|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inducirani porod
17.9.2012 22:57:12   
ajla86
hvala na svim savjetima-pricama i vasim iskustvima..
porazgovarat cu sutra sa njim...da se dogovorimo sta je najbolje i za bebu i mene...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 9:00:20   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ajla86

hvala draga idem sutra na kontrolu a dr je reko da su sve sanse da ce me poroditi u srijedu akd je on dezurni ...
to pricam komsinici i ona mi objasnjava pa zato mi nije jasno...
ispade ako samo nekrene do srijede da ce mi inducirati porod???
tako sam ja shvatila...



Ja sam protiv indukcije, jer to za mene nije prirodan porod.
Ti se poradjas kad doktor hoće, kad je on dežurni, jer računa na tvoje 2-3 stoje, a ne kad tvoja beba odluči da izadje.
Ja nisam imala inducirani porod. Kad sam dobila trudove, hodala sam po kući, brojala i brojala.
U bolnicu sam došla kad su trudovi došli na 7 minuta.
Nije mi bilo bitno koji će me ljekar dočekati, nego sam obraćala pažnju na svoje disanje.
Prijem, presvlaćenje, klistiranje.
U salu ušla u 21.30., moja H. izašla u 22.25.
Bol je bila tolika kao da mi neko stisne ruku, i pusti.
Moraš vjerovati u sebe.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 10:28:13   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: ajla86

hvala draga idem sutra na kontrolu a dr je reko da su sve sanse da ce me poroditi u srijedu akd je on dezurni ...
to pricam komsinici i ona mi objasnjava pa zato mi nije jasno...
ispade ako samo nekrene do srijede da ce mi inducirati porod???
tako sam ja shvatila...



A što te mora poroditi baš taj doktor? Znam da mu vjeruješ, ali koji doktor te porađa je stvarno nebitna stvar. Dobro ti je rekla komšinica. Mene je npr. vodio dr. Godinjak i kad su mu javili da se porađam odmah je došao. Imala sam nenormalno povjerenje u njega i odmah mi je laknulo kad je on došao, maltene ko da sam se porodila. A on nije uradio ništa specijalno, samo me pregledao i kad je konstatovao da se otvaram puževom brzinom uključio mi je indukciju da bi se porodila u njegovoj smjeni. E tek tad su nastupili pravi bolovi, mislim da sam već negdje pisala o tome na ovoj temi. Prije toga su mi i vodenjak probili (što apsolutno ne boli, samo je neugodno). Da se ponovo porađam i da je situacija ista, pristala bih da se otvaram 3 dana ako treba, samo da ne moram opet proći kroz one strašne bolove kad uključe indukciju. Izgon nisam ni osjetila kakvi su ti bolovi.

I babica jeste glavna, ona ti najviše može pomoći. Meni je babica masirala međicu za vrijeme izgona i zato nisam puno popucala. Drugi doktor (ni dan danas ne znam ko je on user posted image ) mi je legao na stomak i bebica je samo izletjela. Godinjak je samo stajao sa strane i "navijao" user posted image . Zato ti kažem, stvarno je nebitno koji doktor je u smjeni, svaki će ti pomoći da se porodiš.

Indukcija je neprirodna, zato ja ne bih pristala na indukovani porod dok samo ne krene. Samo tvoje tijelo zna kad je spremno na porod.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 10:39:21   
smajli80
Ajla draga

Imala sam induciran porod i nikome ga ne bi preporučila.S tim da sam bila otvorena 3 prsta i porod je sam krenuo a posteljica počela da stari.Porod bi se desio u roku dan dva ali nisam htjela da čekam već sam išla na indukciju.
Trajala je vrlo kratko nekih 2h ali je bilo jako bolno,bukvalno su user posted image iščupali iz mene.Trpila sam nesnosne bolove 1.5h i zadnjih 5 min se više nisam mogla kontrolisati i počela sam da vrištim izaglasa.I sad se neugodno osjećam kad se samo sjetim.

Sa kćerkom prirodni bolovi su trajali 10h na 5 pa 2min. i nije me toliko boljelo kao indukcija.Uključili su mi indukciju 1h pred porod ali je nisam ni osjetila od prirodnih bolova.

Moj bi ti savjet bio da ne pristaješ na samu indukciju,čekaj prirodne bolove.Mora te neko poroditi-što mora biti tvoj gin-ajde boga ti samo čekaju znaš već šta.

Nek ti je sa srećomuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:19:32   
ajla86
evo mene sa kontrole....
razlog indukcije je sto sam ja zabetonirana-rijeci mog dr.
grlic niti se skratio niti sam uloziva za pola prsta a posteljica je III stepen i manjak plodne vode....
kaze da bi trebali da se porodimo brine ga ta posteljica i pl.voda a nezna sta ce sa tim grlicem.....danas mi je reko da priznaje da je indukcija cisto razguljivanje zene i da boli puno vise i da idem na komisiju u cetvrtak da probamo na cr jer je i beba hiperaktivna sitna je i ima lufta da se okrece u pupi..jedna kontrola ona je na zadak druga je glavicom okrenuta danas je nekako ni tamo nio vamo user posted image user posted image user posted image user posted image valjda joj dosadilo....
nisam pametna....nadam se da ce sve biti ok...


moja smajli sheba mene ono mirovanje...sve lafo cuvaj se prijevremenog evo grlic ko da sam tek zatrudnila..kaze mogla bi jos 9 mj ovako user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:30:59   
R&T@
ajla, idi na carski...

Indukcija boli kao vrag...znam jer sam imala porod i s njom i bez nje... neuporedivo...

Moj prijateljica je u januaru kod istog ljekara odbila CR i nakon gela i 12 sati bola, opet zavrsila na CR...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:32:56   
animagical
idi na carski, ja sam bila 13 sati na dripu i ne bih to nikad nikome pozeljela, a vala ni sebi ponovila....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:33:40   
ajla86
tako sam i skontala user posted image neznam jel komisija zahebana po tom pitanju sta znam vidjet cemo....
bio je dr iskren samnom ljubim ga u onu sjedu glavu

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:35:11   
Hanady RR
ajla...moja seka je otišla na dogovoreni inducirani porod...
6 sati se patila...nakon 6 sati rodila carskim rezom...
idi odmah na CR...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:36:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

tako sam i skontala user posted image neznam jel komisija zahebana po tom pitanju sta znam vidjet cemo....
bio je dr iskren samnom ljubim ga u onu sjedu glavu

to je smao froma da se zadovolji...doktor tebi nalaz napiše, da preporuku kao tvoj ljekar...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:40:02   
ajla86
ahaaaaaaaaaaaaaa eh sve to imam zadovoljit cu i komisiju hahahahahahaah

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:54:54   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo mene sa kontrole....
razlog indukcije je sto sam ja zabetonirana-rijeci mog dr.
grlic niti se skratio niti sam uloziva za pola prsta a posteljica je III stepen i manjak plodne vode....
kaze da bi trebali da se porodimo brine ga ta posteljica i pl.voda a nezna sta ce sa tim grlicem.....danas mi je reko da priznaje da je indukcija cisto razguljivanje zene i da boli puno vise i da idem na komisiju u cetvrtak da probamo na cr jer je i beba hiperaktivna sitna je i ima lufta da se okrece u pupi..jedna kontrola ona je na zadak druga je glavicom okrenuta danas je nekako ni tamo nio vamo user posted image user posted image user posted image user posted image valjda joj dosadilo....
nisam pametna....nadam se da ce sve biti ok...


moja smajli sheba mene ono mirovanje...sve lafo cuvaj se prijevremenog evo grlic ko da sam tek zatrudnila..kaze mogla bi jos 9 mj ovako user posted image user posted image


Slicna prica kao i kod mene, samo sto je moja beba bila dobro okrenuta i krupna (3950 gr). Uredna trudnoca, hodanje non-stop, jako akktivna i udjem u 10. mjesec trudnoce zatvorena, bez ikakve naznake poroda. Koliko sam upratila, ti na preglede ides kod dr. Nikulina. I mene je on porodio. S tim sto mi je odmah preporucio CR jer je smatrao da mi indukcija ne bi tu puno pomogla. Problem nije bio toliko zatvoren grlic materice koliko su bili misici vagine koji su bili stisnuti, cvrsti, pa se plasio da bih popucali. Nakon tog nenadanog preokreta, ja sam otisla kod svoje dr koja mi je vodila cijelu trudnocu po savjet, da vidim da li da idem na ugovoreni CR ili da cekam da krene porod, pa ako ne bude islo da tek onda rade CR. Rekla mi je da je onda bolje ici odmah na CR, ako vec postoje indiikacije, jer kada porod vec krene i beba se spusti u porodjajni kanal, onda je vec kasno za CR.

Da ne duzim, i ja sam otisla na komisiju i odmah ostala na carskom. user posted image I nije uopste bilo strasno.

Tebi u svakom slucaju, sretno! user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 21:57:29   
ajla86
Nikulin je moj dr...vec me jednom pripremao za komisiju ali se nadao da ce se makar nesto desiti pa da idemo prirodno ali sad kad je vidio situaciju akze inducirani ce me unistiti....eh ako neoprodzem na komisiji onda ide indukcija....molim Boga da priodzem...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 22:12:03   
hatepsut
U mom slucaj za induklaciju se odlucio konzili ljekara.znaci nakon velike vizite oni su sjeli i "vjecali",neke su dobile neke vaginalete,neke asu trebale na cr,meni su rekli da kupim gel.da boli,pa boli e sad nije kod svakog stepen podnosljivosti bola isti.meni je i prvi porod induciran(dripom) ali sam dobila bolove i otvarala sam se.drugo sam prenijela 12 dana i nisam se otvarala niti imala bolove.sretno !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 22:19:58   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: ajla86

Nikulin je moj dr...vec me jednom pripremao za komisiju ali se nadao da ce se makar nesto desiti pa da idemo prirodno ali sad kad je vidio situaciju akze inducirani ce me unistiti....eh ako neoprodzem na komisiji onda ide indukcija....molim Boga da priodzem...


Ma proci ces. Nije to ispit. user posted image To je cista formalnost. Ako Nikulin predlozi CR, ostali clanovi komisije bi se trebali sloziti s njim.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 22:21:01   
hatepsut
I da kod nas nema da biras sta ti hoces,na zalost.doktori odlucuju.ja sam prenjela 12 dana,nisu vise smjeli da cekaju,bojali su se da se ne zamuti plodna voda jer se smatra ok kad preneses do 2 sedmice sve preko je rizicno.meni je gel ubrizgan u 6h ujutro,porodila sam u 11.04 h.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 22:22:25   
ajla86
hvala cure na informacijama...
javim sta bude...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 22:25:07   
ajla86
a nisam ni ja birala niti me je pito.
prosle sedmice mi je spominjo cr ali se nado da cu se makar malo pocti otvarati....
a danas kaze nije grlic se ni pomako da bi po grlicu mogla jos 9 mj betoniranos ve dole...nisam uloziva ni pola prsta....
a posteljica 3 stepen i vode manje ima nego sto bi trebalo....
nadam se najboljem ishodu a svoj dr vjerujem pa samo ko blecak gledam u njega pa sta on kaze.....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Inducirani porod
18.9.2012 23:36:22   
dzenyA

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo mene sa kontrole....
razlog indukcije je sto sam ja zabetonirana-rijeci mog dr.
grlic niti se skratio niti sam uloziva za pola prsta a posteljica je III stepen i manjak plodne vode....
kaze da bi trebali da se porodimo brine ga ta posteljica i pl.voda a nezna sta ce sa tim grlicem.....danas mi je reko da priznaje da je indukcija cisto razguljivanje zene i da boli puno vise i da idem na komisiju u cetvrtak da probamo na cr jer je i beba hiperaktivna sitna je i ima lufta da se okrece u pupi..jedna kontrola ona je na zadak druga je glavicom okrenuta danas je nekako ni tamo nio vamo user posted image user posted image user posted image user posted image valjda joj dosadilo....
nisam pametna....nadam se da ce sve biti ok...


moja smajli sheba mene ono mirovanje...sve lafo cuvaj se prijevremenog evo grlic ko da sam tek zatrudnila..kaze mogla bi jos 9 mj ovako user posted image user posted image



ista situacija,8 h indukovali mi porod i nista...i na kraju hitan CR, bebi pupcanik oko vrata bio omotan a nisu vidili ,idi odma na CR

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 2:27:21   
MELLI
Moju prvu bebu, prenijela sam 14 dana.Inducirali su mi porod dva puta gelom, i jednom dripom, niti jedna od metoda nije učinila da se otvorim ni pola milimetra. Kao što ti spomenu,bila sam "betonirana " . Svaki dan, a ležala sam u bolnici osam dana, radili su mi amnioskopiju, i bar dva puta dnevno CTG. Milion puta računali da li mi je termin tačan...
Doktor je na kraju predložio carski rez. Međutim, čekajući vizitu, osjetila sam ko nekakve malo jače menstrualne bolove. Ponovo su me pregledali i ispostavilo se da sam otvorena 3 prsta. Urađena mi je klizma i poslana sam u rađaonu. Do rađaone otvorila sam se potpuno i u roku od 45 min rodila svoju kćerku.

Drugu bebu, takođe sam prenijela (ovaj put 10 dana), opet su predlagali indukciju gelom, jer se opet nisam otvarala. Nekako sam uspjela ubijediti doktora da mi da bar još jedan dan, jer ja valjda ne reagujem na gel ni na drip, da moja djeca nekako vole biti u stomaku i bla bla. Ostavljena sam preko noći pa će kao o mom slučaju odlučiti komisija ujutro.
U 20:00h urađen mi je CTG, i pregledali su me vaginalno. Poroda ni na vidiku.maksimalno "zabetonirana" . U 20:30h osjetim prvu kontrakciju. Čekam i zapisujem vrijeme. Druga dolazi u 20:35h user posted image user posted image Sljedeća opet na pet minuta,i onda se smanjuju na minut. Zovem doktora,on odbija da dođe, jer misli da foliram,paničim itd (pregledao me je pola sata prije) user posted image . Sestra se nateže s njim, on konačno dolazi. Onako ljutit što ga uznemiravam pregleda me i konstatuje da je porod krenuo, otvorena sam maksimalno. U 21:00h rađam svoju drugu bebu.

Sad, eto imala sam i indukovani i potpuno prirodni porod. Ja nisam osjetila neku pretjerano veliku razliku u bolovima. Drugi porod mi je bio malo brži od prvog i to je jedina razlika.

Ali opet da napomenem ja uopće nisam reagovakla, niti na jedan niti, na drug vid indukcije.
Tebi svakako sretno pa kako god budeuser posted image

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 10:03:09   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo mene sa kontrole....
razlog indukcije je sto sam ja zabetonirana-rijeci mog dr.
grlic niti se skratio niti sam uloziva za pola prsta a posteljica je III stepen i manjak plodne vode....
kaze da bi trebali da se porodimo brine ga ta posteljica i pl.voda a nezna sta ce sa tim grlicem.....danas mi je reko da priznaje da je indukcija cisto razguljivanje zene i da boli puno vise i da idem na komisiju u cetvrtak da probamo na cr jer je i beba hiperaktivna sitna je i ima lufta da se okrece u pupi..jedna kontrola ona je na zadak druga je glavicom okrenuta danas je nekako ni tamo nio vamo user posted image user posted image user posted image user posted image valjda joj dosadilo....
nisam pametna....nadam se da ce sve biti ok...


moja smajli sheba mene ono mirovanje...sve lafo cuvaj se prijevremenog evo grlic ko da sam tek zatrudnila..kaze mogla bi jos 9 mj ovako user posted image user posted image



ja sam bila zabetonirana i isla na indukciju u 42 sedmici na prvo porodu. pisala sam ovdje o tome. evo copy/ paste
Lija09, i kod mene je bilo identicno samo sto ja nisam isla na carski nego mi je navece pukao vodenjak pa su mi dali indukciju u venu i sve je islo brzo (3 sata). racunaju da indukcija gelom nije djelovala.
tebi ce vjerovatno dati gel za otvaranje. one ne boli koliko mu dugo treba da pocne djelovati. mene nije otvarao nego mi je samo omeksao grlic ali i to je pomak. boli kao jaki menstr. bolovi. indukcija preko infuzije ne boli vise od normalnih porodjajnih bolova ali najvisi prag boli traje duze. bol polako postaje jaca i dosegne vrhunac i opnda pada. e, kod indukcije taj vrhunac boli traje malo duze nego kod prirodnih bolova ali nije jaci.


indukcija kakva god da je, bolja je od CR. barem sam ja tako cula od zena koje su isle na CR

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 10:05:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana



Ja sam protiv indukcije, jer to za mene nije prirodan porod.
Ti se poradjas kad doktor hoće, kad je on dežurni, jer računa na tvoje 2-3 stoje, a ne kad tvoja beba odluči da izadje.
Ja nisam imala inducirani porod. Kad sam dobila trudove, hodala sam po kući, brojala i brojala.
U bolnicu sam došla kad su trudovi došli na 7 minuta.
Nije mi bilo bitno koji će me ljekar dočekati, nego sam obraćala pažnju na svoje disanje.
Prijem, presvlaćenje, klistiranje.
U salu ušla u 21.30., moja H. izašla u 22.25.
Bol je bila tolika kao da mi neko stisne ruku, i pusti.
Moraš vjerovati u sebe.



nije svaka indukcija po dogovoru. meni nije normalno da se neko dogovara s doktorom za termin poroda. pa nije to poslovni sastanak pa da se desi kad tebi i doktoru odgovara user posted image user posted image

ja sam dobila indukciju kad sam doooobro presla termin a drugi put samo malo kad je porod vecu uveliko bio u toku

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 10:07:14   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

a nisam ni ja birala niti me je pito.
prosle sedmice mi je spominjo cr ali se nado da cu se makar malo pocti otvarati....
a danas kaze nije grlic se ni pomako da bi po grlicu mogla jos 9 mj betoniranos ve dole...nisam uloziva ni pola prsta....
a posteljica 3 stepen i vode manje ima nego sto bi trebalo....
nadam se najboljem ishodu a svoj dr vjerujem pa samo ko blecak gledam u njega pa sta on kaze.....


Ja sam imala slicnu situaciju...to je bila indikacija za indukciju sa drugom bebom, na dan termina....dobro se dogovori sa doktorom..ne znam koji ti je doktor..ali ako je i CR..nista strasno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 10:19:37   
hatepsut
Ajla,samo mila opusteno.bit ce kako je Onaj gore odredio.Nije svaka zena ista,ne djeluje indukacija kod svake isto tj.kod neke djeluje kod neke ne djeluje.pa ni antibiotik ne djeluje na svaki organizam isto.meni su ubrizgali gel i cini mi se doktor nije ni odmaknuo krenuli su mi bolovi(kao menstrualni) koji su se postepeno pojacavali.moja drugarica je isto dobila gel koji nije dleovao pa su joj kroz 2 dana ponovo ponovili.sve bi mi zelile da krene prirodno i da se odvija sve po ps-u nekad na zalost ne moze.ja tebi od srca zelim da dobijes bolove i da sto lakse na svijet dones svoju princezu user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Inducirani porod
19.9.2012 13:15:07   
simba00
Ja sam isto trebala imati induciran porod / carski rez. Upravo Nikulin s još jednim doktorom rekao je da se moram poroditi u roku 4 dana jer sam imala neke parametre u krvi povišene. Taj dan sam se smjestila na patologiju a uvečer je krenuo porod. Srećom. Dali su mi drip da ubrzaju i trajalo je duže i boljelo kao sam vrag, ali opet bih radije tako nego na carski rez. Razumijem kad je to jedina opcija ili kad doktor sluti da će svakako završiti carskim, ali mislim da je svaka indukcija bolja od operacije.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Zena koja se nada...
amaniamanic

Ima li iko od vas da je poslije operacije ciste ostao trudan..Koliko vremenski se desilo poslije operacije..:? Odgovor cekam.. A zelim biti i mama....

odgovorite mi (86%)

odgovorite mi.. (14%)


Broj svih glasova: 29

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *