|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
16.12.2008 14:21:57   
aammina
napokon tema koja me naj vise zanima.mojoj je 8 i sad jos uvjek dojim.pomalo joj dajen jos od 4 mjeseca.ali i sad je glavna sisa ona malo supice i nece vise ja je varam ali nista ona malo i to je to.kad hoce da se najede ona doji.neznam sta da radim.posto sam na porodiljskom u aprilu pocinjem raditi,onamora poceti jesti ,imali neko slican problem....user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
24.6.2009 16:19:25   
Anoniman
Moja malena voli da jede opcenito voce(banana, ananas i jabuka omiljeno)
Povrce isto voli i dosta ga jede(narucito krompir, grah, mrkvicu i paradajz)
Salame, hrenovke, pastete nije nikad okusila.
Pizzu joj damo da jede, ali samo onaj okrajak(bez kecapa).
Meso voli i jede redovno.
Tjesteninu obozava( spagete posebno).
Kompot joj redovno pravim pa ga pije umjesto kupovnih sokova.
Mlijeko strasno voli, kao i jogurt, pavlaku(z'bregov)
Jaja kuhana.
Voli i kada joj skuhama tikvu, pa malo zasladim uuuu e to bas slatko pojede.

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 24.6.2009 16:22:50 >

(odgovor članu aammina)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 13:06:14   
ebru i zinedin
ok, super je to što vam djeca jedu sve što iznesete pred njih!
Zanima me ima li iko djete koje skoro ništa ne jede, i ništa ne voli?!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 13:37:25   
hanabanana
Možda je problem u načinu nuđenja? Serviranja?

(odgovor članu ebru i zinedin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 13:39:00   
Arko
Mjestu gdje jede? Da li je isto mjesto gdje dijete jede svaki dan, i da li se svi okupe za stolom. Ja napravim rucak, njemu ako se ne svidja, ne jede i gotovo. Ne tjeram ga i ne forsiram, ne zelim uopste da od toga pravim neku halabuku. Jesce kad bude gladan. (odnosno, kad bude vrijeme drugog obroka)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 13:44:26   
dana3
Nikad ponudila niti je jeo:pastetu, hrenovke, salamu, cokoladu, sokove iz tetrapaka ili sto se mute s vodom-inace sokove i ne voli
Jede svako povrce, voce ali to kad ima apetit.
Otkad su zubi poceli, redovno mu dajem jabuku, mrkvu, papriku, krastavac nekad kupus da gricka.isijecem na prutice i tako jede.Med pije sa mlijekom.
Od keksa je petit i neki djeciji tom i jerry sto eto ko nekad hoce da jede
smoki, cips-nikad do sad a i ne mislim.Nama je 15 mjeseci

< Poruku je uredio dana3 -- 29.1.2010 13:56:47 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 13:55:11   
milenium
moj je mali pravi seljak jede sve domaće i zdravo,najviše voli preški kupus,raštiku,juhu,lešo meso(svako dan ga skoro jede),sir ali samo domaći voli.mlijeko eto ne voli bašuser posted image ,ne jede čokolinai ostala lina.paštetu mu nisam ni davala,od čokolada samo jede kinderuser posted image ,med mu ne namjeravam davat do 10 godineuser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 14:32:14   
new mama
Kod mene Ajna voli voce jabuke,kruske,banane i gledam da non stop to jedeuser posted image
Isto tako voli i povrce,ali meso bi jela svaki dan,na tatuuser posted image user posted image
Sokice ne pije ili kompot,caj i li joj iscijedim narancuuser posted image
salame,pastete,virsle ne jede,samo je jednom okusila pastetu i to je to,cak i mi virsle slabo i kupujemo i sebi
Mlijeko voli,jogurt jos viseuser posted image user posted image
Slatkise isto voli i grickalice,ali eto to joj dajem bas u minimalnim kolicinama,posebno grickalice,to uglavnom jede ako negdje odeuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
29.1.2010 14:34:00   
milenium
e voće sam i ja zaboravila,voli banane ,jabuke i kruške,naranče i sve ono malo kiselkastije nevoliuser posted image ,ali učimo ga mi pomalo mlijeku,danas je za ručak pojeo 5 kašika jogurtauser posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:26:03   
ebru
Monika ima skoro pa 26 mjeseci najvise voli
-palentu sa mlijekom(to joj serviram nekad za dorucak,nekad veceru)
-supu(pravim i onu iz kesice,a pravim i domacu)
-krem corbice(od tikvica,karfiola,brokolija,krompira...)
-pire od krompira ili graska
-mlijecne proizvode sve vrste,a ponajvise voli sir
-povrce za salatu(kiseli kupus,paradajz i krastavce jede svjeze)
-voce(banane,jabuke,kruske,mandarine,suve sljive)
To je ono u principu sto ona voli da jede.Probala je i salamu i hrenovke,ali to smo od skora izbacili iz prehrane jer sam vidjela da salama koju ja kupujem sadrzi E330 otad je dosla zabrana.Voli i da pojede vocni jogurt(mada je nezdrav),cokoladu obozava,mislim da bi kad bi joj dozvolila mogla odjednom da pojede citavu onu od 100 gr,bombonice one u boji(opet nezdravo),lizalo,voli keksove,ja joj dam onaj koji nevoli i brzo odustane.Trudim se da bas ove nezdrave namirnice svedem na minimum,jer sam skontala kad jede slatkise nece da jede slanu hranu a i ima problema onda sa stolicom.
Monika ne voli
-meso(jedino sto sam spomenula salamu i hrenovke tako ga jedino jede,ili u supi ako je uspijem prevarit)
-ribu user posted image ,nece ni da okusi,sto mi je najveci problem,svi znamo koliko su pojedine vrste ribe zdrave
-hljeb(jede samo one kupovne kao kod nas sto su zemicke)
To je otprilike to!
Ono sto ja ne dajem je pasteta,smoki,cips i ostale slane grickalice!
Ako neko ima savjet kako djetetu dati ribu,dobro bi mi dosao!Ja nemam nikakvu ideju user posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:33:47   
M kao Mama
Moja Lajla ima malo jače od 20 mjeseci, i jede dosta toga, trudimo se da ustalimo režim istrahe, da se zna kada je doručak,r učak, večera i slično.

Uha, odakle da krenem, jutarnji obrok, mlijeko sa neskvikom, ili čokolino, ili čokoladne žitarice ili korni potopljen u mlijeku, jaje ponekad, mlijeko i hljeb, voli kajmak iz merkatrosa ( samo taji ni jedan drugi), pavlaka,

Čaj ne voli, šanse nema da ga popije, ali zato sok i vodu pije puno, sokove joj kupujem isključivo JUICE, njihova višnja je neprevaziđena, ananas, jabuka, multivitamin, u zadnje vrijeme manje koristimo marelicu + bresku, jer navodno zubiči se štete,

e, idemo dalje slano grah voli, da bi ga jela svaki dan (tu je na čaču), voli pite, najviše sitnicu i zeljanicu, uljevake rezne, krompir, rižu, mes i piletinu i teletinu, supe joj pravimo domaće i njih puca, čušpajz isto voli kao i grah, uglavnom večinu stavrikoja se nađe na trpezi ne odbija.

Svaki dan ima i dezer dal monte, vočni jogurt, kašicu, voli i bananice, ali zato s voćem imamo problem, dok je bila manja pravila sam joj kašice i jela ih je , u zadnj vrijeme ih odbija, bananu jedino može pojesti, nadam se da je to prolazna faza i da će opet biti u ljubavi s voćem, eto ako sam nešto preskočila kada se sjetim,

e, voli i jogurt, uvijek se mršti kada ga pije, ali baš ga voli


Čitam ovaj svoj post i sjećam se sa sjetom tog vremena.
Lajla je jučer napunila 3 godina nazdravlje i imamo strahovit problem sa njenim jelom. Ona neće ništa da jede. To dijete nikada nije gladno, nikada ne kaže daj mi da pojedem to i to i slično.

Jako, jako velikih problema imam s njom, čak joj je i imunitet poljuljan jer neće da jede. Ja nazor joj trpam, često i povrati, ali idemo dalje. Voće ne jede, može pored nje danima na stolu stajati oguljeno, ali ništa. Već mjesecima joj blendam voće i dajem ko maloj bebi i to naravno zaprijetim joj (boji se ciganke i onda kao ciganka dođe na vrata i ona to kroz suze pojede). Supe joj domaće kuham mesne i povrtne, ali ni njih neće jer u njima uvijek ima nešto što joj smeta, tako na kraju joj procjedim i onu vodu joj dam, da barem da koju mrvicu hljeba da joj stavim.

Eto, drage moje, ja zaista imam veliki problem sa njenom ishranom. Pojavio se prije možda jače od godinu dana, ali kako vrijeme odmiće ona je sve teža i teža na hranu. Ni sama ne znam šta više da radim.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:38:17   
Hanady RR
U moru tema o hranjenu sjetih se jdne svježe o doručku za djecu, kako se tovje pitanje odnosilo na djecu koja slabo jednu odnosno biraju šta bi jeli a ti želih kvalitetniju ishranu evo da prekopiram svoj post koji to svakako može dati ideje kojima ćeš djete zaintrigirati hranom i do trenutka kada hrana nebude izbor već njegova potreba od ishrane praviti igru.

Kod nas je doručak vrlo bitan, nakon mlijeka sa nesquikom moja curica doručkuje. mi smo u poečtku imali problem uvođenja doručka jer ga odbijala njoj je mlijeko bilo kao dovoljno ali ja sam radila razne ludorije i na tanjiru stvarala rapsodiju boja i oblika koje je ona vrlo rado jela. Evo npr. uzmeš krišku hljeba i izvadiš dio sredine iz nje a onda je malo propržiš na puteru pa na tom zahrijanom puteru u dio gdje si izvadila sredinu staviš jaje na oko da se isprži, staviš na tanjir i onda uzmeš špricu onu za šaranje ukrasa po kolačima i okolo po tanjiru napraviš male cvjetiće od pavlake i kečapa. Ili npr. skuhaš jaja i narežeš na kolutove a uzmeš sir trapist pa ga režeš u obliku zvjezdica ( ja imam modlu za kolače) i poredaš to po tanjiru sa komadićima hljeba. Špinat- donosno ćušpaiz napraviš staviš na tanjir pa odozgo staviš jaje na oko a okolo oblike loptica od hljeba...
mislim ovo su savjeti za takozvane odbijače hrane koji moraju jesti kvalitetno. Ja svako jutro prakticiram jaje, trapist jako puno jede jer je on inače poznat kao lijek za krvna oboljenja, dobar je u slučajevima anemije itd. E pored ovoga pravim palačinke koje jede sa mladim sirom i narendanim trapistom unutra, uštipke, peksimete, namaze slane i slatke, domaći sir, kajmak, zarica, ABC namaz, namazi od ribe i piletine koje ja pravim itd. Kod nas se pašteta ne jede...ni ja ni mm nismo ljubitelji pa ni ona, salama samo pureća prsa i to vrlo rijetko, viršle da ali dosta rijeđe i to samo u varijanti ispržene na loptice pa prelivene jajima i donedavno uštipke sa viršlom unutra. Pura u 2 varijante ili mliječni proizvodi ili gljive i trapist.

Ja za večeru dajem laganije namze sa obavezno 1 kriškom hljeba i obavezno mlijeko ili čaj. Pahuljice i žitarice. Jaje nikada ne dajem navečer jer to nije zdravo ni za odraslog ono jako teško može pasti na stomačić djeci.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:43:30   
ebru
I mi upravo imamo taj problem "nejedenja",samo sto moja sjede za sto i kaze "mama u tanjij bombona",al ja nedam,kazem nema i tacka,kupicemo sutra,jer ako se najede slatkisa nece uopste nista htjet da jede slano...Pojela je par komadica jabuke i pola zemicke sa pomazala maslacem,a ni to nije htjela da sjede i jede,nego sam onako napravila male zalogajcice i samo stavljala u usta!
Mama alma,probaj kad izadjete vani u setnju,ja tako radim,nasjeces jabuke,kruske ili vec nesto od voca  na kockice i samo joj stavljas u usta...nama je to jedini izlaz
Ljubi mi veliku djevojcicu i tebi jedan veliki "BIG HUG"user posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:47:47   
mamina princeza
kod nas se ovo stalno mjenja... nekad nesto pravo voli nekad to isto nece ni da vidi i tako mjenja svaki mjesec.

evo sad je naprimjer situacija takva da kao sto sam pisala za dorucak jede samo tjesteninu s pavlokom i jos nekim dodakom koji teta ubaci "skrivajuci" i caj. Prije mjesec dana caj nije htjela ni da pogleda.

Evo zadnjih dana za dorucak uspijemo da ubacimo jaje al je sad kuhano jaje - koje ranije isto nije uopste htjela da vidi al je jaje normalno jela u svakom obliku dok sad kajganu nece da pogleda.

Sto se rucka tice sad najvise voli da jede ono sto i mi. Jede sve ako je raspolezena osim graha to nikad nije voljela ni u kojem obliku izuzev u onoj mjesavini Fantazija gdje je pomjesan sa drugim mahunarkama pa se valjda izgubi.

Meso voli da jede , najvise snicle i to onako u ruku pa da grize:)) Al eto  bitno je da pojede.
Jako voli supice i mrkvu u njima, to joj je trenutno nesto najsladje jos kad joj dam samoj da jede sva sretna.

Sto se tice voca tu jako lose stojimo - jede samo madarine i banane. Pojede kompot od jabuka ponekad i to je to. Ljeti kad je sezona voca je lakse jer se vise moze mjenjati.

Najdrazi joj je kukuruz u bilo kojem obliku : pravi kukuruz pecenjak ili , onaj ledo iz kesica koji joj nekad pravim.
Ne voli preslatke ukuse, med jako tesko jede al je i ne forsiram toliko user posted image ( mozda bih trebala viseuser posted image ) , zasladjen caj ne voli samo gorak. Cokaladu naravno pojede ponekad - zivotinjsko carstvo ili kinder al joj je puno drazi smoki ili neka druga grickalica. sokove uopste ne voli, moze popit al nikad ne bih trazila izuzev ako vidi da neko drugo djete pije onda mora i onauser posted image al zato stalno moli da joj dam kasikicu kafe.... i kad god vidi da nikog nema popije ono sto je ostalouser posted image   katastrofa ali sta cu.
gorke ukuse poput d3 kapi super pije user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:50:14   
M kao Mama
Jedino još nisam na glavi dubila, a sve ostale varijante sam isprobala. Izgleda da je moja Lajla neka čudna cvječka.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 14:55:47   
mamina princeza
Nista ne govori moja alma... kad god nesto kazem bude jos i gore... zato suti :)) dobra je ona opet nesto jede. moram reci kakva sam ja bilakao djete. nisamapsolutno nista jela al nista....jednom me mama pustila da gladujem ne bili nesto zatrazila i ja dva puna dana nisamnista trazila. pa zamislite to....
izgledala sam katastrofa mrsavo al eto opet nisam bila toliko bolesljiva, nisam nikad pila mlijeko ni dan danas ga ne volim niti bilo koji mlijecni proizvod. sve to na silu popijem . doktori suu mojoj mami govorili da cu sve kosti polomit kao djete jer ne unosim kalcij a ja nista nisam slomila....
kasnije sam oko 8-9 godine pocela da jedem ko luda pa onda se u ratu udebljala kad su svi mrsali. valjda mi godio grah :)))))

elem.... sad kad mojoj dodje period da ne jede nista (a ima naravno i toga mada mashalah jede) ja sebi kazem necu da je tjeram puno jer ce joj se jos vise zgaditi posto se sjecam kako je meni na primjer sve bilo nekako ruzno jer su me uvijek molili i tjerali da jedem. a opet j ena kraju tjeram. djaba prica, majke smo mi sve valjda takve.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 15:02:51   
Mya_81 RR
Mama Alma, kao da opisuješ mog nećaka...on je kao bebi jeo sve živo...bio bucka prava, a onda je odjednom naletio period koji je trajao dosta dugo i kad je uglavnom sa suzama jeo, jer upravo to - nikad nije bio gladan. Mogao je valjda živjeti samo od igre i zraka. Sad ima 7 godina i opet se projeo...za doručak su redovno čak 4 šnite kruha...ma, sad opet voli papati. 

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 15:34:44   
boogy woogy
Moj sin od dvije godine je ko' mali cikouser posted image jede sve sto i mi, a najdraza jela su mu grah, grasak, leca i ostale mahunarke te variva sa kombinacijom zitarica i mahuna, "na kasiku" sto bi se reklo. Voli pitu (svekrva je majstor pita) i riza uvijek moze u svim oblicima i varijantama.

Mi u kuci jako polazemo paznju ishrani i kod nas je svaki obrok pravi mali drustveni dogadjaj. Ja vjerujem da ima tu dosta i genetike ali i navike, pa nas malisan uziva u hrani, kako u jelu tako i u spremanju hrane. Necete vjerovati ali on se voli igrati kuhara i pomagati meni u kuhinji. I moj muz je vican u kuhinji.

Nasa filozofija prema ishrani je bazirana na makrobiotickim nacelima, dakle jedemo cjelovitu, organsku hranu (u 90% slucajeva) i trudimo se da minimalno koristimo industrijski preradjenu hranu. Mi smo se ovako hranili i prije nego sto sam ostala trudna i rodila bebu, dakle takav je nas zivotni stil. Sokove pravimo domace, cijedimo ili uberemo bilje (smreku, zaru, ruzu, zovu) a svekrva pravi svake godine sokove i dzemove od drenjka. Trudimo se da jedemo hranu u skladu sa godisnjim dobima a tako je i spravljamo. Dakle, vise kuhanu hranu zimi a ljeti vise salata, hladni supa i ostalih jela koja hlade organizam. Jedemo koser (halal) meso jer smatramo da je takvo meso zdravije. Naravno, meso je na repertoaru rijetko. Vegetu, bijeli secer, bijelo brasno uopste ne koristimo. Kravlje mlijeko skoro pa nepijemo (sina sam dojila skoro 20 mj.). Popijemo ponekad domace mlijeko. Cak i moj sin preferira jogurt i ostale mlijecne proizvode i smatram da unosi sasvim dovoljno potrebnih hranjivi tvari kroz bogatu lepezu ostalih namirnica. Kalcija ima sasvim dovoljno u mahunarkama tako da smatram da uopste nema potrebe za ispijanjem litara i litara kravljeg mlijeka.

Moj sin ide u vrtic koji sam birala izmedju ostalog i prema tome kakav je njihov pristup ishrani. Jako sam zadovoljna jer imaju tetu koja fantasticno kuha i namirnice su probrane i domace. Ja ne branim svom djetetu da pojede smoki, cokoladu itd. ali toga kod kuce nema vec to pojede na rodjendanu svog druga/drugarice ili ako mu neko donese na poklon.

Ja ne mislim da smo mi fanatici kada je ishrana u pitanju niti zelim da se moje dijete osjeca tako dok bude odrastalo. Ja se ne uzbudjujem sto ce moje dijete ponekad pojesti smoki, monte, cips itd.

Moje iskustvo i zapazanje je sljedece: generalno svi se puno bolje osjecamo i zdraviji smo kada se ovako hranimo.


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.2.2010 15:49:56   
Lejla Ka
Sa kčerkom mi je trenutna situacija sa ishranom "dal da se umijem il da se ubijem?"
Sin je voće počeo prihvatat u 8. mjesecu, do tad 0 bodova, ali je do sad fino prihvatio čvrstu hranu, i sada jede većinom što i mi, osim kad mi jedemo nešto što on ne voli ili neki junk user posted image . Jako mi je važno da se što zdravije hrane dok ja mogu uticat na to i potpisujem ovo što kaže boogy woogy:

Ja ne branim svom djetetu da pojede smoki, cokoladu itd. ali toga kod kuce nema vec to pojede na rodjendanu svog druga/drugarice ili ako mu neko donese na poklon.

Ja ne mislim da smo mi fanatici kada je ishrana u pitanju niti zelim da se moje dijete osjeca tako dok bude odrastalo. Ja se ne uzbudjujem sto ce moje dijete ponekad pojesti smoki, monte, cips itd.

Kčer sad živi od tjestenine i krompira, jedino zelenilo koje svjesno pojede je zelje u zeljanici. Zato ja iskuhavam povrće i meso, pa procjeđujem i pravim bistre supe sa tjesteninom, valjda osane koji vitamin user posted image
A do vrtića je jela čak i sirov crveni luk u salatama.
Mali ne voli ribu, karfiol, ostalo je u glavnom OK.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
6.2.2010 0:06:20   
dana3
Hanady-svaka cast na tolikoj upornosti za dorucakuser posted image Izgleda da i mene ceka borba.
sjetim se sta mi je tata rahmetli govorio:dorucak pojedi SAM
rucak dijeli sa prijateljem a veceru sa neprijateljem -toliko je dorucak vazan.

< Poruku je uredio dana3 -- 6.2.2010 0:18:24 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
6.2.2010 0:13:05   
Hanady RR
hvala dana, ja sam zaista bila uporna i nastvaljm biti, nedozvoljam da postoji hrana pogotovo zdrava da je ona odbija...tako namjeravam i sa mlađom. I zaista djeca razviju osjećaj za hranu kroz igru...moja zaova svoga dječaka dovodi kod mene jer on samo kod mene voli da jede...a ja njemu i rorija od jaja i salame i trapista napravim.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
6.2.2010 0:14:56   
dinaa
Hanady puna si ideja svaka castuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
30.7.2010 10:26:24   
škorpija
mlijeko i komadiće voća neće niakko da jede, a voli  povrće, čorbice, supu, pitu, domaću picu i slatke kiflice

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
30.7.2010 10:31:48   
Mya_81 RR
Moja nikako neće ribu, a ostalo više manje za sad prolazi...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
30.7.2010 10:32:37   
Mya_81 RR
Škorpija, je li misliš na kravlje mlijeko?

Ni Minja neće na bočicu, ali na kašiku i slamku hoće...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *