajana

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.2.2013 23:58:27   
Mirkica
Covjek dobije ponovo smisao zivota , razlog da zivi , voljela bih reci da nije bolilo bolilo je u pocetku posbeno ali vremenom to malo bice nadoknadi svu tu bol , ja sam puno patila za sinom prvim ali iskreno prihvatila sam to kao moju sudbinu i idemo dalje.
KAda sam ga rodila zivog i zdravog da sam mogla vrisnula bih na sva glas da me cio svjet cuje " eto vidite da mogu roditi zivo i zdravo djete , dade mi ga BOg" oduzeo mi je strahove sve dao mi je nadu za zivot , mogu reci da sam obje trudnoce posle imala BEZZZZ IKAKVOG PROBLEMA , jeste da sam u obje pila aspirin za razredjivanje krvi i da sam imala ceste preglede ali nikada komplikacija .

Uhhhh kako mi je svakim danom je bivalo sve bolje , covjek se nosi lakse s time , kad imas zivu i zdravu djecu zahvaljujes se BOgu na njima , mislim da je prvih sest mjeseci najteze poslije polako dolazi sve na svoje , meni su tako savjetovali doktori, babice , psihijatri i svi da odbolujem 6 mjeseci i onda ako hocu bebu ardim na njoj .
Iskreno osjecaj tada i sada kad imas djecu nije ni blizu , naravno uvjek cemo patiti za svojom djecom ali sve to pripada nama negde u dubini duse .



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 0:00:51   
Mirkica
NE znam hocel vam biti od pomoci ali meni je receno da ne izbjegavam pricat o svom djetetu da pricam (naravno ne sa postarom i komsilukom) sa nama dragim ljudima da tako alkse podnosimo DA spominjemo njegovo ime i da da nikako i nikako ne trazim krivca u sebi jer to je ono sto najvise steti zeni majci .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 8:53:33   
dajana4
mozda bih i ja lakse podnjela da imam djete.. no kao sto kazem nakon 2 spontana, i kad sam konacno docekala porodaj da bude tako, to me skrsilo .. srecom muz je taj koji me zna nasmijati.. i divim mu se kako sakriva od mene, da ga ne vidim kao je i on potresen, on je moja podrska... a sto se tice obdukcije pisalo je da je akutna infekcija djetete il eventualno od mene, jer nisu mogli biti detaljniiji. to me boli, sto ja moram sve raditi da saznam.. radila sam pretrage i sada 5.3. idem kod dr.balića, al kako vise moj muz surfa po netu, sve vise dobija neg.odgovore za njih.. imal ko iskustva sa njima.. .. nadam se da ce proc i ovo i da cu i ja docekat da imam bebicu..

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 9:51:32   
Mjeseceva Pratilja
Dajana, dobro je da si se javila. Dobro nam dosla..
Podijeli svoju tugu sa nama, sa svojim voljenim osobama, nemoj je kriti, stiskati.
Od Boga je..

Pripremaj se psihicki, fizicki za narednu trudnocu aBd. Usmjeri paznju na nesto sto te veseli, popunjava tvoje slobodno vrijeme. Ja sam se vratila na posao, djevojcica ide u vrtic, muz na poslu, kuhanje, ciscenje stana, fitness, setnje.
Pronadi nesto gdje se pronalazis..Gdje ces biti produktivna, uspjesna.
Gubitak je tezak, veliko je to iskusenje i dano nam je sa razlogom, vjeruj mi.
Da bude sa srecom..Cuvaj se, pazi se. I javi se, naravno. Big hug.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 11:10:54   
reallove
Dajana,zao mi jeuser posted image user posted image ..veliki zagrljaj tebi,a i ostalim zenicama koje su prosle isto user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 11:25:38   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: dajana4

mozda bih i ja lakse podnjela da imam djete.. no kao sto kazem nakon 2 spontana, i kad sam konacno docekala porodaj da bude tako, to me skrsilo .. srecom muz je taj koji me zna nasmijati.. i divim mu se kako sakriva od mene, da ga ne vidim kao je i on potresen, on je moja podrska... a sto se tice obdukcije pisalo je da je akutna infekcija djetete il eventualno od mene, jer nisu mogli biti detaljniiji. to me boli, sto ja moram sve raditi da saznam.. radila sam pretrage i sada 5.3. idem kod dr.balića, al kako vise moj muz surfa po netu, sve vise dobija neg.odgovore za njih.. imal ko iskustva sa njima.. .. nadam se da ce proc i ovo i da cu i ja docekat da imam bebicu..



ja sam dvije trudnoce vodila kod dr. Balica. zdrave trudnoce ali jedna je bila malo vise rizicna (morala mirovati, ptiti ginipral...) i sve je dobro proslo. ja sam prezadovoljna doktorom Balicem. zenama se ne svidja sto je mozda na prvi pogled hladan i profesionalan ali odgovori na sva pitanja i da sve savjete i vodi racuna o detaljima svim i vjerujem da je strucan. meni je to i vise nego dovoljno.

sretno i da Bog da da uskoro dobijete svoju bebicu user posted image

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 11:42:37   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

umjesto da izadem iz bolnice sa bebom u narucju, ja sam izasla sa papirima i tabletama..


user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 11:44:43   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Alma_27

sretno i da Bog da da uskoro dobijete svoju bebicu user posted image


user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 12:23:38   
elalea
drage moje ja sam nova na forumu i zelim sa vama da podjelim svoju tuznu pricu...bila sam trudna 34+5 nedelje isla sam redovno na kontrole i sve je bilo ok i uredno al jedan dan sam se cudno osjecala sva sam podbuhla i samo mi se spavalo al me bilo strah nazvati dr.i da ga pitam sta mi se desava i tako sam se mucila 3-4 dana al bolova nisam imala a bebu nisam osjecala da udara nego se samo izboci na desnu stranu i ona se vrati i ja sam onda nekako u strahu uzela tel.i nazovem svog dr.i objasnim mu sta mi se desava i odma mi je rekao da dođem to je bilo 15.01.2013 a na redovnoj kontroli sam bila 26.12.2012 i sve je bilo uredu..i da bi ja otisla 15.01 i odma me primio i na uz se vidjelo da beba nema otkucaje hitno su me odvezli u bolnicu tamo su me zadrzali dva dana.svi su prema meni bili dobri i dr.i sestre al ja sam nazalos rodila mrtvu djevojcicu od 2110/44 i tad se vidjelo da je od pupcanika bio cvor i oko vrata 4 puta omotan.neznam jel moguce da doktor nije vidio taj cvor ranije il se zaista to odigralo tad...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 12:47:01   
elalea
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 13:06:37   
škorpija
Elalea tako mi je žaouser posted image user posted image user posted image , neka ti dragi Bog da snageuser posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu elalea)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 13:10:28   
draguljče
Joj Bože, žene drage, rasplakah se čitajući vaše objave. Neopisivo mi je žao, ne mogu ni zamisliti kako vam je. user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.2.2013 13:28:57   
felix

IZVORNA PORUKA: elalea

drage moje ja sam nova na forumu i zelim sa vama da podjelim svoju tuznu pricu...bila sam trudna 34+5 nedelje isla sam redovno na kontrole i sve je bilo ok i uredno al jedan dan sam se cudno osjecala sva sam podbuhla i samo mi se spavalo al me bilo strah nazvati dr.i da ga pitam sta mi se desava i tako sam se mucila 3-4 dana al bolova nisam imala a bebu nisam osjecala da udara nego se samo izboci na desnu stranu i ona se vrati i ja sam onda nekako u strahu uzela tel.i nazovem svog dr.i objasnim mu sta mi se desava i odma mi je rekao da dođem to je bilo 15.01.2013 a na redovnoj kontroli sam bila 26.12.2012 i sve je bilo uredu..i da bi ja otisla 15.01 i odma me primio i na uz se vidjelo da beba nema otkucaje hitno su me odvezli u bolnicu tamo su me zadrzali dva dana.svi su prema meni bili dobri i dr.i sestre al ja sam nazalos rodila mrtvu djevojcicu od 2110/44 i tad se vidjelo da je od pupcanika bio cvor i oko vrata 4 puta omotan.neznam jel moguce da doktor nije vidio taj cvor ranije il se zaista to odigralo tad...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zao mi je draga user posted image
a to za omotanu pupcanu , kod mene je prijateljica ko danas bila na uzv na kontroli sve oke bilo za dva dana bebu nije cula kad je otisla , isto tak joj se desilo kao tebi .. To su sekunde upitanju , što se vrpce tice vjerovatno tak je njoj receno okretajuci se beba omotala oko pupcane


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu elalea)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *