|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 18:41:49   
marinčii
 dadada sad su primili ovu s godinu dana i imaju još onu revakcinaciju sa 18 mjeseci što se prima,mislim da je ta polio di-te-per i bcg

< Poruku je uredio marinčii -- 21.2.2011 18:48:16 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 18:48:56   
Anoniman
joj sto vi mene s ovim vakcinama svaki put zbunjujete...odoh sad opet gledat kartonuser posted image

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 727
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 18:51:15   
marinčii
IZVORNA PORUKA: dadada

joj sto vi mene s ovim vakcinama svaki put zbunjujete...odoh sad opet gledat kartonuser posted image
ma ja ti se riješila do 4 mirna pa sad sve pozaboravljalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 18:56:08   
Anoniman
u parvu steuser posted image

tako da sam vas slagala u prethodnim postovima, jer dalabu nisam gledala koja je zadnja vakcina nego samo datum....sto jest jednako...Andrej je mrp primio s 13 mjeseci a ovu s 18...aj em veri sori...e, sad sta je men u vugla bilo... pojma vam nemam... jer sam ja ovu rastezala zadnju pravo.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 729
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 18:59:42   
Anoniman
Joj, kao i uvijek, dadada zbunjozauser posted image user posted image , ma mene je bilo malo strah ove sa godinu i po, koju smo mi primili tek sa 20 i kusur mjeseci jer ih nije bilo, ali fakat nema frke s tom od godinu i ovom od godinu i po, bar nama su prosle bez placa i reakcija, mislim hvala Bogu da je tako, sretno svimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 730
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 19:10:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

u parvu steuser posted image

tako da sam vas slagala u prethodnim postovima, jer dalabu nisam gledala koja je zadnja vakcina nego samo datum....sto jest jednako...Andrej je mrp primio s 13 mjeseci a ovu s 18...aj em veri sori...e, sad sta je men u vugla bilo... pojma vam nemam... jer sam ja ovu rastezala zadnju pravo.


pa jel imas sad jos il nemasuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 19:27:28   
salmy
Mi naruceni u maju na tu nekuuser posted image user posted image  eh sad jel to ova sa 18,i jeli ona tako strrrrrasnauser posted image user posted image user posted image
ovu smo pretamburali bRez problema

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:11:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: dadada

u parvu steuser posted image

tako da sam vas slagala u prethodnim postovima, jer dalabu nisam gledala koja je zadnja vakcina nego samo datum....sto jest jednako...Andrej je mrp primio s 13 mjeseci a ovu s 18...aj em veri sori...e, sad sta je men u vugla bilo... pojma vam nemam... jer sam ja ovu rastezala zadnju pravo.


pa jel imas sad jos il nemasuser posted image
stauser posted image
mi smo se primili...sljedeca nam je tek tamo s 4 ja mislimuser posted image user posted image ...a mozda i s 5

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 733
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:13:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: dadada

u parvu steuser posted image

tako da sam vas slagala u prethodnim postovima, jer dalabu nisam gledala koja je zadnja vakcina nego samo datum....sto jest jednako...Andrej je mrp primio s 13 mjeseci a ovu s 18...aj em veri sori...e, sad sta je men u vugla bilo... pojma vam nemam... jer sam ja ovu rastezala zadnju pravo.


pa jel imas sad jos il nemasuser posted image
stauser posted image
mi smo se primili...sljedeca nam je tek tamo s 4 ja mislimuser posted image user posted image ...a mozda i s 5


mi jos nismo primili ovu sa 12 mjeseci, odnosno sa godinu dana, pa sam te danas pitala jel kasno da je primi sa nekih 18 mjeseci, ti si rekla da nije i da je tvoj andrej primio sa 18 al ispade da je to ona sto nas slijedi tek nakon ove, jer je andreje primio sa 13 mj.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:21:44   
reallove
IZVORNA PORUKA: salmy

Mi naruceni u maju na tu nekuuser posted image user posted image  eh sad jel to ova sa 18,i jeli ona tako strrrrrasnauser posted image user posted image user posted image
ovu smo pretamburali bRez problema
Vakcine sa godinu i godinu i po nisu strrrrrasne,nemojte da se plasite..mi smo obje uzeli na vrijeme,sve bilo ok hb...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:23:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: dadada

u parvu steuser posted image

tako da sam vas slagala u prethodnim postovima, jer dalabu nisam gledala koja je zadnja vakcina nego samo datum....sto jest jednako...Andrej je mrp primio s 13 mjeseci a ovu s 18...aj em veri sori...e, sad sta je men u vugla bilo... pojma vam nemam... jer sam ja ovu rastezala zadnju pravo.


pa jel imas sad jos il nemasuser posted image
stauser posted image
mi smo se primili...sljedeca nam je tek tamo s 4 ja mislimuser posted image user posted image ...a mozda i s 5


mi jos nismo primili ovu sa 12 mjeseci, odnosno sa godinu dana, pa sam te danas pitala jel kasno da je primi sa nekih 18 mjeseci, ti si rekla da nije i da je tvoj andrej primio sa 18 al ispade da je to ona sto nas slijedi tek nakon ove, jer je andreje primio sa 13 mj.
dda...ali evo i skvo ti je rekla da je njima odgodjena bila do druge...a ti za svaki slucaj nazovi pa pitaj

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 736
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:30:04   
Skvo RR
Mi smo radi osipa imali odgodu i ove revakcinacije sa 18 mjeseci i MRP-a. Kada dijete kasni iz bilo kojeg razloga, prvi im je izbor revakcinacija, pa onda MRP. Tako smo mi dobili revakcinaciju sa 22 mjeseca, a MRP sa navrsene dvije godine.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 20:32:44   
marinčii
teacher može se ta primiti i kasnije nije problem evo nama će 20 mjeseci a još je nismo primili,ja samo odugovlačim jer sam užasan paničar al morat će je primit kad tad,al ova sa 18 mjeseci se mora primiti do 2 godine jer je to ustvari revakcinacija i ako se ne primi na vrijeme onda bi morao cijeli ciklus ispočetka

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.2.2011 21:25:41   
anidla
nama je rekla, danas primio MMR, a oko maja mjeseca ide neka poli kako vec user posted image  user posted image e tu kao mora do 2 godine da primi, a onda tek ide neka sa 5 godina.....

noa je danas super raspolozen, jeo jeo, igrao se, sve 5, ali danas je tek prvi dan...imam osjecaj da cu na ovoj temi visiti narednih 15 dana....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 13:56:14   
leona81
ide ti revakcinacija dtp sa 18 mj...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 18:07:59   
anidla
noa je danas jedom imao proljev user posted image moze li se ovo povezat sa vakcinom? inace on je raspolozen

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 18:21:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

noa je danas jedom imao proljev user posted image moze li se ovo povezat sa vakcinom? inace on je raspolozen




ne moze drugi dan biti reakcija kani se djeteta luda mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa ti si gora od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 742
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 18:29:23   
anidla
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: anidla

noa je danas jedom imao proljev user posted image moze li se ovo povezat sa vakcinom? inace on je raspolozen



user posted image user posted image user posted image user posted image

jel fakat ne moze imati reakcihju prvih 8 dana? meni ovo skroz user posted image

hej mozda me eto u subotu user posted image


ne moze drugi dan biti reakcija kani se djeteta luda mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa ti si gora od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 18:30:49   
Anoniman
jupiiiiiiiiiiii samo da bude fino vrijeme pa da mozemo malo skitatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 744
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
22.2.2011 19:35:06   
leona81
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ma nemate razloga toliko panicarit oko vakcine, nekome dode temp. i osip neko prode i bez reakcija kao kod svake druge vakcine. Mame smo pa nas je strah svega u vezi djeteta, ali nekad sto manje znas manje te glava boli.... Bar meni tako. Bit ce to sve ok, sretno bebama i da bude sa sto manje tureuser posted image user posted image

Po izveštaju Nacionalne zdravstvene federacije iz 1969. godine, istraživanje koje je izvršila Svetska zdravstvena organizacija (WHO)
utvrdilo je da su ljudi koji su vakcinisani protiv malih boginja bili izloženi 14 puta većoj verovatnoći od dobijanja bolesti od onih koji nisu
bili vakcinisani. Istraživanje iz 1985. sprovedeno pod okriljem američke vlade napomenulo je da se 80% “nesprečivih” slučajeva malih boginja
javilo kod ljudi koji su bili vakcinisani (20th Immunizatio ConferenceProceedings, May 6-9, 1985, p. 21).
 
Najmlađa deca koja primaju vakcinu naročito su izložena riziku. Na primer, 15-omesečna deca izložena su najvećem riziku (CDC: Measles,Mumps, and Rubella, 1991, p. 1).
 
Ja zelim da znam vise, jer samo tako mogu da stavim pred sebe i mm argumente za i protiv MMR. Trenutno smo protiv.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
23.2.2011 6:33:42   
anidla
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ma nemate razloga toliko panicarit oko vakcine, nekome dode temp. i osip neko prode i bez reakcija kao kod svake druge vakcine. Mame smo pa nas je strah svega u vezi djeteta, ali nekad sto manje znas manje te glava boli.... Bar meni tako. Bit ce to sve ok, sretno bebama i da bude sa sto manje tureuser posted image user posted image

Po izveštaju Nacionalne zdravstvene federacije iz 1969. godine, istraživanje koje je izvršila Svetska zdravstvena organizacija (WHO)
utvrdilo je da su ljudi koji su vakcinisani protiv malih boginja bili izloženi 14 puta većoj verovatnoći od dobijanja bolesti od onih koji nisu
bili vakcinisani. Istraživanje iz 1985. sprovedeno pod okriljem američke vlade napomenulo je da se 80% “nesprečivih” slučajeva malih boginja
javilo kod ljudi koji su bili vakcinisani (20th Immunizatio ConferenceProceedings, May 6-9, 1985, p. 21).
 
Najmlađa deca koja primaju vakcinu naročito su izložena riziku. Na primer, 15-omesečna deca izložena su najvećem riziku (CDC: Measles,Mumps, and Rubella, 1991, p. 1).
 
Ja zelim da znam vise, jer samo tako mogu da stavim pred sebe i mm argumente za i protiv MMR. Trenutno smo protiv.



isto tako u Zenici su se pojavili zausnjaci jer sve vise nisu vodili djecu na vakcinisanje (MMR) zbog H1N1....
a svi znamo sta su zausnjaci


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 2:10:50   
leona81
kako znas da nisu oboljela djeca koja su dobila vakcinu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 7:11:26   
anidla
IZVORNA PORUKA: leona81

kako znas da nisu oboljela djeca koja su dobila vakcinu?


jedino da me doktor slagao user posted image ispade da oni imaju nekog interesa da djeca ne daj Boze obole od zausnjaka? pa me uvjerise da trebamo primiti vakcinu user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 8:22:24   
Meri29
Kad je bilo vrijeme da Majda sada primi ovu vakcinu i ja sam dosta razmisljala, ali svaki put sam se vracala na isto pitanje: sta bi bilo da ne primi. Mogu li razmisljati stalno da li je bolje da je ne vodim ili da je odvedem da primi vakcinu. Vakcine su i napravljene da pomazu. Mi se mozemo educirati sto se istog tice pa paziti na dijete. A moja mama kaze da se dobro sjeca svih problema i boli koju je imala kada je kao mala dobila zausnjake.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 9:35:35   
rose 87
nama je danas 15 dana od vakcine,jednom je imao blago povisenu temp.37,8 cini mi se i spala je za pola sata mozda mu je bilo i pretoplo,hB prosli smo bez posljedica,nije bilo ni neke nervoze ni bilo cega,a bas me bilo strah 

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *