|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Inducirani porod
14.6.2012 19:18:45   
Ružičnjak
Zanimaju me vaša mišljenja o induciranom porodu....vaa iskustva, pozitivne i negativne strane. šta raditi ako doktor to predlaže da uradi kada je on dežurni, a još uvijek nema nikakvih kontrakcija. Termin je 20.6.2012.user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ružičnjak -- 14.6.2012 19:26:52 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:35:35   
mamina princeza
slicno se sigurno pisalo na ovu temu. al evo ja cu ti reci ja mislim da time samo stetis. induciran mi je prvi porod iako su bolovi krenuli al je ubrzan bas zbog slicne situacije i bio je mnogo tezi od drugog koji je bio spontan.
ako nema posebnog razloga za indukcioju ja bih je zaobisla. porodicete ili dr ili babica u boljem slucaju i samo Bog moze pomoci u tim nekim situacijama. jedino ako se previse predje termin ili postoji druga opasnost za bebu onda ok al u svakom drugom slucaju bolje cekati prirodno

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:37:34   
nanika
hhttp://www.ringeraja.ba/forum/m_27120/mpage_1/key_/tm.htm#27120ttp://www.ringeraja.ba/forum/m_228980/mpage_1/key_/tm.htm#228980

Evo pisalo se o tome pa procitaj, nadam se da ce ti pomoci.....sretno.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:39:28   
nanika
http://www.ringeraja.ba/forum/m_228980/mpage_1/key_/tm.htm#228980http://www.ringeraja.ba/forum/m_27120/mpage_1/key_/tm.htm#27120

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:42:17   
Ružičnjak
Hvala vam puno, postavila sam to jer sam tražila i nisam uspjela naći o tome ništa. Najviše bih voljela da sve ide prirodno, Božije je određenje kada će to biti i zbog toga mi je teško kad mi n.n. sugerira da prihvatim taj prijedlog doktora jer mi gaa je n.n. i "našla" (doktor kucni prijatelj).

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:45:29   
nanika
Ja ti isto ne preporucujem ind porod. Zasto ako je sve ok....u svemu tome babica igra glavnu ulogu. Barem je kod mene tako bilo u oba slucaja. Dr je bio tu samo da me zasije

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:47:17   
nanika
http://www.ringeraja.ba/forum/m_27120/mpage_1/key_/tm.htm#27120

Evo i ovo

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Inducirani porod
14.6.2012 19:50:11   
Ružičnjak
Hvala puno nanika, evo citam sve ovo sto ja nisam uspjela naci. Sutra aBd na kontroli cu zamoliti doktora da cekamo prirodno, nadam se da nece biti prigovora kako pametujem user posted image

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Inducirani porod
15.6.2012 18:47:57   
Ružičnjak
Hvala Bogu jutros je sve dobro prošlo user posted image , doktor će ipak čekati da to krene prirodno. Ne može na silu...vidi samo jedan prst otvorena. Još jednom vam hvala na savjetima user posted image

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Inducirani porod
18.6.2012 8:00:03   
Alma_27
i ako ti daju indukciju (a dat ce vjerovatno) kad porod vec prirodno pocne, to nije isto kao izazivanje pocetka poroda. po meni je to sto sam prvo spomenula ok

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Inducirani porod
13.7.2012 1:37:22   
Lija09

IZVORNA PORUKA: Ružičnjak

Hvala Bogu jutros je sve dobro prošlo user posted image , doktor će ipak čekati da to krene prirodno. Ne može na silu...vidi samo jedan prst otvorena. Još jednom vam hvala na savjetima user posted image


Draga ružičnjak ti si se svakako porodila do sada (čestitke u svakom slučaju!) ali za one koje naknadno bude interesovalo, rekla bih nešto o svom iskustvu. Prvo bih, a svakako svaka je priča različita - pretpostavljam, savjetovala da se inducirani porod izbjegne po svaku cijenu. Ja sam bila otvorena jedva prst nekoliko dana nakon termina ali sam žarko željela da se porodim prirodno. Obzirom da je plodova voda bila još uvijek u prvom stadijumu doktor je čekao samnom. Agonija su bili ti dani kada sam svako jutro išla na pregled kako bih saznala svaki put da se ne otvaram - prenijela sam 10 dana. Kada je bilo vrijeme za razmišljanje o carskom ja sam zamolila inducirani porod. Da skratim, nakon odležane noći rano ujutro mi je stavljen gel i bolovi koje sam ubrzo nakon doživjela su nešto najstravičnije a tokom bolova sam tri puta vaginalno pregledana i uvijek sam bila i dalje samo 1 prst otvorena - ne moram posebno naglašavati da me na sav bol od gela još dodatno boljelo to pregledavanje. Velika je sreća da je moj doktor došao ranije i odlučio se za carski. Rodila sam nakon nepunih 20ak minuta (moram naglasiti da je moja beba bila teška skoro 4,5 kg) a sve sam to mogla proći mnoooogo jednostavnije 15 dana prije toga. Za mene naravoučenije, slijedeći put pravac carski ako premašim termin:)

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Inducirani porod
13.7.2012 7:48:14   
Alma_27
Lija09, i kod mene je bilo identicno samo sto ja nisam isla na carski nego mi je navece pukao vodenjak pa su mi dali indukciju u venu i sve je islo brzo (3 sata). racunaju da indukcija gelom nije djelovala.

drugi put opet prenijela nekoliko dana ali je sve krenulo prirodno pa se potpomoglo indukcijom i islo lako (beba krupna ali nije bilo problema)

(odgovor članu Lija09)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Inducirani porod
13.7.2012 14:17:44   
Dz3ni
Meni su trudovi bili u nejednakim intervalima, sporo se otvarala (došla u 19 u bolnicu tri prsta otvorena, sljedeći dan u 13h sam bila isto toliko otvorena). Ko zna koliko bi to potrajalo da mi nisu dali tu indukciju kroz infuziju. To su bolovi neviđeni, sjećam se da sam vrištala ko da me živu deru, ali sam se zato otvorila preostalih 7 prstiju za desetak minuta i za 2-3 napona je sve bilo gotovo. user posted image
Ali sad kad bi me pitali bi li opet pristala na indukciju, birala bih prirodno do kraja (iako je meni porod sam po sebi krenuo prirodno). Mogu misliti kako je kad se inducira porod kao porod...user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Inducirani porod
13.7.2012 14:39:42   
chuci
meni hB na prvom porodu nisu dali infuziju.
iz meni totalno nepoznatog razloga su mi sada na drugom porodu dali, iako sam došla u bolnicu otvorena 6 cm i to još drugorotka. mislim da je razlog da me se brže riješe da mogu ići spavati jer sam ja bila jedina. nije bilo nikoga ni u pripremi ni u sali cijelo vrijeme dok sam ja bila tu. helem ja sam gledala šta mi uključuju i vidjela samo piše ono saline i ja kontam hajd daju mi radi tečnosti. nisam znala da oni lijekove ubace injekcijom, a nisam ni primjetila da su nešto ubacivali u infuziju. user posted image neiskusna sam kad se radi o tim stvarima. da sam znala da mi daju indukciju rekla bih da mi je ne uključuju.
stvarno je puno više bolilo kad su uključili. ma imala sam osjećaj da mi se sve raspada tako da sam tokom trudova držala stomak jednom a leđa drugom rukom reko da se ne rspadnem. nije prošlo 10 min i ja otvorena 9 cm. jedino pozitivno je što je kratko trajalo. ali niko ne zna koliko bi trajalo da mi nisu dali indukciju. na prvom porodu sam otišla u salu i kad su mi probili vodenjak otvarala sam se pravo brzo. mislim da bi i sada tako bilo, ali eto dr mi je osim što mi je probila vodenjak uključila i idukciju.
tek sam na otpusnom pismu vidjela da piše da mi je dat lijek za otvaranje u infuziji

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Inducirani porod
13.7.2012 22:04:09   
Monaa
Ja sam imala inducirani porod i nikome ne bih preporucila. Patila sam se pravo a skroz slabo se otvarala i dr Puzic mi predlozi indukciju ali sam ja kategoricno odbila jer sam se naslusala negativnih iskustava. Medjutim nakon sto se satima i satima nisam ni pomakla i onako sva izmorena i u bunilu sam im rekla da daju sta hoce samo da se zavrsi. U 13 sati sam dobila infuziju i tek sam se nakon katastrofalnih bolova porodila u 20 sati. I poslije u razgovoru sa zenama sam saznala da sam takve bolove imala upravo zbog indukcije. Zato ako bas i ne moras nemoj pristajati na to. Doktori to preporucuju jer hoce da sto prije zavrse, a nisu ni svejsni da je to gore za zenu.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Inducirani porod
22.7.2012 23:55:50   
Ružičnjak
Drage moje, hvala što ste podijelile svoja iskustva. Porodila sam se 21.6. Iiiiipak su i meni dali infuziju za bolove. Grozno je to bilo što mi je ujutru u 8h pukao vodenjak, nedovoljno otvorena a bolova nigdjeuser posted image ...tako da bi se to brže završilo uključili su mi. Ali tada sam saznala da je to "brže" toliko bolno da mi ni disanje sa vježbi za trudnice više nije pomagalo, disala sam na neki svoj način iako nije moglo proći bez vrištanja. I tek naveče u 22:45h sam se porodila, porod kao porod je bio brz i nije bio bolan, dva napona i beba je bila tu user posted image . U svakom slučaju hvala Bogu što je beba bila dobro.... a ostalo sve prođe. Nadam se aBd da će sljedeći porod biti cijeli prirodan user posted image Veliki pozdrav za sve vas user posted image

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Inducirani porod
22.7.2012 23:58:33   
nanika
Ruzicnjak vazno je da je tvoja bebica pored tebe pa se i oni ruzni trenuci brzo zaboraveuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Ružičnjak)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 21:15:54   
ajla86
cure molim vas da mi malčo razjasnite neke stvari jer sam paglu i ocito mejsam kruske i jabuke user posted image
eh ja sam pred porod sami...mozda i veceras krene a buni me ejdna stvar valjda cete skontati.
sve porodilje koje poznajem su mi jedno rekle...da mi je najbitniaj babica na porodu da dr nema nista samnom osim da me zasije i da ponesem para da gurnem babici i da babica obicno ili ukljuci infuziju ili da neku injekciju i da porod bude gotov za 20-30 min uz minimalne bolove.
sad jel to inducirani porod ili nesto ljevo???
maloprije mi komsinica bas ovo sto vas sad pitam ali mi nije znala reci jel se to vodi kao inducirani porod ili sta vec???
ocito je individuoalno nekog boli sa infuzijam a nekog ne...

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:18:03   
lost
Sve zavisi kako se porod odvija, ako se budeš prirodno otvarala i imala kontrakcije porodiće te bez indukcije, mada sad to rade skoro svakoj porodilji. Meni su uključili indukciju tek 15tak minuta pred porod, a do tada sam bila u bolovima oko 6h ali nisam se otvarala dovoljno. mene indukcija nije boljela više nego prirodne kontrakcije , samo mi je stvarala veliki pritisak u smislu da beba izlazi. Meni su oni bolovi prije indukcije bili puno veći.
Eto znači ja sam se porodila 15 minuta nakon uključene indukcije i nije bilo strašno iz dva napona. Najbitnije ti je samo da slušaš babicu njene upute i sve će to biti ok ako Bog da. Sretnouser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:31:03   
ajla86
hvala draga idem sutra na kontrolu a dr je reko da su sve sanse da ce me poroditi u srijedu akd je on dezurni ...
to pricam komsinici i ona mi objasnjava pa zato mi nije jasno...
ispade ako samo nekrene do srijede da ce mi inducirati porod???
tako sam ja shvatila...

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:38:00   
Amyla
eh ovako, ovo je definitivno moja tema user posted image
ja imam pozitivno iskustvo sam induciranim porodom, hvala Bogu, ovako je to izgledalo:

Dosla na kontrolu, moj doktor dezurni, kaze on meni otvorena 2 prsta, ostajes, porodices se veceras. Gledam ja u covjeka, onako sva u cudu, kakav porod pa mene nista ne boli, par sati prije toga presla pjeske od bistrika do Malte. i tako on mene boga mi ostavi, oko 3h poslije podne. sve one pripreme, i to se zavrsilo do nekih 4h, kada sam dosla u pripremnu sobu. Gore svakih pola sata snimaju CTG bebin, onda oko pola 6 dodje doktor, kaze dodji ovamo sa mnom, ponovo vaginalni pregled, uz koji je isla i ona tableta za ubrzavanje otvaranja. opet se ja vratim u tu sobu, u pola 7 opet doktor dodje kaze opet u salu, probio mi vodenjak, oko 7h u salu na krevet. ukljuci mi indukciju intravenozno, mene i dalje nista ne boli, samo povremeno, onako malo. ja kao u posjetu da sam dosla onim zenama, mislila sam nikad se necu poroditi, i tako ti mene nista ne boli do nekih 9h, onda krenu polako bolovi u većim intervalima, pitam ja dr.mogu li setati, kaze on mozes, iskljuce mi indukciju, vidim ja mene sve vise i vise boli, i sve cesce, ali moze se izdrzati, tako do nekih 10h, onda su krenuli bolovi, cesci i jaceg intenziteta, oko 12h je krenuo porod, tj.naponi, porodila se 12:35. Ne znam kako izgleda neindukovani porod, ovo mi je prva beba, ali meni nije bilo nista strasno user posted image nadam se da cete i vi sve imati puno laksi porod od mog i moj iskreni savjet, sve trudnice, a pogotovo u poodmakloj trudnoci, nemojte citati previse iskustva sa poroda, svi mi imamo razlicit prag boli, ono sto je za mene prejaka bol, za neku od vas je sasvim izdrzavajuce, sve je to individualno, a i sve je u Bozijim rukama. Sretno vam

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:43:07   
ajla86
bas mi je drago cuti pozitivna iskustva...
nadam se da cu i aj tako proci...i upravu si sto vise citas-slusas price razne stvori se neka panika kako ce biti sta ce biti...
evo hrabrim se da ce biti ok sve u granicama podnosljive boli....

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:47:00   
Amyla

IZVORNA PORUKA: ajla86

hvala draga idem sutra na kontrolu a dr je reko da su sve sanse da ce me poroditi u srijedu akd je on dezurni ...
to pricam komsinici i ona mi objasnjava pa zato mi nije jasno...
ispade ako samo nekrene do srijede da ce mi inducirati porod???
tako sam ja shvatila...



ajla86, to ti je indukovani porod, ne moze on prognozirati da ces se ti u srijedu poroditi, tj.kad on bude dezurni, vec ce ti uraditi ovo kao i meni, mada ja ne zalim, vidim ovdje ima scakakvih iskustava, zato sam i napisala da ovo trudnice ne citaju, sve je u Bozijim rukama, samo sabura i vjere, sve ce to biti u redu, i nista ne boli vise od radosti kada vidis svoje malo pile, za njih se sve moze izdrzati i ne brini se, nije to nista neizdrzivo, porod boli, na to moras biti spremna ali sve prodje i to vrlo brzo, meni nikada u zivotu nije brze proslo 10 sati nego kada sam se poradjala. sretno ti mila i ne zamaraj se previse, misli na lijepe stvari, na svoju bebicu, spremaj stvari i polako.

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:53:38   
Amyla

IZVORNA PORUKA: ajla86

bas mi je drago cuti pozitivna iskustva...
nadam se da cu i aj tako proci...i upravu si sto vise citas-slusas price razne stvori se neka panika kako ce biti sta ce biti...
evo hrabrim se da ce biti ok sve u granicama podnosljive boli....


samo hrabro i pusti price, uz Boziju pomoc sve ce to biti ok, nego ti uzivaj u jos malo ovih trudnickih, dembelih dana i opusti se, sve ce to doci na svoje i sve ce proci bolje i brze nego sto se nadas, samo se psihicki pripremi. user posted image za pupu dragog

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:54:28   
Skvo RR
ja osim medicinske indikacije...nikada ne bi pristala na indukciju....prvi porod mi je bio prirodan..uz pucanje vodenjaka i 15 min na kraju su mi ukljucili indukciju..za izgon...porod super...drugi porod indukcija sa gelom i dva venska koktela...iscupali su bebu iz mene....jos me jeza hvata...nikada to necu zaboraviti...tebi zelim svu srecu i da ti porod krene prirodno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

mit ili istina?
milenium

je li istina da ako ste imale kiretažu,da će te u sljedećoj trudnoći morati na serklažu zbog oslabljelog grlića(jer kao grlić se prilikom kir.nasilno otvara),ima li itko iskustva u ovome?

molim odgovor (95%)

molim odgovor (5%)


Broj svih glasova: 99

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *