|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 15:55:32   
leona81
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: leona81

kako znas da nisu oboljela djeca koja su dobila vakcinu?


jedino da me doktor slagao user posted image ispade da oni imaju nekog interesa da djeca ne daj Boze obole od zausnjaka? pa me uvjerise da trebamo primiti vakcinu user posted image



Svaki dr ima interes jer dobiva odredjene beneficije kada propisuje lijekove od odredjenog proizvodjaca ili daje vakcine od odredjenog proizvodjaca...nasi doktori uvijek pricaju istu pricu kako je korist od vakcinacije veca i da se ne treba uopste pitati da li treba vakcinisati dijete jer je to nuzno za njihovo zdravlje...i kako je jako mali postotak djece koja su imale snazne reakcije na ovu vakcinu...njima je postotak mali ali ja imam samo jedno dijete i ne zelim da ona njima bude samo postotak...moja sestra je npr u postotku djece koja su imala jako reakciju na dtp i to dok je bila mala beba pa joj je imunitet od tada sveden na nulu i tada krecemo sa alergijskim reakcijama, bronhitisom, astmom i kasnije nizom operacija...
ja nisam rekla nikome da ne treba da da svome djetetu vakcinu, niti bi se usudila biti toliko slobodna da to kazem, samo bi bilo smijesno da u doba kada nam je dostupno puno vise informacija nego prije, da ne citamo i ne pitamo o tome? i ako se sutra desi nesto da kazemo da je dragi Bog je tako htio?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 19:45:34   
vjestica
a koliki je postotak djece koja su oboljela jer se nisu vakcinisala?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
24.2.2011 21:31:11   
leona81
Evo postotaka
“Prenošenje malih boginja jasno je dokumentovano među vakcinisanim osobama. Pri nekim velikim epidemijama, 95% slučajeva bilo je
vakcinisano”. – Federal Drug Administration Workshop to Review Warnings, September 18, 1992, p. 27 (reported by Dr. Atkinson of the
Centers for Disease Control [CDC]).
“Svetska zdravstvena organizacija sprovela je istraživanje i ustanovila da dok je kod nevakcinisane grupe dece podložne malim boginjama normalna stopa dobijanja bolesti iznosila 2,4%, u kontrolnoj grupi koja je vakinisana, stopa dobijanja bolesti porasla je na33,5%”. – Paavo Airola, Ph.D., Every Woman’s Book, 1979, p. 279.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
27.2.2011 14:54:44   
anidla
danas je 7 dan od vakcine...dobro je zasad podnosi....igrab se kao i obicno, nema jos uvijek nikakvih reakcija, ali vidno je da je opao imunitet...

to sam prepoznala po licu, jer cim nam padne imunitet odmah nam se pojavi dermatitis na obrazima...drzimo za sad pod kontrolom.


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 10:10:23   
anidla
evo ga, juce 8 dan bio, Noa dobio temperaturu....i to 39.3, kishe, kaslje, curi nos uzas jedan user posted image

samo mi je jos ovo trebalo user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 10:42:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

evo ga, juce 8 dan bio, Noa dobio temperaturu....i to 39.3, kishe, kaslje, curi nos uzas jedan user posted image

samo mi je jos ovo trebalo user posted image


i imi smo imali reakcije,visoka temperatura par dana i znam da ce tebi sada zvucati otrcano ali proci ce, izdržati ces par dana i proci ce.. nadam se da ce tura brzo prestati user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 756
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 10:48:37   
anidla
IZVORNA PORUKA: marijanna

IZVORNA PORUKA: anidla

evo ga, juce 8 dan bio, Noa dobio temperaturu....i to 39.3, kishe, kaslje, curi nos uzas jedan user posted image

samo mi je jos ovo trebalo user posted image


i imi smo imali reakcije,visoka temperatura par dana i znam da ce tebi sada zvucati otrcano ali proci ce, izdržati ces par dana i proci ce.. nadam se da ce tura brzo prestati user posted image



hvala ti.....user posted image

ali da ne cuti nosic, da ne kishe i ne kaslje, a da ima samo turu onda bih rekla da je reakcija na vakcinu....ovako mi lici na virus+reakcija....

tura ne spada nikako, uvijek je ima, spadne uz dalsy na 37.5, i opet skoci preko 39 user posted image

imam dalsy ali izgubila sam ono za doziranje, pa ne znam svako koliko se dalsy smije dati?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 11:02:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: marijanna

IZVORNA PORUKA: anidla

evo ga, juce 8 dan bio, Noa dobio temperaturu....i to 39.3, kishe, kaslje, curi nos uzas jedan user posted image

samo mi je jos ovo trebalo user posted image


i imi smo imali reakcije,visoka temperatura par dana i znam da ce tebi sada zvucati otrcano ali proci ce, izdržati ces par dana i proci ce.. nadam se da ce tura brzo prestati user posted image



hvala ti.....user posted image

ali da ne cuti nosic, da ne kishe i ne kaslje, a da ima samo turu onda bih rekla da je reakcija na vakcinu....ovako mi lici na virus+reakcija....

tura ne spada nikako, uvijek je ima, spadne uz dalsy na 37.5, i opet skoci preko 39 user posted image

imam dalsy ali izgubila sam ono za doziranje, pa ne znam svako koliko se dalsy smije dati?

a misa mu...zao mi je...procice...ljubi nam Nonia

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-05-02-214.pdf

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 758
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 11:08:36   
anidla
dadada, hvala za ovaj tekst


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 11:11:25   
marinčii
baš mi je žao Anidla nadam se da će brzo proći,dalsy ti ide na 6 sati po 2,5ml za djecu od 1-3 godine,s tim ako ti je temp preko 39 a vidim da jeste smiješ dati i do 4ml,bar su meni tako savjetovali..ako opet se tura brzo vrati dva sat nakon toga smiješ dati i paracetamol sirup...držite se user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 11:39:54   
de_de
Joj Anidla bas mi je zao malog misa, evo samo malo podrske i puno poljubaca od Kene i de_de, da nam brzo ozdravite.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:00:09   
Anoniman
a joj i imenjaka nam zakacilouser posted image za dalsy znam da su Mya i ivancica po preporuci ljekara davale 5 ml al javit ce se one da ovo potvrde.. i ako je virus nece mu spadati temperatura ispod 37,5 tako je i Noi bilo nedavno..

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 762
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:18:23   
anidla
Hvala vam drage moje....

Noa spava, pusticu ga da odspava jer je sinoc bila svima duga noc, tusirali smo ga u 1, 3 i 5 ujutro....

Nije mi jasno samo da li moze ovo curenje nosica, kihanje i kasljanje da bude dio reakcije? Meni je to nelogicno....

kako je cudno sto cim mu se povisi tura dobije dermatitis po licu, kad spadne, povuce ce....nevjerovatno...lice mu bude crveno, hrapavo, upaljeno, i onda se sve povuce.....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:26:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

Hvala vam drage moje....

Noa spava, pusticu ga da odspava jer je sinoc bila svima duga noc, tusirali smo ga u 1, 3 i 5 ujutro....

Nije mi jasno samo da li moze ovo curenje nosica, kihanje i kasljanje da bude dio reakcije? Meni je to nelogicno....

kako je cudno sto cim mu se povisi tura dobije dermatitis po licu, kad spadne, povuce ce....nevjerovatno...lice mu bude crveno, hrapavo, upaljeno, i onda se sve povuce.....

ne znam koji su simptomi ova tri virusa...proguglaj...meni su rekli ako se pojave reakcije da ce biti kao da ima nesto od ovoga samo u blazem naravno obliku

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 764
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:28:23   
anidla
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: anidla

Hvala vam drage moje....

Noa spava, pusticu ga da odspava jer je sinoc bila svima duga noc, tusirali smo ga u 1, 3 i 5 ujutro....

Nije mi jasno samo da li moze ovo curenje nosica, kihanje i kasljanje da bude dio reakcije? Meni je to nelogicno....

kako je cudno sto cim mu se povisi tura dobije dermatitis po licu, kad spadne, povuce ce....nevjerovatno...lice mu bude crveno, hrapavo, upaljeno, i onda se sve povuce.....

ne znam koji su simptomi ova tri virusa...proguglaj...meni su rekli ako se pojave reakcije da ce biti kao da ima nesto od ovoga samo u blazem naravno obliku



i nama je rekla :

1. blago oticanje iza usiju (HB nema)
2. osip (nema)
3. tura (ima)

ali, za ovo ostalo sto noa ima nije nista spominjala...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:36:25   
Anoniman
ivancicin andrej je imao to sve sto ti spominjes probaj naci njene postove..

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 766
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:38:21   
anidla
IZVORNA PORUKA: noa

ivancicin andrej je imao to sve sto ti spominjes probaj naci njene postove..


jel na ovoj temi>?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:41:36   
Anoniman
jest

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 768
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:43:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: anidla

Hvala vam drage moje....

Noa spava, pusticu ga da odspava jer je sinoc bila svima duga noc, tusirali smo ga u 1, 3 i 5 ujutro....

Nije mi jasno samo da li moze ovo curenje nosica, kihanje i kasljanje da bude dio reakcije? Meni je to nelogicno....

kako je cudno sto cim mu se povisi tura dobije dermatitis po licu, kad spadne, povuce ce....nevjerovatno...lice mu bude crveno, hrapavo, upaljeno, i onda se sve povuce.....

ne znam koji su simptomi ova tri virusa...proguglaj...meni su rekli ako se pojave reakcije da ce biti kao da ima nesto od ovoga samo u blazem naravno obliku



i nama je rekla :

1. blago oticanje iza usiju (HB nema)
2. osip (nema)
3. tura (ima)

ali, za ovo ostalo sto noa ima nije nista spominjala...

evo sam nasla i da kod m i kod r imas izmedjuostalog simptom hunjavice...ne mora on imati sve simptome...tipa otecenih zljezda, osipa itd. posto je ipak vakcina mala kolicina viruda

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 769
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 12:50:03   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: noa

ivancicin andrej je imao to sve sto ti spominjes probaj naci njene postove..


jel na ovoj temi>?



Pogledaj na stranici 14., 15. i 18 ove teme, tu je ivancica pisala... Nadam se da ce sve brzo prociuser posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 20:24:24   
anidla
citav dan borba...

zadnja put je imao 39.6 user posted image sav je klonuo,povtaca slajm...

ujutro ga vodimo doktoruda vidimo sta je.....

nemam snage,knedla mi u grlu....

dali smo mu u 19:00 pola voltaren cepica, sad je tek spala na 37.6....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 20:27:51   
salmy
Joj anidla user posted image user posted image user posted image  ja mislim da je  prehlada u pitanju,znam kako se osjecas.....
saljemo Vam punouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 20:28:26   
Skvo RR
Tako mi je zao....user posted image user posted image user posted image user posted image ...Zelim vam koliko toliko mirnu noc...samo da tura ne raste.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 20:30:27   
Anoniman
Anidla bas mi je zaouser posted image user posted image user posted image draga sunce malo ....odvedi ga ujutro kod ped.na pregled nadam se da ce vam noc biti mirna bez ture

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 774
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.3.2011 20:30:54   
anidla
i meni je zao....bas nisam se ovom nadala.....sve me boli kad ga vidim.....sad spava.... bojim se noci

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *