|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 1:04:11   
anidla
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma hjde imate sreće nije vam muž dao djetetu od 18 mjeseci orbit žvaku da žvaće. I nije porblem što je ona žvakala nego je on zaboravio da je dao...tražila sam je po cijeloj kući nisam je našlauser posted image

i nakon 2 puna dana pokakila je djeliće orbita onog ljutog zelenoguser posted image
e tu mu je kraj biouser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mi smo ljetos bili u Banja Luci na nekom turniru odbojke i sjedimo u dvorani i neki ciko do nas sjedio i jeo cips i govori Noi ma kako si sladak, onako-vako i ja vidim dijete mi nesto melje po ustima a taj ciko pita Nou ko velikog djecaka, sine, jel ti ukusno???

ajme kad me nije slag strefio kad sam vidjela komad cipsa u ustima user posted image al Noa ga je momacki nabrzinu progutao cim je vidio moje ruke kako idu prema njemu user posted image



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 1:04:20   
DM
Jaje je u roku odn. traje 6 sedmica! Samo pazite da ga nije neko oprao!!!!!!!!!!!!!!!!!
Samo po sebi ima zaštitni sloj id voska, koji ga štitti oda vanjskih uticaja, jer je ljuska porozna; i kad se opere -skida mu se "zaštita"-otuda i najviše trovanja salmonelom!
Izvini anidla, znam u kojem si dumanu oko uvođenja jajeta, pa ti ja još i ovo dodadoh, ali morala sam vam to reći-ako ne znate!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 1:05:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma hjde imate sreće nije vam muž dao djetetu od 18 mjeseci orbit žvaku da žvaće. I nije porblem što je ona žvakala nego je on zaboravio da je dao...tražila sam je po cijeloj kući nisam je našlauser posted image

i nakon 2 puna dana pokakila je djeliće orbita onog ljutog zelenoguser posted image
e tu mu je kraj biouser posted image user posted image user posted image user posted image



Umireeemmmm...user posted image user posted image user posted image user posted image  

zamisli mu face kad me nakon sati ubjeđivanja naveo na posmisao da je ta žvaka ipak negdje po kući u silnim igračkama...a ja mu pelenu pod nos stavim 2 dana poslije...
I dan danas kaže ja sam se skamenio a imao sam želju da bježimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 8:57:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: Hanady
samo da ti kažem da Noa još nije porbao žumance...



joj hanady bona, sad ce skvo misliti da sam ja jedna losa mama user posted image

al fakat me strah jajeta kako god da okrenes user posted image




Od žumanceta neće dobiti alergiju, s toga bez brige.
Alergija se javlja na bjelanjac, nikako na žumanjak.

A žumanjak nemoj davati ko ja starijoj kćeri, pa mal se dijete nije ugušilo.
Ja joj zdrobila 1/4 i onako suhoparno dala.
Nego ovako, tvrdo skuhaj jaje, izvadi žumanjak, uzmi 1/4 žumanjka, izdrobi viljuškom i stavi u slani obrok koji taj dan jede.
To je to.
Sretno.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 9:00:10   
DM
Malo OTuser posted image Hanabanana hajde na temu OVU, da mi dobaciš kojuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 11:47:40   
anidla
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: Hanady
samo da ti kažem da Noa još nije porbao žumance...



joj hanady bona, sad ce skvo misliti da sam ja jedna losa mama user posted image

al fakat me strah jajeta kako god da okrenes user posted image




Od žumanceta neće dobiti alergiju, s toga bez brige.
Alergija se javlja na bjelanjac, nikako na žumanjak.

A žumanjak nemoj davati ko ja starijoj kćeri, pa mal se dijete nije ugušilo.
Ja joj zdrobila 1/4 i onako suhoparno dala.
Nego ovako, tvrdo skuhaj jaje, izvadi žumanjak, uzmi 1/4 žumanjka, izdrobi viljuškom i stavi u slani obrok koji taj dan jede.
To je to.
Sretno.


hvala user posted image

ti me bas smirila user posted image

ove moje sestre po strahu ispricale svoje scene s jajima pame jos veca panika uhvatila user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 11:52:52   
anidla
IZVORNA PORUKA: doublemum

Jaje je u roku odn. traje 6 sedmica! Samo pazite da ga nije neko oprao!!!!!!!!!!!!!!!!!
Samo po sebi ima zaštitni sloj id voska, koji ga štitti oda vanjskih uticaja, jer je ljuska porozna; i kad se opere -skida mu se "zaštita"-otuda i najviše trovanja salmonelom!
Izvini anidla, znam u kojem si dumanu oko uvođenja jajeta, pa ti ja još i ovo dodadoh, ali morala sam vam to reći-ako ne znate!



ma u redu je sestro user posted image

ja sam jutros dala zadacu sveki, jer ja necu vidjet Nou do subote da mu ona da zumance po ps-u user posted image

kad je meni moja sveki pocela nabrajati sta je dijete sve jelo zadnja 4 dana ajmeeee kuku meni user posted image

1. grah - ja ga nisam jos dala, sveki je user posted image rekla je da je iskuhala kost i na toj vodi pravila grah sa mrkvicom,kad se raskuhalo njemu je odvojila malo a u ostatak je njima dodala zacine, reakcija? nije je bilo HB, nit ga je pupo mucio user posted image

2. ja njoj tako jutros pricam o jajima, ona meni kaze ok, ja cu tako kako ti kazes ali ti moramreci da sam mu dala neku hranu koja u trgaovima ima jaja ajmeeeeee user posted image dala mu je tjesteninu koja u sebi sadrzi jaja, ja sam inace kupovala bez jaja, i to je ok proslo user posted image

3. i kraj balade, juce je pravila domacu sirnicu od crnog brasna sa domacim jajima, i kaze da mu je davala samo tijesto peceno sirnice, ali 99 %da je okusio i filu sirnice (sir+jaja).

ja se uopste ne ljutim na nju, naprotiv, pomogla mi je


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 12:05:12   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: anidla
1. grah - ja ga nisam jos dala, sveki je user posted image rekla je da je iskuhala kost i na toj vodi pravila grah sa mrkvicom,kad se raskuhalo njemu je odvojila malo a u ostatak je njima dodala zacine, reakcija? nije je bilo HB, nit ga je pupo mucio user posted image


Bravo za sveki, jer je grah, kao i sve grahorice, poput graška i  buranije veoma zdrav, a to s problemima s trbuhom su više mitovi nego stvarnost. Bude malo vjetrova, ali to samo znači da pupa radi. A i to s jajetom je OK. Dakle, Noa vjerovatno nije alergičan na bjelance, a to ti je važno da znaš prije onog cijepljenja za prvi rođendan, jer se cjepivo uzgaja na jajima.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 12:08:03   
DM
Ma svaka ti čast kad si tako realna po pitanju svekrveuser posted image user posted image user posted image treba ovaj post copy-paste na temi svekrva



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 12:09:54   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Jede sve slano (hvala Bogu)...jede voce i povrce....od voca ne voli samo jabuke...ne voli slatko, sokove...pije samo vodu. Ovo mi je i okej..ali smjesna mi kada mm krene sa teglicom nutelle prema njoj...kako bjezi, hm...ili ja npr. sa monte...hoce joj biti nesto...user posted image user posted image user posted image


Skvocita, ovo mi je preslatko! Čuj blezi od nutelle, hahahahaha... Pa ti imaš dijete sa idealnim prehrambenim navikama...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 12:11:42   
bebbe RR
Hanady, TM je dao žvaku?! Hahahahaha... Jao, šta im sve padne na pamet! Muževima, ne bebama! Moj je umalo neki dan Emi dao neko gazirano piće u kafiću. Pa, mislim stvarno! U zadnjem trenutku ga spriječih.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 21:23:51   
anidla
IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma svaka ti čast kad si tako realna po pitanju svekrveuser posted image user posted image user posted image treba ovaj post copy-paste na temi svekrva




znas kako ja na to gledam? moja svekrva ne moze lose zeljeti svom unuku, znaci sve sto radi, vjerujem cvrsto da radi iz najbolje namjere....to je tako jednostavno...user posted image




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
14.10.2010 21:25:08   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: anidla
1. grah - ja ga nisam jos dala, sveki je user posted image rekla je da je iskuhala kost i na toj vodi pravila grah sa mrkvicom,kad se raskuhalo njemu je odvojila malo a u ostatak je njima dodala zacine, reakcija? nije je bilo HB, nit ga je pupo mucio user posted image


Bravo za sveki, jer je grah, kao i sve grahorice, poput graška i  buranije veoma zdrav, a to s problemima s trbuhom su više mitovi nego stvarnost. Bude malo vjetrova, ali to samo znači da pupa radi. A i to s jajetom je OK. Dakle, Noa vjerovatno nije alergičan na bjelance, a to ti je važno da znaš prije onog cijepljenja za prvi rođendan, jer se cjepivo uzgaja na jajima.



daj Boze user posted image hvala ti na ovom post-u. a mislis li da se iz navedenog sto je Noa probao moze smatrati da nije alergican na bjelance?




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
3.11.2010 13:26:59   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: anidla
1. grah - ja ga nisam jos dala, sveki je user posted image rekla je da je iskuhala kost i na toj vodi pravila grah sa mrkvicom,kad se raskuhalo njemu je odvojila malo a u ostatak je njima dodala zacine, reakcija? nije je bilo HB, nit ga je pupo mucio user posted image


Bravo za sveki, jer je grah, kao i sve grahorice, poput graška i  buranije veoma zdrav, a to s problemima s trbuhom su više mitovi nego stvarnost. Bude malo vjetrova, ali to samo znači da pupa radi. A i to s jajetom je OK. Dakle, Noa vjerovatno nije alergičan na bjelance, a to ti je važno da znaš prije onog cijepljenja za prvi rođendan, jer se cjepivo uzgaja na jajima.



daj Boze user posted image hvala ti na ovom post-u. a mislis li da se iz navedenog sto je Noa probao moze smatrati da nije alergican na bjelance?





Ako je jeo bjelance u nečemu više od jednom  - vjerovatno možeš biti sigurna da nije alergičan. Alergija na bjelance je često tzv. kontaktna alergija, tako da možeš napraviti i mali test - dotakni mu kožu bjelancetom i sačekaj. Ako nema nikakve reakcije u par sati, nema ni brige.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:12:32   
smajli80
Drage moje ovo možda nije stranica za to ali ja ne mogu naći drugu.Imam jedno pitanje za vas ako možete da mi odgovorite ili mi date savjet.Evo o čemu se radi:moja user posted image 2.8god jede ne jestivu hranu tipa:masnih bojica,plastelina,papira i dr.
Da li je neka od vas imala slično iskustvo sa svojim djetetom?
Završena joj je oralna faza(izrasli svi zubići)jede svu ostalu hranu.
Da li je u pitanju samo prolazna faza ili ima manjak nekih vitaminauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:20:59   
Skvo RR
Kako mislis "jede"? Ako mislis na sporadicno ubacivanje u usta "nejestivih" stvari...to i mi radimo...ja to vezem za radoznalost.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:23:49   
Niina
IZVORNA PORUKA: smajli80

Drage moje ovo možda nije stranica za to ali ja ne mogu naći drugu.Imam jedno pitanje za vas ako možete da mi odgovorite ili mi date savjet.Evo o čemu se radi:moja user posted image 2.8god jede ne jestivu hranu tipa:masnih bojica,plastelina,papira i dr.
Da li je neka od vas imala slično iskustvo sa svojim djetetom?
Završena joj je oralna faza(izrasli svi zubići)jede svu ostalu hranu.
Da li je u pitanju samo prolazna faza ili ima manjak nekih vitaminauser posted image


Ima te djece koja jedu tako neke stvari tpa zemlje, kreca....a nesto sumnjam da u plastelinu ima nekih vitamina...da nju to ne asocira ne neku hranu...ja vjerujem da je to prolana faza, i da joj trebas objasniti da to nije za jelo ili jednostavno taj plastelin i vostane boje skloni od nje.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:28:17   
Niina
evo nasla sam i neki tekst koji objasnjava ovu pojavu, valjda smijem ovo staviti,

link izbrisan, smije se samo tekst staviti

< Poruku je uredio maja78 RR -- 19.11.2010 14:04:02 >


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:31:49   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Kako mislis "jede"? Ako mislis na sporadicno ubacivanje u usta "nejestivih" stvari...to i mi radimo...ja to vezem za radoznalost.


Čim pronađe neku vrstu papira npr.lotos maramica stavi u usta komad i pojede,masne boje krijem od nje međutim kad je u vrtiću ili u gostima čim je nađe sakrije se i pojede je.To se dešava svakodnevno

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:41:31   
ziki
Sve ispisah i ode post u tri lijepe.
Nemirko je ovo takođe radio, voštane je davno stavljao usta i gricko. Zato sad koristimo drvene boice, našli smo fine debele, meke i oduševljen je. Mesto plastelina koristi glinamol. Sa njim umaže rukice i gadno mu je da krene ka ustima, čim završi puža(ovo sam pravi) odmah traži da operemo ručice. Probala sam u subotu da mu opet dam plastelin i dok sam se okrenula da sipam vodu on je već gurnuo usta jednu loptu i pokušava da sažvaće. Mislim da ga sam matijal iritira i da bi ga bolje razumeo stavlja usta da bolje ispita. Ima dobar apetit, jede zdravu hranu, hvala dragom Bogu, pa sumljam da mu fali nešto od minerala ili vitamina. Mislim da je isa tvojom curicom isto.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:45:10   
bebacha
i mi smo iz istog razloga ukinuli plastelin i vostane.
Ziki.gdje ste nabavili te debele bojice,kad ovo moja hoda po kuci s bojicom u ruci hoce nesto da mi bude od straha


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:53:32   
smajli80
Draga moja Ziki hvala na utješnim riječima,pokušala sam i sa drvenim bojama ali i njih takođe stavlja u usta i grize,potalo mi je zabrinjavajuće kad je neki dan umalo pojela komadić Hepo kocke,u zadnji čas sam joj izvadila iz usta.Baš me prepalauser posted image
Ne znam više šta da radimuser posted image
Nadam se da je to samo faza i da će proći(i oni i njihove fazeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 12:58:01   
ziki
IZVORNA PORUKA: bebacha

i mi smo iz istog razloga ukinuli plastelin i vostane.
Ziki.gdje ste nabavili te debele bojice,kad ovo moja hoda po kuci s bojicom u ruci hoce nesto da mi bude od straha


Poručili da nam donesu iz Njemačke, ovdje smo tražili i nije imalo šanse da nađemo a vidjeli kod bratanice mm takve i poručili da donesu i njemu


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
19.11.2010 13:18:42   
Niina
IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: Niina

evo nasla sam i neki tekst koji objasnjava ovu pojavu, valjda smijem ovo staviti,


Ovaj tekst mi je puno pomogao ,hvala NIINAuser posted image


Ma nista, ja i radi sebe malo tragala..nismo jos dosli do te faze ali nije zgoreg znati

< Poruku je uredio maja78 RR -- 19.11.2010 14:04:47 >


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sta vasa djeca jedu a sta ne jedu?
26.8.2011 16:07:17   
djuro palica
jesi li probala sa Jagnjetinjom??user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *