|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 16:59:07   
boogy woogy
Mi jos uvijek imamo u prosjeku jedno budjenje u noci da doji, pa se mama ujutru lijepo nasminka da izgleda zdravo na posluuser posted image user posted image Da ne postoji korektor i rumenilo izgledala bih ko' mejt.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 22:16:31   
mamica
Drage moje,
Ja se vec odavno jako patim s nesanicom....
Sve sam pokusavala samo da naviknem bebicu da prespava noc u kreveticu(sto mi je uspjelo sa starijim sinom vec od 6-og mjeseca) ali bezuspijesno!
Posto je moj mali Imran sad vec velika bebara, deseti mu je mjesec, mislila sam uspjet cu zavrsiti s tim nocnim podojima,ali nista od toga...user posted image user posted image user posted image .
On otkako se rodio voli cesto i dugo da jede i po noci se budi  otpilike 4-5 puta jos uvijek....
U prvi mah sam mislila da je gladan i da mu je malo hrane pa da se zato budi tako cesto, ali nije to, na tezini super dobija otpocetka, zdrav je, veseo, samo mu treba moja blizina da bi se osjecao sigurnim i zato ako vidi da nisam pored njega place, a ako sam tu nekad je dovoljno kad progleda samo da ga zagrlim i poljubim i on opet nastavi spavati. Prvih pet mjeseci sam ustajala, podojim ga i spustim, i nakon pola sahata eto ti njega opet i tako dok nisam postala potpuno iscrpljena,malaksala, potpuno bez snage...eh onda sam odlucila da ga stavljam pokraj sebe i sad spavamo svi skupa.
Pritpiti cemo se jos malo dok oni ne porastu jos pa cemo ih onda odvojiti u njihovu sobu, i tad cemo ponovo nasu izgubljenu intimu dobiti nazad, ali fakat je da svi sada u ovom uzivamo jer jutra su prekrasna... budi se imran, nesto brblja, doziva, tako budi Hamzu, on odmah ide njemu i maze se... ma stvarno je jutro s njima nesto u cemu za sada najvise uzivamo...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 22:59:52   
Okarica
Mi imamo jedan noćni podoj oko 1-2 h. Ne pomišljam da joj ga ukinem jer baš slatko i dugo doji. Poslije toga pajki do 6h.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Noćno dojenje
2.6.2009 9:49:46   
lejlaze
kod mene daris sada ucestio. ma ni ne okrenem se posteno, odmah zakmeci i opet. to traje ima nekih 7 dana. tako da u tih 7 dana nisam ukupno odspavala vise od 10 sati. Iskreno se nadam da je samo faza.
da se hoce vratiti na ono svaka 2,5 sata user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Noćno dojenje
2.6.2009 10:08:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Mi jos uvijek imamo u prosjeku jedno budjenje u noci da doji, pa se mama ujutru lijepo nasminka da izgleda zdravo na posluuser posted image user posted image Da ne postoji korektor i rumenilo izgledala bih ko' mejt.

baš sam se slatko nasmijala.user posted image
ja se i ne nadam više da će se ikada prestati buditi, navikla sam. Hajde što se ja budim da je dojim, ali što se nekad probudi i smije se i hoće da se igra u pola noći pa onda mm stupa u akciju, i ujutro oboje ko prebijene mačke.user posted image Ma dobro je, kupiću i njemu šminke i možemo ovako vijekovima.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Noćno dojenje
2.6.2009 10:29:45   
Anoniman
Dok sam bila trudna meni su svi govorili naspavaj se sad u trudnoći nećeš moć poslije,  i tako sam radilauser posted image . Ja sam se pripremila na to da ću ja biti dežurna cijelu noć ali hB još nisam osjetila šta je noćno buđenje.  Podojim bebu ok 1h kad pođem leć i ne budi se do 6h ujutro i opet podoj i do 9h a nekad  do 10h (radim na tome saduser posted image ), vrijeme varira zavisno od prvog noćnog podoja ako je pp bio u 22h onda će ustat oko 3h...počela me panika hvatat reko pa moje dijete gladno a ja prespavam, ali dobiva na težini pa tako da sam smirena.
Uglavnom ja ne razbijem san radim to već ko programirana (možda zato što mi je muž programeruser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Noćno dojenje
2.6.2009 12:20:12   
aazra
IZVORNA PORUKA: mamica

Drage moje,
Ja se vec odavno jako patim s nesanicom....
Sve sam pokusavala samo da naviknem bebicu da prespava noc u kreveticu(sto mi je uspjelo sa starijim sinom vec od 6-og mjeseca) ali bezuspijesno!
Posto je moj mali Imran sad vec velika bebara, deseti mu je mjesec, mislila sam uspjet cu zavrsiti s tim nocnim podojima,ali nista od toga...user posted image user posted image user posted image .
On otkako se rodio voli cesto i dugo da jede i po noci se budi  otpilike 4-5 puta jos uvijek....
U prvi mah sam mislila da je gladan i da mu je malo hrane pa da se zato budi tako cesto, ali nije to, na tezini super dobija otpocetka, zdrav je, veseo, samo mu treba moja blizina da bi se osjecao sigurnim i zato ako vidi da nisam pored njega place, a ako sam tu nekad je dovoljno kad progleda samo da ga zagrlim i poljubim i on opet nastavi spavati. Prvih pet mjeseci sam ustajala, podojim ga i spustim, i nakon pola sahata eto ti njega opet i tako dok nisam postala potpuno iscrpljena,malaksala, potpuno bez snage...eh onda sam odlucila da ga stavljam pokraj sebe i sad spavamo svi skupa.
Pritpiti cemo se jos malo dok oni ne porastu jos pa cemo ih onda odvojiti u njihovu sobu, i tad cemo ponovo nasu izgubljenu intimu dobiti nazad, ali fakat je da svi sada u ovom uzivamo jer jutra su prekrasna... budi se imran, nesto brblja, doziva, tako budi Hamzu, on odmah ide njemu i maze se... ma stvarno je jutro s njima nesto u cemu za sada najvise uzivamo...



Mamica, nemoj se brinuti i kod nas je slicna situacija beba spava s nama i sve je ok, uzivamo u tom a i mama se naspavauser posted image  Ipak njima dojenje nije samo hrana, kada se beba probudi noci i trazi da "povuce" i nastavi spavati to je vise da osjeti blizinu nego sto je stvarno gladna.
Meni je najveci problem sto se ovi "muski" rasire ja se zavucem negdje u kraj, pa me ujutro sve boli. Ali uspijem se naspavati kada muz ode na posaouser posted image
Bilal se tada probudi, ja mu dam da doji i to ga uspava jos koji sat, pa nekad "usecerimo" i do pola 11...

_____________________________








(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Noćno dojenje
2.6.2009 13:20:09   
mamica
Meni je najveci problem sto se ovi "muski" rasire ja se zavucem negdje u kraj, pa me ujutro sve boli.
IZVORNA PORUKA: aazra

eh ovo i te kako dobro razumijem..user posted image user posted image user posted image ... ali lijepo je znati da nisam jedina koja sve ovo prozivljavam...


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Noćno dojenje
5.6.2009 10:34:47   
Dinka 79
[quote]ma ni ne okrenem se posteno, odmah zakmeci i opet. [/quote]

E kad je ovakva situacija,mama po dani hoda ko zombi hehheeh Ma nije meni problem ustajati ni 3-4 puta al svakih 15-20 min e bude mi krivo poslije al me to stvarno iznervira,ma ja se i nepokrijem kako treba a eto Naide hehhehe Sinoć smo opet spavale u dnevnoj,lopovica prrvo me muštrala sat vremena i onda kad smo legle skupa zaspala u cugu 5 sati a ja se slomila na trosjedu user posted image user posted image user posted image Nadam se da će ubrzo proći sve ove faze user posted image user posted image user posted image Pa ćemo mi AkoBogda pajkiti fino hheheheh


_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Noćno dojenje
23.6.2009 17:16:17   
dana3
procitala sam dosta postova,ne sve i vidjela da postoje i razni nacini da se dijete odvikne od nocnog dojenja.
moj sin ima 8 mjeseci i budi se 800 puta user posted image user posted image user posted image ,tako od rodjenja . danas na redovnoj kontroli,receno mi je  da je vrijeme da ga ucim da prespava noc jer cesto budjenje ometa lucenje hormona rasta.
vidim da nije gladan vec treba mu samo blizina i malo paznje.da li je ikom uspjelo nesto od datih savjeta?
ja sam cvrsto odlucila da nesto preduzmem jer ujutro smo i ja I MM ne ispavani a on udari turu do rucka.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Noćno dojenje
24.6.2009 11:14:08   
dana3
sinoc smo spavali bez sike,budili se svako sat ali pili vode.
uzimala sam bebu na ruke pa sad bih pitala da je to uredu ili da ga uopste ne podizem vec pokusam umiriti dok je u svom kreveticu?
vidjela sam da nije gladan vec samo zeli moju blizinu.
kako dalje da postupam?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Noćno dojenje
24.6.2009 11:25:49   
nanika
dana3 ako ga svaki put budes dizala neces nista postici. Kada se probudi nemoj ga dirati ni prilaziti mu sve dok ne pocne bas da place, jer ce se on vrtiti , okretati i opet zaspati. Ja sam imala istih problema sa curicom.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 10:54:31   
dana3
sinoc se gusio u placu.nije se smirio dok ga nisam uzela i problem je taj sto odmah pocne da place bez  okretanja i vrpoljenja.ne mislim stati sa pokusajima.
nanika hvala na javljanju!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 10:57:51   
nanika
A ako mu das vodu ili sokic da pije u kreveticu, a da ga ne dizes. To je neki pravo nestasan deckouser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:02:41   
Saraya
Pa jesi li mu davala siku ili samo malo pronosala?

Kod nas je taj dio posla radio mm, jer beba kad osjeti majku, odmah bi da doji. MM uzme bebu, malo pronosa, ona ponovo zaspi, tako nekoliko noci, kasnije se i ne budi do 6 ujutro. Tad nastupim ja, posto mlijeko nadodje i beba ponovo spava do 9 sati. Probaj, meni je uspjevalo i to tri puta(3 bebe) user posted image user posted image user posted image

Uh, kako ja ovo zapetlja, nadam se da ces skontati user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:04:10   
juni
Koliko sam shvatila, zelis bebu odviknuti od nocnog dojenja. Najvise ti moze pomoci muz tako sto ce on umjesto tebe ustati kad beba zaplace, i pokusati ga umiriti vracajuci mu cucu ili na neki drugi nacin. Znaci, ne smije bebi tebe "namirisati" user posted image Beba vjerovatno nije gladna, samo trazi tvoju blizinu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:10:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shee

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Mi jos uvijek imamo u prosjeku jedno budjenje u noci da doji, pa se mama ujutru lijepo nasminka da izgleda zdravo na posluuser posted image user posted image Da ne postoji korektor i rumenilo izgledala bih ko' mejt.

baš sam se slatko nasmijala.user posted image
ja se i ne nadam više da će se ikada prestati buditi, navikla sam. Hajde što se ja budim da je dojim, ali što se nekad probudi i smije se i hoće da se igra u pola noći pa onda mm stupa u akciju, i ujutro oboje ko prebijene mačke.user posted image Ma dobro je, kupiću i njemu šminke i možemo ovako vijekovima.user posted image




Ja nekad kazem, nije sminka skupa nikako. Ali eto s obzirom da ima godinu dana, ja se nadam da ce pocet spavat citavu noc.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:11:06   
mamma mumi
Ja imam isti problem. Mom sinu je sada 9,5 mj, i mogu reci da je sad ko dobar, jer se budi 2-3x, a do u nazad 1,5 mj. mi se budio svaki 1h, ma grozno. Citala sam po internetu razne metode, tipa pusti ga da place i sl. ali ja to nisam mogla.Dojim ga i navece mu dajem flasicu, koju pocucla, zagrli i zaspi.uskoro cu i ja nazad na posao, a na kojem fakat moram biti budna ,a ako ovako bude neznam sta cu. Sad sam ko i naspavana, ili sam se navikla, ali pokusat cu i ja sa vodom, pa vam javim, i da cvuclu nikada nije htijeo, samo je zafrljaciuser posted image

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:27:43   
Mlada ma
Ja imam sina kome je 10 jos malo 11 mjeseci....Sa njim sami imala isti problem budio mi se skoro svaki sat ipo i htjeo da sisa.Kad ja vise nisam mogla da izdrzim prestala sam da ga dojim preko noci kada je imao 6 mjeseci.Tad sam pocela da ga dojim svaka tri sata.Ako bi se probudio prije vremena onda bi mu dala malo soka ili jednostavno bih ga malo pronosala ili stavila pored sebe i kad zaspi ja bi ga prebacila u krevetac.I vremenom on se priviknuo na to.....I sad sisa samo navece i ujutro oko 7........

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 11:33:43   
mamma mumi
Mlada ma blago tebi.

(odgovor članu Mlada ma)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 15:59:24   
dana3
IZVORNA PORUKA: nanika

A ako mu das vodu ili sokic da pije u kreveticu, a da ga ne dizes. To je neki pravo nestasan deckouser posted image






zene mile-ne da je nestasan nego i lopov postao pravo.sinoc mi je muz bio u akciji i sa mojom majicom zbog mirisa .ama show zivi napravili ali dzaba dok ga nisam pocela milovati.
ne,ne dojim ga u tim trenucima vec dajem vode ili dudu,ali tad sve odbija i trazi glavom gdje sam ja sa napucenim usnama da siku zgrabi.

moram da ga odbijam od dojenja jer moram piti terapiju koju kao dojilja ne smijem.ovo je pocetak kraja dojenjauser posted image user posted image user posted image  ali moram.rekla sam doktoru da ako je moguce odgodimo terapiju pa eto imam vremena do oktobra.
smanjila sma i dnevne podoje ali samo jedan tako da dnevno doji 5 umjesto 6 puta iako jede svu ostalu hranu.
citacu vasa iskustva pa deverati moramo.
hvala vam na odgovorimauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 16:00:52   
dana3
IZVORNA PORUKA: Saraya

Pa jesi li mu davala siku ili samo malo pronosala?

Kod nas je taj dio posla radio mm, jer beba kad osjeti majku, odmah bi da doji. MM uzme bebu, malo pronosa, ona ponovo zaspi, tako nekoliko noci, kasnije se i ne budi do 6 ujutro. Tad nastupim ja, posto mlijeko nadodje i beba ponovo spava do 9 sati. Probaj, meni je uspjevalo i to tri puta(3 bebe) user posted image user posted image user posted image



sve sam skontala  da bogdo uspije samo
Uh, kako ja ovo zapetlja, nadam se da ces skontati user posted image



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 18:14:25   
lejlaze
Joj Dana3 i ja bih da nekako smanjim podoje ali imam osjecaj da ih je sve vise iz dana u dan.
A nocne vise ne bih ni spominjala, odustanem da brojim nakon petog. Pokusavala sam i cuclu da mu dam, ali sa cucom nije bas u "prijateljskim" odnosima, nece je nikako, kao ni flasica, tako da ga necim zavaram je nemoguce.
Za sada mi ostaje samo da se tjesim - procice user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 18:18:36   
dana3
Znas jede ovu drugu hranu pa malo manje trci za sikom.a kako kazes kao da ih je sve vise,nekad mi se cini da cijeli dan samo doji.'
navece,kad place je problem sto nece tada flasicu ni dudu pa ja vodu dajem iz poklopca sa flasice.dodje mu ko casauser posted image user posted image user posted image .auuuuu ,kako tada bude ljut i kako tad pocne da vristi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 18:20:24   
lejlaze
I ja sam neku noc po ko zna koji put pokusala da mu dam cucu, jer zaista u vecini slucajeva ne jede neko samo onako cucla siku, e onda je nastao haos, vriska, kocenje, izvijanje - sve u snu.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *