|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.3.2011 21:18:17   
anidla
IZVORNA PORUKA: dadada

baterija u foto mi je prazna...uslikam za 15 min. ako ne zaspeuser posted image


ili ako ja ne zaspem user posted image

Noa je jedva zaspao, vrtio se i ceskio je pisu user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.3.2011 21:45:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: dadada

baterija u foto mi je prazna...uslikam za 15 min. ako ne zaspeuser posted image


ili ako ja ne zaspem user posted image

Noa je jedva zaspao, vrtio se i ceskio je pisu user posted image user posted image user posted image user posted image

musko ko muskouser posted image user posted image user posted image

uslikala sam mobom...ali ga laptop neprepoznajeuser posted image sutra kacim slike...posto je model zaspao a ova baKterija jos nije puna

na ovoj temi cu ti ih nakaciti

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 827
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.3.2011 11:54:05   
Anoniman
e evo butkica...nakon vakcine se ovo pojavilo...a sad ja ne znam ima li ikakve veze...moram pronaci post koji sam davno napisala da vidim kad tacno...je li nakon ove s 18 ili ove mrp...ovako mu je na obje none...ne svrbi ga...nista...samo se pod rukom osjeti i bezze izgleda

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 828
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.3.2011 11:59:27   
Anoniman
evo sam i post nasla http://www.ringeraja.ba/forum/m_135812/mpage_2/tm.htm znaci da mu se pojavilo prije ove s 18 tj. nakon mrp

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 829
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.3.2011 13:17:12   
anidla
joj, pile malo, bitno je da ne svrbi, vjerujem da ce kako bude stariji to proci.....kod nas ne izgleda tako, ustvari cak i od jutros jedva primjetim tackice....nama je danas 14 dan od vakcine....

jutros smo isli na bjelasnicu sat vremena na svjez zrak posto je doktorica rekla da ce mu to goditi zbog anemije....

gore je bio od mm prijatelj koji ima troje djece, ni jednom djetetu nisu dali ovu vakcinu, kaze da je od njegove sestre mali dobio autizam nakon vakcine user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.3.2011 17:05:06   
Apotekarka
mi nismo jos ni primili ovu s 18 mj joj sad me strah uhvatio nemojte prepadati

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.3.2011 17:09:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

mi nismo jos ni primili ovu s 18 mj joj sad me strah uhvatio nemojte prepadati
user posted image user posted image user posted image Nismo ni mi niti mi se jos vodi dosta mi je tura i ostalog .
Nemislim jos ici ...mada mi je gore sto oduzujem al neidem vala dok dobro ne ozdravi ne pada mi na pamet !!!!

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 832
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 9:42:42   
pocahontas
mi smo jutros u Vrazovoj dobili jedan dio ove revakcinacije od 18 mjeseci, tj. samo smo popili vakcinu, bocu nismo dobili jer ih nije bilo (nestalo prije 2 dana)user posted image
sad moramo čekati 40 dana kako bi dobili ovu bocu..tako nam reče dr., a mora je dobiti prije drugog rođendana....
visok je 92cm, tezak 12kg (žgoljo mamin najljepši) user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 9:49:48   
teacher75
mi smo odlucili da sacekamo dok ne prohoda, pedijatrica nam je rekla da se na ovu vakcinu moze kasniti i godinama, da nije problem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 10:41:20   
pocahontas
mislim da ti je pogresno rekla..
ova vakcina tj. revakcina se maximalno moze dati do 2 god. zivota. Kasnije ne, jer nema funkciju. hib štiti do druge godine života, a revakcinacija je svakako zakonom propisana i pozeljna, ali nije frka i ako dijete zakasni i u konačnici i ne primi ovu posljendju dozu koja se regularno dobija sa 18 mjeseci! user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 13:48:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da ti je pogresno rekla..
ova vakcina tj. revakcina se maximalno moze dati do 2 god. zivota. Kasnije ne, jer nema funkciju. hib štiti do druge godine života, a revakcinacija je svakako zakonom propisana i pozeljna, ali nije frka i ako dijete zakasni i u konačnici i ne primi ovu posljendju dozu koja se regularno dobija sa 18 mjeseci! user posted image


e ne znam, nama je ovako rekla

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 13:51:21   
pocahontas
mozda ne pričamo o istoj vakcini, mozda se nismo najbolje razumjele...ja sam jutros bila i meni je fresh info..jer mi je dijete to primilo (popio je je OPV4) i objasnila mi je da ovaj HIB3 (boca) moze isljucivo do druge godine života..kasnije, kapak...nema...ali nije štetno i ako ne primi...mozda je tvoja mislila samo na OPV4? mozda ovaj opv moze i kasnije, i nakon druge godine zivota?user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:49:07   
marinčii
IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da ti je pogresno rekla..
ova vakcina tj. revakcina se maximalno moze dati do 2 god. zivota. Kasnije ne, jer nema funkciju. hib štiti do druge godine života, a revakcinacija je svakako zakonom propisana i pozeljna, ali nije frka i ako dijete zakasni i u konačnici i ne primi ovu posljendju dozu koja se regularno dobija sa 18 mjeseci! user posted image

ova od 18 mjeseci se mora primiti do 2 rođendan jer je revakcinacija ,a ova od godinu što ide se može primiti do 14godine,ja sam provjerila mislim dosad sto puta jer ni mi još nismo primili ovu s godinu a planiramo je što dulje odgoditi


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:52:52   
rose
IZVORNA PORUKA: pocahontas

mi smo jutros u Vrazovoj dobili jedan dio ove revakcinacije od 18 mjeseci, tj. samo smo popili vakcinu, bocu nismo dobili jer ih nije bilo (nestalo prije 2 dana)user posted image
sad moramo čekati 40 dana kako bi dobili ovu bocu..tako nam reče dr., a mora je dobiti prije drugog rođendana....
visok je 92cm, tezak 12kg (žgoljo mamin najljepši) user posted image



jel plavokos? vidjela sam jednog malog koji je izasao smjeskajuci pa skontah ili je jako hrabar ili nije primio bocu?


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:53:57   
pocahontas
da, to smo mi...plava malo duža kosa kod maminog dečka user posted image ...
a koja si ti? doduše, izletili smo pa nisam bas fino osmotrila čekaonicu..znam samo da je bila fulluser posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 30.3.2011 14:55:03 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:55:27   
rose
IZVORNA PORUKA: pocahontas

da, to smo mi...plava duga kosa...
a koja si ti? doduše, izletili smo pa nisam bas fino osmotrila čekaonicu..znam samo da je bila fulluser posted image



ja sam drzala curicu kojoj kosa strsi u visu ciklama gegicama, i smjeskala se tvom djecaku user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:56:02   
rose
usput...presladakk jeee user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:57:29   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: rose

usput...presladakk jeee user posted image


hvala ti...user posted image
ali bas mi je sada zao, ne skontah te u ono letu..bas smo brzlo izasli i prosli hodnik...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:58:31   
rose
a mozda ju je i tata drzao...ne sjecam se vise koliko smo se puta zamjenili dok smo cekali user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:59:09   
rose
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: rose

usput...presladakk jeee user posted image


hvala ti...user posted image
ali bas mi je sada zao, ne skontah te u ono letu..bas smo brzlo izasli i prosli hodnik...



zato je on razgledao okolo pa sam ga fino vidjela user posted image user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.3.2011 14:59:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marinčii

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da ti je pogresno rekla..
ova vakcina tj. revakcina se maximalno moze dati do 2 god. zivota. Kasnije ne, jer nema funkciju. hib štiti do druge godine života, a revakcinacija je svakako zakonom propisana i pozeljna, ali nije frka i ako dijete zakasni i u konačnici i ne primi ovu posljendju dozu koja se regularno dobija sa 18 mjeseci! user posted image

ova od 18 mjeseci se mora primiti do 2 rođendan jer je revakcinacija ,a ova od godinu što ide se može primiti do 14godine,ja sam provjerila mislim dosad sto puta jer ni mi još nismo primili ovu s godinu a planiramo je što dulje odgoditi

i nama je rekla da Mora primiti do drugog rodjendana  Bile su dosle boce al se A. razbolio nisam ga vodila vise pitanje dal ih ima vise ili su nestale opet .

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 846
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.4.2011 10:05:19   
pocahontas
evo kopiram post sa teme bebe 1-2..

dobili smo prije dva dana onu vakcinu sto se popije OPV4 (daje se od navrsenih 18 mjeseci)...HiB3 koja je u obliku boce nije dobio jer ih nije bilo..
eh sada, do sada ama bas nikada nije imamo nikakvu reakciju na bilo koju vakcinu koju je dobio od rođenja..
međutim, sinoc je imao temperaturu (u guzi mu mjerila 37,7C, to je cca 37, dakle blago povisena), ali mi je nekako na dodir gorio )...nisam ni dvojila, odmah sam mu strovalila dalsy sirup i malo se vrtio i zaspao..jutros kaze teta, nista..igra se, veseo, nema temperaturu..
moze li biti da je od te vakcine koju je popio rekacija povišena temperatura? i sta dalje mogu očekivati?inače nas pedijatrica upozori na sve moguce reakcije, međutim, sada nista ne reče..mozda je zaboravila ili ne bi trebalo da ima nekih reakcija?


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.4.2011 16:03:35   
bubuli
eh da vam ispricam nase iskustvo sa MRP vakcinom...
mene je bilo uzasno strah jer sam cula svasta tako da sam razvlacila sa vakcinom i primila je sa 15,5 mjeseci...
bila je kod 2-3 pedijatra i svi su rekli zdrava je i sve ok pa pregled i u dispanzeru ok i tako primimo vakcinu...
4 dana nakon primanja temp.37,6 ujutro...nekad popodne 38,6...tusiranje,paracetamol,sirce na noge i nista...raste...
u apoteci nam nisu dali brufen sirup nego voltaren cepice,stavim joj pola i temp.padne i preguramo noc...
ujutro 37,6 opet...to je 5 dan od vakcine...ostavim je sat vremena jer sam morala doktoru za sebe i kad sam se vratila 39...
zgrabim dijete i odma na pedijatriju...cekajuci doktoricu nekih 10 min moja djevojcica je dobila konvulzije od temp. na prijemu je izmjereno 39,5...
odma je smjestena u intenzivnu njegu...sreca pa sam mogle ostati sa njom....
da skratim...ostale smo 13 dana u bolnici...temp.je divljala 8 dana do 39,6...na paracetamol uopste ne reaguje samo brufen sirup i voltaren cepici....
uradili smo sve silne nalaze...sva lab.obrada,dks,koprokulture,urinokulture,hemokultura,slikale pluca,uzv bubrega,mikcioni,pregled infektologa,test na mononukleozu ma neznam ni ja vise sta sve ne...
sve je ok osim sedimentacije povisene...
prvo su bili skokovi temp,na 6 sati pa na 12 sati pa jednom dnevno i od 9 dana nije imala temp.
pustene smo kuci nakon 13 dana slomljene obe umorne...nedo Bog nikome...
odma sutradan sam isla u dispanzer da prijavim vakcinu a oni trebaju ministarstvu zdravstva...
za par dana idemo na kontrolu,moja djevojcica je sad dobro ali trauma je ostala i meni i njoj...
za dalje nemam pojma sta da radim...jer ovo sa vakcinama je strasno...


_____________________________



(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.4.2011 16:18:11   
marinčii

bubuli baš mi je žao da ste se obe napatile tako ,duša draga..znam kako ti je bilo nažalost i mi smo imali iskustvo s konvulzijama,ja baš otada razvlačim s vakcinama,evo sad mu je 21 mjesec a još nije primio ovu s godinu dana,a i kad je maleni od jetrve primio tu vakcinu dali mu u dm kutijicu da ga zabave i donio ju on kući i ja čitala tada nuspojave i jedna od mnogih i je tra da može izazvati konvulzije tako da ću je odgoditi a možda i preskočiti ,nadam se da ćetet se oporaviti što prije iako znam po sebi trauma će ostati zauvijek s vama


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.4.2011 18:02:09   
leona81
bubuli jel to ona priorix od GSK ili neka druga? bas mi je zao sto ste morali proci to, ja ne zelim svojoj da jos dam a interesuje me ko je proizvodjac te vakcine koja je izazvala takve nuspojave?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *