|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Snobizam
7.8.2012 11:39:53   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Milenijum slažem se s tobom.
Ovo nije tema o tračanju, nego o snobizmu.
Isto tako se slažem s Višnjom, moj frižider je Gorenje, i biće sve dok radi. Znači može da stane sutra, prekosutra, za godinu za 20. Što ću ga mijenjati ako radi?!

Snobizam je puno kompleksniji pojam.
ROdice iz nečije priče za mene nisu snobovi, nego osobe s kompleksom niže vrijednosti.


vjeruj mi da su snobovi,ali su i osobe s kompleksom niže vrijednostiuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Snobizam
7.8.2012 11:49:35   
veeseelaa
e pa sad na ovu temu niko nema niš reć
nema tračanja user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Snobizam
7.8.2012 11:52:33   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e pa sad na ovu temu niko nema niš reć
nema tračanja user posted image



sto "hin"je lahko urezilituser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:09:32   
hanabanana
Pa ne treba baš tako plitko na to gledati.

Evo recimo, meni je ljudi sa kompleksima niže vrijednosti često žao, i često za takve nalazim opravdanje ( neimaština, teško odrastanje, težak život.....)
Za snobove nemam nikaka opravdanje, vrlo otvoreno ih kritikujem.

Smeta mi šta bi se na silu utrpali u elitu.
A elitizam je pak nešto sasvim drugo od snobizma.

< Poruku je uredio hanabanana -- 7.8.2012 12:10:03 >

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:20:14   
animagical
a Boga ti ko je ta elita? evo, kod nas, u BiH... imamo li mi to?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:23:24   
veeseelaa
ja sad ne znam odakle da počnemuser posted image

znam jednog lika koji je zaista pun ko brod, onako društven, raja, nije loš čova al npr sklon je da ti pokazuje fotose svoje imovine a po mogućnosti da i da te odvede do svojih objekata user posted image

a opet znam drugog kojem čim odeš na kafu u auto te metne da ti pokaže svoju zemlju koju je kupio u nekom zapećku, i onda napravi onu nadmenu facu, spusti donju usnu i kaže pametno sam investirao jel deuser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:23:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: animagical

a Boga ti ko je ta elita? evo, kod nas, u BiH... imamo li mi to?


ma ima garant, sin od Bešlića user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.8.2012 12:24:04 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:33:38   
hanabanana
Evo npr za mene je rahmetli Zulfikarpašić bio pripadnik elite.

Pitanje elite danas posmatra negativno. To nije bilo prije tako. Pa samo se sjetite aristokratije.

Ili što bi moja mama rekla: Elita ide u Operu zato što voli da je sluša, a snobovi zato da bi mogli reći da su bili u Operi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:35:18   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pa ne treba baš tako plitko na to gledati.

Evo recimo, meni je ljudi sa kompleksima niže vrijednosti često žao, i često za takve nalazim opravdanje ( neimaština, teško odrastanje, težak život.....)
Za snobove nemam nikaka opravdanje, vrlo otvoreno ih kritikujem.

Smeta mi šta bi se na silu utrpali u elitu.
A elitizam je pak nešto sasvim drugo od snobizma.


ma elita si ako ti je čačinog čače čačin čača bio pun ko brod pa je generacijski i tebe dopalo,sve ostalo se ne pikauser posted image

sto reko Nazif Gljiva-Nema u nas đet seta i elite,nisi đet set ako uzmes koju hiljadarku po dijaspori,vratis se u bosnu i platis kiriju i racuneuser posted image user posted image user posted image ....

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:35:25   
animagical
hanabanana a ima li iko ziv? user posted image a za njega se slazem...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:53:08   
MAMA MA
hoću reći

ćaćinog ćaće ćaćin ćaćauser posted image
ponese me rasprava pa ne vidim sta kucamuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Snobizam
7.8.2012 12:56:44   
Hanady RR
a ja nekako kontam da snobovi postanu oni koji se nastojanjem liječenja komleksa niže vrijednoti ( što je opet bolest izlječiva kod psihologa)negdje pogube...valjda od silnih nastojanja...user posted image

ova ''rodica'' je sa komleksima ...al uveliko se pogubila i snob je postala.

recimo jedan dio snobova stidi se i svoga porijekla...
takve ja poznajem...user posted image
i najteže mi bude kad vidim stide se majke svoje...kriju ženu od drugih ljudi...ostave je zaključanu u kući cijeli dan...da nebi hodala oko kuće u svom dumanu...
nažalost žena je dementna , bolesna...al sin neće da je pred ustanovi jer svi bi znali da ima majku bolenu...a to se valjda cool ljudim ne dešavauser posted image

ne znam...
vrmena valjda nose neke rpomjene koje ne mogu svi pratiti...
no poenta je da i ne moraju al to snob ne konta...

njemu je bitan jeep...
koji neće otplatiti doće mu po njega...
koji mu trošo do mora i nazad 400 KM...iako je tih 400 zadužio

to su mi snobovi...

ovo sitno ...što ko kupi, ima, može ili poželi pa misli imat će...to mi nije snob...
to su trenutna stanja u skaldu sa nečijim stanjem trenutnim....nekoga prenese, a nekad prenese i onoga ko gleda toga...odmjeri mu ne znajući kako i šta se dešavauser posted image
eh sad to što neko na budućnost gleda drugačije...što neko ''skuplja'' neko danas živi pa sutra šta Bog da...to mi opet neki drugi nazivuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Snobizam
7.8.2012 13:18:20   
Galicia
Imala sam jednu snobovSku u drustvu i brzo mi je ta ista ispala iz drustva. Imam prica malu tonu. Al' necemo je tracati. To je ona sto je varala muza vise puta, i sto sma je ja vidjala sa par njih. Orao joj nije ravan koliko visoko leti. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Snobizam
7.8.2012 14:05:53   
Alma_27
jao, ili kad kupis auto od 80 hiljada na kredit i vozis ga najvise po ovim rupama tuzlanskih cesti user posted image

nemam snobova medju prijateljima ali imam medju poznanicima. nije im lako user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Snobizam
7.8.2012 17:41:56   
mamaajna
SNOBIZAM=KRETENIZAM

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Snobizam
7.8.2012 18:06:17   
Precious
Frizider prazan ali se dobro auto voza, kad se skupi 5 maraka za gorivo.
U dzepu je najnoviji model mobitela ali nikad kredita na njemu.


(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Snobizam
7.8.2012 18:37:24   
Skvo RR
Davno procitah...pa da kopiram i potpisem vecinu


U svakom od nas skriva se jedan mali snob. Neugodno je to jedno mjesto. Tamo gdje živi taj naš snob. Ali ipak postoji. Svi ga mi imamo. Snoba mislim. Ne volimo se baš susretati s njim. Teško je to. Još manje volimo kad se naša okolina susreće s njim. A opet, on uvijek nekako pronađe način da pokaže svoju malu ružnu glavicu. Gadan je taj snob, znam.

Mislite da vi nemate svog malog snoba? Sigurni ste? Nikad niste pomislili „ma ovaj nema pojma“ samo zato što je netko npr. mlađi od vas? Ili „ma što meni taj novajlija ima pričati, ja ovo već godinama radim“? Ili „otkud tom XY (ubacite uvredu po želji) pravo da govori o ABC (ubacite struku po želji)“? Ili „ne želim se uopće spuštati na TAKVU razinu“? „Kaj ta stara baba misli da ju još netko sluša?“. „Ma pusti, on ti je završio filozofiju/ekonomiju/i sl.“ (ovo je posebno popularno na tehničkim fakultetima).

Niste nikad na forumu „oprali“ nekoga samo zato što je tamo novi? Ili nema desetogodišnju statistiku Dinamovih nogometnih utakmica u glavi? Ili voli čitati recimo Dana Browna ili Daniele Steel, a ne Prousta i Kafku? Ili sluša Jelenu Rozgu, a ne recimo Gibonnija ili Boška Petrovića? Ne zna da se kod „kuče“ ne pali „svijetlo“? Niste nikada prosudili nekoga po njegovoj odjeći? Šminki? Tjelesnoj težini? Sigurni ste?

Vidite, ja imam svog snoba. Javlja mi se svaki dan. Nekad jednom, nekad nekoliko puta. Nema zapravo nekih pravila. U trenutku kada se pojavi, osjećam se tako dobro. Superiorno. Nadmoćno. Malo ga tada i volim. Jedini problem s tim snobom je što on ne može dugo biti vani. Brzo se povuče, pa mi ostane samo onaj neki glupi osjećaj. Moj me snob zapravo ograničava. Odbacuje neke ljude, situacije, aktivnosti prije nego što sam ih imala prilike isprobati. Podcjenjuje ih. I na taj mi način smeta da isprobam nešto novo, da naučim nešto potencijalno zanimljivo, da čujem neku novu perspektivu.

Kako da zauzdam tog svog snoba? Ima li uopće načina? Kamo bih ga mogla pospremiti? Znamo da ne voli biti dugo vani. Možda da ga objesim doma u ormar pa da me dočeka svaki put kad uzimam jaknu? Da ga pospremim u džep, pa da sjedim na njemu cijeli dan? Možda da ga stavim u novčanik, pa da mi se cereka svaki put kad krenem prema Mastercardu? Da ga stavim na policu s knjigama, pa da ispadne svaki put kad brišem prašinu? Možda u posudicu za sol? Ispod teglice s kaktusom?

Kamo vi pospremate svog snoba? Sigurno imate neko mjesto. Recite mi kamo, prihvaćam baš sve ideje! Što god vam padne napamet. I nije mi bitno ako još uvijek nemate previše iskustva sa svojim snobom. Ili ako slušate Jelenu Rozgu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Snobizam
7.8.2012 19:06:44   
SREĆNA
skvo user posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=9JvNNLYeBIE
Meni ona diže raspoloženje svaki dan je moram poslušat

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Snobizam
7.8.2012 19:18:48   
leona81
tako ja nekidan idem iz DM-a sa mm, i pored mene nabada na stiklama djevojka koju poznajemo godinama i mm i ja, javna licnost, poznatija po svom ocu nego po svojim dostignucima - nije ni prijateljica a nije ni poznanica, jednostavno se znamo jaaaako dugo preko prijatelja, i uvijek mi trci u zagrljaj, ljubi me, zove na kafe i sl,...ali taj dan sam nosila kese iz DM-a i toaletni papir onaj veliki, s mirisom dunje i...nije me pozdravila a vidjela me, dakle okrenula je glavu od mene zbog toga sto u tom trenutku valjda nisam bila dovoljno cool? da mi je znati s cime elita brise guzicu, da izvineteuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Snobizam
7.8.2012 19:28:13   
Visnja RR
user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Snobizam
7.8.2012 19:36:01   
minja_
oni kake listice magnolije a piske sve sami chanel 5, prema tomeuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Snobizam
7.8.2012 20:23:03   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Evo npr za mene je rahmetli Zulfikarpašić bio pripadnik elite.

Pitanje elite danas posmatra negativno. To nije bilo prije tako. Pa samo se sjetite aristokratije.

Ili što bi moja mama rekla: Elita ide u Operu zato što voli da je sluša, a snobovi zato da bi mogli reći da su bili u Operi.




tvoja mama mudro zboriuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Snobizam
7.8.2012 20:30:59   
minja_
Tuzan je zivot snoba, zamislite kakva je to svakodnevna borba s vjetrenjacama, pokusava da bude dio svijeta kojemu realno ne pripada, taman kad mu se ucini da je konacno uspio, shvati da neko ima 100 kvadrata veci stan od njegovog, costum made brand new car bolji od njegovog, da se neko za njen/njegov pojam bolje udao/ozenio, brze doktorirao, objavio clanak u Lancetu, ima novije sise, kvalitetniju bundu..
Kako je to nesretan zivot...
Jedan ovdasnji tajkun otisao u Njemacku da kupi sebi helikooter I vraca se kuci s jednim, I sav sheban kaze zeni, koja smo mi sirotinja, ispred mene covjek kupi 12 helikoptera, nekakav seik.

Tesko njima s njima samima.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Snobizam
7.8.2012 22:48:45   
mala_sa
I sav sheban kaze zeni, koja smo mi sirotinja, ispred mene covjek kupi 12 helikoptera, nekakav seik.


Uh suze me oblise user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Snobizam
7.8.2012 22:56:01   
bellla
evo poslusajte "ovu",ma nije snob,mozda malo samouser posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=iEwI2Qr8W1E

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *