|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   50 nijansi siva! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:15:02   
Visnja RR
Pomama za knjigom...a neki dan cuh komentar "odoh da se druzim sa Kristijanom" hm ili je bila rijec svaleram , ne znam user posted image

Poceh da citam i kontam "boze kakva je ovo splacina" a onda ona dodje kod njega kuci i sve ode u legendu... "Ugovor" itmsl...

I dok je MM bio u nocnoj smjeni ja prinesoh laptop u krevet i udubih se u stivo user posted image

Pitanje: "Ko se sve navukao na Kristijana?" user posted image

Ima bezbroj pitanja ali jos sam na pocetku knjige pa sve kontam hoce li ona mala njega pokoriti onda bi knjiga bila totalno splacina... do misljenja da je mogao imati bar 33 g... i da je bar malo manje lijep i bogat...
a da je goljo? da li bi "ugovor" bio zanimljiv... da su ljudi prosjecne ljepote i siromasni...
ali rekoh tek sam na pocetku pa ko zna sta me / nas jos ceka... user posted image





< Poruku je uredio Visnja RR -- 26.9.2012 14:01:47 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:34:12   
mala86
i ja sam tek na pocetku,ali me bas mami da citam sve dalje


nadam se da cu uskoro uspjet ugasit komp i otic na vrijeme na spavanac,inace cu je citat do ujutro user posted image user posted image

knjiga je user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:39:46   
Hanady RR
ja se ''švaleram'' upravo...
''derem'' prvi diouser posted image

nemam kad da komentiram sad...user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:45:09   
palachinken
Prvi dio progutala za dvije noci.
U drugom preskakala opise seksa,
a trecem citala svaku pedesetu stranicu.

Da je shund, chick lit i generalno smece, jeste. Da je lose napisana, siromasnog jezika. .a scene seksa nekad apsurdno smijesne, i to jeste.
Ali ima nesto neodoljivo, sto bi inglezi rekli,guilty pleasure, u citanju takvog stiva.







_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:45:27   
salmy
A koja je knjiga u pitanjuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:49:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Prvi dio progutala za dvije noci.
U drugom preskakala opise seksa,
a trecem citala svaku pedesetu stranicu.

Da je shund, chick lit i generalno smece, jeste. Da je lose napisana, siromasnog jezika. .a scene seksa nekad apsurdno smijesne, i to jeste.
Ali ima nesto neodoljivo, sto bi inglezi rekli,guilty pleasure, u citanju takvog stiva.








ali

Zašto je tako prokleto privlačan?
Au...
Sranje...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:51:16   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

A koja je knjiga u pitanjuuser posted image


naslov kaze : 50 nijansi sive

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:51:34   
palachinken
Zbog Cristiana Greya
user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:55:06   
Visnja RR
ja njega sve nesto zamisljam samo kao tjelo... nikako da mu dam facu... user posted image osim prelijeppg osmjeh sa prelijepim zubima... user posted image Au... s*anje... :)))

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:55:42   
ladyblue RR
Stil kojim je knjiga napisana je smeće klasično ali definitivno ima ono "nešto".

Po meni Krisitjan i njegova ljepota i bogatstvo nisu toliko presudni u ovoj trilogiji. Ono što ove knjige čini drugačijim je sigurno upoznavanje širokih narodnih masa sa nečim drugačijim, zabranjenim, mračnim. Definitivno ne sa nečim što susrećemo u svakodnevnom životu. Ne vjerujem da je baš mnogo žena imalo priliku sresti se sa ovom vrstom upražnjavanja sexa.
Svaka od nas ima neke svoje fantazije, skrivene želje a ovdje definitivno ulazimo u neki drugi svijet i vjerovatno se većina pita :"šta bih ja uradila"?
Da li bi pobjgla glavom bez obzira ili bi se neka od nas i upustila u ovakvu avanturu?!

Razgovarala sam da nekoliko žena (meni bliskih) i sve smo na knjigu različito reagovale. Neke se zgražaju, druge su znatiželjne, treće su oduševljene. Definitivno mogu reći da sve s kojima sam razgovarala a koje iza sebe imaju više partnera mnogo bolje su prihvatile knjigu od onih koje su skromnijeg iskustva.

toliko do mene za sada....

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 21:59:58   
salmy
Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profijauser posted image )....nedostupna,a u meni sve igra....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:00:14   
Visnja RR
zanimljiva, zanimljiva i te kako user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:01:53   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanimljiva, zanimljiva i te kako user posted image


vidiš kako mi se ti, stara kost, hinjski smješkašuser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:04:05   
palachinken
autorica je ciljano isla, zicerom, da osvoji publiku. s jedne strane, prosjecna djevojka, a s druge savrseno skrojen frajer, s atributima po svacijem ukusu, dovoljno poremecen da bude zanimljiv, a sa traumama iz djetinjstva da ti suzu izmami.
i zamisli sad, takav epski lik padne na obicnu curu i tu se horde zena nadju u nadi ili u pitanju sta bi bilo kad bi bilo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:05:05   
palachinken

IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profijauser posted image )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:07:32   
zvončica

IZVORNA PORUKA: ladyblue

Neke se zgražaju, druge su znatiželjne, treće su oduševljene.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanimljiva, zanimljiva i te kako user posted image


Evo ovo boldirano, moj komentar na knjigu....ja toliko user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:08:41   
ladyblue RR
vidiš, palachinken, ja knjigu nisam uopšte tako doživjela. zaboli me i za to što je lijep i što je bolgat i što je ona prosječna. ne fura me ta priča uopšte.
ja sam škorpija koja ima svoju "mračnu" stranu i ja imam potpuno drugačiji doživljaj. nije mračna kao Sebastijanova, da se razumijemo, ali mene jako intrigiraju neke drugačije stvari. nema veze sa sexom nego i inače u životu.

< Poruku je uredio ladyblue -- 25.9.2012 22:09:06 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:09:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue

Definitivno mogu reći da sve s kojima sam razgovarala a koje iza sebe imaju više partnera mnogo bolje su prihvatile knjigu od onih koje su skromnijeg iskustva.
...


ja je nisma loše prihvatila...čak šta više...iako sam Dostojevski tip u čitanju ne volim sladunjava pisanja nečega, meni to nije književnost...to može svako...mada ovo napisati istina ne može svakouser posted image
mene vjerovatno to i tjera na daljnje čitanje...to što stil pisanja je ''prejeftin'' a knjiga bogata ''fanatzijom'' koju ja na ovaj vid upozala nisam kao žena ''sa jednim partnerom u životu''...a biće da sam i zanitežaljnauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:10:13   
salmy
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profijauser posted image )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa user posted image
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanjeuser posted image
Gdje  je bas sad nedostupna

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:11:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profijauser posted image )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa user posted image
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanjeuser posted image
Gdje  je bas sad nedostupna


de ženo...nećemo stučnu analizuuser posted image
sojećaji, nas od ''krvi i mesa''

i nemojte me sad zamajavat sad se zakuhalouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:11:54   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profijauser posted image )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa user posted image
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanjeuser posted image
Gdje  je bas sad nedostupna



eh jeste, ovo ti je čista komparativna književnostuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:12:58   
ladyblue RR
jbt, sad ćete pomisliti da sam ja neka crazy bitch.
a možda i jesam?!user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:14:03   
palachinken
Nisam ni ja, ali na to je isla. MIslim takav osjecaj imam - da je publika trebala biti ista kao i za Twilight, tzv soccer moms kojima je monoton zivot, pa da ga malo razbije serviraju nam fantaziju. Citala sam da je prava pomama nastala medju studenticama da pronadjusvog Greya, ne sadistu, nego sponzora Greya.
Ja sam je dozivjela iskljucivo kao koketiranje sa svojom kinky stranom.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:14:33   
zvončica

IZVORNA PORUKA: ladyblue

jbt, sad ćete pomisliti da sam ja neka crazy bitch.
a možda i jesam?!user posted image


Ima nas vise user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :)
25.9.2012 22:16:59   
minja_
Ja sam u ovu knjigu usla s predrasudama, njoj 22, njemu 27, wtf, pa to su djeca, vise od deset godina sam starija od nje, haj obrisi bale i idi da se igras a ne da sastavljas ili potpisujes ugovor.

Drugi moj hendikep je to sto svim porivima nastojim naci uzrok, i gospodina Sivog bih najradije zagrlila kao mati, zato sto je na tuzan nacin usao u svijet odraslih, pa sad kao hoce da stekne neku kontrolu, preko SM i ostalog.

Seksualno i temperamentom ne mogu biti privucena ovim. Udala sam se s 30, imam nekakvog pristojnog iskustva, u seksu me privlaci druga vrsta perverzije, pa ako se neko dotakne mojih fantazija, mozda se i upalim. Ovako, ne mogu ovo da ne posmatram drugacije nego kao dva slucaja za psiholosku potporu.

user posted image Shoot meuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pojas
salmy

Da vidimo vozacice:)) dali se vezete kad vozite auto?

obavezno (84%)

nikada (2%)

rijetko (9%)

ako vidim policiju,svezem se brzinski (5%)


Broj svih glasova: 141

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *