|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
8.7.2009 8:55:47   
bloom
Dana3 bas mi je zao. Ma kod mene je kako kad. Jednu noc spava, a drugu se budi svaki sat.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Noćno dojenje
8.7.2009 13:54:14   
dana3
bloom-vjeruj da razmisljam koliko dobrog i napravim za njega kad sam bolesna a dojim ga ,uz to i nervozna.
nadam se samo da ce sve biti bolje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 9:00:00   
leona81
na izmaku sam snaga i na korak do ludila...jucer sam se izderala na nekoliko najblizih, molim vas pomozite mi...pokusala sam da svoju curicu ne pustam po danu spavati pa sam je budila, dakle spavala je 2 puta po pola sata i otisla spavati u 22 30...medjutim to je trajalo 40 min i nije zaspala do 2 45? pored toga vec se budila 2 puta da jede??? dakle jede i zaspi ponovo...takodjer je skontala novu foru a to je da me malo gricka tokom dojenja pa mi je napravila ragade koje me uzasno bole...dojimo 13 mj ali ja stvarno ne znam kako da ovo izdrzim...spremala sam ispite dok je ona spavala al sad nikako ne spava i kad zaspi u 3 i ja spavam onda? propast ce mi i rokovi a i organizam jer mi je imunitet na nuli zbog nespavanja

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 14:14:56   
leona81
probudila sam je u 9 15...bila je budna do 10 30 vise nije mogla, pustila sam je da spava sat vremena i ja sam legla s njom...sad cu je drzati budnom bar do 4 pa da tad ima kratki spavanjac i valjda ode na spavanje prije 12? pokusali smo sve, i da je dobro nahranimo, i da je kupamo svaku vecer i da je izvedemo svaki dan...cim izadje iz kuce zaspi u kolicima, dodje kuci ne spava???

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 14:19:30   
Lejla Ka
Teško da ti iko može dati neki praktičan savjet.

Koliko traje ovaj nervozni perod slabog spavanja (pošto kažeš da si prije učila za vrijeme njenog spavanja)?

Može li biti da i ona ima neki svoj problem u proteklom periodu, možda je bila bolesna, možda raste zub, možda neki skok u razvoju, promjena rutine ... lupam?

Da li bi ti željela prekinuti noćne podoje?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 15:59:17   
leona81
uvijek je slabo spavala, samo sto bi zaspala do 12 a ja bi onda ucila do ujutru, s tim da kad bi se probudila ja bi je otisla podojiti i vratila se ucenju...tako sam uspijevala do sad...sto se tice nocnih podoja znala ih je imati jako puno tokom noci a posljednjih dana ih ima od 2 do 4 ali minimalno 2 puta jede tokom noci...po danu kad sam ja tu doji stalno odnosno meni se cini da sam joj ja sinonim za dojenje, a kad mene nema moze najnormalnije da ne doji i jede ostale stvari, znala je po 8 sati izdrzati bez dojenja bez problema...nisam namjeravala da jos nadjem nekoga da je cuva jer sam ja vecinom kuci ali stvarno ne znam sta da radim....jede svoje kasice normalno, jede svjeze voce, zitarice... pije caj i vodu....mlijeko odbija
ne znam da li je skok u razvoju, bila je nedavno malo prehladjena ali sad je ok, tad je odbijala da jede gustu hranu i samo dojila, ne vjerujem da su zubi, narasla su joj 4 i ovi ostali jos nisu na pomolu...sad sam je uspavala i probudit cu je nakon sat

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 15:59:57   
leona81
i da, zeljela bih ukinuti nocne podoje a i neke dnevne jer me ovo sve iscrpljuje, a najvise to sto ne spavam normalno vec godinu dana

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Noćno dojenje
3.12.2010 21:44:42   
teacher75
leona81, bas ti je nezgodnouser posted image user posted image user posted image mogu misliti kako si isrcpljena. mi smo postepeno sasvim ukinuli dnevne podoje i ostala su jos 1-2 nocna i jedan jutarnji, kad se tek probudi. sve je islo postepeno, ukidala sam jedno po jedno dojenje bez nekih problema. a kad se sjetim kako sam kukala prije nekoliko mjeseci kad je dojila svakih 2 sata i panicarila sta ce biti kad krenem na posao! sad kad vidim tovju situaciju, pravo mi te zao. bas kasno zaspi, mogu misliti kako si slomljena. lana uglavnom zaspi oko pola 9-9, rijetko kasnije i spava s budjenjima samo za dojenje ili joj uvalimo cucu pa nastavi sve do pola 8- 8 ujutro

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Noćno dojenje
4.12.2010 10:32:54   
leona81
e ovako dakle jucer sam je probudila oko 9, imala dva kraca spavanja po danu koja ne mogu ukinuti jer joj pada glava bukvalno...i cijeli dan aktivan, zaspi oko 22 i spava do 22 30 i probudi se...ja sam je uspavljivala sve do 1 30 nakon toga...nema sanse da zaspi prije, uz 3 budjenja do ujutru

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Noćno dojenje
4.12.2010 10:33:58   
leona81
@teacher75 kako da ukinem dnevne podoje kad dijete kad me vidi vidi sisu ? i samo dodje i skida mi majicu i ako joj ne dam vristi, znaci pored svega sto jede opet doji ko luda

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Noćno dojenje
4.12.2010 12:15:54   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

@teacher75 kako da ukinem dnevne podoje kad dijete kad me vidi vidi sisu ? i samo dodje i skida mi majicu i ako joj ne dam vristi, znaci pored svega sto jede opet doji ko luda

ma znam draga, neke bebe je bas tesko odvici od sike, i moja drugarica ima isti problem, mali jede sve zivo, ima vec 14 mj. a i dalje nekoliko puta dnevno doji.


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 10:52:55   
leona81
sinoc zaspala u 1 15...budila se tek u 7 30 kad je jela iz obje dojke i u 10 je jela ali je probudio tramvaj pa je zato trazila da jede...jel moguce ukinuti ove nocne podoje?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:01:11   
de_de
Joj Leona razumijem te. Ja sam Keni silom ukinula dojenje od 8 do 16 h (jer sam pocela raditi), a ostali podoji su ostali u istom razmaku (svaka 2 - 2.5 h). On malo ranije legne, oko pola 10, al zato se ujutro probudi u pola 7. Po noci doji 3 puta. E jedino ako imas malu kod koga ostaviti par dana, po 3 - 4 sata, to je meni pomoglo 5 dana prije nego stosam krenula na posao. Jer Keno takodje kada je sa mnom samo bi dojio, al kada je kod mame ili sveki onda jede sve drugo.
E i mene zanima kako da ukinem ili bar smanjim broj nocnih podoja, jer bas kao i ti vec godinu dana nisam noc u komadu prespavala.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:02:05   
rose 87
leona ja ti mogu reci samo da te razumijem,ja sam isto postepeno pokusavala da ukinem bar podoje preko dana a onda se on razbolio i odbijao svu gustu hranu,sad smo se vratili na pocetak,stalno doji,mada prije par dana nije bio sa mnom citav dan i super je to podnijeo,jeo je kasice citav dan,samo dok je samnom nece i isto tako doji najmanje 4 puta u toku noci,i ja bih voljela da polako ukidamo podoje i postepeno prestanemo sa dojenjem ali kad god nesto i uspijemo desi se zubic ili bolest i vratimo se na pocetakuser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:09:56   
anidla
ja imam problem sa flasicom, imam osjecaj da ga nikad necu moci odvici od budjenja nocu po 2-3 puta da jede...do kad vise?

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:11:11   
Anoniman
Evo jos jedne nenaspavane user posted image user posted image user posted image  mi imamo 3 podoja po noci 4 po danu, ponekad spava 6 sati u komadu ali rijetkost, osjecam se ko zombi ponekad ..Ponekad prije spavanja mu dam  laku noc hapicu /kasicu i popije 150 ml kukuruznog mlijeka pa ga  to drzi bolje spava ali rijetko kad hoce...I ja bih volila da smanjim nocne podoje ali je to u ovom periodu izgleda nemguce, nicu mu zubici, pa je i nervozan....

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:21:06   
Nadja08
Ja sam jedna od sretnica koja je uspjesno zavrsila dojenje prve bebe, a nadam se da ce evo i sa drugom biti tako. Nisam koristila puno savjete sa foruma, jer nisam bila sigurna ciji savjet bi meni pomogao, pa sam koristila one iz knjiga. Pravilo je bilo da se prvo ukinu nocni podoji, pa onaj u sredini dana, pa jutarnji i na kraju onaj pred spavanje. Nocni podoji se ukidaju lagano na nacin da se beba uspava uz pomoc neceg drugog umjesto sike kad se probudi. Ima vise nacina, bilo da se da vode prije dojenja ili malo razblazenog caja ili soka, bilo sa cuclom ili na kraju bez icega, odnosno da se pusti beba da se sama uspava. Dnevni se ukidaju tako sto joj se da nesto drugo da pije, odnosno adaptirano mlijeko ili kravlje ako je starije od godinu. Kod nocnih se prvo ukidaju oni najraniji, znaci ako se budi vec od 1h ujutro, pa onda u 2 ili 3h, prvo se ukida taj oko 1h, posebno ako je beba jela nedavno prije toga. Ja sam vec ukinula taj podoj, jer doji svako vece oko 23h, i redovno dobija na kilazi i vise od prosjeka (to je isto znak da mu ne treba toliko nocnih podoja), pa sam mogla biti sigurna da mu nece faliti kalorija. Trebalo mi je samo jednu noc da mu dam malo vode da popije prije dojenja i preskocio je budjenje u to doba. Sada se budi oko 3 ili 4h, pa oko 6. Ja vec super zadodovljna. Nadam se da nekome moze posluziti nas ritam kao primjer. Sretno!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:29:15   
Nadja08
I jos nesto, mislim da preuvelicavamo rast zuba kod beba. Nije to bas uvijek razlog za budjenje. Mislim da kad se uvede red u dojenje, zubi postaju manji problem.

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 11:35:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nadja08

I jos nesto, mislim da preuvelicavamo rast zuba kod beba. Nije to bas uvijek razlog za budjenje. Mislim da kad se uvede red u dojenje, zubi postaju manji problem.


Mi vec imamo red u dojenju ali mnogi drugi faktori utjecu na ucestalost dojenja, sto znaci cesce se budi trazi siku, e sad da li ce neko dati cuculu , prst ili nesto drugo , je sasvim druga stvar ali kako god beba je budna....

(odgovor članu Nadja08)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Noćno dojenje
5.12.2010 12:55:31   
leona81
ma najgore od svega je sto kad mene nema po 8 sati ona normalno jede a kad sam tu samo zeli da doji...noc jos nije provela bez mene

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Noćno dojenje
6.12.2010 11:24:51   
Lejla Ka
Leona, kod cicoljubaca dojenih na zahtjev je definitivno teže išta raditi po pitanju izbacivanju podoja ako i kad je mama na raspolaganju.
Izvini, više sam zaboravila, da li se beba uspavljuje dojenjem?

Postoji li mogućnost da probaš prespavati u nekoj drugoj prostoriji, dok bebu kod buđenja pokuša umiriti neko drugi? (opet izvini ako ponavljam pitanja)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Noćno dojenje
6.12.2010 11:36:18   
leona81
beba se uspavljuje dojenjem kad sam ja tu, a ako nisam zaspi u krilu mm, svekrve ili moje mame, ili izadju na terasu malo i ona zaspi vani dakle moze zaspati bez mene...nocu se javlja krizni period i sumnjam da bi mogla zaspati bez mene mm je probao ali nema sanse...probali smo i da joj damo caj ili vodu nocu nema sanse, probali smo i metodu staviti je u krevet, izaci, vratiti se utjesiti pa ponovo izaci...nema sanse plakala bi vjecno sa sve jacim intenzitetom...sinoc je zaspala 15 do 1, pa se probudila u pola 2, pa u 5 pa u 8 i 10 konacno...jela je super, bila je vani sat vremena, spavala je 2 puta jednom prije podne i jednom popodne - kad je bila vani u kolicima i to kratko...kupali smo je i napravili mir 2 sata prije spavanja da bi otisla bar do 11 da spava...nema sanse, muka nam je vise, a mm mi i ne moze vise pomoci jer stalno radi, a ja imam sutra ispit koji nisam mogla da spremim zbog svega ovoga, najgore je sto pomaka nema...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Noćno dojenje
6.12.2010 17:25:38   
ena23
Leona, i ja imam isti problem kao ti... mali se budi stalno, u zadnje vrjeme i po10 puta po noci, doji doji doji i dojiiiiii i tako do ujutro.
Ja sam ponovo trudna, radim od 8.30 do 17.30, pored toga gradimo svoj stan, tako da sam potpuno iscrpljena i donijela sam odluku da cu da ga odviknem od nocnih podoja jer vec ima 15 mjeseci i uopste mu ne trebaju. Moj takodjer zaspi na siki i spava u nasem krevetu, nema sanse da ga odvojimo od sebe...

cini mi se najbolje kad bih probala da ja spavam u drugoj sobi a mm da preuzme ponovno uspavljivanje ali m izao mm-a, mora i on na posao... vec sada cujem dreku jer nema sike da se ponovo zaspi... voda, cuca, sokic ili flasica u tim trenutcima ga samo jos vise razbjesne, tako da to i ne pokusavam vise...

u glavnom, mi pocinjemo sa odvikavanjem, imamo cvrstu namjeru, a sta ce iz ovoga izaci ostalo je da se vidi...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Noćno dojenje
6.12.2010 17:52:40   
leona81
kao prvo cestitamuser posted image , vidim tebi je jos teze nego meni...ja stvarno ne znam vise sta da radim ali krecem u odvikavanje jer nema sanse da izdrzim ovaj njen tempo...mm isto stalno radi i nema sanse da preuzme uspavljivanje a meni je jos gore sto bi ova moja dojila i po cijeli dan, a ne samo noc...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Noćno dojenje
7.12.2010 10:57:00   
ena23
hvala mila.
ma i moj bi samo dojio kad sam kod kuce a kad me nema onda je ok, jede drugu hranu. ali recimo sinoc mi se tolik oobradovao kad sam kuci dosla da me naprosto dusa boli da mu ne dam siku. I onda me citavu noc toliko iscrpio placem i traženjem sike da je to nevjerovatno... ja nemam ideju uopste odakle poceti sa odvikavanjem ali sam nabavila knjigu i pocela citati, sad sam dosla do djela gdje yena govori da treba prvo deset dana yapisivati sta djete radi pred spavanej i koliko se puta nocu budi, sve to fino staviti na papir pa ce poslej kao davati savjete shodno tom planu i programu. ako nam ista pomogne ova knjiga javljat cu ovdje, a i inace cu javljati nas napredak ili nayadak u ukidanju nocnih podoja.



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *