|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebina koza
12.1.2008 22:07:19   
iman_07
koju kremu da koristim kada se pojavi crvenilo na licu bebe, kako da to saniram...?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 2.5.2010 23:45:38 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebina koza
12.1.2008 22:13:38   
laracroft
Ako bebu dojis najbolje je da crvenilo premazes sa par kapljica svog mlijeka,a mozes i Pavlovicevom masti.









_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebina koza
12.1.2008 22:30:34   
iman_07
a sta je sa bepanten kremom, smijem li tom

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebina koza
12.1.2008 23:01:52   
enisa27
Bepanten krema se takodje koristi za crvenilo i mnogi je koriste ,mada ja sam koristila Pavlovicevu mast...Ona je dobra za crvenilo i razne promjene na kozi.

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebina koza
12.1.2008 23:18:26   
laracroft
Nisam koristila tu kremu,tako da ne znam.Da li se cesto javlja to crvenilo i kako izgleda?


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebina koza
13.1.2008 13:39:03   
makana
pozdrav
ako je vlažno onda nemoj da mažeš nikakvom kremom već malo pudera stavi da kupi vlagu, meni je almedina izgledala kao da je upala u brašno kada joj se pojavio jaki osip pa sam joj posipala puder po obrazima,
ali taj osip to je normalno kod sasvim malih beba, jer se koža navikava na sve što poslije plodove vode dotiče, mnoge bebe ga dobiju i on sam prođe naglo kako se i pojavio, osip počne na licu, pa silazi dole, jako je neugledan i neugodan, mojoj bebi se pojavio od džposonovog šampona
dr preporučuju neku otopinu pa da se beba kupa u tome, ja nisam, kupala sam je u kamilici i posipala puderom i kada sam odustala od svega toga osip se sam povukao
što se tiče bepanten kreme bolja ti je bepanten mast
koristila sam oboje i veoma su dobri

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebina koza
13.1.2008 14:12:27   
iman_07
to nije uopste nikakav osip po kozi, samo sa jedne strane(desne)lica konkretno kao neko crvenilo, nije vlazno, suho je, pa sam mazala hipp-ovom kremom protiv crvenila sa cinkom nije pomagalo, zatim sa jonsons kremom isto nije pomoglo, bas mi ruzno izgledauser posted image hajde probacu da joj ocistim kamilicom to mjesto i onda namazem bepanten masti to imam, pa cemo vidjeti, samo da to prodje...


(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebina koza
13.1.2008 14:20:17   
laracroft
To je ekcem sigurno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bebina koza
13.1.2008 14:36:04   
M kao Mama
Zdarvo mame,
i moja Lajla je imala taj osip i nije to ekcem, ako slušas perijatre oni će ti dati aci di borcijevu vodu i tom otopinom da ispiraš, možeš pokušati  i sa kamilicom, mada mojoj Lajli to ništa nije pomoglo, nego sam je mazala kremom kuterid d, što ljekari ni za živu glavu ne daju, ali njoj je to jedino pomoglo, a to mi je kazala rodica koja je imala isti problem.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bebina koza
13.1.2008 14:40:09   
makana
hm
ne znam sad, ti to najbolje vidiš, ali nemoj puno da se brineš
pokušaj tako, a znam da se mojoj komšinici malom pojavilo na oba obraza pa bilo grubo kao hrastova kora
i poslije svih mazanja, odvođenja dr, kupanja u kojekakvim otopinama samo se povuklo
ma ja sam bepantem mašću almedini liječila i manje opekotine, dobra je

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bebina koza
13.1.2008 14:59:25   
Suncica*
Ja crvenilo svojoj Loreni mazem "Pantenol" kremom. Inace pedijatri ne preporucuju nista sem toga, jer sve te kremice imaju hormonski sadrzaj. Kada joj se osula guza mazala sam je "Fentikol" kremom i ojed je nestao preko noci..
I nama su rekli da beba ima ekcem, bas na levom obrazu i pantenol je izlecio za dva dana..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bebina koza
16.1.2008 11:11:46   
hanabanana
A da odeš do pedijatra ili dermatologa??

Po mom skromnom znanju Hipp krema sa cinkom nije pomogla upravo zato što je zadatak zinka da sasuši dio koji se tretira, a kod nje je već bio suh.

Da li joj se crvenilo pojačava nakon boravka vani? Da li je nešto novo jela?


(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bebina koza
17.1.2008 3:35:23   
slatka
povecalo joj se crvenilo po licu, bas ruzno izgleda i stalno se cupa rukama po licu, kao da je svrbi, ne znam sta da radim, sutra idemo kod pedijatra pa cemo vidjeti, a prije neki dan sam joj stavljala petit keksa u aptamil, je li moguce da je od tog...?
Sta da radim 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bebina koza
17.1.2008 8:53:31   
hanabanana
Koliko malena ima??

Nisam upratila sorry....

Ja bih otišla do pedijatra, meni to liči na dermatitis.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bebina koza
17.1.2008 13:44:53   
slatka
skoro ce joj 5 mjeseci, to crvenilo ima samo po licu i javilo se tek prije nekih 20-tak dana, danas smo bile kod pedijatra, kaze da je neka alergija da ce proci, a nju to jako svrbi, sat vi mislite

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bebina koza
17.1.2008 13:51:10   
hanabanana
Nemoj joj davati petit, nema potrebe, premalena je za to a i šta će joj sa adaptiranim mlijekom. Šta ti je jela u zadnje vrijeme.

znači i doktorica se slaže da je dermatitis radi alergije. Budi jako jako oprezna prilikom davanja nadohrane jer je očito da je malena osjetljiva. Imaš ovdje par tema o tome, imaš i tablicu nadohrane pa malo pogledaj i to.

Ako ste ti i muž alergični na neku hranu, njoj je daji tek nakon 18 mjeseci.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bebina koza
18.1.2008 13:07:51   
hanabanana
Slatka, kakvo je stanje danas?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bebina koza
22.1.2008 11:06:18   
hanabanana
Slatka ima li novosti?? Nadam se da se crvenilo povuklo. 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bebina koza
28.1.2008 23:49:22   
slatka
povuce se i ponovo javi, mazem joj lice afloderm kremom, pomogne joj, kazu da ce to da se povuce, sta vi mislite? jel imao neko takav problem?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bebina koza
29.1.2008 9:03:15   
Nadi
Slatka, ako bebicu i svrbi to crvenilo onda bi mogao biti tzv atopijski dermatitis ili ekcem (to je neka vrsta urođene sklonosti ka alergijama) i javlja se obično nakon 3 mjeseca kod beba koje su samo dojene. Ne bi bilo loše da odeš kod pedijatra ili dermatologa da to pogledaju.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bebina koza
29.1.2008 9:07:41   
Nadi
Probaj da ne koristitiš ni afloderm ni slične kremice duže od 10 dana u kontinuitetu jer se tada može izazvati tzv trajno crvenilo od proširenih kapilara koje reaguju na kremu a to crvenilo ostaje trajno. Sve te kreme imaju kortikosteroid u sebi i on u kratkom korištenju super pomogne ali dugotrajno korištenje bez pauze može da izazove veliku štetu.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bebina koza
29.1.2008 12:40:42   
hanabanana
Isti savjet kao i Nedi što ti je dala. Čini se da malena ima osjetljivost, teško je ovako dati dijagnozu, ali budi jako jako oprezna prilikom davanja nadohrane.
Kekse izbaci skroz, i sve ono što bi moglo biti alergen. Imas tablicu nadohrane ovdje negdje, vodi se time da ako kaže da se jedna namirnica može dati sa 6 mjeseci ti je daji sa 9.
Citruse kasnije daji, isto tako i jagode.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bebina koza
30.1.2008 14:27:27   
slatka
bas vam hvala na savjetima, sinoc sam joj namazala kremom afloderm lice pa cu cekati 10-tak dana kako ste rekle bez da mazem ikakovom drugom, ali sta da radim kada izlazim napolje sa bebom moram da joj zastitim lice kremom, sta mislite vi koju bih mogla upotrijebiti jer bebina koza je jako osjetljiva zbog vjetra, sunca...

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bebina koza
30.1.2008 14:29:31   
hanabanana
Ja sam isto mislila kao i ti, onda mi je jedna doktorica rekla da joj ne stavljam ništa na lice, jer sve te kreme su čista hemija. Na kraju bih joj samo malo zagrebackog melema stavljala kada je baš baš vjetrovito.

Medjutim kada dodje ljeto, ili proljeće obavezno stavljaj kremu sa zaštitnim faktorom za lice.

Ali čini se da tvoja malena je dobila osip radi reakcije na hranu, a ne na vrijeme.

Jedno pitanje: zašto si joj uošte stavljala keks u Aptamil??

Moja Hana još uvijek pije Aptamil 3, znam da je gust, pa zato te pitam.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bebina koza
30.1.2008 14:58:08   
slatka
moja beba pije aptamil 2 i nije tako gust pa sam probala samo par puta sa keksom, poslusala prijateljicu, ali sam prestala pije samo aptamil2 i pomalo kamilicu joj dajem, kada da joj dam nesto od nadohrane, koje vocke smijem, kad si ti svojoj davala?

(odgovor članu iman_07)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *