|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:14:46   
Romali
Jesu li išta napredovale ove mame  s početka priče? user posted image user posted image

Mislila sam da se ovo dešava drugim mamama i bebama, neće i nama, ali moj dječak se zadnjih par noći budi xxxxxxxxxxxxx puta. Znam koji sve uzroci mogu biti, ali glad sigurno nije. To bar znam.
Počela sam raditi prije 10 dana pa mi pada napamet da mu falim po danu i to nadoknađuje noćuuser posted image
Bocu neće, cuclu kako- kad.

Eto samo da podijelim ovo s vama. Ako imate prijedlog za pomoć, dobrodošao je.
Ako nemate, nema veze. Meni je lakše što sam napisala.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:30:11   
ziki
Nisi sama, i kod nas je opet pocelo ludovanje, taman sam se ponadala da je krenuo da se popravlja, al ne lezi vraze krenuli i gornji zubici. Jednostavno svakih 1.5-2 sata se budi i sto ga uzmem u ruke nastavi da spava, ali ukoliko u propisnom vremenu(dok ne sjednem,  podignem pidzamu i otkopcam brus) ne dobije siku nastavlja da place. Pokusavala sam da ga prebacim kod mnen u krevet, mada nas ovako samo ogradica dijeli, ni to bas ne pomaze samo jos ni tih 1.5 sata ne spavam jer strepim da ga ne udavim.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:33:11   
Romali
E pa taman toliki razmak pravi i moj hairlija. Ne stignem ga vratiti u krevetac, onda bih samo hodala cijelu noć.
Hajde nek' nisam samauser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:36:09   
žana o8
Draga Romali , kupim ja knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" neke engleske autorice. Sve u svemu knjiga nije loša, lijepo i vrlo jasno napisana i neke stvari objašnjene. Ovako ona kaže za noćno dojenje/hranjenje : bebe nakon 6 mjeseci ne moraju jesti po noći( ovo se odnosi na zdrave bebe sa odgovarajućom kilažom za svoju dob). Postoje 2 načina odviknuti bebu od noćnog hranjenja: ili pustiti dijete da plače ( što ona ne zagovara) ili pratiti bebin raspored 7 dana i vidjeti kada je uobičajeno vrijeme buđenja djeteta da jede , pa pola sata prije tog vremena dijete nahraniti, i tako nekoliko noći , pa se dijete neće buditi u određeno vrijeme , jer će misliti da je već nahranjeno. To je što se tiče hranjenja. Što se tiče "nako" buđenja , da dijete kada se probudi , ne treba dizati iz kreveta, samo mu se tiho javiti da vas vidi , staviti mu cuclu , pomilovati ga ili bilo što drugo što bebu smiri, ALI GA NE DIZATI IZ KREVETA, i tako kad god se beba probudi. Ona garantuje da to neće dugo trajati, pa eto sad. Probala nisam, pa ti ništa ne znam reći. Pozz

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:44:51   
Romali
Hej Žana, hvala ti. Znam za tu knjigu, ali nisam je nabavila. Malo sam čitala impresije o njoj na Rodi.
Znaš kakve smo mi mame, žao mi ga, ne mogu ga pustiti da plačeuser posted image
Dat ću mu još malo fore, možda je samo faza zubi, nije nikad prije ovakav bio.
Ako se ništa ne promijeni, bježim iz sobe da me ne miriše,a neka mm ostane  s njim i uspavljuje ga nosajući i sl. Pa možda skonta da me nema i dosadi mu buđenje...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 22:49:25   
žana o8
Ni ja ne bih mogla pustiti da plače. Sve bih drugo probala , osim toga. Uglavnom, po njoj je poenta da se dijete ne diže iz kreveta , jer se time još više razbudi, i poenta je u ponavljanju  stvari svaku noć pa će bebi dosaditi da se budi.


_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 23:00:14   
lejlašh
Javlja se mama sa početka priče nažalost bez poboljšanja stanja.
Romali - to mu fališ jer si počela raditi, i meni se isto desilo, 10 dana vriska i plač avaku noć user posted image , i pipanje da li sam tu. Na pali da je ne dižem iz kreveca, kad ona čim se probudi - odmah na nogice lagane i plače sve dok je ne uzmem. Ustane čak i u vreći za spavanje, ništa joj ne smeta.
Mi smo stvar riješili deložacijom MM u dnevnu sobu user posted image , mrvica za sada spava sa mnom, dokle - vidjećemo. I dalje se budi, ali znatno rjeđe, bitno je da me napipa da sam tu i nastavi spavati. Definitivno joj falim od kada sam počela raditi puno radno vrijeme, baš je vezana za mene,a sika joj je i dalje najbolja drugarica user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Noćno dojenje
14.1.2009 23:08:03   
Romali
Hej Lejla, ma zato sam i napisala gore, mislim da mu nedostajemuser posted image user posted image user posted image
Sad kad si mi potvrdila, dođe mi da plačemuser posted image

Ništa, valja nam izdržati i naći način da se barem malo rijeđe budi.
Hvala u svakom slučaju user posted image .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 10:31:17   
idana_85
Ej drage moje, mom smrdi je tek tri mjeseca. Stalno sam s njim, mada bude on po danu s dedom,nanom,tetkom,amidzom, ja ga hranim, presvlacim,malo se poigram i dam ga njemu,bas zato da se ne bi vezao. Ali prekjucer ja otisla na ispit, ispit trajao dugo, pa isla u kupovinu, kad sam dosla kuci, on nahranjen i ja mu onako dam malo i da doji. kako je zgrabio siku, ma ne pusta, nece da se odvoji od mene. Malo se igrao, i deda ga uspavao, ja ga stavila u krevetic, izadjem iz sobe on place, tako pet puta. I onda ga ja ljuljala,spava,cim ga spustim, pocne plakati. vise me ruke zabolile, dam mm, on vristi, i mm ga smirio al opet jel ja izadjem iz sobe on place, vratim se prestane. I sta cu, uspavam ga,stavim na kauc i lezala kraj njega 45 min dok je spavo.....I sinoc isli mi u kupovinu, nije nas bilo dva sata,kad smo dosli...nece da se odvoji od mene. I opet, zaspo, probudi se. Mm ga uzeo da uljulja a ja da slozim stvari iz kupovine...ma nema sanse,dok g a ja nisam uzela nije se smirio....Mogu misliti sta me tek kasnije ceka.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 11:00:16   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ej drage moje, mom smrdi je tek tri mjeseca......malo se poigram i dam ga njemu,bas zato da se ne bi vezao.


Idana_85, nemoj me pogresno svatiti, ali sta ima tu lose da se beba/dijete veze za svoju majku?! Pa njemu su tek tri mjeseca!! Normalno je da si mu ti najvaznija na svijetu i da on jako traumaticno dozivljava odvajanje od tebe. Mislim da je prerano da ga "ucis samostalnosti" i "ne vezivanju za tebe"! Ja razumijem da ti polazes ispite i ucis ali tvojoj bebi su tek tri mjeseca!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 11:37:12   
tweety
lejlašh pošto si napisala da si deložirala muža user posted image da ti kažem da će ti biti pravo teško odviknuti je od spavanja stobom.Ovo ti iz iskustva govorim jer smo mi imali ovaj problem buđenja sa sinom kad mu je bilo 8mj.I MM ono daj ga između nas,lakše ti je i ja budala poslušam.Kad bi ga stavljala u krevetac vrištao bi i nije bilo druge nego ga ponovo uzeti i staviti da snama spava.Djete naviklo spavati tako i evo i dan danas je ista situacija a 3 ipo su mu godine (samo što ja sad spavam u drugoj sobi sa bebom a oni na bračnom).Sad nema šanse da ode spavati sam,mora neko snjim i čim se probudi a vidi nema nikoga,zove.

Romali znam da je teško ali nemoj činiti ovu moju grešku,znaš i sama čitavu priču.Što se tiče knjige potpuno se slažem da djete ne treba vaditi i nosati ili ovako kao što smo mi stavljali ga između nas.Jer čovjek kasnije muku muči.Ja ovo sad govorim razmišljajući da neću istu grešku praviti ali ko zna kako će se situacija odvijati user posted image user posted image




_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 11:49:44   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

E pa taman toliki razmak pravi i moj hairlija. Ne stignem ga vratiti u krevetac, onda bih samo hodala cijelu noć.
Hajde nek' nisam samauser posted image



Ista stvar ovih dana (Romali, u toku si)... A zamislite još sa dvojicom...
Ustani, lezi, ustani, lezi, a onda na posao 8 h...
Mame sa starijim dojenim bebama - utješite nas pa recite da će i naši ubrzo prespavati noć...
Btw, kod mojih su razlog zubići, čekamo gornje jedinice..

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 11:58:11   
Suzana
Uh, ne vidjeh i ostale komentare...
Žana, stigla ti je dakle knjiga. Hvala ti što si nam u kratkim crticama prenijela šta spisateljica savjetuje. Međutim, meni ti savjeti ne mogu pomoći... Jer npr. meni Edi plače odmah, jaga automatski moram uzeti i dati mu da doji, jer u suprotnom budi Maka i onda je to ludnica... Ja nemam snage ići s njim iz spavaće i nosati ga po stanu, jer meni valja ujutro na posao.
Tweety, čula sam od mnogih majki za sličnu grešku... Ja to izbjegavam, ali skoro svaku noć tj. jutro (oko 5:30) Mak se probudi i mi ga prenesemo kod nas, jer neće da nastavi spavati - nastavio bi ako bi mu dala sise, ali je ne traži jer je prethodno dojio već dva puta i ne treba mu - onda nemam drugog rješenja i moram ga staviti između nas. Iskreno se nadam da je to faza...
Draga Lejla... tvoja je već velika cura a još ustaje po noći... Ne znam šta da kažem, odvikni kako znaš i umiješ...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:00:27   
žana o8
Suzana , a ima li potrebe za tim dojenjem po noći? Možda da prvo to pokušaš izbaciti?

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:04:25   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ej drage moje, mom smrdi je tek tri mjeseca......malo se poigram i dam ga njemu,bas zato da se ne bi vezao.


Idana_85, nemoj me pogresno svatiti, ali sta ima tu lose da se beba/dijete veze za svoju majku?! Pa njemu su tek tri mjeseca!! Normalno je da si mu ti najvaznija na svijetu i da on jako traumaticno dozivljava odvajanje od tebe. Mislim da je prerano da ga "ucis samostalnosti" i "ne vezivanju za tebe"! Ja razumijem da ti polazes ispite i ucis ali tvojoj bebi su tek tri mjeseca!



Potpisujem boogy_woogy. U ovom periodu tvojoj bebi tvoja sisa nije samo hrana, nego i utjeha, sigurnost, sreća. Njemu još treba tvoj miris i dodir da bi se osjećao sigurno. Nije samo stvar hranjenja.
I neće biti tako, za koji mjesec ćeš morati da ganjaš bebu da doji, počeće je interesovati druge stvari.

I da "utješim" druge mame....moja je napunila devet mjeseci, i udaram se nogama u gu*icu od sreće ako jede samo dva puta u toku noći: oko jedan i oko četiri. user posted image

I jedan duboki naklon Suzani...user posted image  Ja mislim da bih ja luda hodala da dojim dvoje, i još radim ujutro od osam.

< Poruku je uredio hanabanana -- 15.1.2009 12:05:17 >

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:15:49   
žana o8
Žana je još uvijek samo na mlijeku, a čim počnemo sa dohranom pa pa noćno dojenje. Ne padam na fore nedostajanja i maženja. Noć je da se spava, a mazićemo se mi po danu. Ako pedijatrica kaže da je dobila dovoljno na kilaži, i da je zdrava idemo u akciju.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:18:06   
hanabanana
To je super, ako neko može. Ja nisam dovoljno jaka da slušam dijete dok plače. Do mene je.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:21:04   
žana o8
Neću ići tom metodom ,nego ovako kako piše u knjizi hraniti je malo prije očekivanog vremena buđenja djeteta, pa ćemo vidjeti.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 12:30:37   
Suzana
Žana, ne bude se oni zato što su gladni, nego zato što ih muče zubići i jedino uz pomoć sise oni nastave spavati.
A kad ih ne muče zubići, 2x u toku noći se bude iz navike, osjetim i znam da je to razlog... Nije baš lako ukinuti noćne podoje.. vidjećeš, a opet, sve zavisi od karaktera bebe. Meni je Edi jako vezan za sisu - ja mu automatski moram dati sise jer odmah plače, a onda mi probudi Maka koji bi i duže spavao. Sve se nadam da će sami prestati, pa vidjećemo, jer sa dvije bebe, nisam sigurna koje je moje rješenje izbaciti noćne podoje, pa makar jedan!
Neću vas lagati, ali naravno da bih i ja voljela prespavati noć, jer me ovo lagano iscrpljuje, još guram, i Hanabanana, mislim da nisam još luda, nekako su mi OK postovi user posted image  zar ne (hvala za ovaj naklon user posted image )?
Nemam pojma, vidjećemo se još na ovoj temi, ali neka su oni nama živi i zdravi - to je najbitnije....

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 13:26:53   
Amrino
I mi jos uvijek imamo x nocnih "podoja" user posted image .
Ponekad se probudi samo dva puta- uzme siku u usta malo posiki i nastavi spavati...a ponekad 20 puta...vrti se, kenka u snu...Nema to veze ni sa gladju...nego zavisi od toga muce li ga zubici, kako je proveo dan, sta je ruckio....jel mjeseceva mjena ili ne...Ma slicno kao i kod nas. Ni odrasli ne zaspu cim legnu i ne spavaju sve do ujutro bez okretanja, ustajanja u wc..i sl. ...tako bar ja to dozivljavam...tjesim se user posted image .
Spava s nama, nemam namjeru da ga odvikavam niti od toga niti od nocnih podoja. Iscrpljujuce je ali kad pomislim da ce jednoga dana aBd narasti i otici studirati ili nesto sl. pa da cu ga biti zeljna- odjednom mi nije tesko user posted image user posted image user posted image .

I sto se tice "ponasanja" bebe kod Idane_85 mislim da je to sasvim normalno. Tako maloj bebi odsustvovanje majke je veeelika trauma. Sto se vise budes trudila da se ne "navikne" na tebe- njoj ce to sve teze padati.
Ja svog ni na minutu nisam do nedavno samog ostavljala. Sada kada izadjemo- jos nam mase. Dodje vrijeme kada djeca budu spremna na to. Samo strpljivo, s puno ljubavi i strpljenja.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 15:50:40   
lejlašh
Zubići su definitivno najgori problem kada prođu grčevi. Izgleda da mojoj napokon trebaju niknuti gornje jedinice, pa je zadnje 4 noći katastrofa, budi s xxx puta, kenjka i vrti se.
Mame sa mlađom djecom,  nije da vas crnjačim, ali moja je u svojih 14 mjeseci prespavala ukupno 1 noć u cugu, ne znam šta joj bi.user posted image
Ma to je sam od djeteta do djeteta, valjda će i to proći, neće valjda do udaje spavati sa mnomuser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Noćno dojenje
15.1.2009 15:57:35   
Romali
Moram mog miša malo pohvaliti, noćas samo 2 buđenjauser posted image user posted image user posted image
Nemam pojma kako i šta, definitivno počinjem razmišljati da mjesečeve mjene puno utiču na njegov san.  Moram malo to istražiti.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Noćno dojenje
22.1.2009 11:01:59   
MAYO29
samo prvih mjesec dama user posted image

_____________________________

MAYO & CLAUDIO

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Noćno dojenje
22.1.2009 11:21:32   
malaaaa
moj mali doji oko 12 i opet oko 5-6 se probudi jede i nastavi spavati bas sam zadovoljna snjim nikakvih problema samo jede i spava user posted image nadam se da ce tako i ostatiuser posted image

(odgovor članu MAYO29)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Noćno dojenje
22.1.2009 14:35:40   
lepara
moja selma ima 6mj.i 11dana i po noci ustaje kako kad.
navece ide na spavanje oko 9 h.tad je podojim i nekada zna ustati tek oko 3h a nekada je vec u 11h budna i gladna.
ja mislim da se svaki dan razlikuje od drugog. jos je sad muce zubici pa sve cesce hoce da doji.
sve u svemu ja sam jako zadovoljna jer hvala bogu jos ni jednu noc nismo presjedile budne,masala pravo lijepo spava a ja cu izdrzati to ustajanje,ipak je ona moja srecica.
veliki pozdravuser posted image


_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *